head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 18 Ekim 2021

 

Ekvador'da cezaevinde çeteler arasında çıkan çatışmada 24 kişi öldü, 48 kişi yaralandı... 

Güney Amerika ülkesi Ekvador cezaevinde yaşanan korkunç çatışmayla sarsıldı. Çeteler arasındaki liderlik mücadelesinden kaynaklı çatışmada 24 kişi hayatını kaybederken, 48 kişi de yaralandı. Hapishane yetkilileri 5 mahkumun kafaları kesilerek öldürüldüğünü aktarırken, diğerlerinin ise kesici maddelerle hayatlarını kaybettikleri belirtildi.
Güney Amerika ülkesi Ekvador'da, cezaevinde çeteler arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 24 kişinin öldüğü, 48 kişinin yaralandığı bildirildi. Ülkenin Guayaquil kentindeki Litoral hapishanesinde, çeteler arasındaki liderlik mücadelesinden kaynaklanan çatışma çıktı.

5 MAHKUMUN KAFASI KESİLDİ...

Hapishane yetkililerinin açıklamasına göre, rakip çeteler arasında sabah saatlerinde başlayan çatışmalarda, 5 mahkumunun kafasının kesilerek, diğerlerinin ise kesici maddelerle öldürüldüğünü belirtti.


CEZAEVİNDEN SİLAH VE PATLAMA SESLERİ GELDİ...

İlk belirlemelere göre 24 kişinin öldüğü, 48 kişinin yaralandığı olayları kontrol altına almak üzere çok sayıda polis ve askeri birliğin cezaevine ulaştığı bilgisi paylaşıldı. Bölge sakinlerinin sosyal medyada paylaştığı videolarda, çok sayıda mahkumun çatılara çıktığı, cezaevinden ise silah ve patlama seslerinin geldiği duyuldu.Yerel basında çıkan habere göre, çatışma Los Lobos ve Tiguerones çetelerine mensup üyelerin bulunduğu 8 ve 9 numaralı koğuşlarda başladı.

EKVADOR'DA CEZAEVİ SORUNU...

Ülkede 23 Temmuz'da iki ayrı cezaevinde mahkumlar arasında çıkan isyanda 21 kişi ölmüş, 35 kişi yaralanmıştı. Yaklaşık 38 bin tutuklu ve hükümlünün bulunduğu Ekvador cezaevlerinde, çeteler arasında çıkan olaylar zaman zaman isyanla sonuçlanıyor. Ülkede 24 Şubat'ta 3 şehirde aynı anda çıkan isyanlarda da 80 mahkum hayatını kaybetmişti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK: Ajanslar

Gazeteler

Designed by: Masoud