head
2183026 810x458 75f08
Cuma, 14 Mayıs 2021

 

Düzce'de şehir merkezinde motosikletiyle kağıt toplayan Ramazan D.'ye hem kısıtlama nedeniyle hem de ehliyeti olmadığı gerekçesiyle idari işlem uygulandı...

Toplamda 5 bin 850 TL ceza kesilen Ramazan D. 6 aylık bebeği olduğunu söyleyerek polislere ceza kesmemeleri için adeta yalvardı. 

YORUM HABER ÜSTÜNDE RESMİM VAR.62443478 341914899808485 2332719797860564992 n fc1ad

BİR İŞGÜZAR POLİS,HALKI POLİSTEN SOĞUTMAMALI... 

Alanya Güneşi Gazetesi olarak diyoruz ki; devletin her kademesinde çalışan polis-asker-öğretmen,vergi memuru,savcı-hakim vs...

Sizler maaşlarınızı bu milletin bireylerinin alınteri ile alıyorsunuz.Millet devleti ve organları ile vardır. Ve sizler bu milletin huzuru için varsınız. Elbette kanunsuz iş ve kişilere geçit vermemelisiniz ama işinizi yaparken,insiyatif almalı,aklınızı ve vicdanınızı da mesleğiniz ile beraber kullanmalısınız.Tıpkı bu haberimizde ki olay gibi.

Böyle gariban insanlara büyük cezalar yazmak ve rencide etmek,mağdur etmek mesleğinizi yaptığınız anlamına gelmediği gibi,bu gariban insanlarında polisimizden soğumasına ve hatta nefret etmesine sebebiyet verir.

Bazı cezalar telkin ve uyarı ile olursa,o toplumda kişiler ve kurumlar arasında sevgi bağı güçlenir... 

 

5 bin 850 lira ceza kesilen kağıt toplayıcısı polise çaresizce yalvardı: Yok ağabey yok. Ne yapalım? 

Düzce'de Cumartesi günü kısıtlama nedeniyle denetim yapan polis ekiplerinin durdurduğu ehliyetsiz motosiklet sürücüsü, ceza yememek için dakikalarca gözyaşı döktü.

Kağıt toplayıcısı olduğu öğrenilen motosiklet sürücüsüne sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmek ve ehliyetsiz araç kullanmaktan toplamda 5 bin 850 TL para cezası kesildi.

Ramazan D.'nin bağlanan motosikleti ise Yediemin otoparkına götürüldü.

Kağıt toplayıcısının ceza yememek için gözyaşı döktüğü anlarda çekilen görüntü sosyal medyada gündem oldu.

Ceza yememek için dakikalarca polis ekiplerine yalvaran vatandaş, kağıt toplayıcısı olduğunu ve 6 aylık bir bebeğinin olduğunu söyledi.

Yerel Öncü TV ekranlarından paylaşılan görüntüde, Ramazan D. gözyaşları içinde polis ekiplerine, “Evim kira, 6 aylık oğlum var, yapmayın. Yok ağabey yok. Ne yapalım? Ne olur Allah aşkına, Peygamber aşkına, elinizi ayağınızı öpeyim yapmayın kurban olduğum. Mübarek gün neden böyle yapıyorsunuz?” diye seslendi, ceza kesmemeleri için yalvardı.

Polis memuru ise kanunları uyguladığını belirterek, “Şehir merkezine gelme hemşerim. Ara sokaklara gitsene, şehir merkezinde ne geziyorsun, burada şimdi? Elimizi ayağımızı öpme, niye elimizi ayağımızı öpüyorsun? Biz yapmıyoruz kanun yapıyor. Kanunları uyguluyoruz hemşerim biz. Kafamıza göre bir şey yapmıyoruz. Biz kanunları uyguluyoruz” diye konuştu. 

 

 

Gazeteler

Designed by: Masoud