head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 22 Ocak 2020

Alanya Haberleri

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken özgür basının kamuoyunun doğru, tarafsız bilgilendirilmesi ve işleyen bir demokrasi için vazgeçilmez olduğunu belirtti...

Başkan Uysal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Uysal, mesajında, basın ve ifade özgürlüğünün korunmasının, çoksesliliğin var olabildiği bir medya ortamının sağlanmasının demokratik toplum yaşamının vazgeçilmezi olduğunun altını çizdi.

Toplumun, haber alma özgürlüğünde olduğu gibi çeşitli hak ve özgürlüklerini ancak basın eliyle kullanabildiğini ifade eden Başkan Uysal, gazetecilerin, bu anlamda, kamusal bir görevi yerine getirirken kamuoyuna karşı da sorumlu olduklarını hatırlattı. Ancak Türkiye’nin binlerce gazetecinin işsiz kaldığı, düşünce ve ifade özgürlüğünün baskı altında olduğu bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Başkan Uysal, hal böyleyken dahi gazeteciliğin kendisine yeni mecralar açarak varlığını sürdürdüğünü belirtti. Sosyal paylaşım sayfalarında, internet sitelerinde, internet radyolarında başlayan bir gazeteciliğin bugün yer, zaman ve mekan ayrımı olmaksızın topluma ulaştığını belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Her ne kadar gazetecilik gerçekleştiği mecralar anlamında bir değişimi, dönüşümü yaşasa da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gazeteciler; gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır” sözü güncelliğini korumaktadır. Bu düşüncelerle, zor şartlarda, gece gündüz demeden çalışan ve ne olursa olsun gazetecilikten vazgeçmeyen basın mensuplarını selamlıyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutluyorum.”

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ve yönetimi, MHP Genel Merkezi tarafından  tekrar atandı. Daha önce meclis üyeliği için istifa eden yönetim kurulu üyelerinin yerine yeni isimleri belirlenerek oluşturulan yönetim kurulu ; MHP Alanya İlçe başkanlığı taraından kamuoyu ile paylaşıldı...

Yeniden yapılan atama ile  ilgili bir açıklama yapan MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan: "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tensip ve emirleri, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın’ın talimatları, Milletvekilimiz Sayın Abdurrahman Başkan ve İl Başkanımız Sayın Hilmi Durgun’un katkılarıyla, MHP Alanya İlçe Teşkilatımızda şahsımın başkanlığında yeni Yönetim Kurulumuz güçlendirilerek görevlendirilmiştir. Dün olduğu gibi bugünden sonrada Başbuğumuzun izinde, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrinde yolumuza devam edeceğiz. Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin İnşallah."diyerek duygularını dile getirdi.

 

MHP ALANYA İLÇE BAŞKANLIĞI LOGO indir 9 66846

İŞTE ; MHP ALANYA İLÇE TEŞKİLATINDA Kİ YENİ YÖNETİM  KURULU ÜYELERİ...


--Mustafa Türkdoğan (Başkan),

 

--Ahmet Özkan,

--Ahmet Sezer,

--Adem Çalış,

--Aytekin Demir,

--Bayram Ali Geçgel,

--Burak Doğan Aydoğan,

--Erdal Bulanık,

--Erman Kaptanoğlu,

--Erol Kaya,

--Ertuğrul Elvan,

--Fatih Arıkan,

--Hakan Kasmuş,

--Halil Yıldız,

--Hasan Cantürk,

--Hasan Karlı,

--Hilmi Barcın,

--Hüseyin Demirer,

--Hüseyin Tok,

--İbrahim Sevimlier,

--İsa Akar,

--Kamil Çiçek,

--Lami Saraç,

--M.Cengiz Güçlü,

--M.Çağrı Anılgan,

--M.Hanifi Türk,

--Mehmet Çatal,

--Mehmet Çınar,

--Mehmet Fidancı,

--Mehmet Sucu,

--Mehmet Yiğit,

--Metin Küçük,

--Mevlüt Benli,

--Murat Demir,

--Mustafa Demir,

--Mustafa Gündoğmuş,

--Mustafa Toklu,

--Nevzat Özdemir,

--Nurettin Çetin,

--Oğuzhan Bayır,

--Orhan Baysal,

--Öcal Burakçın,

--Önder Çekiç,

--Önder Görgülü,

--A.Savaş Güngör,

--Selçuk Cebeci,

--Selçuk Güven Ülker,

--Selman Arıkan,

--Semih Akşitoğlu,

--Serpil Bayır,

--Sevim Bulut,

--Şahin Ev,

--Tuncay Sarmaz,

--Vedat Uygur.

 

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Bakanı Coşkun Karadağ, Seçimden sonra ki haftalık yönetim kururlu toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

CHP 8 OCAK 2020 2 82175939 829855974124720 2411948741742297088 n 3422f

Karadağ, Demirtaş, Gazipaşa ve Serik’te yaşanan sel felaketi ile başladığı açıklamasında yapılan ve yapılacak çalışmalara dikkat çekti. Karadağ, Demirtaş, İmamlı, Dimvadisi, Yeşilöz, Kargıcak, Konaklı, Toslak mahallelerinde zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletirken, hasarın giderilmesi konusunda çalışma yapan itfaiye ve ASAT ekiplerine de teşekkür etti.

Karadağ, "Büyükşehir belediyemiz hem itfaiye grubu hem de büyükşehir hizmet grubu çok ciddi bir çalışma ile beraber sınav atlattılar" dedi. Demirtaş’ta yaşanan hasarın nedenini tespit etiklerini kaydeden Karadağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’in bölgeye gelerek hasarı yerinde gördüğünü, vatandaşın yaralarının sarılması ve altyapı yatırımı olarak gerekli çalışmaları yapılacağını söyledi.

CHP 8 OCAK 2020 3 81922524 783059992169663 4269516668423634944 n df509


DEMİRTAŞ'A YATIRIM
Coşkun Karadağ, Demirtaş bölgesinde, dönemin belediye Başkanı Mustafa Aras’ın yaptığı ancak büyükşehir yasası ile hayata geçirilmesi mümkün olmayan projelere dikkat çekti. İçme suyu ve arıtma tesisi için Demirtaş Bölgesine yatırım yapılacağını kaydeden Karadağ, "Büyükşehir belediye başkanımızın bir müjdeli haberi ile beraber temmuz ayı içerisinde özellikle Demirtaşta bir arıtma tesisi yapılacağının müjdesini verdi" dedi.

Karadağ, bölgedeki asbensli içme suyu borularının da değişeceğini bildirdi. Karadağ, "Şimdi bu aspesli ve kansorejen olarak tespit edilen aspesli boruların tamamen ortadan kaldırılarak, yeniden daha modern bir içme suyuna daha sağlıklı bir içme suyuna kavuşturulacaktır. Demirtaş bölgemiz de,  Büyükşehir belediyemizin  verdiği sözler ne ise; tek tek yerine getirilmekte ve çalışmalarına devam etmektedir" dedi.

CHP 8 OCAK 2020 4 COŞKUN BAŞKAN81584899 504704690169921 1417660088981651456 n 21d53


ULAŞIM RAHATLAYACAK
Ulaşım esnafının kafası karışık. Onlar uygulamadan memnun olamadıklarını anlatan açıklamalar yaparken, CHP İlçe Başkanı Karadağ ise dün yaptığı açıklamasında, "Havuz sistemi ile vatandaşımız Kargıcak, Mahmutlar ve Alanya arasında tek araçla rahatça yolculuk yapacak" dedi.


KARAR GÖRÜŞ ALINARAK ALINDI
Karadağ, "Kargıcak, Mahmutlar ve Alanya arasındaki ulaşım kangren haline gelmişti. Yeni yılla birlikte havuz sistemiyle rahat bir şekilde ulaşım imkanı oluştu" dedi. Karadağ kararın kooperatif başkanları ile görüşerek alındığını da belirtti. CHP İlçe Başkanı Doğu bölgesinde edinilecek deneyim ile Batı’da da aynı uygulamanın yapılacağını söyledi. Karadağ, "Kooperatif başkanlarıyla bir araya gelerek bu konuyu bir çözüme kavuşturdular şu an gerçekten vatandaşlarımız özellikle Alanyamızın doğu bölgesi indeki Vatandaşlarımız çok daha rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlayacak tabi bu yeterli mi değil tabii ki Alanyamızın gene batı bölgesinde de Bu yapılan çalışmaların ışığı doğrultusunda veya tecrübesi doğrultusunda aynı olay alanımızın batı bölgesinde de bir ulaşım sorununa neşter vurulacaktır" dedi.

CHP 8 OCAK 2020 PLAKET BUNU KULLAN82494414 737946763361125 2941252157589946368 n 21f12

8 GEÇMİŞ DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYESİNE PLAKET VERİLDİ...

Bu son seçimden önceki 9 aylık zaman diliminde bereber çalıştıkları ama şimdi ki yönetimde yer almayan 8 CHP Alanya İlçe teşkilatı yöneticisine teşekkür plaketi veren Başkan Coşkun Karadağ: " Bazı arkadaşlarımız da sağlık veya aşırı iş yoğunluğu sebebi ile yeni yönetimde yer almadılar.Ama biz onlarla her zaman beraberiz ve biriz"dedi.

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanlığı üniversite ve lise öğrencilerinin içerisinde bulunduğu sınav haftası sebebi ile sessiz bir ortamda çay ve ikram eşliğinde ders çalışmaları için teşkilat binasının kapılarını öğrencilere açtığını açıkladı...

ALANYA İYİ PARTİDEN ALKIŞLANACAK DAVRANIŞ...

Üniversite gençliğine çağrıda bulunan  Alanya İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın “Gençler bizim geleceğe bakan yüzlerimiz, yüzünü güneşe dönme vakti onların. Bu yol ilimden, irfandan geçer. Büyük bir emekle bu aşamalara gelen tüm gençlerimize bu zorlu haftalarında başarılar dilerim. Kendileri teşkilat binamızda sıcak bir ortamda çay ve ikramlar eşliğinde ders çalışırken biz büyükler de sessiz kalmaya gayret edeceğiz. İlçe binamızın kapasitesi yettiğince tüm gençlerimizi bekleriz” dedi.

İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ümit Sönmez de “İlçe Başkanlığımızla beraber yürüttüğümüz bu çalışmada kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu göstermek en büyük gayemiz. Öncelikle hepsine başarılar dilerim. Bu imkanları sağlayarak genç nesile verdiği önemi gösteren başta İlçe Başkanımız olmak üzere tüm büyüklerimize teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.


Üyelik şartı koşulmadan, İyi Parti teşkilat binasının toplantı salonu öğrencilerin sıcak bir ortamda ders çalışabilmesi için 09.00-18.00 saatleri arasında her gün açık tutulacak.

 

Adres: Şekerhane Mahallesi ,Tevfikiye Cd. No:29,07400 Alanya/Antalya

 

HABER: Emine YILMAZ

Alanya Belediyesi 2020 yılının ilk aylık meclis toplantısını bugün yaptı.

Guruplar adına söz alan Partilerin gurup sözcüleri 2020 yılına dair düşüncelerini ve temennilerini dile getirdi.

BELEDİYE MECLİSİ ZAVLAKHABERİ İÇİN81706565 490744778249310 4965405635001712640 n 3e111

İyi Parti Alanya Belediye meclis üyesi Hacı Mevlüt Zavlak yaptığı açıklamalar ile ülke gündeminde yaşanan olumsuzlukları dile getirince salonda üzüntülü yüzlerin ifadesinin yanında; Cumhur ittifakının (AKP-MHP) ortak belediye başkanı,Alanya Belediye başkanı Adem Murat Yücel ve MHP Alanya Belediye Meclis Üyesi Mustafa Toksöz den , "ülke sorunlarını mecliste konuşmayalım"itirazı geldi.

PEKİ,İYİ PARTİ ALANYA BELEDİYE MECLİS ÜYESİ HACI MEVLÜT ZAVLAK NE DEMİŞTİ KONUŞMASINDA?

Mevlüt Zavlak: "Gün Geçtikçe ağırlaşan ekonomik koşullarla başa çıkamayan vatandaşlarımızın intihar haberlerine bir de gencecik kızımızın haberi eklendi.Sibel kızımızın (yemekhane kartımda sadece bir lira kalmış) veda cümlesi,bin odalı saraylarda yaşayanların,makam araçları ile konvoy yapanların,bir kaç yerden birden hak etmediği maaşı alanların,bankamatik memurlarının boğazında belki düğüm olmamıştır ama vicdan sahibi her insanın yüreğine çakılmış ateşten bir mıh oldu.Yaklaşık beş milyon Suriyeli'yi besleyen hükümet, kendisi hiçbir konforundan mahrum kalmasın diye gün geçtikçe artan vergi yükü altında vatandaşının bir evladını besleyemedi.

Bugün ülkemizin gerçek gündemi ekonomi ve adalettir.Bu gerçek gündemleri göz ardı ederek vatandaşların çözüm bekleyen acil hiçbir sorununa çare olmayacak Kanal İstanbul gibi projeler ile ; ülke gündemini meşgul etmek hiçbir işimize yaramayacak,yarardan çok zarar getirecektir. Üniversite öğrencisi Sibel kızımızın intiharından sonra,İstanbul Üniversitesinde ki duyarlılık,umarız Ak Parti Hükümetince de hissedilir.Yoksulluğun kol gezdiği ülkemizde Adalet saraylarını ve cezaevleri inşaasını hizmet gibi gösteren Ak Parti hükümeti ,Toplumda açılan yara ve ekonomik uçurumu kapatmak için çalışmalar yapmalıdır"

 

 

1.OCAK 2020 BEN OFİSTE 82679143 1071683513168426 1889817161069756416 n 3a225

Alanya Güneşi gazetesi ve www.alanyagunesi.com haber portalı  imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni İbrahim AKDAĞ

 

 

ALANYA GÜNEŞİ GAZETESİ'NDEN MEVLÜT ZAVLAK'A DESTEK...

Alanya Güneşi Gazetesi  ve www.alanyagunesi.com haber portalı ,imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni İbrahim AKDAĞ,Alanya Belediyesi İyi Parti Meclis Üyesi Hacı Mevlüt Zavlak'a ,Belediyenin aylık meclis oturumunda ki konuşmasından dolayı destek verdi ve eleştiren Alanya Belediye Başkanı ve meclis üyesine itiraz etti.

AKDAĞ: Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti ile bir bütündür.Ülkede yaşanan her talihsiz olay, Deprem,kaza-cinayet nasıl ki Tüm yaygın ve yerel medyada da yazılıp konuşuluyorsa,yada her ilden giden Milletvekilleri nasıl ki TBMM. sinde sorunları dile getiriyorsa,her duyarlı siyasetçi de bulunduğu il ve ilçede Ülke ve yaşadığı şehrin sorunlarını dile getirmelidir.Ne yani? O zaman Meclisteki vekiller de (Biz Ankara dayız ,sadece buranın sorunlarını konuşmalıyız) mı diyecekler? İstanbul seçimleri için Tüm ülkenin seferber olduğu ve her şehirde çalışma yapıldığı,hatta İstanbul'a insan taşındığı unutuldu mu?

Sayın Alanya Belediye başkanı ve partisinin belediye meclis üyesi ;İYİ PARTİ Alanya Belediye meclis üyesi sayın Hacı Mevlüt Zavlak'a haksız ve yanlış bir itirazda bulunmuşlardır."dedi.

 

 

 

 

 

 

HABER:Halime Yağmur AKDAĞ

 

 

Gazeteler

Designed by: Masoud