head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 02 Ağustos 2021

Asayiş


ANTALYA VALİLİGİ TARAFINDAN ANTALYA SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ ORMANLIK ALANA GİRİŞLER VE ORMAN KENARINDA MOLA VERMEK,

--PİKNİK YAPMAK,

--MANGAL,

--SEMAVER VE ATES YAKMAK 31.08.2021 TARIHINE KADAR YASAKLANMISTIR.

TUM HALKIMIZA DUYURULUR.

antalya valiliği 2 cef03

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım’ın 2017’de Paramount Otel’de kaldığını iddia etti... 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım’ın 2017’de Paramount Otel’de kaldığını iddia etti.

--Binali Yıldırım ailesiyle birlikte kalıyor. O dönemin Başbakanı. Telefon sinyalleri de güvenlik kameraları da hepsi bunu teyit edecektir kendisi de bunu doğrulayacaktır. Geceliği 106 bin lira olduğu söyleniyor. Orada bir mahkeme başkanı da kalmıştı, o da 'Kendi cebimden 35 bin lira ödedim' demişti.
 
--Bu ülkenin başbakanından bahsediyoruz. Şaibeli bir otelde ne işi var? Otelin kamera kayıtları Binali beyin cep telefonu sinyalleri vardır, korumasının telefonunun sinyalleri vardır. Hepsi araştırılmalı.
 
--Her tarafı yanlış. Kendisinin verebileceği bir para değil. Servetiyle ilgili büyük iddialar var. Oğluyla ilgili kendisiyle ilgili. Şu an milletvekili bunlar araştırılmalı. SBK'nın sahipliğini yaptığı bir otelde başbakan olarak kalması araştırılmalı.

NE OLMUŞTU?

Avusturya'da kara para aklama suçundan ABD'nin talebi üzerine yakalanan Sezgin Baran Korkmaz'a ait olduğu bilinen Paramount Otel'de kalan siyaset, yargı ve medya dünyasından insanların kaldığını suç örgütü lideri Sedat Peker açıklamıştı.

Ardından Habertürk programcısı Veyis Ateş, Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, televizyon yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı, gazeteci Cem Küçük, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Beyaz TV'de programcısı Tahir Sarıkaya, Soylu'nun eski Koruma Müdürü Ekrem Güler'in de bu otelde kaldığı öğrenilmişti.

Paramount Hotel'in ilk sahibi Atilla Uras'ın kızı Yasemin Uras ise yaptığı açıklamada, Turan Avcı'nın oteli hiç satın almadığını, Cihan Ekşioğlu'nun Atilla Uras'ın öldüğü gün otele devletin tankıyla girdiğini ve şu andaki sahibinin de belli olmadığını ileri sürdü. 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK: Halk TV

 

Reis Sedat Peker, sosyal medya hesabından AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca'ya ilişkin iddialar öne sürdü. Peker, hakkındaki kara para aklama iddiaları nedeniyle Avusturya'da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz'ın Karaca'ya Audi marka araba hediye ettiğini öne sürdü... 

Reis Sedat Peker, sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenerek, "Namusun varsa, Ak Parti yerel yönetimler başkan yardımcısı, ayrıca da cumhurbaşkanlığı ekonomi politika kurulu üyesi Korkmaz Karaca'yı da gözaltına aldırsana" dedi. Peker, hakkındaki kara para aklama iddiaları nedeniyle Avusturya'da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz'ın Karaca'ya Audi marka araba hediye ettiğini iddia etti.

Peker, sosyal medya hesabından AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca'ya ilişkin iddialar öne sürdü...

Karaca'nın Sezgin Baran Korkmaz'ın verdiği arabayı kullandığını öne süren Peker, Korkmaz ile ilgili tartışmaların başlaması ile söz konusu arabayı bir ilaç firmasına yolladığını iddia etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenen Peker, ''Bu şahsın danışmanlık adı altında birçok kuruluştan para alması sence etik mi? Eğer ki etik ise başta Sütaş firmasının sahibi olmak üzere birçok firmanın da özel işlerini halledip ekstradan elden ne kadar avanta aldığını biliyor musun?'' ifadelerini kullandı.

 

Reis Sedat Peker'in paylaşımlarının tamamı şöyle:

"Süslü sülü; garip gurebaları, fakir fukaraları gözaltına alıyorsun ya, al sana suç duyurusunda bulunuyorum. Eğer namusun varsa Korkmaz Karaca’yı da gözaltına aldırsana. Kendisi Ak Parti yerel yönetimler başkan yardımcısı, ayrıca da cumhurbaşkanlığı ekonomi politika kurulu üyesi

Süslü sülüman, bu şahıs Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisine hediye ettiği Audi a8 arabayı kullanıyordu. Bu olaylar karışınca arabayı Sezgin Baran Korkmaz’ın Sancaktepe’deki Biofarma isimli ilaç fabrikasına yollayıp bıraktı.

Ayrıca bu şahsın danışmanlık adı altında birçok kuruluştan para alması sence etik mi? Eğer ki etik ise başta Sütaş firmasının sahibi olmak üzere birçok firmanın da özel işlerini halledip ekstradan elden ne kadar avanta aldığını biliyor musun?

'GÖRELİM SÜSLÜ SÜLÜMANIN VATANSEVERLİĞİNİ'...

Video çekmeye başlayınca bunları da anlatacağım. süslü sülü, geçinemiyoruz diyen yaşlı dayı da fetöcü müydü? Adamı niye gözaltına aldın? Kokaincilere dokunmazsın, rüşvetçi siyasilere dokunmazsın, nerde bir garip var onların tepesine binersin.

Kıymetli kardeşlerim, muhalif milletvekillerine ve gazetecilere bu tweetlerimi iletin ve baskı kurun. Görelim süslü sülümanın vatanseverliğini. Gerçi muhalefetin hayalleri küçük olduğu için bir takmışlar 10 bin dolara, bir de iki üç yerden maaş alan yetkililere.'' 

 

 

 

 Sedat Peker, Demirören Grubu'nun Kemer Country’deki arsayı Esat Edin’den önce 5 milyon dolar borçlandırıp, sonra haciz getirip 12 milyon dolara aldığını iddia ederek, “12 milyon dolarlık arsayı Sadık Soylu vasıtasıyla imar çıkartarak Ziraat Bankası’ndan aldığın 750 milyon dolara karşılık teminat olarak verdin” dedi...

Sedat Peker, Twitter üzerinden yeni paylaşımlarda bulundu.

Demirören Grubu'na ilişkin yeni iddialarda bulunan Peker, Pambıkören, Kemer Country’deki arsayı Esat Edin’den önce 5 milyon dolar borçlandırıp, sonra haciz getirip 12 milyon dolara aldın, çöktün. 12 milyon dolarlık arsayı Sadık Soylu vasıtasıyla imar çıkartarak Ziraat Bankası’ndan aldığın 750 milyon dolara karşılık teminat olarak verdin” dedi.

Mahkemenin imarı iptal ettiğini ifade eden Peker, şunları yazdı:

“Senin arsan artık çöp. Ziraat Bankası yönetimini uyarıyorum. Pambıkören paralarını yurtdışına kaçırmadan tüm mallarına el koyun. Yoksa kanun önünde gelecekte sizler de mahkum olursunuz.

 pekerden demirörene twıt 90e87

Bu iki tweeti hem suç duyurusu olarak hem de burada kalması için yazdım. Ziraat Bankası’ndan Pambıkörenin kullandığı kredinin karşılığında artık hiçbir teminat yoktur (sen bittin pambıkören). Kemer Countrydeki arazine artık Pambık ekersin.

50 milyon dolara getirttiğin o devasa uçağın var ya, birazcık namusun varsa o dahil tüm lükslerini Ziraat Bankası’na teslim edersin. Ziraat Bankası’ndan senin çaldığın para, gariban çiftçinin alın teriyle kazandığı paradır.

Köylü milletin efendisidir.

Mustafa Kemal Atatürk

Alanya Güneşi Gazetesi ve www.alanyagunesi.com haber Portalı İmtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni İbrahim Akdağ; Türk milletini temsil eden bütün siyasi parti genel başkanları ve milletvekillerine üç maddelik çağrıda bulunarak; Ak Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında; Türk milleti adına suç duyurusunda bulunmalarını ve erken seçim çağrısını hep bir arada yapmalarını istedi.

İŞTE GAZETECİ AKDAĞ'IN 3 MADDELİK ÇAĞRISI...

1--Türkiye'de ki tüm muhalefet liderleri birleşerek ve bir araya gelerek; AK Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında ( 26 Mayıs 2021) tarihli gurup toplantısında , İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener'e hitaben ve onun hakkında yaptığı tehdit ve halkı tahrik ve isyana teşvik eden konuşmasından dolayı dava açmalı; istafaya davet etmeli ve acil erken seçim çağrısı yapmalıdır.

2-- Televizyon programında ve canlı yayında ; "Milyonlarca insan çocuk pornosu izliyor" diyen Türkiye Cumhuriyeti ve AK partili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ; Türk milletini açık açık sapıklıkla suçlamıştır. Bu sözler Dünya ülkeleri karşısında Türk Milletini ayrıca küçük düşürmüş ve utandırmıştır. Süleyman Soylu hakkında dava açılmalıdır ve istifaya davet edilmeli ve bu sebeple yine erken seçim çağrısı yapılmalıdır.

3-- AK Parti adına mitingler yapan ve Recep Tayyip Erdoğan'a oy isteyen, bu mitingleri Ak Parti Hükümetine bağlı resmi polislerimiz tarafından korunan; kendisine resmi koruma tahsis edilen Sedat Peker'in itiraflarının ve suçlamalarının ispatı için dava açılmalıdır. Eğer Sedat Peker suç örgütü lideri ise, ona bu imkanı veren Ak Parti hükümeti ve içişleri bakanı Süleyman Soylu tamamen suçludur ve bundan dolayı da AK Parti hükümeti ve özellikle görevini kötüye kullandığı için Süleyman Soylu 'ya dava açılmalı ve istifaya çağrılmalı ve erken seçim çağrısı acilen yapılmalı ve ülke seçime götürülmelidir.

Mustafa Kemal Atatürk'ün tam laik ve demokratik ilkeleri ışığında Cumhuriyet Türkiye'si tekrar vücut bulmalıdır.

 

 

 

 

 

Alanya Güneşi Haber Merkezi

Gazeteler

Designed by: Masoud