head
2183026 810x458 75f08
Cuma, 12 Temmuz 2024

 

 

 

Alanya’da inşaat ve gayrimenkul sektörünün öncü şirketlerinden olan Fenercioğlu A.Ş. önemli bir başarıya imza atarak Gayrimenkul Yatırım Fonu (GYF) kurma izni aldı...

fenercioğlu gayrimenkul 1 0ada9

Fenercioğlu Alanya'da bir ilke imza attı...

Bir Alanya markası olan Fenercioğlu A.Ş., gayrimenkul yatırım alanında büyük bir başarıya imza atarak Fenercioğlu Gayrimenkul Yatırım Fonu (GYF) kurma izni aldı. Fenercioğlu, Alanya medyası ile Harbour kitchen Restoran’da sabah kahvaltısında bir araya gelerek Gayrimenkul Yatırım Fonu’nu tanıttı. Yatırım dünyasında bir dönüm noktasını temsil eden bu önemli adım, Sermaye Piyasa Kurulu (SPK) onayı ile gerçekleşti.

 

fenercioğlu gayrimenkul alt iki 2a575

Fenercioğlu Gayrimenkul Yatırım Fonu’nu tanıttı...

Fenercioğlu A.Ş., 2 adet GYF kurma iznini alarak  Türkiye'de ender rastlanan bir başarıya imza attı. Fenercioğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu, "Hayal edebildiğin her şey, gerçektir" sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, bu muhteşem yolculuklarında heyecanlarını ve mutluluklarını paylaşmanın büyük bir onur olduğunu ifade etti. 

Alanya'da  faaliyet gösteren şirket, SPK'dan GYF kurma izni alarak gayrimenkul yatırım dünyasında önemli rol kazandı.

 

fenercioğlu gayrimenkul 2 cf276

‘HAYAL EDEBİLDİĞİN HER ŞEY, GERÇEKTİR’...

Konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Fenercioğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu, "Hayal edebildiğin her şey, gerçektir" sloganıyla yola çıktığımız bu muhteşem yolculuğumuzda, sizlerle bir kez daha heyecanımızı ve mutluluğumuzu paylaşmanın büyük bir onurunu yaşıyoruz. Alanya'da faaliyet gösteren şirketimiz, Türkiye'de ender rastlanan bir başarıya imza atarak Gayrimenkul Yatırım Fonu (GYF) kurma izni almıştır. Sermaye Piyasa Kurulu (SPK), 02/11/2023 tarihli 2023/67 sayılı bülteninde, şirketimizin adına 2 adet gayrimenkul yatırım fonu kurulduğunu onaylamıştır. Bu önemli adımı atarken, gereken finansal ve mali yeterliliği eksiksiz bir şekilde sağladık ve bir dizi vergi ve güvenlik incelemesinden başarıyla geçtik. Bu sayede Sermaye Piyasa Kurulu'ndan (SPK) GYF kurma izni aldık” dedi.

 

fenercioğlu gayrimenkul 4 fb8d2

GAYRİMENKUL YATIRIM FONU (GYF) NEDİR?


Gayrimenkul Yatırım Fonu hakkında bilgi veren Fenercioğlu, “GYF’ler, Portföy Yönetim Şirketleri (PYŞ) bünyesinde, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) izniyle kurulur. Gayrimenkul Yatırım Fonları; Nitelikli gayrimenkul yatırımcısının sermaye piyasalarına katılımını sağlamak üzere oluşturulmuştur. Tapuda doğrudan taşınmaz edinebilirler. Portföyündeki taşınmazların listesi veya yatırımcıların listesi kamuya açıklanmaz. Fon malvarlığına icra takibi yapılamaz, rehin edilemez. Yılda en az bir kez bağımsız denetim raporuna tabidir. SPK tarafından düzenli olarak denetlenir. Yatırımcılar, yatırım yaptıkları para oranında, Fonun getirisine ortak olurlar. Aynı zamanda Gayrimenkul Yatırım Fonu (GYF), yatırımcılar için cazip getiriler sunan, gayrimenkul sektöründeki en güvenilir ve etkili yatırım aracıdır. Şirketimiz, bu fonları oluşturmak için gereken bilgi birikimi ve deneyime sahiptir ve yatırımcılarımızın ihtiyaçlarına uygun özel çözümler sunmayı taahhüt eder. Sağlayacağı avantajlar ise; Büyük bir gayrimenkulün getireceği kazanca küçük oranlarda yatırımla ortak olma imkanı sağlar. Enflasyona yenilmez.% 0 spotajlı vergi avantajları sunar. Döviz bazında getiri hedefi imkanı vardır. Arsaların satışıyla fon varlığı edinilebilir. Likitidiye dönüştürülebilir. Devredilebilir, mirasa konu edilebilir yatırım araçlarıdır. Biz, bu önemli dönemeçte yanımızda olan siz basın mensuplarına ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Detaylar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen iletişime geçmekten çekinmeyin” ifadelerini kullandı.


‘ULUSLARARASI ARENADA BÜYÜK BİR ADIM ATMAYA HAZIRLANIYORUZ’...


Aycan Fenercioğlu, şirketin son başarıları ve gelecek planları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Fenercioğlu, şirketin gayrimenkul yatırım fonlarına hak kazanma başarısının yanı sıra uluslararası arenada büyük bir adım atmaya hazırlandığını belirtti. Ayrıca, Türkiye'de Kentsel Dönüşüm Fonu kurma başvurusu yapan ilk firma olarak SPK tarafından olumlu değerlendirildiğini ve kurulum sürecinin devam ettiğini belirten Fenercioğlu, bu başarının sadece şirketleri için değil, aynı zamanda ülke için büyük bir adım anlamına geldiğini vurguladı. Fenercioğlu A.Ş.'nin Alanya merkezli bir firma olarak faaliyet gösterdiğini ve 100 mühendisin bir arada çalıştığı ender firmalardan biri olduğunu belirten Aycan Fenercioğlu, ayrıca üç farklı ülkede inşaat yapma kapasitesi ve kabiliyetine sahip tek firma olduklarını söyledi.

Yurtdışı projeleriyle uluslararası arenada adlarını duyurmuş bir kuruluş olduklarını da ekledi. Fenercioğlu, tüm bu başarıların arkasında sürdürülebilir yatırım potansiyelleri ve dinamik yapılarının yattığını belirtti. Yatırımcılarıyla birlikte büyüme yolculuğunda sadece kârlı bir gelecek inşa etmekle kalmadıklarını, aynı zamanda sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk alanlarında liderlik yaptıklarını ifade etti. Son olarak, şirketlerinin SPK tarafından elde ettiği bu hakla büyük bir sorumluluk üstlendiklerini belirten Fenercioğlu, GYF kaynaklı tüm yatırımların sürekli olarak denetleneceğini ve kamu aydınlatma platformunda bilgi verileceğini açıkladı. Bu şeffaflık ve hesap verebilirlik, iş etiğinin ve müşteri memnuniyetinin temel taşı olduğunu vurguladı. 

 

 

 

 

HABER: İbrahim  AKDAĞ

Gazeteler