head
2183026 810x458 75f08
Perşembe, 21 Kasım 2019

Denizli'nin Çardak ilçesinde 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Isparta, Denizli, Burdur, Antalya, Bursa, İzmir, Afyonkarahisar'da da hissedilen depremde bir çok bina yıkıldı. Enkaz altında kalan vatandaşlar kurtarıldı. AFAD ve Kızılay arama kurtarma ekipleri alarm durumuna geçti...

DENİZLİ EVresimid 12776905 75288

Denizli'nin Çardak ilçesinde 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi, depremin büyüklüğünü 6,5 olarak açıkladı daha sonra 5,7 olarak revize etti.

ÇEVRE İLLERDE DE HİSSEDİLDİ

Deprem Isparta, Denizli, Burdur, Antalya, Bursa, İzmir, Afyonkarahisar'ın da aralarında bulunduğu birçok ilde hissedildi. Paniğe neden olan depremle vatandaşlar kendisini sokağa attı. AFAD, Kızılay arama kurtarma ekipleri alarm durumuna geçti.

Depremin ardından AFAD başta olmak üzere illerdeki arama kurtarma birimleri alarma geçti. İlk gelen bilgilere göre bazı binalarda hasar oluştu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Denizli'nin Bozkurt ilçesinde saat 14.25'te 6 büyüklüğünde yer deprem kaydedildi.

7 KİLOMETRE DERİNLİKTE

 İlçeye bağlı Armutalanı köyüne 1,74 kilometre mesafede yaşanan depremin 7,09 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Öte yandan ilçede 14.19'da da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Alınan bilgilere göre bazı yapıların yıkıldığı ve enkaz altında kalanların olduğu öğrenildi.

AFAD Denizli İl Başkanı, önemli bir yıkılma olmadığını ve can kaybı olmadığını açıklarken tarama çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Ayrıca enkaz altında kalanların kurtarıldığı belirtildi.

CAN KAYBI YOK, YARALILAR VAR

Denizli Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, yaptığı açıklamada "Evler yıkılmasına rağmen can kaybı yok" dedi. Çelik, 5 vatandaşın korkudan hastaneye kaldırıldığını 1 vatandaşın da pencereden atlaması sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Tutluca Mahalle Muhtarı, 100 hanenin girilemeyecek durumda olduğunu söyledi.

Gazeteler

Designed by: Masoud