head
2183026 810x458 75f08
Cuma, 22 Ocak 2021

Aliyev'den Minsk Grubu heyetine: Gelmek sizin fikrinizdi, ben davet etmedim... 

ALİYEV MASAYA YUMRUĞUNU VURDU82114809762422144 edf5c

 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, temaslarda bulunmak üzere Bakü'ye gelen Minsk Grubu heyetine, "Buraya gelmek sizin fikrinizdi, Minsk grubunu buraya davet etmedim" dedi.


Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, AGİT Minsk Grubu eş başkanları Fransız Stephane Visconti, ABD'li Andrew Schofer ve AGİT Özel Temsilcisi Andrzej Kasprzyk'i kabul etti.

Kabulde, "Ne yazık ki, Minsk Grubu çatışmanın çözümünde herhangi bir rol oynamadı ancak Minsk Grubunun 28 yıl boyunca bunu yapma yetkisi vardı" diyen Aliyev, bölgede durumun artık değiştiğini söyledi.

aliyev ve minsk grubu 3 5fd52837c9de3d19e4291ccb 38be7

"Minsk Grubunu buraya davet etmedim"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı, heyeti Bakü'ye kendisinin davet etmediğini söyledi:

"Buraya gelmek sizin fikrinizdi. Kameralar önünde de tekrar söyleyebilirim ki Minsk Grubunu buraya davet etmedim. Ancak bana Minsk Grubu gelmek istiyor dediklerinde, tamam, bir mahzuru yok dedim. Belki bana söyleyecekleri bir şeyler vardır dedim."

"Paşinyan kim ki?"

aliye ve minsk grubu 2 0e0eb

Öte yandan, Eski Ermenistan Cumhurbaşkanları Serj Sarkisyan ve Robert Koçaryan'ın "savaş suçlusu" olduğunu belirten Aliyev, şöyle konuştu:

"Biz aslında Sarkisyan ve Koçaryan'ı yendik. Onlar tüm sorumluluğu Paşinyan'ın üzerine atmak istiyorlar. Daha önce de söyledim. Paşinyan kim ki. O, Sarkisyan ve Koçaryan rejimine karşı protesto dalgasında iktidara gelen rastgele bir adam."

 

 

 

 

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

KAYNAK: Ajanslar

 

 

 

 

 

Gazeteler

Designed by: Masoud