head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 12 Ağustos 2020

CHP Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Rafet Zeybek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Ekrem İmamoğlu'na yönelik "pejmurde ederiz." sözlerine sert tepki gösterdi...

SOYLU KENDİNİ YARGININ YERİNE KOYAMAZ

CHP'li Zeybek, İçişleri Bakanı Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu tehdit etmesini şu sözlerle eleştirdi; "Soylu kendini yargının yerine koyma cüretini kimden alıyor, alenen tehditler savuran İçişleri Bakanı'nın bu özverisini İmralı’dan gelen mektup okunurken ve devletin resmi kanalında Osman Öcalan röportajı verilirken görmek isterdik."

MİLLİ İRADEYE SAYGI DUYMAYI ÖĞRENECEKSİNİZ

İçişleri Bakanı Soylu' nun toplumun huzuru ve güvenliği için çalışması gerekirken, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini belirten CHP’li Zeybek," Milletin iradesi ile seçilmiş bir Belediye Başkanına yapılan bu tehdide Cumhuriyet Halk Partisi sessiz kalmayacaktır, AKP'nin atanmışları, milletin seçtiklerine saygı göstermeyi öğrenecektir." ifadesini kullandı.

DÜN BAŞKA, BUGÜN BAŞKA BİR SOYLU

Soylu'nun 2008 yılında DP saflarında siyaset yaparken Erdoğan hakkında sarf ettiği sözleri hatırlatan CHP'li Zeybek " 2008'de AKP için "Paçalarından yolsuzluk akıyor. Türkiye'de ihale ve yandaş belediyeciliği yapılmaktadır." eleştirilerini getiren Soylu bugün eski günlerin günahını çıkartmaya çalışmaktadır. İçişleri Bakanlığı ciddi bir görevdir, eğer yerine getiremeyecekseniz o makamı daha fazla işgal etmeyin." ifadelerini kullandı.

Gazeteler

Designed by: Masoud