head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 13 Haziran 2021

Alanya’da kuryelere ve motosiklet sürücülerine eğitim verildi...

jandarmadan motosiklet eğitimi 7 4f79b
Alanya'da jandarma ekipleri tarafından kuryelere ve motosiklet sürücülerine Türkiye’de ilk kez başlatılan “motosiklet güvenli sürüş” projesine ilişkin eğitim verildi. 

jandarmadan motosiklet eğitimi 1 ea5a9

Türkiye’de en fazla tescilli motosikletin bulunduğu illerin başında gelen Antalya’da kazaların da çok fazla olması nedeniyle Antalya Valiliği tarafından “motosiklet güvenli sürüş” projesi başlatıldı.

jandarmadan motosiklet eğitimi 2 kaymakam ve yarbay a3c3c

Türkiye’de ilk kez başlatılan bu proje kapsamında Alanya’da Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ve Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kuryelere ve motosiklet sürücülerine eğitim verdi.

jandarmadan motosiklet eğitimi 4 5d470

Eğitimde;

--Temel trafik kuralları,

--Motosiklet hakimiyeti,

--Çevre kontrolü,

--Durma, duraklama frenleme gibi konular ele alındı.

jandarmadan motosiklet eğitimi 6 acce3

“Tüm motosiklet kullanıcılarının bu proje kapsamında eğitilmesini istiyoruz”


Konuyla ilgili gazetecilere bilgi veren Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, “Amacımız, Cumhurbaşkanlığımızın 2021-2023 eylem planı çerçevesinde ölümlü motor kazalarında azalma ve eğitim, trafikte eğitime çok önem veriyoruz. 2020 yılı içerisinde jandarma bölgesinde 377 trafik kazasının, 7’si ölümlü bunların, 250’nin üzerindeki motosikletlerin karıştığı trafik kazası. Motosiklet kullanımı bir sevk ve artan trafikte aslında herkesin her geçen gün daha da yoğun talep gösterdiği bir zevk oldu. Ama bizim istediğimiz, tüm motosiklet kullanıcılarının eğitim almış bir şekilde trafiğe çıkmalarını sağlamak. Nasıl ki biz araba süren herkesten emniyet kemerini takmasını istiyorsak motosiklet kullanıcılarının hepsinden de hem kurallara uymalarını hem de mutlaka kast takmalarını istiyoruz. Ancak bunlar yeterli olmuyor, motosiklet kullanıcıları trafikten birçok şeyle karşılaşıyor. Biz de Alanya’da tüm motosiklet kullanıcılarının bu proje kapsamında eğitilmesini istiyoruz” dedi. 

jandarmadan motosiklet eğitimi 7 0afd5

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazeteler

Designed by: Masoud