head
2183026 810x458 75f08
Perşembe, 28 Mayıs 2020

Alanya'da azgın dalgalara aldırmayarak dün denize giren ve boğulma tehlikesi geçiren Rus turist ,kaldırıldığı ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti...

Alanya da yer yer 3-4-5 metreye kadar ulaşan azgın dalgalara rağmen dün saat 16.00'da Tosmur plajında denize giren 59 yaşındaki Rus turist Zurabo Echın denizde boğulma tehlikesi geçirdi.

Rus turist vatandaşlar tarafından sahile çıkartıldı ve ambulansla ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Durumu ağır olan ve yoğun bakım ünitesine kaldırılan Echın'ın bu sabah yaşamını yitirdiği öğrenildi.Rus turist Zurabo Echin'ın cenazesi Alanya Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan incelemenin ardından otopsi işlemleri için Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Alanya da 6 Ekim Pazar günü yer yer 3-4-5 metreye kadar ulaşan azgın dalgalara rağmen denize giren ve boğulma tehlikesi geçiren 3 turistten 2'si can vermişti. 1 turist ve Sahil Güvenlik tarafından kurtarılan aynı aileden 3 kişiden oluşan toplam 4 kişi ise komada ölümle pençeleşiyordu. Dün Rus turist Zurabo Echin de öldü ve aynı gün denizde boğularak can veren turist sayısı 3'e yükseldi.

Gazeteler

Designed by: Masoud