head
2183026 810x458 75f08
Cumartesi, 28 Kasım 2020

Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ'ın işgalden kurtarılmasında kritik öneme sahip Şuşa kentini işgalden kurtardı...

ASKER ALİYEV 326ba

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptığı açıklamada, "Ata vasiyetini yerine getirdim. Gözün aydın olsun Azerbaycan" ifadelerini kullandı.

Azerbaycan, Ermenistan'ın işgali altındaki topraklarına yönelik düzenlediği operasyonlarda kritik öneme sahip Şuşa şehrini işgalden kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptığı açıklamada, "Şuşa'yı işgalden kurtardık. 28 yıl sonra ezan sesi duyulacak. Bu zaferi savaş meydanında kazandık, müzakere masasında değil. İşgalcileri topraklarımızdan kovuyoruz, kovacağız" dedi. 

Önce merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret eden İlham Aliyev, mezara çelenk bıraktı. Burada Azerbaycan Milli Marşı seslendirildi, Aliyev saygı duruşunda bulundu. Askeri üniforma giyen Aliyev'e eşi Mihriban Aliyeva da eşlik etti.
 
Aliyev daha sonra 20 Ocak şehitlerinin defnedildiği Bakü Şehitler Hıyabanını ziyaret etti. Ebedi Ateş Anıtına çelenk bırakan Aliyev, ulusa sesleniş konuşmasını burada gerçekleştirdi.
 
 
ALİYEV ULUSA SESLENDİ:  "ATA VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİK"...
 
Azerbaycan işgal altındaki kritik şehir Şuşa'yı ele geçirildi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ulusa sesleniş konuşmasında şunları söyledi:
 
"Şuşa'yı işgalden kurtardık. 28 yıl sonra ezan sesi duyulacak. Bu zaferi savaş meydanında kazandık, müzakere masasında değil. İşgalcileri topraklarımızdan kovuyoruz, kovacağız.
 
Bugün Azerbaycan bayrağı Şuşa'da dalgalanıyor. İktisadi gücümüz olmasayı bu başarıyı elde edemezdik. Bugün Azerbaycan ekonomik olarak hiçbir ülkeden geri değil. Güçleniyoruz. Ordumuz için lazım olan tüm silahları dışarıdan alıyoruz. Ekonomik gücümüz olmasa bunları elde edemezdik.
 
Siyasi irade göstererek, birlik göstererek gururumuzu savunduk. Bize karşı yapılan kara propagandanın asıl maksadı bizi amacımızdan uzaklaştırmaktı. İşgal edilmiş topraklar ebedi olarak işgalcilerin elinde kalması amaçlandı. Biz bütün dünyaya söyledik ki, Karabağ Azerbaycan toprağıdır.
 
 
Yürüyüşümüz devam edecek. Ermenistan cevap vermezse sonuna kadar devam edeceğiz. Bütün işgal edilmiş topraklardan düşman çıkarılmalıdır. Azerbaycan şehitlerinin, Hocalı şehitlerinin kanı yerde kalmayacak. Biz intikamımızı savaş meydanında alacağız, alıyoruz. Onları bu topraklardan defedeceğiz, kovuyoruz ve kovacağız. Ata vasiyetini yerine getirdim. Gözün aydın olsun Azerbaycan."

 

 

 

Alanya Güneşi Haber Merkezi

 

 

Gazeteler

Designed by: Masoud