head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 02 Nisan 2023

Alanya'da yabancı kadınları para karşılığı fuhuşa zorladığı iddia edilen 3’ü yabancı 10 şüpheliden 7'si tutuklandı...

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, gelen bir ihbarı değerlendirerek, yurt dışından getirdikleri kadınlara para karşılığında zorla fuhuş yaptıran bir çeteyi ortaya çıkardı.

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde başlatılan teknik ve fiziki takip sonrası belirlenen adreslere baskın düzenleyen polis, 'fuhuş için aracılık etmek, fuhşa yardım etmek ve yer temin etmek' suçları kapsamında A.Ç., Z.M., N.K. isimli yabancı kadınlar ile S.Ç., A.K., İ.T., Ö.İ., M.K., M.M. ve Ö.Ş.’yi gözaltına aldı. Baskınlarda fuhşa sürüklendiği belirlenen 11 yabancı kadın ise kurtarıldı.

Adreslerde yapılan aramalarda ise 3 adet ruhsatsız tabancayla bunlara ait 15 adet mermi, 5 gram eroin, 17 adet uyuşturucu hap, 5 gram skunk, 5 gram metamfetamin, fuhuştan kazanıldığı değerlendirilen 5 bin 750 TL, 350 Euro ve 200 dolar ele geçirildi.


'Fuhuş için aracılık etmek, fuhşa yardım etmek ve yer temin etmek' suçlarından gözaltına alınan 10 şüpheli emniyette 3 gün süren işlemlerinin ardından dün sabah adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 7’sinin tutuklandığı bildirildi. 3 yabancı kadın zanlının ise sınırdışı edileceği öğrenildi.

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Gazeteler