head
2183026 810x458 75f08
Salı, 16 Temmuz 2024

 

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Gökbel Yaylası ve çevresinde hayvanlara aşılama ve kısırlaştırma çalışması gerçekleştirdi...

HAYVANLARA BAKIM 2 8ca52

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hayvan Dostu Belediyecilik anlayışı ile merkezdeki çalışmalarının yanı sıra Mobil Kısırlaştırma ve Bakım Aracı ile Alanya’nın köy ve yaylalarında da aktif olarak hizmet vermeye devam ediyor. Kış aylarında yardımına koşulan hayvanların, yaz aylarının sıcak günlerinde de yanında olan ekipler hayvanların mama ve su ihtiyacını karşılıyorlar ve ayrıca kısırlaştırma ile aşılama çalışması gerçekleştiriyorlar. Gökbel Yaylası ve çevresindeki bölgede çalışma yürüten ekipler, vatandaşların kedi, köpek gibi evcil hayvanlarına bakım yaptılar. Eksik olan aşıları tamamlayan ekipler, ayrıca kısırlaştırma çalışması da yürüttüler.

HAYVANLARA BAKIM 3 f630d

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Saim Kanlı, “Can dostlarımızın nerede olduğunu düşünmeden yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve refah seviyelerini arttırmak anlamında; doğu bölgesi Alanya yaylalarını mobil aracımızla ve ekibimizle birlikte geziyoruz. Can dostlarımızın aşı, tedavi, bakım, beslenme ve kısırlaştırma işlemlerini yaparak hem popülasyonun önüne geçmek hem de hastalık yayılmasına engel olmak adına Kaplanalanı, Gökbel, Çayarası, Kadıyakası, Sarımut bölgelerinde yapılan çalışmalarda bir çok can dostumuza dokunarak yaşam refahına katkıda bulunduk . Diğer yörelerimizde gezilerimiz ve çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

HAYVANLARA BAKIM 4 d4336

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Gazeteler