head
2183026 810x458 75f08
Salı, 16 Temmuz 2024

Alanya Belediyesi’nin yerel sorumluluğunda yürütülen Mavi Bayrak çalışmaları devam ediyor. Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa, TURÇEV Ulusal Koordinatörü Almila Kildan Cebbari’nin de katılımıyla, Mavi Bayraklı tesislerle online toplantı gerçekleştirdi...

mavibayrak onlıne 3 8879d

Mavi Bayrak alanında yürüttüğü çalışmalarla tüm Türkiye’ye örnek olan Alanya Belediyesi, bu alandaki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Alanya Belediyesi’nin yerel sorumluluğundaki Mavi Bayrak çalışmaları kapsamında sezon toplantısı pandemi nedeniyle Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirildi. Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TURÇEV) Ulusal Koordinatörü Almila Kildan Cebbari, Alanya’daki Mavi Bayraklı tesisler ile Zoom üzerinden online görüşerek, yeni dönem planlamalarını aktarıp, otel sorumlularından gelen soruları cevapladılar.

CEBBARİ: “ALANYA’NIN ÇALIŞMALARI TAKDİRE ŞAYAN”

Türkiye’nin en çok mavi bayrak sahibi olan bölgelerinden biri olan Alanya’nın başarılı çalışmalarının herkese örnek olduğunu söyleyen Cebbari; “Alanya Belediyesi Türkiye’de Çevre Eğitim Etkinliği Ödülü alan 5 belediyeden birisi. Bu ayrıca Alanya Belediyesi’nin takdire şayan hizmetler yaptığının bir belgesi. Bu anlamda Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibini tebrik ediyorum” dedi.

mavibayrak onlıne 2 711f3

MAVI BAYRAK DENETİMLERİNDE ONLINE DENETİM DÖNEMİ

Müdür Çapa ve Cebbari’nin katılımıyla gerçekleşen toplantıda gelecek dönemlerin planlamaları da yapıldı. Alanya Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaların ve TURÇEV tarafından yürütülecek çalışmaların istişare edildiği toplantıda, pandemi nedeniyle online yapılacak mavi bayrak denetimlerinin detayları paylaşıldı. Otellerde yapılacak çevre etkinliklerinde diğer otellerin katılımının sağlanması hususunda da fikir birliğine varıldı.

ALANYA MAVİ BAYRAK SAYISINDA 2. SIRADA

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen projelerle bölgemizdeki Mavi Bayrak sayısı bu yıl pandemiye rağmen artış gösterdi. Alanya, 70 tesis plajı, 6 halk plajı, 1 engelsiz plaj ve 1 marina ile toplam 78 Mavi bayrak alarak Antalya bölgesindeki sıralamada 2. oldu. 

mavibayrak onlıne 4 60ee3

 

 

 

Alanya Güneşi Haber Merkezi

Gazeteler