head
2183026 810x458 75f08
Salı, 16 Temmuz 2024

 

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekim ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi...

ALTSO EKİM TOPLANTISI 2.ERAY BAŞKAN d8079

Toplantıda yönetim kurulu faaliyetlerini meclis üyelerine aktaran Başkan Eray Erdem, Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması ile ilgili TBMM’ye sunulan kanun teklifi konusunda büyük çaba verdiklerini söyledi. Başkan Erdem, “Yaptığımız girişimler sonucunda yasa kanunlaşmadan önce Alanya’mızın talepleri göz önüne alındı ve yasanın ilgili maddeleri talebimiz doğrultusunda değiştirildi” dedi.

 

ALTSO EKİM TOPLANTISI 3 58797

Başkan Erdem, konuyla ilgili “Sadece inşaat ve emlak sektörünü değil, küçük büyük tüm sektörleri olumsuz etkilemesinden korktuğumuz yasa teklifinde istediğimiz şekilde düzenlemeler yapılması yönünde bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn Cevdet Yılmaz olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanımız Sn Mehmet Nuri Ersoy, TOBB Başkanımız Sn M.Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Grup Başkanı Sn Abdullah Güler, her zaman varlığını yanımızda hissettiğimiz Sn Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Milletvekili değerli büyüğüm Sn Feyzi Berdibek ile komisyonda görev yapan tüm partilere mensup vekillerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

ALTSO EKİM TOPLANTISI 4 2c556

Oda başkanlarının katıldığı toplantıyla ilgili olarak da açıklamalar yapan Başkan Erdem, “Alanya ekonomisini yakından ilgilendiren ve gerekli tedbirler alınmaması halinde telafisi mümkün olmayan ekonomik ve sosyal olaylara sebep verebilecek konularda el birliği içinde hareket edilmesi ve taleplerimizin karşılanması yönünde gerekirse güç birliği içinde lobi çalışmaları yapmak gerektiği yönünde toplantımızda görüş birliğine vardık” dedi.

 

ALTSO EKİM TOPLANTISI 6 163b1

Başkan Erdem toplantıda ayrıca, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları, 2. Alanya Tropikal Meyve Festivali, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e gerçekleştirilen ziyaret, ALTSO komite toplantıları ve eğitim faaliyetleri gibi konularda da meclis üyelerini bilgilendirdi.

ALTSO EKİM TOPLANTISI 5 NARKOTİK MÜDÜRÜ 3f5a2

Başkan Erdem’in konuşmasının ardından ise Alanya Emniyet Müdürlüğü’nden Narkotik Polis Memuru Bülent Aykanat da katılarak; bağımlılıkla mücadele ve bu kapsamda teknolojik imkânlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak için gerçekleştirilen Uyuma Projesi’nden bahsetti.

ALTSO EKİM TOPLANTISI 7 94f14

Toplantıda ayrıca ALTSO Meclis Üyesi, Alanya Avokado Üreticileri Birliği Başkanı Hilmi Sevilgen bir sürpriz yaparak, meclis üyelerine tropikal meyve salatası ikram etti.

ALTSO EKİM TOPLANTISI SON d38e5

 

 

 

HABER: İbrahim  AKDAĞ

Gazeteler