head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 12 Ağustos 2020

Alanya'nın Cumhuriyet mahallesinde baba ve oğlun oturduğu 5 katlı binanın üst kısmındaki daire yıkıldı...

Alanya'nın Cumhuriyet Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan bir binada bir süredir yaşamlarını sürdüren baba ve oğlunun oturduğu sırada, 5. katın bir kısmı yıkıldı.

Büyük bir duvar parçası yan binaya düşerken, o sırada evde bulunan Sonat Durukan kendisini dışarı attı.İhbar üzerine Kaymakamlık ve Alanya Belediyesi yetkililerinin olay yerine gelerek güvenlik önemleri aldı ve evde yaşayan Sonat Durukan ve babası için kalacak yer ayırdı.

Olay sonrası gazetecilere konuşan Sonat Durukan, bir yıl önce kirası uygun diye taşındığını belirtti. Binanın zemin katında yaşadığını anlatan Durukan, "Kentsel dönüşüme giren bina. Üst katlar çürümüştü. Bu sabah büyük bir gürültü ile uyandık. Sonra yetkilliler geldi ve girmenin yasak olduğunu söylediler. Sosyal hizmetleri de bekliyorum. Sonuçta hemen boşaltamıyorum. Ayrıca bir kedi ve köpeğim var." dedi.

Durukan, 17 dairelik binada tek yaşadığını hatırlatarak müzisyen olduğu için bu binada rahat çalıştığını sözlerine ekledi.

Alanya Kaymakamlığı ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından kalacak yer temin edilen Sonat Durukan şahsı eşyalarını alarak binadan çıktı.

 

 

 

 

HABER:İbrahim AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud