head
2183026 810x458 75f08
Cumartesi, 04 Şubat 2023

 

Dün oynanan Kuşadasıspor maçında yaşananlarla ilgili bir açıklama yapan Armoni Alanya Kestelspor Başkanı Levent Uğur, "Türk futboluna kazandırdığı genç oyuncularla marka olmuş kulübümüz, her türlü olumsuzluğa ve engellemelere rağmen çizgisinden vazgeçmeyecek" dedi...

 

Başkan Levent UĞUR; "Cesur ve dimdik bir şekilde yolumuza devam"

TFF 3. Lig 2. Grup'ta adım adım şampiyonluğa giden Armoni Alanya  Kestelspor, Kuşadasıspor ile deplasmanda oynadığı olaylı maçtan 1 puanla döndü. Hakem faciasının yaşandığı maçta 2 puanı adeta gasp edilen Armoni Alanya Kestelspor'da Başkan Levent Uğur, yaptığı açıklamada sisteme ve hakemlere sitem etti.

Başkan Uğur açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bugün deplasmanda oynadığımız ve 2-2 sonuçlanan Kuşadasıspor müsabakası hafta içi yaşananlar ve bugün saha içinde yaşanan trajikomik hakem kararları, başrollerini hakem triosunun oynadığı tiyatro ve skeçler vicdanları yaralamıştır. Maçın başından itibaren hemen hemen her atağımız faul ya da ofsayt kararları ile kesilmiş, akan oyunda ilk yarıya +2 dakika uzatma verdiği halde 5 dakika uzatmış ve faul ile uzaktan yakından alakası olmayan pozisyonda pozisyon yaratıp 1-0 geriye düşmemize sebep olmuştur. Maçın ikinci yarısında net golümüzü ofsayt gerekçesiyle iptal etmiştir. Görüntüde sabit olup; yan hakem dikkat ederseniz köşe çizgisine kadar inip ondan sonra anlamsız bir şekilde kendi kalesine yakın dört Kuşadasısporlu oyuncu olmasına rağmen ofsayt bahanesi ile net golü komik bir şekilde iptal etmiştir. Ve yine görüntülerde sabit olmak üzere 89. dakikada oyuncumuz Emre Tosun'un 30 metreden attığı golle 2-1 öne geçmemiz ve akabinde tribünden sahaya atlayan yardımcı hoca ve sahada hakemi kovalayan, fiziki müdahalede bulunan (hakemin boğazını sıkıp, tekme savurma ) rakip takım hocası ve kaptanının yakalamaca oyunu oynadıklarına şahit olduk. Sahaya giren Çevik Kuvvet ekipleri hakemi kurtardı. Sevgili hakem arkadaşımız Engin Atmaca ve triosu soyunma odasına gitmek yerine boğazını sıkan ve sahada kendisini kovalayanları sarı kartla geçiştirip (hakkını yemeyelim sahaya atlayan yardımcı hocayı kırmızı ile attı) müsabakaya +9 dakika uzatma verdi. Buna rağmen maçı bitirmedi 14 dakika oynattı. Bu defada +12'de golü yedik ve müsabaka 2-2 sona erdi. Bir nevi artık her müsabaka arkası bir periyot daha oynuyoruz. Rakiplerinin onda bir bütçeleri ile her sene yetiştirdiği oyuncuları cesaret edip oynatıp satan, Türk futboluna kazandırdığı genç oyuncular ile marka olmuş kulübümüz her türlü olumsuzluğa ve engellemelere rağmen çizgisinden vazgeçmeyecek, yetiştirici misyonuyla doğru bildiği yolda dürüstçe, dimdik yine bu ülkenin gençlerine güvenerek, milletinin çocuklarıyla elele ve cesur bir şekilde yoluna devam edecektir. Saygılarımla."

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Gazeteler