head
2183026 810x458 75f08
Cuma, 03 Nisan 2020
Ali Dulum

Ali Dulum

DAĞARCIK

E-posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Beş yada altı ay öncesine kadar bütün dünya ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarını konuşuyordu.Bugün ise dünyada pandemi haline gelen Coronavirüs'tan daha doğru bir ifade ile biyo-politik bir kaostan söz ediyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk 22 Haziran 1919'da Amasya Genelgesi'ni yayınlamıştı. Genelgede vatanın kurtuluşunun ancak milletin azim ve kararı ile gerçekleşeceğini dile getiriyor ve Sivas'ta ulusal bir kongre toplanacağının da haberini veriyordu.
Cumartesi, 07 Mart 2020 16:12

TÜRKLERDE KADIN

Kadın toplumun ana öğesidir.Kadın sadece var olduğu ailenin içinde değil toplumumda da değişimin taşıyıcısıdır.Türklerin tarih boyunca kurduğu bütün devletlerde kadınlar önemli roller üstlenmişlerdir. Etkisi altında kalınılan dinler ve kültürler Türklerin kadına yaklaşımını etkilemiştir.
İnsanlık tarihi yirminci yüzyılda iki büyük savaş yaşadı.İki savaş sonunda da dünya hem siyasi olarak hem de ekonomik olarak farklı süreçlere evrildi. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra ortaya iki kutuplu dünya çıktı. Savaş şehirleri yıkmış, fabrikaları yerle bir etmişti.Ne altyapı vardı ne de elde doğru dürüst üretim yapacak tesis. İkinci Dünya Savaşı'nın insanlığa ve çevreye tahribatı çok yüksekti.
Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor.Libya ülkemiz için ikinci bir Suriye sorunu mu oluyor/olacak diye düşündüğümüz zamanlardayız.Ülke olarak Libya'da olanlarla ilgileniyor adeta LİBYA ile yatıp kalkıyoruz. Libya denince akla Trablusgarp Savaşı ile Libya'nın yetiştirdiği en büyük antiemperyalist, kahraman Şeyh Ahmet Sunusi geliyor.Libya'dan kalkıp Anadolu'ya gelen ve Türk İstiklal Savaşı'na katılan Şeyh Ahmet SUNUSİ.
Page 1 of 8

Gazeteler

Designed by: Masoud