head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 24 Haziran 2024

 

 

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya şehir girişine Cumhuriyet’in 100. yılına özel Atatürk Silüeti ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1936 yılında Kahramanmaraş Kalesi’ne yaptırttığı “Bayrak Tutan Bozkurt Heykeli” yaptırdı. Vatandaşlar her iki eseri de oldukça beğendi ve Başkan Yücel’e teşekkür ettiler...

 

MUHTEŞEM 2 662b9

BAŞKAN YÜCEL’DEN ALANYA ŞEHİR GİRİŞİNE ATATÜRK’ÜN KOCATEPE SİLÜETİ VE BAYRAK TUTAN BOZKURT HEYKELİ...

 

Bir yandan vizyon projeleri ile Alanya’ya çağ atlatan Başkan Yücel, bir yandan da anlamlı ve muhteşem görselli eserleri ile şehrin güzelliğine güzellik katıyor. Başkan Yücel’in talimatı ile Cumhuriyet’in 100. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kocatepe Silüeti Alanya şehir girişine yapıldı. Atatürk silüetinin yanı sıra şehir girişine Alanya yazısı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün 1936 yılında Kahramanmaraş Kalesi’ne yaptırttığı Bayrak Tutan Bozkurt Heykeli konuldu. Elikesik Mahallesi D-400 karayolu üzerine yapılan eserler tasarımı ve ışıklandırması ile hem gece hem de gündüz Alanya’ya girişi yapan yerli ve yabancı misafirleri karşılayacak.

MUHTEŞEM 3 063a7

 

Başkan Yücel bu güzel eserlerle ilgili yaptığı açıklamasında, “Tarihte köklü geçmişe sahip milletler, tarihe mal olmuş liderlerinin büyük heykellerini yaparak o sanat eserleri ile övünürler. Bu duygularla şehrimize gelen misafirlerimizi Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına taşıyacak özgürlük, barış, akıl ve bilimi simgeleyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kocatepe Silüeti’ni yaptık. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleri ile 1936 yılında Kahramanmaraş Kalesi’nde yaptırılan Bayrak Tutan Bozkurt Heykelinden esinlenilerek yaptırmış olduğumuz anıt heykel ile birlikte Dinek D-400 karayolu üzerine şehrimize gelenleri karşılayacak” dedi.

MUHTEŞEM 4 2747d

 

 

 

HABER:  İbrahim  AKDAĞ

 

Gazeteler