head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 25 Ağustos 2019

Alanya Haberleri

CHP Genel Merkezi’nin aldığı karar gereği ülke genelindeki tüm CHP Kadın Kolları ortaklaşa basın açıklaması yaptı...

CHP Alanya İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı İlknur Akpınar da ülke genelinde olduğu gibi tam saat 13.00’de bir basın açıklaması yaparak kadına yönelik şiddetin ve cinayetlerin son bulması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

CHPLİ KADINLARchp alanya dan vahsete kinama h39577 8d328 96925

Akpınar, “Yaşam hakkı elinden alınan tüm kadınların sesi olmak için bütün Türkiye’de 81 il ve ilçe CHP Kadın Koları olarak bir günde bildiğimiz 3 cinayet var. Tuba Erkol, eşine uzaklaştırma cezası verildi. Eşinden boşanmak istediği için eşi tarafından onlarca bıçak darbesiyle öldürüldü. Emine Bulut, kocasından 4 yıl önce boşandı ve eski eşi tarafından onlarca bıçak darbesiyle öldürüldü. Asiye Güzel, 2 yıl önce boşandığı eşinden kaçmak için Alanya’ya sığındı. İzini takip eden eski eşi Asiye Güzel’in yüzüne kezzap döktü. Asiye yoğun bakımdayken öldü.
“Ölmek istemiyorum” diyen bir anne,
“Anne lütfen ölme” diyen bir evlat.
Bir cümle ne kadar can yakabilirse o kadar yaktı canımızı.
Kahrolduk, mahvolduk...
Yine bir kadın eski eşi tarafından öldürüldü, hem de çocuğunun gözleri önünde.
"Ölmek istemiyorum" diye feryat eden Emine Bulut eski eşi tarafından öldürüldü!
Türkiye'de kadın olmanın ne kadar zor olduğuna her gün onlarca korkunç örnekle tanık oluyoruz.
Her gün onlarca kız kardeşimiz erkek şiddetine maruz kalıyor.
Yetmiyor, katilin ceza alması için mücadele etmemiz gerekiyor!
Çünkü bu ülkede kadın katili erkeklerin ceza alması için mücadele etmek gerekiyor!
Çünkü bu ülkede adalet de erkek!
Bilinsin ki
Kimse bu cinayetten kendini aklayamaz:
Kadın düşmanı politikalarla her gün karşımıza çıkanlar,
Hâkim karşısına jilet gibi takım elbisesiyle çıktığı için Kadın katillerine iyi hal indirimi uygulayanlar,
4 yıldır yürürlükte olan ancak uygulanmayan İstanbul Sözleşmesi’nin gereğini yerine getirmeyenler,
Kadınları bu erkek şiddetinden korumaya odaklanmak yerine, “ne yapar ne ederiz de boşanmaları engelleriz” diye meclis komisyonları kuranlar,
Boşanmayı tabulaştıranlar,
Nafaka hakkına saldıranlar,
Yıllar süren mücadelelerle kazandığımız her bir hakkımızı elimizden almaya çalışanlar,
Kadınları korumayan, haklarımıza saldıranlar


BU CİNAYETE ORTAKTIR.
Yetmedi mi artık bu kadar kadının ölmesi?
Yetmedi mi bu kadar çocuğun annesiz kalması?
Biz bu ülkenin erkek adaletine dayanamıyoruz.
“Bir kişi daha eksilmeyeceğiz” dedikçe onlarca eksiliyoruz.
Dün sadece Emine Bulut'un haykırışını izledik ama 2019'da erkekler tarafından katledilen 223 kadın da ölmek istemiyorum diye haykırdı.
Neden kadın cinayetlerine, kadına şiddete son veremiyoruz?
Caydırıcı ve uygulanabilir cezalar gelmediği sürece, kadın cinayetlerini önlemek üzere konulan 6284 sayılı koruma kanunu ve İstanbul Sözleşmesi tam olarak uygulanmadığı, katil erkeklere ödül gibi dağıtılan indirimlere bir son verilmediği sürece BİT-ME-YE-CEK!
Emine Bulut bir tane değil, bir kerelik değil, tesadüfi değil.
Üzülürken de öfkelenirken de bunu aklımızda tutmalıyız.
Biz iyi hal indirimi istemiyoruz
Tahrik indirimi istemiyoruz


ÖLMEK İSTEMİYORUZ
Bu vahşete karşı sessiz kalmıyoruz! Kalmayacağız!
Alışmayacağız, susmayacağız!
Bizler kadınlar ölmesin diye mücadele etmeye devam edeceğiz!
Bu zalimlere, ve bu zalimleri koruyanlara karşı birlik olacağız.
Bu ülkede
Anneler ölmeyecek!
Çocuklar ağlamayacak!” dedi.

Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi Alanya İlçe Teşkilatı, Alanya Şoförler Odası Kongre Salonu’nda başkanlık seçimi yaptı...

yeniden refah alanya ilçe liste68877076 673226043157099 7050534526891589632 n 91cfd

Mevcut başkan Hasan Çapur tek aday olarak seçime katıldı.

Konuşmalardan önce önce İstiklal Marşı okundu. Daha sonra kürsüde yerini alan Başkan Çapur, ‘Milli görüşü hakkıyla teslim etmek üzere Fatih Erbakan ile bu partiyi kurduk.

Milli görüş hareteketi Türkiye’nin en hayırlı hareketidir. Tepki oylarıyla değil, sevgi oylarıyla iktidara geleceğiz’ dedi.

AK Parti Alanya Kadın Kolları'nın Aysultan Kadınlar Plajı'nda yaptığı protesto açıklamasında, plajın siyasi nedenlerle kapatıldığı iddiasına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten jet yanıt geldi...

BÖCEK AYSULTANarastirmadan aciklama yapmak yerine halkin yararina calisin h39548 503e9 d0606

AK Parti Alanya Kadın Kolları'nın Aysultan Kadınlar Plajı'nda yaptığı plajın siyasi nedenlerle kapatıldığı iddiasına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten jet yanıt geldi. Böcek adına açıklama yapan Anet Hukuk Müşaviri Av. Müge Gezginci şunları söyledi:

Antalya Büyükşehir Başkanlığı’ndan, Menderes Türel döneminde halkın hizmetine sunulan Aysultan Kadınlar Plajı, 09.05.2016-08.05.2019 tarihleri arasında kiralanmıştır. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek 31.03.2019 seçiminden sonra görevine başlamıştır. Muhittin Böcek’in göreve başlamasından 40 gün sonra, Aysultan Kadınlar Plajı’nın sözleşmesi sonra ermiştir.

BELGELERLE KONUŞUYORUZ

07.05.2019 tarihinde, yani sözleşmenin süresi dolmadan henüz 1 gün önce, Antalya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne, sözleşme süresinin 3 yıl uzatılması için başvuruda bulunulmuştur. Antalya Valiliği de, 31.07.2019 tarihinde, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na, kiralama talebi dosyasını, Antalya 2 Numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyonu aracılığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teslim edilerek; Bakanlıkça DEĞERLENDİRİLMESİ hususunda yanıt vermiştir. Türkiye genelinde de, mevcut iktidarın, CHP’li belediyelerin iştirak şirketlerini çalıştırmamak için yasal zemine dayandıramadan türlü sebepler ürettiği göz önünde bulundurulduğunda; yaşanılan bu durumun maalesef ki normal olması hayatın olağan akışı içindedir.

HANGİ HAK VE YETKİ İLE SORULAN SORUYA GELİNCE;

Daha 1800’lü yıllarda, kadın hakları mücadelesi vererek, kadın haklarını yasal bir zemine oturtan ve Türkiye’de bu konuda ilk olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadını ötekileştirmek bir yana, kadının insan hakkı adına Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesini sağlayan partidir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in seçim öncesi kadın politikaları ile ilgili projeleri oluşum aşamasındadır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in, toplumsal cinsiyet eşitliğine verdiği önem, kadrosunda önemli yerlerde beraber çalıştığı kadın arkadaşlarımızın varlığı nedeniyle de ortadadır. Dolayısıyla, Aysultan Kadınlar Plajı ile ilgili açıklama yapan arkadaşlarımızın; hukuki boyutu araştırmadan, objektif ve nesnel gerçekliklerden uzak, sırf gündem yaratmak ve akıl karıştırmak için yapılan dayanıksız açıklamalar yerine , halkımız adına yaratıcı ve destekleyici projelerde aramızda olmalarını talep ederiz.

 

‘KEŞKE ÇOCUKLAR İÇİN DE EYLEM YAPSALAR’


Ak Partili kadınları haksız buldukları noktalarda eylem yapmak konusunda takdir ettiğini söyleyen Karadağ, bu davranışı ülkede yaşanan birçok haksızlık karşısında neden kullanmadıklarını sordu. Karadağ, “Özellikle 13 yaşındaki kız çocuğunun tecavüzcüsü ile evlenmesinin yasa teklifi parlamentoya verildiği zaman bu kadınlar neden böyle bir eylem yapmadı. Bu zamana kadar kadınlara ve çocuğa yapılan şiddet olaylarında, tecavüz konusunda hiçbir eylemlerini görmedik. Neden bu konuda hiçbir protesto yapmadılar. Son günlerde Karabağlar, İzmir'de orman yangınlarında ciğerimiz yandı. Neden bu konuda kıllarını bile kıpırdatmadan yerlerinde oturuyorlar. Alara Çayı üzerindeki HES projesini protesto etmek için neden hiçbir girişimde bulunmadılar. Eylem yapsınlar ama önce kadınlarımızı, vatanımızı, yurdumuzu ilgilendiren birçok konuda eylemlerine hız vermelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

CHP ALANYA İLÇE BAŞKANLIĞINDAN AYSULTAN KADINLAR PLAJI HAKKINDA AÇIKLAMA...

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Alanya İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkan Vekili Müge Öztekin ve bölgede yaşayan kadınlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatılan Aysultan Kadınlar Plajı önünde bir açıklama yaparak plajın yeniden açılmasını istemişti..

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin bir önceki başkanı Menderes Türel döneminde Alanya ve Gazipaşa arasında bölge halkına hizmet veren Aysultan Kadınlar Plajı açılmıştı. Kısa zamanda bölge halkının en çok uğradığı noktalardan olan Aysultan Kadınlar Plajı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna CHP’li Muhittin Böcek’in gelmesinin ardından kapatılmıştı.

 

‘TÜM RESMİ GİRİŞİMLERİ YAPTIK’

Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın sosyal medyadan başlattığı kampanya üzerine CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ’dan konuya ilişkin açıklama geldi. Karadağ, “Yeniden tahsisini istedik ama bin bir türlü engel çıkardılar” dedi. Aysultan Kadınlar Plajı ile ilgili Büyükşehir Belediyesi'nin tüm girişimleri yaptığını ancak bakanlıktan olur yazısının gelmediğini belirten Karadağ, “9 Mayıs 2016’da 3 yıllığına kiralanmış, belli bir bakımı ve onarımı yapılarak plaj şekline dönüştürülmüş olan bölge Aysultan Kadınlar Plajı olarak hizmete açılmış. Buraya her gün ücretsiz servislerle kadınlar götürülüyor. Güzel bir proje ve bölge kadınları 3 yıldır buradan faydalanıyordu. 3 yıl dolduktan sonra 9 Mayıs 2019’da bölgenin sözleşmesi bitti” diye konuştu.

EVRAK EKSİK DİYE GERİ GÖNDERİLMİŞ


Büyükşehir Belediyesi’nin bir gün öncesinden bu bölgenin yeniden tahsisi için başvuruda bulunduğunu ancak müracaatın önce bir takım evrak eksiklikleri sebebiyle geri gönderildiğini, daha sonra Büyükşehir Belediyesi eksik evrakları tamamlayarak ilgili kurumlara yeniden ilettiğini belirten Karadağ, “Bu tespitin ardından bakanlık buranın tekrar tahsisi için 2. derece sit alanı olması sebebiyle, Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü'nden izin alınması gerektiğini belirtmiş. Şimdi ise bakanlıktan bu konuyla ilgili olur çıkmamış. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya programında plajın yeniden açılması sözünü vermişti. Bakanlıktan yazı geldiği andan itibaren burası yeniden hizmete açılacaktır" dedi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden Ak Parti’ye hakaret içeren söylemlerde bulunduğu ortaya çıkan İyi Parti Üyesi Şefik Bahçe, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu tarafından yapılan suç duyurusunun ardından dün gözaltına alınmıştı. Bahçe bugün adliyeye sevk edildi ve Mahkeme tarafından serbest bırakıldı...

Alanya İYİ PARTİ ilçe kurucularından Şefik Bahçe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’daki sel felaketi ile ilgili suçlandığı bir fotoğrafı paylaşarak, “İstanbul'daki sel felaketinden sonra bu paylaşımı yapacak kadar adiler, şeref yoksulu yaratıklar, Allah sizleri ıslah etsin. Sizlerin ülkemde yaşamasından dolayı hicap duyuyorum. 25 yıldır İstanbul'u kim yönetiyordu. Şeref yoksunu yaratıklar” notunu düşerek paylaşım yaptı.

Bu paylaşımın altına Nuri Çöl adlı kişiden hakaret içerikli bir yorum geldi. Çöl’ün bu yorumuna yanıt veren Şefik Bahçe de hakaret dolu sözlerini yineledi. Hakaret dolu paylaşım ve yorumların ardından Ak Parti İlçe Teşkilatı’ndan konuyla ilgili bir açıklama yapıldı.

İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “Herhangi bir siyasi partiye üye olmak, farklı dünya görüşünde olanları aşağılamak veya ağır hakaretlerle onlara saldırmak yerine eleştiri sınırları içinde ülkemiz için en iyisini istemeyi gerektirir” demişti.

Ak Parti İlçe Teşkilatı tarafından yapılan suç duyurusunun ardından Şefik  Bahçe dün ifadesi alınmak üzere polis tarafından gözaltına alındı.

Bir gün nezarette kalan Şefik Bahçe, işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Şefik Bahçe çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gazeteler

Designed by: Masoud