head
2183026 810x458 75f08
Salı, 21 Ocak 2020

Alanya Belediyesi, kurban ibadetini yerine getirecek vatandaşların hayvanlarını sağlıklı ortamda kestirmeleri için geçen senelerde olduğu gibi bu yıl da Alanya’nın 5 noktasında kurban kesim merkezi oluşturdu...


Alanya halkının ve ilçede tatillerini geçirecek misafirlerimizin Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içinde geçirmesi konusunda gerekli tedbir ve düzenlemeleri alan Alanya Belediyesi toplam 5 noktada kurban kesim yeri belirledi.

--Eşgilik Düğün Salonu,

--Gazipaşa Dolmuş Durağı,

--Çıplaklı,

--Doğu’da Mahmutlar Şantiyesi,

--Batı’da Payallar Hizmet Noktası’nda kurban kesim hizmeti verilecek.

kurban 1 458568736375709184 013aa

KAHVALTI VE ÖĞLE YEMEĞİ VERİLECEK

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından verilecek kesim hizmeti ile vatandaşlar son derece hijyenik ve sağlıklı alanlarda, İslami kurallara uygun olarak her bir kurbanlık için fiş alarak veteriner kontrolünde, uzman kasaplar tarafından kurbanlıklarını kestirebilecekler. Ayrıca kurbanlarını kestirmek için bekleyen vatandaşlara sabah kahvaltısı öğleyin de kavurma ve ayran ikram edilecektir.

kurban 2 348547648341911424 0c30c

BAŞKAN YÜCEL: “DİNİMİZE VE KENTİMİZE UYGUN DAVRANALIM”

Vatandaşların, belirlenen kurban kesim yerlerinde kurbanlarını kestirmelerini sağlık ve çevre açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Mübarek Kurban Bayramı dinimiz için çok önemli bir gün. Vatandaşlarımız kurbanlarını, hizmete açtığımız kesim yerlerinde hayvanlara eziyet etmeden, sağlıklı bir ortamda, usta kasaplar eşliğinde ücretsiz olarak kestirebilirler. Çevremizi ve denizlerimizi kirletmeden dinimizin gereklerini yerine getirmek biz Alanyalılara yakışan bir davranıştır. Vatandaşlarımızı verdiğimiz bu hizmetten faydalanmaya davet ediyor ve sokak aralarında kurban kesmemelerini rica ediyoruz. Şimdiden hepimiz için bereketli, huzurlu ve mutlu bir bayram olmasını diliyorum” dedi.

HABER:Mertcan YILMAZ

 

Gazeteler

Designed by: Masoud