head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 28 Eylül 2022

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 17’nci Alanya Uluslararası Caz Günleri’ne özel CNN Türk ekranlarında açıklamalarda bulundu...

17’nci Alanya Uluslararası Caz Günleri öncesi CNN Türk ekranlarına çıkan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, festival hakkında bilgiler vererek 4 gün sürecek caz konserlerine herkesi davet etti.

Caz Günleri konser programı hakkında bilgiler veren Yücel, 4 gün boyunca ünlü isimlerle dolu dolu bir caz şöleninin yaşanacağını söyledi.

Bu tür etkinliklere yerlilerin kadar yabancıların da ilgi gösterdiğini aktaran Yücel, “Ülkemizin ve şehrimizin güvenli bir liman olması dolayısıyla ilçemizde 127 ülkeden 55 bin yerleşik yabancı yaşıyor. Birlikte yaşadığımız farklı kültürlerdeki insanlarla müzikte de buluşmak bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

Başkan Yücel, Alanya Belediyesi olarak yapılan kültürel organizasyonların pandeminin ardından devam ettirildiğini ifade ederek caz konserlerine de yoğun katılım olacağını vurguladı.

yücel cnn de 2 20594

Alanya’nın üniversitelerin kurulması, Gazipaşa Havalimanı’nın açılıp gelişmesi, Alanyaspor’un Süper Lig’de olmasıyla tanınırlığının arttığını söyleyen Yücel, “Tanınırlığımız artıkça ilgi de artıyor. Burada herkes aradığını bulabiliyor. Dünyanın en huzurlu, en mutlu ve en güvenli şehri olunca yabancıların en fazla yerleştiği şehir oluyor. Bu şehrin vizyonuna, misyonuna, değişimine, gelişimine hep birlikte katkı sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Gazeteler