head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 02 Ağustos 2021

Alanya Haberleri

Gündoğmuş İlçesinde başlayan ardından Alanya’nın mahallelerine kadar sıçrayan yangına günlerdir ekipler müdahalede bulunuluyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik dün yangın bölgesine gelerek çalışmalar hakkında bilgi alıp incelemelerde bulunmuşlardı. Bugün Bakan Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte yangın bölgesinde incelemelerde bulunup vatandaşla biraraya geldiler...

tokludan 3 c7985

Bölgede ki son gelişmeler hakkında iki Bakana da, yangın bölgelerinden bir an olsun ayrılmayan AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu detaylı bilgi verdi. Toklu, Devletimizin destekleriyle yaralarımızı en kısa sürede saracağız dedi.

tokludan 1 0ec49
Başkan Toklu açıklamasına şu şekilde devam etti;
‘‘İlk günden beri AK Parti Alanya İlçe Teşkilatımızla birlikte yangın bölgelerindeyiz. Halkımızın can ve mal güvenliği herşeyin üstündedir. Acımız büyük ve tarifsizdir. Yaşananlar siyaset üstüdür. İlk temennimiz yangınların bir an önce söndürülüp var gücümüzle hasar gören yerlerin onarımı olacaktır.

tokludan 4 7772d

Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, yangın bölgemize gelerek incelemelerde bulundular. Sayın Bakanlarımıza bölgede yapılan çalışmalarımız hakkında bilgilendirmede bulunduk.
Hemşehrimiz, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu bölgemizde yaşanan orman yangınlarının başladığı ilk andan beri bölgemizdeki çalışmaları yakından takip etmektedir. Bölgemizin afet bölgesi olarak ilan edilmesiyle birlikte afet destek programları kapsamında halkımızın mağduriyetleri giderilecektir. Devletimiz, her türlü imkanlarını bölgemiz için seferber etmiştir. Birlik ve beraberlik içinde bu felaketi aşacağız. Yaralarımızı hep birlikte saracağız.

tokludan 2 7e26a

İlk etapta yangından etkilenen bölgelerde acil ihtiyaçları karşılamak için nakdi ödenek gönderilmiştir. En kısa sürede zarar gören evlerin onarımına başlanacaktır. Yangınla fedakarca mücadele eden halkımıza, orman ve itfaiye ekipleri sonsuz şükranlarımızı iletiyoruz.’’ ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ


ANTALYA VALİLİGİ TARAFINDAN ANTALYA SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ ORMANLIK ALANA GİRİŞLER VE ORMAN KENARINDA MOLA VERMEK,

--PİKNİK YAPMAK,

--MANGAL,

--SEMAVER VE ATES YAKMAK 31.08.2021 TARIHINE KADAR YASAKLANMISTIR.

TUM HALKIMIZA DUYURULUR.

antalya valiliği 2 cef03

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

Büyükşehir Meclisi Olağanüstü Toplanıyor...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Meclisi’ni olağanüstü toplantıya çağırdı. Meclis üyeleri Manavgat yangını için 3 Ağustos Salı günü saat 14.00’da toplanacak.

bcek meclisi topluyor 44c50

Türkiye’nin gözü yaşlı izlediği Manavgat yangınında söndürme çalışmaları devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi 253 araç, 1146 personel ile yangın bölgesinde gece gündüz çalışıyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Manavgat yangını nedeniyle Büyükşehir Belediye Meclisini Olağanüstü toplantıya çağırdı. 3 Ağustos Salı günü Saat 14.00 da Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilecek olağanüstü toplantıda bölgedeki çalışmalar değerlendirilecek. Yangından zarar gören vatandaşlara yapılacak yardımlar ve ağaçlandırma çalışmaları da olağanüstü meclis toplantıda görüşülecek. 

 

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Manavgat afet bölgesi ilan edilsin...

kılıçdaroğlu manavgattda 2 de042

Belediye başkanlarımız yaraları saracak...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Manavgat yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının Muhittin Böcek koordinatörlüğünde dayanışma içinde çalıştığını belirterek, “Başkanlarımız bölgeyi biliyor. Afetzedelerin yarasını sarmak için çalışıyorlar” dedi. Kılıçdaroğlu, hükümet yetkililerine bölgenin afet bölgesi ilan edilmesi için çağrıda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manavgat yangın bölgesi Gündoğdu İtfaiye İstasyonu Büyükşehir Afet Yönetim Merkezi’ni ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından karşılanan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, CHP Antalya Milletvekilleri, CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve ilçe belediye başkanları ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Afet Yönetim Merkezi personelini selamladı. Kılıçdaroğlu’na Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yangın süresince yapılan çalışmalarla ile ilgili detaylı bilgi verdi. Kılıçdaroğlu brifingin ardından basına açıklama yaptı.

kılıçdaroğlu manavgattda 3 1729e

 

AFET BÖLGESİ İLAN EDİLSİN...

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, milletvekilleri ve İl Başkanı ile birlikte yaptığı basın açıklamasında yangın bölgesinde yaşanan can ve mal kaybından dolayı üzüntüsünü dile getirerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yangında hayatını kaybedenler için Allahtan rahmet dileyen Kılıçdaroğlu, hükümet yetkililerine bölgenin afet bölgesi ilan edilmesi için çağrıda bulundu ve ‘bu çağrıyı yapmak benim görevimdir’ ifadelerini kullandı.

GEÇMİŞ OLSUN MANAVGAT...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile yangının başladığı andan itibaren sürekli irtibat halinde olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İki belediye başkanımız burada günün 24 saati çalışıyor. Ben öyle telefon açıp sayın başkan şunu şöyle yap, bunu böyle yap demem. Yok bizde öyle birşey. Bizim belediye başkanlarımız liyakatlı belediye başkanları. Konusunun uzmanı belediye başkanları. Beldeye hayatlarını veren emeklerini veren belediye başkanları. İli bilen ilçeyi bilen. Sorunlarını bilen çözümü bilen odaklanmış arkadaşlarımız. Bir sorun çıktığı andan itibaren süratle olaya müdahale ediyorlar. Nasıl çözeriz diye çabalıyorlar. İnsanlar bizim insanımız. Doğa bizim doğamız. Ağaçlar bizim ağaçlarımız. O dağda gezen hayvanlar bizim hayvanlarımız. Hiçbir canlının zarar görmesini istemeyiz. Herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

BAŞKANLARIMIZ DAYANIŞMA İÇİNDELER...

Belediye başkanlarının Muhittin Böcek başkanlığında büyük bir dayanışma içerisinde olduğunu belirten Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Başkanlarımız ellerinden gelen bütün çabaları gösteriyorlar. Büyük bir dayanışma içindeler. İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Burdur, Muğla, Yalova, Isparta, Konya, Kütahya, Manisa, Düzce, Kocaeli ve Denizli. Parti ayrımı gözetmeksizin buraya yardım gönderen destek veren bütün belediyelere yürekten teşekkür ederiz. Hiçbir ayrım yapmıyoruz. Kim insanı seviyorsa, kim bir sorunun çözümü için çaba harcıyorsa, başımızın üstünde yeri var” diye konuştu.

VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ...

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu daha sonra Başkan Muhittin Böcek ve ekibiyle birlikte yangın bölgesinde büyük zarar gören mahalleleri ziyaret etti. Halka geçmiş olsun dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında tüm yaraların sarılacağını ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleri ile bölgede gece gündüz demeden çalışma yaptığını çevre illerden gelen araç ve personel desteği ile söndürme çalışmalarının sürdüğünü belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin Manavgat’a kilitlendiğini ve yangının sona ermesinin en büyük dilekleri olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu Manavgat Afet Yardım merkezini de ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BÜYÜKŞEHİR BÖLGEDE...

Antalya Büyükşehir Belediyesi tüm birimleri ile yangın bölgesinde çalışıyor. 21 mahallede arama kurtarma çalışması yapıldı. Sırtköy, Salur ve Hocalı’da vatandaşa tahliye için yardım edildi. Bölgede, hasar tespit çalışmalarına başlandı. Bölgedeki canlı hayvanlar için veterinerlik ve yem desteği veriliyor. Manavgat’a gönderilen mobil aşevi ve Alanya Aşevi ile afetzede vatandaşlarımıza sıcak yemek hizmeti veriyor. 

 

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yangın afetiyle mücadele eden Manavgat ve Akseki’ye yardım için tüm belediye ekiplerini seferber etti. Manavgat ve Akseki’ye talep edilen ve temel ihtiyaç olan sandviç, çorba, su ve ekmek gönderildi. Afetzedelere kurulan yardım çadırlarında üç öğün sıcak çorba ikram ediliyor.

bld destek 1 0fdb6

Alanya Belediyesi, yangın afetiyle boğuşan komşu ilçelerimiz Manavgat ve Akseki’ye destek olmak için seferberlik başlattı. Dumanların Alanya’ya kadar ulaştığı Manavgat ve Akseki’ye Alanya Belediyesi tarafından 2 bin 500 kişilik çorba, ekmek ve sandviç ile 12 bin paket su gönderildi. Bunun yanında çadır, masa, sandalye ve yangın söndürme ekipleriyle birlikte afet bölgelerine destek sağlandı.

bld destek 2 eb67b

ÜÇ ÖĞÜN SICAK ÇORBA DAĞITILIYOR...

Alanya Belediyesi tarafından afet bölgelerine yardım çadırları da kuruldu. Kurulan yardım çadırlarında afetzedelere ve görevlilere üç öğün sandviç, sıcak çorba, su ve ekmek dağıtılıyor.

bld destek 4 17dba

4 BİRİMDEN ONLARCA PERSONEL AFET BÖLGESİNDE...

Alanya Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri arazözler eşliğinde afet bölgesinde vatandaşların ve görevlilerin yardımına koşuyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yangından etkilenenlerin yaralarının sarılması adına Alanya Belediyesi’nin tüm birimleriyle seferber olacağını söyledi. 

bld destek 3 0b682

 

 

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud