head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 02 Nisan 2023

 

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem, çeşitli temaslarda bulunmak üzere MITT Moskova Fuarı kapsamında Rusya'ya KOSGEB destekli iş gezisi düzenledi.

eray erdem moskovada 2 f6d9e

Başkan Erdem, “Alanya’mızın tanıtımı için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Başkan Erdem’in yanı sıra heyette, ALTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile çok sayıda iş insanı bulunuyor. Rusya’nın Moskova şehrine KOSGEB Destekli İş Gezisi düzenleyen ALTSO Başkanı Eray Erdem ve ALTSO Heyeti, Moskova temaslarına başladı.

eray erdem moskovada 3 ef220

Heyet ilk olarak Türkiye’nin Moskova Büyükelçisini ziyaret ederek, görüş alışverişine bulundu. Ziyarette, Rusya Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Alper Eriten ile İkinci Katip Aybüke Ahsen Turan Bakkalbaşı da hazır bulundu.

eray erdem moskovada 4 4b80d

Başkan Erdem, ziyaretle ilgili şunları söyledi: “MITT Moskova Fuarı kapsamında Rusya'ya düzenlediğimiz KOSGEB destekli iş gezimizde ilk olarak Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar'ı ziyaret ettik. Sayın Büyükelçimizle oldukça yararlı bir toplantı gerçekleştirip, Rus Pazarındaki son gelişmeler ve Alanya turizmi ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Bölgede yaşanan son gelişmelerin ardından Alanya’mıza yerleşen Rus misafirlerimizin bölgemize olan etkileri üzerine de bilgi verdiğimiz ziyarette, Rusya Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Alper Eriten, İkinci Katip Aybüke Ahsen Turan Bakkalbaşı da hazır bulundu. Karşılıklı vize muafiyeti ile uzun zamandır gündemde olan kimlikle giriş yapılabilmesi gibi konularda da Sayın Büyükelçimizin fikirlerini aldık. Sayın Büyükelçimize ve elçilik görevlilerine verdikleri bilgiler ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz. Alanya’mızın tanıtımı için ALTSO olarak elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.”

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Gazeteler