head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 13 Kasım 2019

Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak otobüs tarifelerine zam geldiğini duyurdu. Zamların ardından şehir içi otobüs fiyatı 1 TL artarak 4 TL oldu...

Alanya da otobüs tarifeleri zamlandı...

Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak yeni fiyat listesine ilişkin bilgi verdi.

Başkan Bacak “Değerli arkadaşlarım ilçedeki toplu taşıma araçlarına 2 yıldan bu yana zam yapılmıyordu. Şimdi odamıza yeni fiyat tarifesi geldi. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum dedi.

hlk.otb317555712 34ea7

65 yaş üzeri ve engelli bireylere yönelik yanlış tutum içerisinde olan şoförlere uyarılarda bulunan Başkan Bacak “Bu davranışların affı yok. Herkes işini en iyi şekilde yapacak” dedi.

Öte yandan bu davranışlara maruz kalan vatandaşların Antalya BŞB’nin bizzat görevlendirdiği görevliye ulaşarak şikayetlerini iletebileceğini duyurdu ve telefon numarasını verdi. Başkan Bacak “Şehir içerisindeki büyük otobüslerde her geçen gün odamıza gelen şikayetlerden dolayı çok büyük rahatsızlık duyuyorum. Bir değil, iki değil, üç değil. Bazen Antalya BŞB, bazen ulaşım koordinasyon merkezine şikayetler de geliyor. Artık sistemi değiştiriyoruz. Şehir içerisinde hizmette olan 66 tane büyük otobüs var. Bu otobüsleri süren arkadaşlarımıza, 180 tane şoföre ve araç sahiplerine sesleniyorum: Yaşlılara, engellilere ya da herhangi bir vatandaşa kötü davranılmayacak. Davranıldığı takdirde odamızı arayıp şikayet etme devrini bitireceğiz. Her kim olsa olsun, babamın oğlu da dahil olmak üzere, affetme devri bende bitmiştir. Bu büyük otobüslerde yolun kenarında çocuk arabalıyı gören kafasını çeviren, engelliyi görüp rampayı açmamak için arabasına almayan, yaşlılara bağıran çağıran kim olursa olsun vatandaş bu şahısları ihbar edecek. Büyükşehir ulaşım sorumlusu kişinin telefonunu veriyorum, bununla beraber çalışacağız. Kim hata yapıyorsa aynı gün araba yakalanıp cezai işlemler zabıtalar tarafından uygulanacak. Büyükşehir ulaşım sorumlusunun telefonu ise 0532 5531987’dir. Vatandaşlarımız bu kişiyi arayacak. Bu büyük otobüsleri süren şoförleri disipline edeceğiz. Bunun kaçışı yok. Babamın oğlu da olsa kimseye bağırıp çağırmayacak. Herkes en güzel şekilde kendi görevini yapacak. Herkes adam gibi çalışıp hizmet edecek. Bunun dışında kesinlikle af yok. Bizden ne isteseler veriyoruz. Tarifeleri de veriyoruz, zamlarını veriyoruz. Size de adam gibi çalışmak düşüyor” ifadelerini kullandı.

YENİ OTOBÜSmahmutlar in yeni otobusleri kontak cevirdi d0ee2 1 51ca2

 

İŞTE YENİ FİYATLAR

___________________________________

ALANYA MERKEZ

***

--ÖĞRENCİ:2.25 TL

--ÖĞRETMEN: 2.25 TL

--OTOBÜS KARTI: 3 TL

--NAKİT: 4 TL

***

--DEMİRTAŞ: 6 TL

--GAZİPAŞA: 11 TL

--İNCEKUM: 8 TL

--KIZILOT: 11 TL

--MAHMUTLAR- KARGICAK: 4 TL

--MANAVGAT: 11 TL

--OKURCALAR: 8 TL

--TÜRKLER: 6.5 TL

 

 

 

İHBAR HATTIflasflascom whatsapp ihbar hatti 7372 9fcac

‘İHBARLARINIZ İÇİN ANTALYA BŞB--BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM SORUMLUSU: 0242 511 96 96’

Büyükşehir ulaşım sorumlusunun telefonu ise 0532 5531987’dir.

 

 

Gazeteler

Designed by: Masoud