head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 13 Haziran 2021

 

Emeklinin OGS isyanı...

Alanya’da yaşayan emekli öğretmen Ziya Ayyıldız, “Kullanmadığım paralı yol gişelerinden aracımın plakasına 6 kez ücret kesilmiş. Haberdar edilmediğim için de yasal takip başlatılmış” dedi.

ogs 2 86282

Alanya’da yaşayan emekli öğretmen Ziya Ayyıldız’ın otomobil plakasına 2019-2020 yılları arasında 6 kez OGS ödemesi çıkarıldı.

Paralı yol ücreti olarak bilinen Otomatik Geçiş Sistemi’ni (OGS) hiç kullanmadığını ve o tarihlerde belirtilen şehirlerde de hiç bulunmadığını söyleyen Ziya Ayyıldız, ödemelerle ilgili hiçbir şekilde kendisiyle irtibata geçilmeden yasal takip süreci başlatıldığını ve mağdur edildiğini anlattı.

ogs 3 6dceb

Ödeme bildirimlerinden tesadüfen e-devlet üzerinden haberdar olduğunu anlatan Ayyıldız, “6 kez paralı yoldan geçiş ihlali ücreti yazılmış. Çeşme-Aydın, Mahmutbey-Edirne, İstanbul-Ankara paralı yollarını haberim olmadan 6 kez kullanmışım. Belirtilen tarihlerde o şehirlerde ve yollarda hiç bulunmadım. Ben öğretmen adamım. Ben kaçak iş nedir bilmem. Üzerime böyle bir suç atılması, para cezası uygulanması, yasal takibe alınmam, sonuç olarak mağdur edilmem beni çok üzdü” dedi.

ogs 5 f36fd

08504606060 numarasından ilgilileri aradığını ve her telefon görüşmesi için 1 saate yakın bekletildiğini aktaran Ayyıldız, “Bana bir yanlışlık olduğunu söyleyerek geçiş bilgilerini sistemden kaldırdıklarını söylüyorlar ama e-devlet sisteminde hepsi olduğu gibi duruyor. Buradan yetkililere sesleniyorum. Hata bir defa en fazla 2 defa yapılır. 6 kez hata olmaz. Aracımın plakası kopyalandıysa yetkililerin elinde kayıtlar var. Araştırılsın. Sistemde bir sorun varsa düzeltilsin. Beni mağdur etmeyin. Bu hata ve beraberinde gelen borç yüzünden yarın banka hesaplarıma bloke gelebilir. Buradan suç duyurusunda bulunuyorum” dedi. 

ogs 6 82166

 

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud