head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 02 Nisan 2023

Alanya Haberleri

 

Millet İttifakı, Alanya'da seçim çalışmaları için pazartesi gününden itibaren startı veriyor...

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Millet İttifakı'nın seçim çalışmalarını pazartesiden itibaren başlayacağını duyurarak, "Millet İttifakı üyeleri olarak, 3 Nisan Pazartesi günü Atatürk anıtı önünde saat 14.00'de seçim çalışmalarımızı başlatıyoruz" dedi.

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

 

AGC, geleneksel hale getirdiği iftar yemeğinde Alanya basınını bir araya getirdi...

AGC'NİN İFTAR SOFRASINA YOĞUN KATILIM...

 

agc iftarı 3 79d0d

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) her yıl düzenlediği iftar yemeğini Alanya Öğretmenevi’nde gerçekleştirdi. AGC’nin iftarına Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, milletvekili aday adayları ve basın mensupları ile aileleri katıldı.

agc iftarı 2 0cd16


EMEKLİ GAZETECİLERE ONUR BELGESİ VERİLDİ...
Cemiyetin iftarında aynı zamanda uzun yıllar gazetecilik mesleğine emek vererek, meslekten emekli olan gazetecilere onur belgesi verildi.

 

iftar 5 910bf
BAŞKAN COŞKUN; ‘EN BÜYÜK ÖDÜLÜMÜZ MESLEĞİMİZDEN EMEKLİ OLABİLMEK’...
AGC Başkanı Gaye Coşkun iftar yemeğinde yaptığı açıklamasında, “Gazetecilik sözde değil, zor bir iş. Gece gündüz demeden mesaide olabilmek ve mesleği hakkıyla yerine getirmek için büyük bedeller ödeniyor. Ve bu meslekte en büyük ödülümüz de mesleğimizden emekli olabilmek” dedi.

 

 

 

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İftar Sofrası ve Ramazan Şenlikleri’ni Mahmutlar halkı ile buluşturdu. Binlerce vatandaşın katıldığı programlar büyük ilgi gördü...

MAHMUTLARDA İFTAR 2 63396


Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in geleneksel hale getirdiği İftar Sofrası ve Ramazan Şenlikleri Mahmutlar halkı ile buluştu. Mahmutlar AVM önünde kurulan İftar Sofrası’na binlerce vatandaş konuk oldu. Vatandaşlar, ezanın okunması ile hep birlikte oruçlarını açarak dua ettiler.

MAHMUTLARDA İFTAR 5 8aee5

İFTARIN ARDINDAN RAMAZAN MEYDANINA GEÇİLDİ...

İftarın ardından ise Mahmutlar Ek Hizmet Binası önünde Ramazan Şenlikleri düzenlendi. 7’den 77’ye herkesin büyük bir ilgiyle izlediği şenliklerde Hacivat Karagöz, palyaço gösterisi, Lal Tasavvuf ve Semazen Grubu Gösterisi yapıldı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı meydanda Mahmutlar halkı unutulmaz bir Ramazan akşamı yaşadı.

BAŞKAN YÜCEL’E VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ...

Mahmutlar’daki İftar Sofrasında vatandaşlarla buluşan Başkan Yücel’e yoğun ilgi vardı. Mahmutlar Halkı’na seslenerek bir konuşma yapan Başkan Yücel, İftar etkinliklerine katılan herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. Başkan Yücel, “Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayının manevi ikliminde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu kutsal ayın tüm rahmet ve bereketiyle, Ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini, birliğimizin ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin daim olmasını diliyorum.” dedi.

MAHMUTLARDA İFTAR 4 7e5a8

BAŞKAN YÜCEL: “MAHMUTLAR’A NE SÖZ VERDİK İSE YAPTIK”...

Mahmutlar Mahallesi’nde devam eden proje ve çalışmalarla ilgili vatandaşları bilgilendiren Başkan Yücel; “Alanya’nın en büyük mahallesi olan Mahmutlar’a en iyi şekilde hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Her türlü imkanımızla Mahmutlar’ın hak ettiği yatırımları alması için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

Biz, Mahmutlara, sizlere ne söz verdik ise yaptık. Söz verdiğimiz gibi, Mahmutlar’ın hayal ettiği, talep ettiği tüm projeleri hayata geçiriyoruz.” dedi.

“KÜLTÜR MERKEZİ’MİZ HIZLA YÜKSELİYOR”...

Mahmutlar halkına 2018’de ne söz verildiyse bir bir hayata geçirildiğini vurgulayan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Sizlere Kültür Merkezi için söz vermiştik. Sözümüzü tuttuk, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun teşrifleriyle merkezimizin temelini attık. Kültür Merkezi Projemizin inşaatı hızlı bir şekilde yükseliyor. Dün, Kültür ve Gençlik Merkezinin 2. Katının betonu döküldü. 1200 kişilik düğün ve çok amaçlı salona sahip Kültür ve Gençlik Merkezimizde bölge halkımız, nikah salonundan kütüphaneye, sergi alanından, el sanatları atölyesine, tiyatro ve konferans salonuna kadar ihtiyaç duyduğu her şeyi burada bulabilecek. Ayrıca Mahmutlar Kültür Merkezi binamızın üst katında, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için bir etüt merkezi de yapıyoruz. Alanya merkez ve Payallar mahallemizden sonra bir etüt merkezini de Mahmutlara kazandırıyoruz. Mahmutlarımıza dört dörtlük bir Kültür ve Etüt Merkezi inşa ediyoruz. Şimdiden bölgemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

“MAHMUTLAR KREŞİMİZİ BU YIL İÇİNDE HİZMETE AÇACAĞIZ”...

Çocukları ikili eğitime mahkum etmemek için eğitim atağına devam ettiklerini vurgulayan Başkan Yücel, kreş inşasında da sona yaklaştıklarını belirtti. Yücel; “Hayırseverlerimizin destekleri ile bir okulumuzun açılışını gerçekleştirdik, inşallah inşaatı devam eden 2 okulu daha tamamlayarak bölgemizdeki çocuklarımız için eğitim-öğretime açacağız. Çocuklarımız için sıcak bir yuva olacak Hanife Cebeci Gündüz Bakım evi ve Kreş Projesinin kaba inşaatı bitti. İç tesisatları yapılıyor. İnşallah Kreş projemizi de hızlı bir şekilde tamamlayarak bu yıl içinde sizlerin hizmetine sunacağız” dedi.

“MAHMUTLARLI GENÇLERİMİZE TAM DONANIMLI SPOR TESİSLERİ KAZANDIRDIK”...

Spor alanında da birçok yatırımın hızla devam ettiğini belirten Başkan Yücel; “Mahmutlarlı gençlerimiz ve Mahmutlarspor Kulübünün faydalanabileceği, 20 dönümlük alanda Futbol Sahası ve bin kişilik tribünlerin olduğu Spor Tesisini bölge halkımızın kullanımına açtık. Ayrıca mevcut alana antrenman sahası ve kapalı basketbol salonunu yapıyoruz.” dedi.

YENİ BİR SPOR PROJESİ MÜJDESİ DAHA VERDİ...

Mahmutlar’a yeni bir proje daha kazandıracaklarını müjdeleyen Başkan Yücel; “Buradan bir müjde daha vermek istiyorum. Yeni bir spor projesini daha hayata geçiriyoruz. Yangılı Mezarlığı alt tarafındaki bölgede Kapalı Fitness Salonu ve Semt Sahaları Projemize başlıyoruz. Projesi hazır, kısa sürede ihaleyi gerçekleştirip, inşasını yapacağız.” dedi.

ULAŞIMDA ALTERNATİF YOL PROJELERİ DEVREYE GİRİYOR...

Trafik sorununa da neşter vurduklarını belirten Başkan Yücel; “Alanya Belediyesi olarak Kestel’den Sarıhasanlara ve Kargıcak’a kadar üçüncü alternatif yol olan 30 metrelik bir yolu daha stabilize olarak hizmete açtık. İnşallah bu yolu Çevre Yoluna, Konya Hadim, Taşkent Yoluna bağlayacağız. Altyapı çalışmaları devam ediyor. İnşallah bu alternatif 30 metrelik yolların ulaşıma dahil edilmesiyle doğu bölgemizde trafik yoğunluğunu azaltacağız. Kestel’de Üniversite Yolu’nu hizmete açtık. Altyapı çalışmaları biter bitmez asfaltlayarak bölge halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

“SAĞLIK OCAĞINI KISA SÜREDE HİZMETE AÇIYORUZ”...

Sağlık Ocağı konusundaki talepleri bildiklerini vurgulayan Başkan Yücel; “Bizden sağlık ocağı istemiştiniz, biz de yaptık. Mahmutlar’a yeni bir sağlık ocağı daha kazandırıyoruz. Mevcut sağlık ocağının yukarısındaki bölgede inşaat çalışmaları süren yeni sağlık ocağımızın kaba inşaatı bitti. Hayırsever bir vatandaşımızın desteğiyle yapılan sağlık ocağını iç teşrifatını en kısa sürede tamamlayıp siz kıymetli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

MAHMUTLARDA İFTAR 6 cb74e

Başkan Yücel, Mahmutlar’da düzenlenen iftar programını gelecek haftalarda batı bölgelerinde de devam ettireceklerini belirterek katılım gösteren vatandaşlara teşekkürlerini iletti.

 

 

 

 

HABER: İbrahim  AKDAĞ

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vektörel mücadele çalışmalarını Mart ayında da yoğun bir şekilde sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede 1335 personel ve 120 araçla sivrisinek, karasinek, hamam böceği gibi uçkunların larva döneminde etkili bir mücadele çalışması yürütüyor.

SİNEKLE 2 2febf

Yaz aylarında vatandaşların daha rahat etmeleri için Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı vektörel mücadele ekipleri, fosseptikler, bataklıklar, kanallar, mazgallar, durgun sular gibi yerlerde ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler, sivrisinek, karasinek, hamamböceği, yakarca (tatarcık), pire, kene, fare gibi vektör popülasyonlarını insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde ilaçlama çalışmasıyla kontrol altında tutuyor.

SİNEKLE 3 ce489


KIŞLAK MÜCADELE DEVAM EDİYOR...
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesine bağlı vektör mücadele ekipleri, Mart ayında larva döneminde olan haşerelerin bulunabileceği alanlarda yoğun bir çalışma yürütüyor. 19 ilçede 1335 personel ve 120 araçla ilaçlama çalışmaları yapılıyor. Ayrıca vektörle mücadele kapsamında sivrisineğin üreme alanı olarak tercih ettiği atık lastikler de toplanıyor. Böylece mücadele oranını yükseltip haşerelerin yaşam alanını en aza indirmek amaçlanıyor.

SİNEKLE 4 bdccb

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

 

Altılı Masa'yı oluşturan siyasi partilerin Alanya ilçe başkanları bugün beşinci kez toplanarak ortak açıklama yaptılar...

--CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ,

--İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Şefik Bahçe,

--Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Mevlüt Çakan,

--Demokrat Parti Alanya İlçe Başkanı Hilmi Lök,

--Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca,

--DEVA Partisi Alanya  İlçe Başkan Yardımcısı Cem Sak tarafından yapılan ortak açıklamada "Alanyamız başta olmak üzere Ramazan-ı Şerif'in tüm Türk-İslam alemine hayırlar ve bereketler getirmesini, manevi huzurunu nice ramazanlar boyunca hissetmemizi ve yaşamamızı Cenab-ı Hak'tan niyaz ederiz. Millet İttifakını oluşturan altı siyasi partinin Alanya İlçe Başkanları olarak beşinci kez İYİ Parti ev sahipliğinde toplandık. Gündemimiz 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimine hazırlık, seçim öncesi önemler ve seçim sonrası yaşanabilecek olası süreçler adına planlama olarak gerçekleşti.Altı siyasi partinin ilçe başkanları olarak bugüne kadar uyguladığımız ortak akıl ile birlikte çalışma kültürümüz yine seçim çalışmalarına da yansıyacak ve sahada birlikte başarılı işler yapacağız. Ülke tarihimizin en önemli seçimi olan 14 Mayıs seçiminde tüm hukukçularımız ve gönüllülerimiz ile birlikte sürekli iletişim halinde seçim güvenliğini sağlayacağız. İlgili başkanlıklarımız müthiş bir titizlik ile birlikte sandık görevlilerini, bina sorumlularını ve iletişim koordinasyon merkezi görevlilerini belirliyor, seçim güvenliği konusundaki hassasiyetlerimizi kendilerine iletiyorlar. Alanya'da yaşayan hemşehrilerimize son oy sayılana kadar tüm gücümüzle iradelerine sahip çıkacağımızın sözünü tekrar ve tekrar veriyoruz. Eğitimli ve liyakatli kadrolarımız ile seçim gününü hiçbir sorun yaşamadan, yaşanan sorunları da demokratik yollarla çözerek geçireceğimizi ümit ediyoruz.Bir diğer önemli konu ise; seçim öncesi, seçim esnası ve seçim sonrasında oluşabilecek provakatif eylemlere karşı hassasiyetimizi her zaman koruyacağız. Biliyoruz ki, hükümetin yıllardır uyguladığı ayrıştırıcı ve ötekileştirici, nezaketten uzak siyasi dil seçim öncesi bir takım tahammülsüzlüklere ve tahrik edici eylemlere yol açabiliyor. Bu nedenle siyasi görüşü ne olursa olsun barış, hoşgörü ve saygı şehri Alanya'mızda yaşayan tüm vatandaşlarımıza; Millet İttifakı tarafından seçim çalışmalarının saygı ve sevgi çerçevesinde, Halil İbrahim Sofrasına yakışır bir şekilde kapsayıcı ve bütünleştirici bir şekilde gerçekleşeceğinin sözünü veriyoruz.İnanıyoruz ki; tahammül sınırlarının sonuna gelmiş mevcut hükümete Alanya'mız dur diyecek, 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu Alanya sandıklarından birinci çıkacaktır. Bütün zorlukları birlikte aşacak, bahar getireceğiz" ifadeleri kullanıldı.

 

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Gazeteler