head
2183026 810x458 75f08
Cumartesi, 30 Eylül 2023

Alanya Haberleri

 

Alanya Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Konserleri Avsallar Mahallesi’nin ardından Mahmutlar Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

HAKAN ALTUN KONSERİ HARİKAYDI 7 d4d60

 

Sevilen sanatçı Hakan Altun’un sahne aldığı konserde binlerce vatandaş muhteşem bir konsere şahit oldular...

HAKAN ALTUN KONSERİ HARİKAYDI 2 2a75a
Alanya Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Konserleri kapsamında Mahmutlar Mahallesi’nde Hakan Altun konseri gerçekleştirildi. Mahmutlar Cumartesi Pazarı’nda düzenlenen konsere;

 

HAKAN ALTUN KONSERİ HARİKAYDI 4 c0c75

--Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer,

--Antalya İl Alay Komutan Yardımcısı Albay Engin Burak Mindivanlı,

--Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Direk,

--MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül ve Yönetimi,

--Alanya Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.

 

HAKAN ALTUN KONSERİ HARİKAYDI 3 4a0cc

Hakan Altun en güzel şarkılarını konser boyunca sevenleri için seslendirdi. Duygusal şarkıları ile unutulmaz anlar yaşatan Hakan Altun hareketli şarkıları ile de eğlence dolu bir konsere imza attı. Geç saatlere kadar süren konser büyük bir coşkuyla tamamlandı.

HAKAN ALTUN KONSERİ HARİKAYDI 6.BAŞKAN YÜCEL 2 d165a

BAŞKAN YÜCEL: İNŞALLAH 82 PLAKAYA KAVUŞACAĞIZ...

Başkan Yücel Hakan Altun’a su kabağı abajur portre çalışması, Alanya Koza Ürünleri Kooperatifinde el işçiliği ile yapılan sedef çiçeğinden yapılma bir pano, Alanyaspor ve 82 numaralı Hakan Altun yazılı Mahmutlarspor forması hediye etti. Hediyeler için Başkan Yücel’e teşekkür eden Altun, Alanyaspor ve Mahmutlarspor’a da başarılar diledi. Başkan Yücel de Hakan Altun’a “82 bizim özel numaramız, plaka numaramız. İnşallah ona da kavuşacağız en kısa zamanda. Alanya’mızı renklendirdiniz güzellikler kattınız çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

HAKAN ALTUN KONSERİ HARİKAYDI 9 6fa94

BAŞKAN YÜCEL: KÜLTÜR VE GENÇLİK MERKEZİ İLE BAKIM EVİ VE KREŞ PROJELERİ TAMAMLANIYOR...

Konser alanını dolduran binlerce vatandaşa seslenen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Batı Mahallelerinin parlayan bir yıldızı olan Mahmutlar, bizim de çok önemsediğimiz bir mahallemiz. Alanya’nın en büyük mahallesi olan, turizm ve ticaret kapasitesi ile ülkemize büyük bir girdi sağlayan, sürekli gelişen bir yapıya sahip olan Mahmutlar’ımıza en iyi şekilde hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Mahmutlar’ın hak ettiği yatırımları alması için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Biz, Mahmutlara, sizlere ne söz verdik ise yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Mahmutlar ve bölge halkımızın ihtiyaç duyduğu ve bizlerden talep ettiği Mahmutlar Kültür ve Gençlik Merkezi’ni hayata geçiriyoruz. 1200 kişilik düğün ve çok amaçlı salona sahip Kültür ve Gençlik Merkezimizde aynı zamanda gençlerimize etüt hizmeti de vereceğiz. Yine inşaatına başladığımız Hanife Cebeci Gündüz Bakım evi ve Kreş Projesini bu yıl sonuna kadar tamamlayıp, hizmete açacağız.

 

HAKAN ALTUN KONSERİ HARİKAYDI 8 8bcfe

BAŞKAN YÜCEL: 30 YILLIK İMAR SORUNUNU ÇÖZDÜK...

Biz öncelikle Mahmutlar-Kestel Mahallemiz için Sultan Alparslan Anadolu Lisesi’ni sıfırdan inşa ettik. Bu yıl proje okulu oldu. Göreve geldiğimiz ilk günden beri Yeni Mahalledeki 30 yıllık çözülemeyen imar problemlerini çözdük. Eğitim alanlarını, sağlık alanlarını ve sosyal alanlarını oluşturduk. Planlamada okul alanlarını yüzde 40, yeşil alanları da yüzde 30’a yakın arttırdık. Şimdi bizim Kültür ve Etüt Merkezi yaptığımız o bölgede Mahmutlar Anadolu Lisesi, Gülseren Doğan İlkokulu, Kılıçarslan Anaokulu olmak üzere tam 3 tane okul devletimizin, belediyemizin ve hayırseverlerin desteğiyle yapılıyor.

BAŞKAN YÜCEL’DEN SAĞLIK OCAĞI VE HASTANE MÜJDESİ...

Mahmutların en büyük ihtiyaçlarından biri de Sağlıktı. Yine Kültür ve Etüt Merkezimizin yanında Hüsnü Gönüllü Sağlık Ocağının inşasını tamamladık. Yaptığımız imar düzenlemesi ile belediyemize ait 11 dönümlük sağlık tesis alanını hastane yapılmak üzere Sağlık Bakanlığına devrettik. Hastanenin yerini biz hazırladık, inşallah ilerleyen zamanda bölgeye bir hastane kazandırılacaktır.

 

HAKAN ALTUN KONSERİ HARİKAYDI 10 bc3fa

MAHMUTLAR’A BİR SPOR KOMPLEKSİ DAHA...

Mahmutlarlı gençlerimiz ve Mahmutlarspor Kulübünün faydalanabileceği, Futbol Sahası ve 1500 kişilik tribünlerin olduğu Spor Tesisini hayata geçirdik. Şimdi burayı bir spor kompleksine dönüştürüyoruz. Mevcut futbol sahasının yanına, kapalı basketbol ve voleybol sahası ve 2400 metrekarelik çim saha yapacağız. Projesi hazır. En kısa zamanda ihalesini gerçekleştirip 20 bin metrekarelik bir spor kompleksini sizlerin hizmete açacağız.

BAŞKAN YÜCEL: HİÇ YAPILMAYANLARI YAPTIK...

Bize bazıları Mahmutlar’a ne yaptınız diye soruyorlar? Bizim dönemimizden önce yapılanlardan daha çok okullar, bizim dönemimizden önce yapılanlardan daha çok sağlık ocakları, bizim dönemimizden önce yapılanlardan daha çok park ve sosyal alanlar yaptık. Bizden önce hiç yapılmayan spor sahalarını, bizden önce hiç yapılmayan bisiklet yollarını, bizden önce hiç yapılmayan sahil düzenleme ve tek tip sahil büfelerini yaptık.

ATATÜRK CADDESİ TAMAMEN YENİLENİYOR...

Mahmutlar, hala büyümeye ve yapılaşmaya devam ediyor. Kestel’den Sarıhasanlar’a ve Kargıcak’a kadar üçüncü alternatif yol olan 30 metrelik bir yolu daha hizmete açmak için çalışıyoruz. Sarıhasanlı Yolunun altyapı çalışmaları tamamlanınca asfaltını yapacağız. Ocak ayına kadar bu yolu bitireceğiz. Alanya’mızın fatihinin adıyla Alaaddin Keykubat Caddesi olarak bu yolu hizmete açacağız. Eski Yayla yolu, Yeni Mahalle Okulu yolunun asfaltını gerçekleştirdik. Çevre yolların da asfaltı devam ediyor.

Yine bizden çok talep ettiğiniz bir sorunu daha çözüme kavuşturuyoruz. Atatürk Caddesi’ni tamamen yenileyeceğiz, peyzajıyla, kaldırımıyla her şeyini yeniden düzenleyip sıcak asfaltını yapacağız. Mahmutların can damarı olan Atatürk Caddesini dört Dörtlük bir şekilde sizlerin kullanımına sunacağız.

 

HAKAN ALTUN KONSERİ HARİKAYDI 5.BAŞKAN YÜCEL 1 17620

BAŞKAN YÜCEL: HEP BİRLİKTE GÜZEL GÜNLERE...

Asfalttan, dere ıslah çalışmalarına, altyapı çalışmalarından parklarımıza kadar burada tek tek sayamayacağım birçok hizmet Mahmutlarımızda devam ediyor. Mahmutlar hizmetin en iyisine, her şeyin en güzeline layık. Mahmutlar için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. Biz sizler için varız. Sizler için çalışmayı sürdüreceğiz. Kıymetli hemşehrilerim; Ben bu bölgenin bu yörenin insanıyım. Bir evladınız gibi her zaman beni bağrınıza bastınız. Her zaman bana destek verdiniz, bana güç verdiğiniz. Sizin dualarınız, sevginiz, desteğiniz olmasa idi; biz bu günlere gelemezdik. Hepinize şükranlarımı sunuyorum. Yan yana, gönül gönüle hep birlikte güzel günlere birlikte yürüyeceğiz.

 

 

 

HABER: İbrahim  AKDAĞ

 

 

Alanya’nın simgesi haline gelen su kabağında yeni bir sayfa açılıyor. Alanya Belediyesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Su Kabağı Teraryum Projesi” hayata geçirildi. Usta öğreticiler tarafından eğitim verilen kursiyerler sertifikalarını aldı...

KABAK 2 87599
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kültürel değerli korumak, geliştirmek ve gelecek nesillere aktarmak adına yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Alanya Belediyesi, ALKÜ ve Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde başlatılan ‘Su Kabağı Teraryum Projesi” hayata geçirildi.

 

KABAK 3 2463c

Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen atölye çalışmasıyla eğitimlerini tamamlayan 15 kişilik grubun sertifikaları verildi. Törene Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Proje koordinatörü ALKÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Davut Karaman, Muş Halk Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Usta Öğretici Emine Karakuş ve ekibi ile Alanya Belediyesi, Cezaevi ve Milli Eğitime bağlı eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

 

KABAK 4 fbf35

A’DAN Z’YE HER ŞEY EĞİTMENLERE AKTARILDI

Alanya Belediyesi tarafından verilen 5 günlük eğitimler kapsamında kursiyerlere su kabağı kesimi, kabak içi temizliği, kabakların içine Alanya’ya özgü yöresel minyatür çalışmaları ile ilgili teorik ve uygulamalı bilgiler verildi.

KARAMAN: “ÖZGÜN TASARIMLARIN SU KABAĞINDA HAYAT BULMASINI SAĞLADIK”

Sertifika töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren ALKÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Davut Karaman yaptığı açıklamada; “Alanya’daki mevcut su kabağı çalışmalarını daha farklı hale getirerek yeni bir ürün konseptinin ortaya çıkarılması ve Alanya’ya yeni bir katma değer kazandırmak amacıyla bu projeyi hayata geçirdik. Projemiz kapsamında su kabağından yapılan Alanya temalı sanat eserleri ile Alanya ipek kozasından elde edilen iplik ve kumaşlardan yararlanarak, Alanya yörük kültürü yaşam tarzını ele alarak kültürel mirasımızı yansıtan ve Alanya’nın simgesi olan unsurların minyatür sanatı ile birleştirilerek su kabağında özgün tasarımlarla hayat bulmasını sağladık. Projenin hayata geçmesini sağlayan Alanya Belediyesi’ne, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, eğitim konusunda destek sağlayan Emine hocam ve ekibine, özverili ve gönüllü olarak projeye katılan kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

KANAK 2 İLÇE MİLLİEĞİTİM MÜDÜRÜ f50fa

YILMAZ: “SU KABAĞININ BÜRÜNDÜĞÜ GÜZELLİĞİ GÖRMEK MUTLULUK VERİCİ”

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ise yaptığı konuşmada su kabağının serüveni ile ilgili bilgiler verirken şunları söyledi; “Termos olarak kullanılan su kabağının bugün burada yapılan bu işlemle büründüğü güzelliği görmek mutluluk verici. Emeğe dönüşerek muhteşem güzellikler ortaya çıkmış. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

 

KABAK 5 7e507

YÜCEL: “SU KABAĞINA BİR GÜZELLİK BİR RENKLİLİK KATTINIZ”

“Her yörenin kendine göre değerleri var.” diyerek sözlerine başlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Muş’ta da bizim değerimiz olan su kabağı aynı ilgiyi görmüş ve burada ortak bir emekle bu güzel proje ortaya çıktı. Hem oradaki hocalarımıza hem de Alanya’mızdaki hocalarımıza ve emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Su kabağımıza bir güzellik, bir renklilik kattınız. Bu değerlerin yaşatılması için cani gönülden her zaman destek verdik ve destek vermeye de devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından hem kursiyerlere hem de usta öğreticilere sertifika ve çeşitli hediyeler takdim edilirken Muş’tan gelen usta öğreticiler, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e tiftik kılından yapılmış birisinin üzerinde Osmanlı Turası ve kendisinin ismi yazan diğerinin üzerinde ise Türk Bayrağı işlemeli 2 güzel eser hediye etti.

 

 

 

 

HABER: Halime  Yağmur  AKDAĞ

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kalesi’ni Yayalaştırma Projesi kapsamında yapımı devam eden Kale Kapısı, Kızılkule etabında incelemelerde bulundu. Başkan Yücel, “Yayalaştırma Projemizin son etabını kısa süre içerisinde tamamlayacağız. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla Teleferik ile Damlataş bölgesinden kaleye çıkan ziyaretçiler, Alanya Kalesi’nin tarihi ve doğal tüm güzelliklerini görerek Kızılkule İskele bölgesine kadar yürüyebilecek.” dedi...

 

PARKUR 2 090ba

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başlattığı 1. Derece Arkeolojik, Doğal, Tarihi ve Kentsel Sit Alanı tescilli Alanya Kalesi’nde Yayalaştırma Projesi sürüyor. Alanya Kalesi’ndeki ulaşım yoğunluğunun azaltılması, büyük otobüslerin alanda dolaşımının azaltılması, egzoz gazlarının çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve Alanya Kalesi’nin tümünün yaya olarak da gezilebilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında ilk olarak, Damlataş bölgesinden Ehmedek’e yakın bölgedeki surlara teleferik yapılmıştı. Başkan Yücel, uzun uğraşlar sonucu Alanya’nın tarihi bir hayali olan teleferiği hayata geçirmişti.

 

PARKUR 3 324d9

PROJE İLE ALANYA KALESİ’NİN TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNE ULAŞIM İMKANI DOĞDU...

Teleferik Projesinin ardından Teleferik - İçkale yürüyüş parkuru yapılarak yıllardır kapalı olan içkale ana giriş kapısı da açıldı. Doğaya uygun olarak tahtadan yapılan yürüyüş parkuru ve korkuluklarla vatandaşlar hem rahat hem de konforlu olarak Alanya Kalesi’ni gezmeye başlamış ve proje vatandaşlardan tam not almıştı. Birinci etabın ardından projeye devam eden Başkan Yücel, teleferikten Ehmedek bölgesine doğru olan yeni bir yürüyüş parkuru hayata geçirmiş ve teleferik ile kaleye çıkan ziyaretçilerin, yürüyüş parkurundan Ehmedek, Süleymaniye Cami, Bedesten ve kültür evleri gibi pek çok tarihi yapıya rahatlıkla ulaşabilmesini sağladı.

 

PARKUR 4 6ece4

KESİNTİSİZ YÜRÜYÜŞ PARKURU...

Pek çok ödüle layık görülen parkurlara bir yenisi daha ekleniyor. Başkan Yücel, Ehmedek bölgesinden kale kapısı ya da tünel olarak bilinen bölgeye gelen parkurun devamına yeni bir parkur yapımını başlattı. Yine tarih ve doğaya uygun olarak Kale Kapısı’ndan başlayan parkur, Kızılkule’ye kadar sürecek. Projenin son etabının da tamamlanması ile Damlataş’tan teleferik ile Alanya Kalesi’ne çıkan ziyaretçiler, kesintisiz yürüyüş yolları ile Kızılkule’ye kadar mükemmel bir parkurda yürüyüş yapabilecek.

ALANYA KALESİ ZİYARETÇİ SAYISINDA HER GÜN YENİ BİR REKOR KIRIYOR...

Alanya Teleferik’in faaliyete geçmesiyle birlikte Alanya Kalesi ziyaretçi rekorları kırmaya devam ediyor. Kale Yayalaştırma Projesi ile Alanya Kalesi’ni ziyaret eden kişi sayısı 3 katına çıkarken, araç ve otobüs trafiğinde ise çok büyük bir düşüş yaşandı. Alanya’ya tatile gelen yerli ve yabancı misafirler, teleferik ile Alanya Kalesi’ne çıkarak, yürüyüş parkurları ile tüm doğal ve tarihi güzellikleri keşfedebilme imkanı buluyorlar. Alanya Kalesi’ndeki esnafların da proje ile yüzü güldü. Çok daha fazla kişiye hitap etme imkanı bulan esnaflar, Başkan Yücel’e Yayalaştırma Projesi ve Teleferik için teşekkür ettiler.

BAŞKAN YÜCEL: EN KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ...

Son etap çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Yücel konuyla ilgili açıklama yaparak, “Göreve geldiğimiz zaman dilimi içerisinde en büyük arzumuz Kalenin yayalaştırılmasıydı. Damlataş bölgesinden teleferik ile Ehmedek’e, Ehmedek’ten Kale Kapısı’na, Kale Kapısı’ndan da Kızılkule’ye kadar yürüyüş yollarını iyileştirmek ve hiç olmayan yeni yürüyüş alanlarını yaparak vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin bu bölgenin hem doğa güzelliklerini hem de tarihi güzelliklerini görmelerini sağlamak için projeye başlamıştık. Şu anda son aşamasına geldik. Biliyorsunuz ki Ehmedek’ten Kale Kapısı’na kadar olan parkuru geçen yıllarda tamamlamıştık. Şimdi de Kale Kapısından Tophane Kapısı’na kadar olan bölgenin yürüyüş parkurunu yapıyoruz. Bugüne kadar hiç kullanılmayan ama en güzel parkurlardan birisi olan bu yolu da Allah izin verirse en kısa zamanda tamamlayacağız ve halkımızın kullanımına sunacağız. Böylelikle vatandaşlarımız için Kızılkule İskele bölgesinden Kale Kapısı oradan Ehmedek ve Damlataş’a kadar artık yeni bir ulaşım bölgesi yeni bir gezinti alanı oluşturmuş olacağız. Şimdiden bu yollarımız Alanya’mıza ve Alanya’mızın tarihi güzelliklerine armağan olsun. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

 

8 Ekim Pazar günü Alanya’dan start alacak 58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu öncesi Alanya Kaymakamlığı’nın koordinasyonunda Alanya Belediyesi Meclis Salonu’nda toplantı düzenlendi. Toplantı sonrası TBF Başkanı Müftüoğlu, Başkan Yücel’e bisiklet sporuna verdiği desteklerden ve 58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu anısına teşekkür plaketi verdi...

BİSİKLET TURU 2 5d3a3
Dünyanın en prestijli bisiklet yarışlarından birisi olan 58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için geri sayım başladı. 8 Ekim Pazar günü Alanya’dan çıkış alarak başlayacak organizasyon öncesi Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer’in başkanlığında Alanya Belediye Meclis Salonu’nda koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emre Kıldırgıcı, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eray Erdem, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Direk, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Alanyaspor yöneticileri, kamu kurum temsilcileri ve idareciler katıldı. Toplantıda tur ile ilgili yapılacak çalışmalar ve alınacak önlemler masaya yatırıldı.

 

BİSİKLET TURU 3 55492

135 KİLOMETRELİK ALANYA-ANTALYA ETABI İLE BAŞLAYACAK...

Bu yıl Alanya'dan başlayacak yarışlar, 8 etabın ardından İstanbul’da son bulacak. Organizasyonun açılış etabında Alanya’dan çıkış yapacak sporcular, Antalya’ya uzanan 135 kilometrelik bir yarış gerçekleştirecekler. Bisikletçilerin dayanıklılık ve strateji becerilerini test edecek yarış, Antalya’ya uzanan yol boyunca bisikletçilere tarihi ve kültürel anlamda da unutulmaz anlar yaşatacak.

 

BİSİKLET TURU 4 a219f

MÜFTÜOĞLU’NDAN BAŞKAN YÜCEL’E TEŞEKKÜR...

Toplantının ardından TBF Başkanı Emin Müftüoğlu Başkan Yücel’i makamında ziyaret etti. Başkan Yücel, “Kentimizin Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye’nin ve dünyanın gözünü Alanya’ya çevirecek böyle bir organizasyonun başlangıç noktası olmasından dolayı kıvanç duyuyoruz. Bu konuda büyük emekleri bulunan TBF Başkanımız Emin Müftüoğlu’na teşekkür çok teşekkür ediyorum” dedi. TBF Başkanı Müftüoğlu da Alanya’da bisiklet ve bisiklet sporuna verdiği önemden dolayı Başkan Yücel’e 58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun anısına teşekkür plaketi verdi.

 

 

 

 

 

HABER: Halime Yağmur  AKDAĞ

 

Japonya Büyükelçiliği tarafından açılan Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında Alanya Belediyesi’ne engelli bireylerin kullanımı için iki adet araç kazandırılmıştı. Büyükelçilikten proje kabul incelemesi yapmaya gelen heyet, araçlara onay verdi ve iş birliği için Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e bir mektupla teşekkür ettiler...

JAPON 2 ed9c9
Japonya Büyükelçiliği tarafından açılan Yerel Projelere Hibe Programı’na Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile katılım sağlanmıştı. ‘Alanya’da Engelli Bireyler İçin Ulaşım Aracı Sağlama Projesi’ Japonya Büyükelçiliği tarafından kabul edilerek Alanya Belediyesi’ne 74 bin 281 dolar hibe kazandırılmıştı. Hibe yoluyla 2 adet araç Engelli Koordinasyon Merkezi’nin envanterinde yerini aldı. Araçlar engelli lifti gibi eklentilerle engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getirildi.

 

JAPON 3 37c19

BAŞKAN YÜCEL: TÜM ALANYA HALKI ADINA TEŞEKKÜR EDERİM...

Konuyla ilgili Japonya Büyükelçiliği’nden bir heyet Alanya’ya geldi. Araçların durumu ve kullanımı ile ilgili tamamlama incelemesi yapmaya gelen Japonya Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü Katibi Wataru Ishii ve Proje Uzmanı Pınar Cantürk ilk olarak Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret ettiler. Ziyarette Wataru İshii, Başkan Yücel’e iş birliği için teşekkür etti. Başkan Yücel’de, “Japonya Büyükelçiliği ile sağladığımız iş birliği neticesinde sağlanan hibe kapsamında Engelli Bireyler İçin Taşıma Aracı Alımı Projesi tamamlandı. Projenin takibi amacıyla kentimize gelen Japonya Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü Katibi Wataru Ishii ve Proje Uzmanı Pınar Cantürk’ü misafir ettik. Desteklerinden dolayı Japonya Büyükelçiliği’ne tüm Alanya halkı adına teşekkür ederim.” dedi.

JAPON 4 53a01

TAMAMLAMA İNCELEMESİ BAŞARILI OLDU...

Japonya Büyükelçiliği adına araçları inceleyen heyet daha sonra Alanya Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi’nde ağırlandı. Burada hem merkezde yapılan çalışmaları görme imkanı bulan heyet hem de araçların durumunu ve kullanımını denetledi. Araçların standartlara uygun olduğunu belirten Japonya Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü Katibi Wataru Ishii, tamamlama incelemesinin başarılı olduğunu belirtti.

BAŞKAN YÜCEL’E TEŞEKKÜR MEKTUBU...

Alanya ziyaret sonrası bir Wataru Ishıı bir mektupla Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür etti. Ishıı mektupta şu ifadelere yer verdi: “Tamamlama incelemesinde göstermiş olduğunuz iş birliği ve misafirperverlik için çok teşekkür ederim. Lezzetli Türk yemeklerini, muhteşem Alanya manzarası eşliğinde deneyimlemiş olup, keyifli ve güzel bir ziyaret gerçekleştirmiş olduk. Ayrıca, Belediye Başkanı Adem Bey'e de yoğun zamanında bize kendisiyle tanışma fırsatı verdiği için teşekkür ederim. 2 aracın sorunsuz bir şekilde sağlanmış olması ve engelli vatandaşların taşınması için uygun bir şekilde faaliyet gösterdiğine şahit oldum. Başkan Yücel’e insanlık yararına böyle faydalı bir projeyi hayata geçirdiği için çok teşekkür ederim.”

 

 

 

HABER: Uğur  AKDAĞ

Gazeteler