head
2183026 810x458 75f08
Salı, 16 Temmuz 2024

Alanya’da, turistlere malzeme satma bahanesiyle esnafları hayali ofisine götüren ve komisyon parası alarak ortadan kaybolan dolandırıcılık şüphelisi, günlerdir nöbet tutan esnaf tarafından son işinde yakalandı... 

Olay, dün Alanya’nın Avsallar Mahallesindeki turistik bir çarşısında yaşandı.

sahtekar 1 f0e9e

İddiaya göre, bir süredir çarşıya gelen M.E., çevre mahallelerden yanında eşlik ettirdiği esnaflara, turistlerin yaşadığı bir sitede görevli olduğunu ve onlara yüklü malzeme satacağını söyleyerek komisyon ücreti almaya başladı. Aynı yöntemle farklı tarihlerde 7-8 kişiden para alan M.E., esnaları hayali ofisinin olduğu yere götürerek ortalıktan kayboldu. Dolandırıldığını düşünen esnaflarsa jandarmaya giderek M.E. hakkında şikayetçi oldu. Aradan birkaç gün geçmesinin ardından çarşı esnafından Gaffar Uzun, güvenlik kameralarını incelerken şüphelinin aynı bölgelerde gezindiğini gördü. M.E.’yi yakalamak için tüm esnaflar hazırda beklemeye başladı.

sahtekar 2 47c9f

ELLERİNİ VE AYAKLARINI ELEKTRİK KABLOSUYLA BAĞLADILAR...
Şüpheli M.E.’nin yine bir esnaftan 15 bin lira aldığının fark edilmesi üzerine çarşıda kovalamaca yaşandı. Gaffar Uzun ve diğer esnaflar M.E.’yi yakalayıp, kaçmaması için de elektrik kablosuyla elleri ve ayaklarını bağladı. Durumun 112 Acil Çağrı Merkezine bildirilmesinin ardından bölgeye gelen jandarma ekiplerine teslim edilen M.E., gözaltına alındı.

 

 

 

Gazeteler