head
2183026 810x458 75f08
Cumartesi, 04 Şubat 2023

 

DSİ 13. Bölge Müdürü Özhan Erdanışman ve Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu, bugün Demirtaş ve Konaklı bölgelerinde yatırım incelemesi gerçekleştirdi...
 
dsi 2 32e76
 
İlk toplantı DSİ Demirtaş şantiyesinde gerçekleşti.
 
Toplantıya DSİ 13. Bölge Müdürü Özhan Erdanışman ve Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyesi, Mahalle Başkanları, İmamlı, İshaklı, İspatlı, Seki, Demirtaş, Uğrak, Kargıcak, Aliefendi Mahalle Muhtarları katıldı.
 
dsi 3 05690
 
Mahalle Muhtarları mahallelerindeki talepleri DSİ 13. Bölge Müdürü Özhan Erdanışman'a ilettiler. Bölge Müdürü Erdanışman, muhtarlara tek tek bölgeleriyle alakalı bilgi aktardı. Su kaynaklarını en etkin şekilde kullanarak verimliliği arttırmak için çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü aktaran Başkan Toklu; "DSİ 13. Bölge Müdürümüz Sn. Özhan Erdanışman ile, İmamlı, İshaklı, İspatlı, Seki, Demirtaş, Uğrak, Kargıcak, Aliefendi Mahalle Muhtarlarımızın katılımıyla mahallelerimizde devam eden yatırımlarımızı görüşmek üzere Demirtaş şantiyesinde bir araya geldik. Şehrimizin sahip olduğu coğrafi yapı ve ekolojik koşullar sayesinde, ürün çeşitliliği ve miktarı yönünde tarımsal üretimde büyük bir potansiyele sahiptir. Bu husus şehrimizin büyümesi ve gelişmesi için çok önemlidir. Su kaynaklarımızı en etkin şekilde kullanarak üretimde verimliliği artırıyor, suyun gücünü milletimizle buluşturmaya devam ediyoruz." dedi.
 
dsi 4 57770
 
Toplantı sonrası DSİ 13. Bölge Müdürü Özhan Erdanışman, Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu ve Demirtaş Mahalle Muhtarı Mustafa Doğrul, Demirtaş Mahallesinde bulunan dere yatakları üzerinde incelemelerde bulunuldu.
 
dsi 5 muhtarlar 8b1e1
 
KONAKLI'NIN TALEPLERİ GÖRÜŞÜLDÜ...
 
Demirtaş Mahallesinde ki incelemelerin ardından Konaklı Mahallesine gelen DSİ 13. Bölge Müdürü Özhan Erdanışman, Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu ve beraberinde ki heyet, Belediye Meclis Üyesi Ali Şahin'in ev sahipliğinde Konaklı Mahalle Muhtarı Mustafa Arınç ve Mahalle Başkanı Emrah Ünal'ın katılımıyla, Konaklı Mahallesinin talepleri görüşüldü. Toplantıda, Serapsu deresi ıslahı ve çiftçilerin sulama suyu konuları üzerine istişareler yapıldı. Taleplerin ivedilikle değerlendirilip sonuca bağlanması için gerekli adımların atılacağını belirten Başkan Toklu, "Halkımızla, muhtarlarımızla ve mahalle yönetimimizle koordineli yürütmüş olduğumuz çalışmalar ile mahallelerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. Demirtaş mahallemizin ardından Konaklı mahallemizde de yaşanan sıkıntıları ve talepleri değerlendirip ivedilikle gerekli adımların atılması için girişimlerimiz devam edecek, takibinide sürdüreceğiz." ifadelerine yer verdi.
 
 
 
 
 
 
 
HABER: Sariye KAYATURAN
 
 
 
 
 
 
 

Gazeteler