head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 18 Ekim 2021

Bu yıl 58’incisi düzenlenecek Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne özel, kentin belirli noktalarına 58 Venüs heykeli dikildi... 

Antalya  Büyükşehir Belediye  Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğinde 2-9 Ekim tarihleri arasında bu yıl 58’ncisi gerçekleşecek olan Altın Portakal Film Festivali’nin heyecanı şehri sarmaya  başladı. Antalyalılar ile  yerli ve yabancı birçok misafiri ağırlayacak festival için kentte bir yandan peyzaj çalışmaları başlatan Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler  Daire Başkanlığına bağlı ekipler, bir yandan da festivalin sembolü olan Venüs heykellerini kentin belirli noktalarına yerleştirdi.

58.altın portakal heykelleri 1 b24c1

Pandemi önlemlerinin üst seviyede olacağı tüm film gösterimleri açık hava sinemalarında yapılacak festivalin 57’nci yılına özel 57 adet heykel, kentin ana arterleri, havalimanı ve otogar kısımlarına yerleştirildi.

58.altın portakal heykelleri 2 8d636

"Festivalin yaklaştığını anlıyoruz"...

Egemen Yüzbaşı adlı vatandaş, Venüs heykellerinin yerleştirilmesinin kente ayrı bir hava kattığını belirterek, “Bu heykelleri görünce festivalin yaklaştığını anlıyoruz. Filmleri de merak ediyoruz. Heykellerde çok güzel” dedi.

58.altın portakal heykelleri 3 6869e

"Merakla bekliyoruz"...

Bilet alan Tuana Taşkıran, “Festivali her yıl merakla takip ediyoruz, Antalyalılar  olarak  Heykelciklerinde şehrin her tarafına konulması festivalin habercisidir. Yılın en çok bu zamanında heyecanlanıyorum. Çok güzel gösterimler oluyor, uzun metraj, belgeseller gibi. Genelde bilette kalmıyor. Büyük bir talep var. Filmleri merakla bekliyoruz” diye konuştu” ifadelerine yer verdi.

58.altın portakal heykelleri 4 00fa6

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını üstlendiği, idari direktörlüğünü Cansel Tuncer’in, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu’nun, sanat yönetmenliğini Başak Emre’nin üstlendiği festivalde, Antalya Film Forum’un direktörlüğünü Müge Özen ve Pınar Evrenosoğlu yürütüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER: Emine YILMAZ

Gazeteler

Designed by: Masoud