head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 20 Ocak 2020

Tire Kaymakamlığı Alanyalı Şebnem Köseoğlu ve binlerce lösemi hastası için organize ettiği kan bağışı ve kök hücre kampanyası Tire Kaymakamlığı bahçesinde devam ediyor...

İki gün sürecek kampanyaya Tireliler yoğun ilgi gösterdi.

Sabah saatlerinde Ödemiş Kızılay Bölge Müdürlüğüne ait kan otobüsü Kaymakamlık Bahçesine geldi. Kısa sürede faaliyete başlayan Kızılay yetkilileri Tirelilerin kan bağışını kabul etmeye başladı.

KAN VERDİLER 2 dbdc1475 6de9 45de b943 eb56f41e8342 ce151

Sabah saatlerinde Ödemiş Kızılay Bölge Müdürlüğüne ait kan otobüsü Kaymakamlık Bahçesine geldi. Kısa sürede faaliyete başlayan Kızılay yetkilileri Tirelilerin kan bağışını kabul etmeye başladı.


KAMPANYA SES GETİRDİ...


Tire İlçe Kaymakamlığı’nın günler öncesinden duyurusunu yaptığı kampanyaya Tireliler ilgi gösterdi. Sabahın ilk saatlerinden itibaren Kaymakamlık bahçesine gelen vatandaşlar kanlarını lösemi hastalarına umut olmak için bağışladılar.

KAN VERDİLER 3 323c28d2 944c 4daa 9841 fc287df12c41 175a0


KAMPANYA İKİ GÜN SÜRECEK...


Kan bağışı kampanyası iki gün boyunca, sabah saat 10:00 ile 18:00’e kadar sürecek olan kampanya, gece saat 19:00 itibari ile de Şehitler Parkında devam edecek.

 
EMNİYET MÜDÜRÜ DE KAN VERDİ...


Kampanyaya destek veren Tire İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge’de kan bağışı kampanyasına katılarak lösemi hastalarına destek için geldiğini söyleyerek tüm lösemi hastalarına acil şifalar diledi.


KAYMAKAM TANRISEVEN “ŞEBNEM VE TÜM LÖSEMİ HASTALARINA UMUT OLMAK İSTEDİK”...


Kan bağışı kampanyası ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven:“ Tire Kaymakamlığı olarak lösemi hastalarına umut olabilmek adına böyle bir kampanya düzenledik. Kampanyamızı sosyal medyada verdiği anlamlı mesajla dikkatleri üzerine çeken ve tüm ülkeyi harekete geçiren Şebnem Köseoğlu ve binlerce Şebnem için düzenledik. Şebnem Köseoğlu Alanya AHEP Üniversitesinde Öğretim Görevlisi. Alanya Kaymakamlığım döneminde benim başkanlığını yürüttüğüm kurumun başarılı bir eğitmeni. Kendisi geçtiğimiz yıl lösemiye yakalandı. Azmi sayesinde bu amansız hastalığı yenmeyi başardı. Ancak geçtiğimiz haftalarda hastalığı yeniden nüksetmiş. Onun tekrar hastalığını yenebilmesi bizlere bağlı. Biz de bu insani yardım çağrısına kayıtsız kalamazdık. Bugün ve yarın Kaymakamlık bahçesinde Şebnem ve bu hastalığa yakalanmış binlerce şebnem için kan bağışı kampanyasını başlattık. Tüm Tirelileri kampanyaya destek için kök hücre ve kan bağışına bekliyoruz. Şifa bekleyen hastalara destek olalım, hayat kurtaralım.” diyerek duygularını dile getirdi.

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud