head
2183026 810x458 75f08
Cuma, 14 Mayıs 2021

Alanya Haberleri

Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, Katar iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Uzan, ''AKP'nin paraları Katar'da'' dedi, bir de fotoğraf paylaştı... 

Günel Cantak'ın Youtube yayınına konuk olan Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, ''AKP’nin paraları Katar’da duruyor. AKP aldığı komisyonları Katar’da depozitliyor, oradan da tekrar Türkiye’ye yabancı sermayeymiş gibi getiriyor' dedi.

Katar iddialarına ilişkin konuşan Uzan, ''AKP’nin paraları Katar’da duruyor. AKP aldığı komisyonları Katar’da depozitliyor, oradan da tekrar Türkiye’ye yabancı sermayeymiş gibi getiriyor. Şimdi ben size bir fotoğraf göstereceğim. Bu fotoğrafta dört kişi var. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Katar Emiri Al Qahtani, şu anda kayıp olan meşhur bizim damat bakan ve bir de Katar Maliye Bakanı var. Bu Katar Maliye Bakanı, Katar’ın 300 milyar dolarlık yatırım fonunu yönetiyor ve hazır olun, Türkiye’de bulunan QNB Finansbank’ın yönetim kurulu başkanı. Qatar Airways’in yönetim kurulu başkanı. Şu anda tutuklandı, Katar devleti tarafından tutuklandı" dedi.

'İBRETLİK REZALET FOTOĞRAF'...

Bu ismin masada yemek yiyen 4 kişiden biri olan Katar Emiri tarafından tutuklandığını söyleyen Uzan, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu fotoğraf ibretlik bir rezelet fotoğrafıdır. Türkiye’nin çalınan paralarının nasıl aklandığının fotoğrafıdır. Dört kişi var, bir tanesi kayıp, bir tanesi hapiste. Günü zamanı gelecek, elbet bu iktidar değişecek. Katar devleti de Türkiye'den çalınan paraları tıpış tıpış iade etmek zorunda kalacak. Katar ile swap kapasitesi artırıldı diyorlar. Bu 128 milyar operasyonu için de swaplar da var. Şimdi Maliye Bakanı'nın, 15 milyar dolarlık oldu deniyor swap için, 15 milyar dolarlık bir operasyonun içinde Katar Maliye Bakanının olmama ihtimali var mı? Türkiye soyulmuştur, Halkbank, Ziraat, Vakıfbank, bu üç banka üzerinden satılıyor 128 milyar dolar. Bunun içinde 128 milyar doların ne kadarını QNB aldı?"

katar akp b28a6

'KURULAN TEZGAHLAR'

Sosyal medya hesabından fotoğrafı paylaşan Uzan, ''Para AK lama sofrasi. Damat kayıp. Qatar Bakanı hapiste 128 Milyar dolar nerede? Dönen dolaplar. Kurulan tezgahlar'' ifadelerini kullandı.

cem uzan twıtı 2b378

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK: Cumhuriyet Gazetesi

 

 

 

 

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Ramazan Bayramı öncesi Garnizon Şehitliği’ne ziyarette bulundu. Kuran-ı Kerim okuyup dua eden Başkan Yücel, şehit aileleriyle yakından ilgilendi...

başkan adem şehitlikte 2 42428

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, her bayram öncesi olduğu gibi Ramazan Bayramı arifesinde de Alanya Garnizon Şehitliği’ne ve Kimsesizler Mezarlığı’na ziyarette bulundu.

başkan adem şehitlikte 3 063f3

Alanya Müftüsü İhsan İlhan ile birlikte Kuran-ı Kerim okuyup, dua ederek, şehit aileleriyle bir araya geldi.

başkan adem şehitlikte 4 88c94

Başkan Yücel, Kimsesizler Mezarlığı’nda da çiçek dikti. Şehit aileleriyle yakından ilgilenip, sohbet eden Başkan Yücel, “Siz şehitlerimizin bizlere emanetlerisiniz, her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

başkan adem şehitlikte 5 b63e2

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu’dan bayram kutlaması... 

AK PARTİ-Adalet ve Kalkınma Partisi Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

TOKLU BAYRAM MESAJI 99929

Başkan Toklu mesajında; ‘‘Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramları, gerçek anlamıyla ‘bayram’ yapan, bu günlerde yaşadığımız manevi duygulardır. Bayramlar; sevgi, hoşgörü ve kardeşlik bağlarının en kuvvetli olduğu günlerdir. Kırgınlık ve küskünlüklerin unutulup gönüllerin birbirine yaklaştığı bu özel günler; akraba, komşu, eş ve dostlarımızla ilişkilerimizi düzeltme konusunda bizim için bir fırsattır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın Ramazan Bayramı'nı en içten duygularla kutlar, özlediğimiz eski günlere en kısa sürede dönme temennisiyle herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini dilerim.’’ dedi.

ramazan bayramı kutlu olsun 1 5770a

 

 

CHP ALANYA İLÇE BAŞKANI COŞKUN KARADAĞ'IN ALANYA HALKINA BAYRAM MESAJI...

CHP-Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ Alanya halkına aydınlık gelecek dolu bir Ramazan bayramı dileğinde bulundu.

COŞKUN KARADAĞ 19 Ocak 2021 1 db489

Başkan Karadağ mesajında:  " Dini bayramlarımız ,bizleri dayanışma ve sevgi duyguları ile bir araya getiren; kırgınlıklar ve küsgünlükleri sonlandıran ulvi değerlerimizin ışıgında ,yüreklerimize kandil ışığı yaymakta ve kalplerimize huzur nakş etmektedir..Bu erdemler ışığında ülkemize,milletimizin her bireyine ve değerli Alanya halkımıza hayırlı bayramlar diliyorum."dedi. 

 

ramazan bayramı kutlu olsun 5 3759b

 

 

 

MHP ALANYA İLÇE BAŞKANI TÜRKDOĞAN'DAN ALANYA HALKINA BAYRAM MESAJI...

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesaj yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesaj yayımladı.

TÜRKDOĞAN BAYRAM MESAJI 57d7f

Başkan Türkdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluşa vesile olan Mübarek Ramazan Ayının sonuna geldik, İftar sofralarında bulunamasakta, MHP Alanya İlçe Teşkilatı olarak ikibin civarında ihtiyaç sahibi ailemizin sofralarında tuzumuz olsun düşüncesiyle Ramazan Ayının son gününe kadar, ulaşabildiğimiz her kapıyı çaldık, gönüllere girmeye çalıştık. Daha dün “Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan” derken, mübarek Ramazan Ayının sonu geldi ve Bu mübarek Ayı taçlandıran Ramazan Bayramı’mıza kavuşuyoruz...

Bu Bayramda da kucaklaşmalarımızı ertelemek, buluşmalarımızı bir başka zamana tehir etmek sorumluluğunu taşıyoruz. Hem ülkemizi hem de dünyanın genelini tesiri altına alan Kovid-19 salgınıyla mücadele edebilmek için biraz daha zamana ihtiyaç duymakla birlikte, bayramda da sosyal mesafeleri azami ölçülerde korumak durumundayız.

Gönül isterdi ki büyüklerimiz ziyaret edilsin, küçüklerimizin başı okşansın, sıla-i rahim gerçekleşsin. Ancak toplum sağlığının güvenliği için bu bayramdaki coşku ve heyecanı önümüzdeki sağlıklı, huzurlu ve mutlu günlere ertelemek durumundayız.
Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin ifadeleriyle;

“Türk milleti büyük bir ailedir. Göz görmese de gönülden gönüle kurulan sağlam köprülerle, tertemiz dua ve dileklerin himmet ve hidayet ihtişamıyla bayramlaşmanın güzelliğini ve lezzetini gıyaben yaşamamız mümkündür. Kaldı ki bu bayrama mündemiç doğru olanı da budur. Bu durum aynı zamanda aziz milletimizin müstesna ve mümeyyiz bir haslet ve haysiyet zenginliğidir.

Bizim uzakları yakın eden, özlem deryasından vuslat incisini bulup çıkaran bir vicdan derinliğimiz, insani ve imani bir maharet enginliğimiz vardır ve mevcuttur. Yine çocuklarımızın koşup oynayacağı, büyüklerimizin ziyaret edilip hürmetle hatırlanacağı; tereddüdün bariyerine takılmadan, vehme ve endişelere aldırmadan kardeşliğin, kaynaşmanın, dini, milli ve tarihi emanetlerimizin bihakkın yaşanacağı kutlu zamanlara vasıl olacağımızdan asla şüphe duyulmamalıdır."

Bayramımızın küskünlüklerin, dargınlıkların son bulduğu, manevi anlamda kucaklaşacağımız, Kovid-19 salgınından kurtulacağımız, sağlıklı, huzurlu ve mutlu yarınların müjdecisi olması dua ve temennilerimle;

BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN, TÜRK-İSLAM ALEMİNİN VE ALANYA’MIZIN MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUM"

ramazan bayramı kutlu olsun 2 0f0df

 

 

 

İYİ PARTİ ALANYA İLÇE BAŞKANI ALPER ARIKAN'DA  ALANYA HALKININ RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI...

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan, ortak ülküler çevresinde dayanışma ruhuyla kenetlenen toplumların, güçlü ve dinamik yapılarıyla varlıklarını sürdürebildiğini ve sorunlarının üstesinden gelebildiğine işaret ederken, Türkiye’nin birliğinin, bütünlüğünün ve egemenliğinin korunmasının, çağdaş hedeflere ulaşmak yönünden yaşamsal önem taşıdığını vurguladı...

BAŞKAN ARIKANDAN BAYRAM MESAJI f3869

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Türkiye’nin, insana özgü değerlerin paylaşılmasını olanaklı kılan, toplumsal yapıyı güçlendiren ve toplumsal yaşamı zenginleştiren bir bayramı daha karşılamanın mutluluğu ve coşkusunu yaşadığını dile getiren Arıkan, barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgeleyen bayramların, insanların huzur bulduğu, sevinç duyduğu, umutlarının canlandığı, sıkıntı ve kaygılarından uzaklaştığı özel günler olduğuna işaret etti. İslam dininin güzel ahlakı, doğruluğu, iyilik yapmayı, kötülüklerden uzaklaşmayı, dolayısıyla iyi insan olmayı öğütlediğini vurgulayan Arıkan, bireyleri kaynaştıran, kitleleri bütünleştiren, üzüntüde ve kıvançta birleştiren bayramların, bu değerlerin toplumsal yaşamda egemen kılınması için fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.
Mesajında, çocukların ve gençlerin çağdaş eğitim almalarına, aklın ve bilimin öncülüğünü kabul etmiş, sistemli düşünen, tartışan, üreten, barışa, emeğe, insan haklarına inanan, demokratik değerleri her şeyin üzerinde tutan aydın kuşaklar olarak yetiştirilmelerine özen gösterilmesi gerektiğini de dile getiren Başkan Arıkan, “Atatürk Cumhuriyeti'nin çizgisine, temel değerlerine ters düşecek yaklaşımlardan uzak durulmalı, Atatürk ilke ve devrimlerinin korunması öncelikli ödev olarak algılanmalıdır. Gücümüze inanılması, insanımıza ve kurumlarımıza güvenilmesi, sağduyulu yaklaşımlarla hareket edilmesi ve Ulusça el ele verilmesi durumunda, Türkiye'nin İyi Parti ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün öngördüğü aydınlık yarınlara ulaşacağından kuşku duyulmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dilerim.” dedi. 

ramazan bayramı kutlu olsun 3 edd80

 

 

 

HABER: Sariye KAYATURAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Mescid-i Aksa da hayatını kaybedenler için rahmet dilerken,İsrail'i çok sert şekilde kınadı... 

yucel israil in saldirilarini kiniyorum h340483 1d306 9c490

Sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan başkan Yücel: "Mübarek Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırının ardından Gazze’den de aralarında çocukların da olduğu can kaybı haberlerinden derin üzüntü duyuyoruz. İsrail'in saldırılarını şiddetle kınıyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim." dedi. 

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ve yönetim kurulu üyeleri koronavirüs salgını ve Ramazan ayının etkisiyle kan stoklarında düşüş yaşanmasından dolayı Kızılay'a giderek kan bağışında bulundu... 

türkdoğan kan verdi 2 e24a2

Milliyetçi Hareket Partisi (MHPAlanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ve yönetim kurulu üyeleri koronavirüs salgını ve Ramazan ayının etkisiyle kan stoklarında düşüş yaşanmasından dolayı Kızılay'a giderek kan bağışında bulundu. Kan bağışıyla ilgili konuşan Başkan Türkdoğan, "Korona Salgını ve Ramazan ayının etkisiyle kan stoklarında düşüş yaşayan Kızılay'a kan bağışında bulunduk. Ülkü Ocakları Başkanımız Yavuz Uysal’a, Yönetim Kurulu Üyelerimize, Meclis Üyemiz Kayhan Balta’ya ve kan bağışı çağrımıza destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

 

 

 

Gazeteler

Designed by: Masoud