head
2183026 810x458 75f08
Cumartesi, 07 Aralık 2019

Alanya Haberleri

Şiddetle Kınıyoruz...

Alanya İyi Parti Gençlik kolları ,Alanya da yaşanan intihar vakasından sonra  tutuklanan ve sonrasında tekrar serbest bırakılan Selahattin S. için kınama mesajı yayınladı.

Mesajda;

"Ayşenur Güven'e cinsel saldırıda bulunup, intihar etmesine neden olduğu suçlamasıyla Alanya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 'nitelikli cinsel istismar' şuçundan 14 yıl hapis cezasını çarptırılan Selahattin S, avukatının dün gece verdiği dilekçe ile 2. Ağır Ceza Mahkemesinden çıkan karar neticesinde serbest bırakıldı.

Selahattin S, tarafından 6 yaşından itibaren cinsel saldırı ve şantaja maruz kalan Ayşenur Güven için adalet arayışına çıktığımız bu yolda, vicdanları sızlatan hakkaniyete aykırı olan sonucu şiddetle kınıyoruz. Mahkemenin verdiği hatalı kararın düzeltilmesini umuyoruz."denildi.

 

 

 

HABER: Emine YILMAZ

2016'da partisinden bir milletvekilinin, TBMM'deki makam odasındaki Atatürk resmini indirdiği iddialarını gündeme getirdiği için CHP'den ihraç edilen ancak geçtiğimiz Eylül ayında CHP Genel Merkezi tarafından affedilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka bugün Alanya’daydı...

CHP'li parti grubuna seslenen Aylin Nazlıaka, "İktidar yürüyüşümüz büyüyerek devam edecek” dedi.

Kadının Atatürk Cumhuriyeti'nde yeri ile günümüz Türkiye'sindeki yeri arasındaki farka dikkat çeken Nazlıaka, kadın katliamlarına değindi, ayrıca toplumsal muhalefet ile örgütlü mücadeleyi birleştirmenin önemini bir kez daha vurguladı. Nazlıaka, “Kurtuluş Savası sırasında kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, o mücadelenin bir parçası olan, o zorlu yolu kat eden ve dünya üzerinde görülmemiş bir zaferle ülkemizi bağımsızlığa kavuşturan, o Türk kadınlarının da mücadeleci kadınların da bu dönemde bir kez daha anılması gerekiyor. Halide Edip Adıvar’dan tutun Gördesli Makbule’ye, Erzurumlu Kara Fatma’ya, Onbaşı Nezahat’a kadar birçok kadınımız o süreçte kurtuluş ve kuruluşa giden yolda yolların taşlarını döşemiştir” dedi.

‘KADINLAR HAKLARINI KAYBEDİYOR’

Kadınların Cumhuriyet’in ilk yıllarında pilot, hâkim, akademisyen, öğretmen ve mühendis olduklarını söyleyen Nazlıaka, “Ama bugün dönüp baktığımızda kadınlarımız ne noktada dediğimizde, üzülerek söylüyorum ki, bırakın yeni haklar kazanmayı, var olan haklarını koruma mücadelesi veriyorlar. Bugün ne yazık ki her 3 kadından 1’i şiddete maruz kalıyor. Her gün bir kadın katliamı yaşanıyor. Çocuklara yönelik taciz, tecavüz, cinsel istismar vakaların da son 8 yılda yüzde 700’lük bir artışla karşı karşıyayız. Kadınlarımız hem iş güvencesinden hem de iş güvenliğinden mahrum bırakılıyor. Ülkeyi yönetenler ise ‘ben kadın-erkek eşitliğine sahip olduğuna inanmıyorum’ diyerek zihniyetini ortaya koyuyor. Peki, biz bu durumda ne yapmalıyız? Elbette ki karamsar olmak gibi bir şansımız ve ihtimal yok. Atatürk’ün bu konu da çok önemli bir sözü var. Umutsuz vaka yoktur, umutsuz insan vardır. Biz umutsuz değiliz, hiçbir zaman da olmayacağız. Bunun için yapacağımız 3 şey var. Örgütlenmek, örgütlenmek, örgütlenmek. Bunu yaptığımız takdirde aşamayacağımız hiçbir engel yok” diye konuştu.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinden Antalya İl Başkanlığı’na atanan Yavuz Temizer bugün Antalya’nın doğu ilçelerine bir çıkarma gerçekleştirdi...

Gazipaşa’nın ardından durağı Alanya olan Başkan Temizer, İyi Parti ilçe teşkilatında partililer tarafından karşılandı. Millet İttifakı’nın Alanya’da Belediye Başkan Adayı olan Abdullah Sönmez parti de Temizer’i karşılayanlar arasındaydı. Sönmez’in yanı sıra ittifak ortağı CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve yönetim kurulu üyeleri de Temizer’le süreci değerlendirdi.


‘PARTİNİN OMURGASI TEŞKİLATLARDIR’...
İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, teşkilatların önemine vurgu yaptı. Apaydın, “Bildiğiniz gibi partilerin omurgası teşkilatlardır. İYİ Parti, 25 Ekim 2017'de genel başkanımızın Türkiye kucaklaşmasını başlatması ile kuruldu. Ülke genelinde teşkilatlanmasını tamamlayarak, büyüyerek yoluna devam etti. Antalya ve Alanya olarak biz de partimizin ilk kurulduğu günden beri partimizi kurumsal hale getirmek, partililerimizin aidiyet duygusunu artırmak ve partimizi güçlendirmek için var gücümüzle durmadan çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


‘TEMİZER’İN BAKIŞ AÇISI İLE ÖRTÜŞÜYORUZ’...
Apaydın, öte yandan 25 Eylül'de görev değişikliği ile gelen Yavuz Temizer Genel Başkan Yardımcılığından feragat ederek İl Başkanlığı için çalışmalarına tüm hızla başladığını ifade etti. Başkan Yücel Apaydın, Yavuz Temizer ile aynı bakış açısına sahip olduğunu belirterek, “Bakış açısı tam bir teşkilatçı bakış açısı, bu da bizimle fikirlerinin örtüştüğünü gösteriyor. Dolayısıyla gelecek için için umutluyuz” dedi.

‘HERKESİ KUCAKLAYARAK BİR YÖNETİM KURULU KURDUK’...
İYİ Parti teşkilatlanmasını tamamlayamadan iki tane seçim yaşadıklarını ancak buna rağmen hiç pes etmediklerini ifade eden Apaydın, “Aile olmayı kendimize prensip edindik. Aile içinde dayanışmayı ve güçlü olmayı hedef seçtik. Bu hedefi gerçekleştirmek için de kimseyi ayrıştırmadan kucaklayacak bir yönetim oluşturduk. Bu prensibimizi yerel seçimlerde, belediye başkanlığı adayımızı belirlerken ve meclis sistemini yaparken de sürdürdük. Partinin güçlenmesi ve teşkilatlanmamızı daha etkili hale getirmek için yapmamız gereken ilk şey üye kaydı oldu. Çalışmalarımızı da 16 belde de ve 69 köyde başlattık. Bundan sonra çok daha etkili ve güçlü çalışacağız” şeklinde konuştu.

 İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALANYA DA2 iyilerin hedefi 3500 uyeyi asmak 20c72 924e2


‘ANTALYA’DA İÇ DİNAMİKLERLE ÇÖZÜM BULUNAMADI’...
67gündür İyi Parti’ye il başkanlığı yaptığını aktaran Temizer, Antalya'nın teşkilat için çok önemli bir kent olduğunu söyledi. Antalya'da il başkanlığında sürecin iç dinamiklerle çözülemediğini belirten Temizer, "Bu konuda bir çözüm gerekiyordu. İçeriden çözüm olabilecek gibi görünmüyordu. Bu noktada genel başkan beni atadı” ifadelerini kullandı.


‘BUNDAN SONRA MÜHÜR SİZLERİN ELLLERİNİZDE’...
Partinin kuruluş aşamalarından bu yana biri genel, biri yerel olmak üzere 2 önemli seçimi atlattığına dikkat çeken Temizer, artık yapılacak en önemli şeyin örgütlenmek ve üye sayısını arttırmak olduğunu kaydetti. Partinin hedefinin her ilde, her ilçede aldığı oyun yüzde 10’u olduğunu ifade etti ve Alanya’da kongreye kadar 3560 üyeye ulaşılması için bütün partilileri sahaya davet etti. Temizer, parti içi demokrasinin önemine de değindi. Hedef üye sayısına erişilmesinin ardından bir diğer önemli hususun delege seçimleri olduğunu belirtti ve “Bundan sonra yetkide mühür de elinizde Alanya için hep birlikte çalışalım” dedi.


‘DEMOKRASİYLE GELİNDİĞİ GİBİ DEMOKRASİYLE DE GİDİLİR’...
Temizer ülke siyasetine ve iktidara ilişkin eleştiriler de sundu. Millet İttifakı’nın büyükşehirlerde yakaladığı başarıya işaret ederek “Demokrasiyle gelindiği gibi, demokrasiyle de gidilir. Büyükşehirlerde yaşanan budur” dedi. Türkiye’nin İyi’lerden çok şey beklediğini hatırlatarak “Sorumluluğumuzu bilerek canla başla çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i eleştiren  İYİ Parti Alanya ilçe başkanı Yücel Apaydın, “Yerel seçimlerin ardından vatandaşa önceki dönemin iki katı vaatlerde bulunarak seçim çalışması yapan Alanya Belediye Başkanı, gündelik işlerin dışında hiçbir işe el atamadı.Kendisi ve yerel yönetim halktan kopuk yaşıyor” dedi.

İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı bugün gerçekleştirildi.

İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak, engelli kişilere karşı saygının insanlığa saygı olduğunu kaydetti. Apaydın, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında belirtmek isterim ki, engelli kişilere karşı saygı, insanlığa saygıdır ve engelli olmak bir kusur değildir. Biz İyi Parti ailesi olarak herhangi bir aralıkta değil, her zaman yanınızdayız. Engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına ve onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmayı diliyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

CUMA PAZARIimages 9 59e6f

Belediye düğün salonu ve iş yerlerinin olduğu bina yıklıdı ve uzun zamandır boş alan olarak şehrin ortasında atıl duruyor

 


‘ALANYA BELEDİYESİ ÇALIŞMIYOR’...
Apaydın, konuşmasının devamında Cuma Pazarı bölgesinde yapılan yıkımı eleştirerek, “Yerel seçimlerin ardından vatandaşa önceki dönemin iki katı vaatlerde bulunarak seçim çalışması yapan belediye başkanı ve ekibi, gündelik işlerin dışında hiçbir işe el atamadı. Kendisinden önceki belediye başkanından kalan sorunlar yumağı hala çözülemediği gibi daha da büyüyor. Şehir düzeni ve trafik başlıca sorunlar olmakla birlikte turizmde gelinen nokta hiç iç açıcı değil. Özellikle Alanya esnafı, her sene yeni umutlarla başladığı turizm sezonunu kan ağlayarak kapatıyor. İmar sorunu şehrimizin kanayan yaralarından biriyken, şimdi de kentsel dönüşüm adı altında altyapı anlamında hiçbir çalışma yapılmadan sadece yenilenen binaların getirdiği sorunlar da şehrimizin yüküne yük katıyor” diye konuştu.


‘MECLİS ÜYELERİMİZLE EL ELEYİZ’...
Halkın takdiri ile seçilen belediye meclis üyeleriyle beraber, vatandaşın refahına yönelik her ne varsa onları desteklemeye devam ettiklerini söyleyen Apaydın, “Vatandaşın isteklerini unutup, kendilerine rant ve menfaat yaratan kararlara hep karşı çıktık ve görevde olduğumuz süre zarfında da karşı çıkmaya devam edeceğiz. Belediye meclis üyelerimizle beraber şehrimizin daha iyi yönetilmesi için var gücümüzle çalışmaktayız. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in de söylediği gibi, meclis üyelerimizle birlikte belediye başkanlarının ve onların yakınlarının haksız kazanç sağlamasını ve zenginleşmesini önlemek için Alanya halkı adına her türlü çalışmayı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

YENİ BELEDİYE BİNASI İNŞAATI78393870 2642919755789574 4629907833792495616 n 73442

İnşaatı durdurulan  ve uzun zamandır çivi dahi çakılmayan yeni Alanya Belediye Binası


‘PROJELER ZAMANINDA BİTİRİLEMİYOR’...
Pazaryerleri ile ilgili zam ve indirim konusuna değinen Apaydın, “Görünen o ki belediyeyi yöneten zihniyet genel iktidar gibi, yaptığı işleri ‘ben yaptım oldu’ zihniyetiyle yapıyor. Yapılacak projelerle ilgili halkın ihtiyaçları ve öncelikleri gözetilmiyor, bu sebeple başlayan projeler tam zamanında bitirilemiyor. Belediyenin elinde başlayıp öylece bıraktığı Oba’daki belediye binası atıl beklerken, Cuma Pazarı’nda dar gelirlilerin düğününü yaptığı, toplantılarını gerçekleştirdiği salon yıkılarak, seçim öncesi göz boyayıcı tanıtımlar yapıldı. Bugün 2019 yılının son meclisi yapıldı. Bugüne kadar İyi Partili meclis üyelerimizin vermiş olduğu birçok önerge savsaklandı, sorularımıza net cevaplar verilmedi” diye konuştu.

 

SAPADERE KANYONUimages 9 f9f22

Sapadere Kanyonu

 

 

‘YENİ YILDA ATILIM BEKLİYORUZ’...

Apaydın, “Yeni yılda umarız belediye başkanı ve ekibi daha şeffaf çalışır. Yılan hikayesine dönen Sapadere Kanyonu ihalesi şeffaf bir şekilde, köy halkına da yararlı olacak şartlarda gerçekleştir. Bekleyen birçok projede halkın görüş ve önerileri alınır. Millet İttifakı'nın meclis üyeleri aracılığı ile vermiş olduğu önergelere kayıtsız kalmadan halkımız adına sorduğumuz sorulara net cevaplar verilir. Umarız Alanya yeni turizm sezonuna girerken, şehir olarak buna hazır olur. Tanıtım ve hizmet anlamında Alanya Belediyesi öncelikle, yapması gereken işleri ve görevleri yerine getirir” diye konuştu.

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

(CHP)-- Cumhuriyet Halk Partisi Alanya  İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını bugün gerçekleştirdi...

Haftalık toplantı sonrası açıklama yapan CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, delege seçimleri ve kongre sürecini değerlendirdi, ardından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü sonrası kadına şiddeti lanetledi.25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Alanya’da düzenlenen etkinliklere katıldıklarını söyleyen Karadağ, “Bu birliktelik ve gösterilen duyarlılık adına hem emek veren, hem de katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. En temel dileğimiz, protestoya sebep olacak bir olayın dahi yaşanmadığı, kadınların eşit ve özgür olduğu bir Türkiye’dir. Şiddetin, tacizin, tecavüzün, istismarın olmadığı bir dünyaya herkesin hakkı var” diye konuştu.

kadına şiddete hayır 3.CHP akşamüstü78275027 559719648175514 5732448311160340480 n 06f87

 

 

"DELEGE SEÇİMLERİNDE Kİ DAYANIŞMAMIZ ÖRNEK OLMUŞTUR"...

Karadağ, “15 gün süren delege seçimlerimizi geride bıraktık. 91 mahallemizde 389 delegemizi belirledik. Öncelikle bu şölene dahil olan, demokratik hakkını kullanmak adına sandık başına gelen bütün partililerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Süreci başından bu yana barış ortamında, huzur içerisinde atlattık. Bu bizim için çok önemliydi. Aralık ayının 14’ünden sonra ilçe kongresi için düğmeye basacağız. İlçe başkanı, yönetim kurulu ve il delegeleri seçilmiş olacak. Üç aday olarak yola çıktık. Anlayış içerisinde yürümeye devam edeceğiz. Diğer adaylara başarılar diliyorum” dedi.

CHP YEMEĞİ AFİŞİ78077159 850222378708865 3057298828148342784 n 6773b


DAYANIŞMA YEMEĞİ GOLD CİTY’DE...

29 Kasım Cuma günü Gold City’de dayanışma yemeği düzenlediklerini söyleyen Karadağ, “Partililerimiz, belediye başkanlarımız ve milletvekillerimiz katılacak. Vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştırmak adına Atatürk Anıtı ve Mahmutlar olmak üzere iki farklı noktadan saat 17.30’da araç kaldıracağız” dedi.

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud