head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 26 Şubat 2020

AFAD'dan yapılan açıklamada; Akdeniz'de Muğla - Marmaris açıklarında akşam saatlerin de 5.4 büyüklüğünde bir deprem olduğu bildirildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.5 olarak açıkladı. Deprem Muğla ve Yunanistan'da hissedildi...

TÜRKİYE SALLANIYOR...

Elazığ ve Malatya depreminden sonra,Bugün Manisa da farklı ölçekler de 3 deprem meydana geldi.Ve bu akşam Marmaris açıklarında bir deprem daha meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Akdeniz'de Yunanistan Dodecanese'nin 68,54 kilometre, Marmaris ilçesinin ise 142,11 kilometre açıklarında saat 18.38'de 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Deprem, yerin yaklaşık 25 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.5 olarak açıkladı.

MUĞLA VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA...

Muğla Valisi Esengül Civelek, yaptığı açıklamada, an itibarıyla bölgede herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını bildirdi.

Marmaris Belediye Başkanvekili Aylin Yüksel ise depremi hissetmediklerini belirterek, "İlçemizde herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Marmaris’in çok açıklarında ve derinde olmuş." dedi.

"SARI FAYA DİKKAT"...

Prof. Dr. Naci Görür Akdeniz'de meydana gelen depremle ilgili sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlar eğer şimdi Marmaris’te olan deprem Marmaris açıklarında ve denizde olduysa buradaki Girit-Kıbrıs dalma batma sistemi ile ilgili olmalıdır. Resimde sarı faya dikkat."

fayEPYYm MX0AAhPd4 79d43

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

 

Gazeteler

Designed by: Masoud