head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 02 Ağustos 2021

Ekonomi

Alanya Belediyesi’nin Batı bölgesindeki hizmetlerinde kullanılacak 2 adet yeni kepçe düzenlenen dua töreniyle hizmete başladı...

başkan ve iki kepçe 2 aa015

Başkan Yücel, “Halkımızın ve muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda 2 adet kepçeyi araç filomuza kazandırdık. Batı bölgemizde hizmetlerimiz katlanarak devam edecek” dedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesine yeni kazandırılan 2 adet kepçenin dua törenine katıldı. Avsallar Şantiyesi’nde düzenlenen törene Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Belediyesi icracı müdürlüklerden sorumlu Başkan Yardımcısı Özgür Karamut ile batı bölgesi muhtarları da katıldı.

başkan ve iki kepçe 3 c7ba4

“DEMİRTAŞ’TAN OKURCALAR’A KADAR UZANAN GENİŞ BİR HİZMET AĞIMIZ VAR”...

Alanya’ya en iyi hizmeti getirmek için kadro olarak da araç filosu olarak da güçlü bir yapı oluşturduklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Doğuda Demirtaş’tan Batıda Okurcalar’a kadar uzanan geniş hizmet ağımızı verimli hale getirmek ve doğru yatırımları ulaştırabilmek adına durmadan çalışıyoruz. Bu amaçla bünyemize yeni kattığımız kepçelerimizin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

başkan ve iki kepçe 4 dua 4510f

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

CHP Alanya Örgütü Köprülü'den haykırdı...

hese diren köprülü 2 3c0c2
CHP Alara Çayında yapılması istenen HES'e tepki olarak yapılan etkinliğe katıldı.

hese diren köprülü 3 1595b
Köprülu'de Alara Çayına yapılması istenen HES'e tepki olarak yöre halkı tarafından bir basın açıklaması düzenlendi. Yöre halkina destek vermek için CHP Alanya İlce Örgütü ve partililer oradaydılar.

hese diren köprülü 4 4bdfb
Doğa ve çevre korumak için her platformda etkin ve destek olacaklarını belirten CHP Alanya  ilçe başkanı Coşkun Karadağ; merkezi hükümetin beşli çete olarak adı geçen firmalarla işbirliği yaparak rant uğruna doğa ve çevreye zarar veren uygulamalarda bulunduğunu dile getirdi. 

hese diren köprülü 5 e2eb3

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ankara’da ziyaret etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makamında ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na Antalya’da gerçekleştirdiği çalışmalar ve projeleri anlatan Başkan Muhittin Böcek, kimseyi ötekileştirmeden, biz birlikte yaparız anlayışıyla azim ve kararlılıkla çalışmalara devam ettiklerini ifade etti. Başkan Böcek, Kılıçdaroğlu’na hafta sonu düzenlenen CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı ile ilgili de bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalyalılara sevgi ve selamlarını iletti.

böcek ankarada 2 1b918

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Ankara temasları kapsamında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin ve Antalya Serbest Bölge A.Ş. Genel Müdürü Zeki Gürses ile birlikte Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a ziyarette bulundu. Başkan Böcek başkanlığındaki heyet Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a Antalya’da iş dünyasının sıkıntılarını anlatarak, görüş alışverişinde bulundu. 

 

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Marmaris’te inşa edilen ve kamuoyu tarafından 'Yazlık Saray' olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı Devlet Konuk Evi 2019 yılında tamamlandı. O tarihten bu yana gizemini koruyan yerleşkenin mimarı Şefik Birkiye projenin görsellerini kendi internet sitesinden paylaştı... 

erdogan tasarrufu 3 3995c

‘Yazlık saray’ olarak bilinen Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Okluk Devlet Konuk Evi’nin üzerindeki sır perdesi aralandı.

erdogan tasarrufu 4 a5a25

Cumhurbaşkanlığı bütçesinden 2018 – 2021 yılları arasında 640 milyon lira harcanarak inşa edilen projenin mimarı Şefik Birkiye görselleri web sitesinden paylaştı.

 erdogan tasarrufu 5 e1ae1

Muğla’nın Marmaris ilçesi Okluk Koyu’ndaki 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın yaz tatillerini geçirdiği mütevazı konut yıkılarak yerine inşa edilen Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi 92 dönümlük arazi üzerine kuruldu.

 erdogan tasarrufu 6 986d8

Farklı büyüklükte 5 yapının yer aldığı Yazlık Saray’ın hemen yakınında ise üç bloktan personel lojmanları inşa edilirken 10 bin 966 metrekarelik dolgu alanı ise özel kum ve çakılla doldurulup plaj haline getirildi.

 erdogan tasarrufu 7 ef855

Plaj içerisinde güneşlenme ve dinlenme amaçlı bungalovlar yer alıyor. Bungalovların ucunda ise denize girmek için iskeleler bulunuyor.

 erdogan tasarrufu 8 7dd4b

Rönesans tarafından yapımı üstlenen projenin inşaatı büyük bir gizlilik içerisinde tamamlanmıştı.

 erdogan tasarrufu 9 42d61

Kamuoyuna 300 odalı olduğu bilgisi yansıyan Yazlık Saray’da dinlenme alanları da bulunuyor.

 

Yazlık Saray’da bugüne kadar bazı devlet başkanlarının misafir olarak kaldığı biliniyor. Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile Azerbaycan Cuhurbaşkanı İlhan Aliyev’i Marmaris’te ağırlamıştı.

 erdogan tasarrufu 12 1666b

SON DÖNEMİN GÖZDESİ...

Mimar Şefik Birkiye, Ankara'da inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin mimarı olarak ismini Türkiye'de duyurdu. Başta Taksim Camii olmak üzere 7 caminin tasarımını yapan Birkiye, Marmaris'teki Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi, Emlak Konut GYO'nun Halkalı'daki Bizim Mahalle projesi ile İstanbul Finans Merkezi'nde inşa edilen Merkez Bankası binasına imzasını attı.

 erdogan tasarrufu 10 eskihali 6f294

BÖYLEYDİ BÖYLE OLDU...

İçerisinde üç adet helikopter pistinin de yer aldığı Okluk Devlet Konuk Evi’nin bulunduğu bölgenin eski hali ise şöyleydi:

 

Okluk Koyu’ndaki Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinin son hali ise böyle: 

erdogan tasarrufu 11 yeni hali ea3d0

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partili büyükşehir belediye başkanları, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ev sahipliğinde Antalya’da buluştu...

CHP Lİ BAŞKANLAR 2 e6f29

Pandemiyle mücadele, turizm, ekonomi ve Cumhurbaşkanlığı tasarruf genelgesi başta olmak üzere pek çok konunun ele alındığı toplantı sonrası Başkan Muhittin Böcek tarafından sonuç bildirgesi okundu. Bildiride, “Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik, siyasal krizlere rağmen 11 büyükşehir belediye başkanı olarak canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Tüm engellemelere karşın umudu çoğaltarak vatandaşlarımızın derdine derman olacağız” ifadelerine yer verildi. 

CHP Lİ BAŞKANLAR 3 b0c1a

Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 50’sini barındıran kentleri yöneten Cumhuriyet Halk Partili büyükşehir belediye başkanları Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Belek Selectum Luxury Resort Otel'de yapılan toplantıda pandemiyle mücadele, turizm ve ekonominin yanı sıra son yayınlanan Cumhurbaşkanlığı tasarruf genelgesi ele alındı.

10 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KATILDI...

Toplantıya; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar katıldı. Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise yurt dışında olması nedeniyle toplantıya katılamadı. Toplantıyı kentlerde yaşanan problemlere ortak çözümler bulmak ve projelerle ilgili bilgi alış verişinde bulunmak için düzenlediklerini anlatan Başkan Muhittin Böcek, “Bütün derdimiz vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak, sosyal demokrat anlayış içerisinde kimseyi ötekileştirmeden çalışmalar yapmak” dedi.

CHP Lİ BAŞKANLAR 4 e8b94

SONUÇ BİLDİRGESİ OKUNDU...

Toplantının sonunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından sonuç bildirgesi okundu. Bildiride; Cumhuriyet Halk Partili 11 büyükşehir belediye başkanının Türkiye nüfusunun yarıdan fazlasına hizmet verdiğine dikkat çekilerek, toplantıda Türkiye’nin öne çıkan başlıklarının bütüncül bir boyutta ele alındığı ve ortak değerlendirmelerde bulunduğu belirtildi.

AŞI ÇAĞRISI YAPILDI...

Pandemi ile mücadele konusunun da ele alındığı toplantının sonuç bildirgesinde 1 Temmuz itibari ile açıklanan yeni normalleşme sürecinin tüm sektörlere canlılık getirmesi dilendi. Bildiride, tedbirlerin elden bırakılmamasının önemine vurgu yapılarak, “Pandemi döneminde 11 büyükşehir belediyemiz başarılı bir mücadele vermiştir ve dayanışmanın en güzel örneklerini gözler önüne sermiştir. Sürecin en başından itibaren yaşamını kaybeden vatandaşlarımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Her birinin yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bir daha bu acıların yaşamaması için tüm vatandaşlarımızı aşılanma haklarını kullanmaya davet ediyoruz. Bu süreçte fedakarca görevlerini ifa eden sağlık çalışanlarımıza şükran ve saygılarımızı iletiyoruz” ifadelerine yer verildi.

İSRAFA KARŞIYIZ...

Başkan Muhittin Böcek tarafından okunan bildiride tasarrufun, israfa karşı olmanın Cumhuriyet Halk Partili 11 Büyükşehir Belediyesinin yönetim anlayışının omurgasını oluşturduğunun altı çizildi. Başkan Böcek, “Seçim kampanyasındaki günlerimizden bu yana hepimiz israf düzeni ile mücadeleyi ve tasarrufu vatandaşlarımıza vaat ettik. O günden bu güne bu duruşumuzdan ayrılmadan kararlılıkla icraatlarımızı yürüttük. Bu tedbirlerle ciddi başarı elde edilmiş, mali bütçelerimize katkı sağlanmıştır” dedi.

MADDELER AÇIĞA KAVUŞTURULSUN...

30.06.2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı genelgesinin belediyeler yakından takip edildiğine dikkat çekilen bildiride, “Bu genelgenin istisnasız tüm kamu kurumlarını kapsaması gerektiği inancındayız. Söz konusu genelgenin, belediyelerimizin görevlerini yapması yönünde bazı engeller oluşturabileceği kanaatindeyiz. Bu hususta, ilgili kurumlarla irtibat kurarak belli maddelerin açıklığa kavuşturulmasını talep edeceğiz” denildi.

CUMHURBAŞKANINDAN TOPLANTI TALEBİ...

Başkan Muhittin Böcek tarafından kamuoyuyla paylaşılan bildiride ayrıca Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile ilgili belirsizliklerin giderilmesi ve Belediyelerin birikmiş tüm diğer sorunlarının değerlendirilmesi adına Cumhurbaşkanı ile 11 Eylül 2019 tarihinde yapılan 30 Büyükşehir Belediyesi toplantısının bir benzerinin en kısa sürede yapılmasının gerekliliğine dikkat çekilerek, toplantı talebinde bulunuldu.

YENİ TURİZM POLİTİKASI OLUŞTURULSUN...

Turizm konusunun da ele alındığı toplantı sonrası okunan bildirinin devamında şu ifadelere yer verildi: “Başkanlığını yürüttüğümüz 11 büyükşehirimiz, Türkiye turizminin odağıdır. Şehirlerimiz, Türkiye turizm ekonomisine büyük katkılar yapmaktadır. Günümüzde turizm ekonomisi kum, deniz, güneş turizminden çok daha fazlasını ifade etmektedir. Turistlerin  talepleri kültür ve doğa ekseninde gelişmekte ve ana akım turizmin türleri çeşitlenmektedir. Bu nedenle, Büyükşehirlerimizde sadece kıyı ilçelerinde değil, iç kesimdeki kırsal ilçelerimizde de turizmin gelişmesi için kararlılıkla çalışmaları sürdürüyoruz. Türkiye genelinde de benzer bir politika uygulanması gerektiğine inanıyoruz. Ülkemizin turizm gelirini artırmak ve bu gelirin ülkemizin tüm illerinde adil bir şekilde dağılması için Türkiye’nin yeni bir turizm politikası oluşturulması ve uygulanması gerektiğini savunuyoruz.”

CHP Lİ BAŞKANLAR 5 9e6cb

KANUN TASLAĞI ELEŞTİRİLDİ...

Büyükşehir Belediye Başkanları Buluşması sonuç bildirgesinde turizmin sadece büyükşehirlerde değil, Anadolu’nun ve Trakya’nın birbirinden değerli tüm il ve ilçelerinde yaygınlaşması için Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarının ilgili tüm bakanlıklar ve kamu kurumlarıyla birlikte çalışmayı ve tecrübelerini aktarmayı istediği ifade edildi. Bildiride ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından meclise gönderilen ve meclis ihtisas komisyonundan geçen Turizm Teşvik Kanunu Taslağı’na ilişkin düşünceler de yer aldı. Bildiride bu konuyla ilgili, “Taslağa göre belediye sınırları içinde bulunan yeme-içme, eğlence, günübirlik mesire alanları ile konaklama tesisleri ve plajlar dahil turizmle ilgili alanlar, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tasarruf ve denetimine bırakılacaktır. Bu yaklaşımın belediyelerin gelirlerine el koyma anlamını taşıdığı ve işlemeyeceği ortadadır” denildi.

Bildiri, “Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik, siyasal krizlere rağmen 11 Büyükşehir Belediye başkanı olarak canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Tüm engellemelere karşın umudu çoğaltarak vatandaşlarımızın derdine derman olacağız” ifadeleriyle son buldu.

CHP Lİ BAŞKANLAR 6 böcek 1 12502

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Bildirisi tam metni şöyle:

“Türkiye nüfusunun yarısından fazlasına hizmet veren Büyükşehir Belediye Başkanları olarak, buluşmalarımızın pandemi sebebiyle yaptığımız online toplantılar dahil, 11.sini Antalya Büyükşehir Belediyemizin ev sahipliğinde, turizm cenneti Antalya’da  gerçekleştirdik.

Toplantımızda her zaman olduğu gibi Türkiyemiz’in öne çıkan başlıklarını bütüncül bir boyutta ele alarak ortak değerlendirmelerde bulunduk.

1 Temmuz itibari ile açıklanan yeni normalleşme sürecinin tüm sektörlere canlılık getirmesini  diliyor ve bu konuda tedbirlerin elden bırakılmamasını çok  önemsediğimizi ifade ediyoruz. Pandemi döneminde 11 büyükşehir belediyemiz başarılı bir mücadele vermiştir ve dayanışmanın en güzel örneklerini gözler önüne sermiştir. Sürecin en başından itibaren yaşamını kaybeden vatandaşlarımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Her birinin yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bir daha bu acıların yaşamaması için tüm vatandaşlarımızı aşılanma haklarını kullanmaya davet ediyoruz. Bu süreçte fedakarca görevlerini ifa eden sağlık çalışanlarımıza şükran ve saygılarımızı iletiyoruz.

Kamuoyunun çok yakından bildiği gibi, tasarruflu ve israfa karşı yönetim anlayışı 11 büyükşehir belediyemizin yönetim anlayışının omurgasını oluşturmaktadır. Seçim kampanyasındaki günlerimizden bu yana hepimiz israf düzeni ile mücadeleyi ve tasarrufu vatandaşlarımıza vaad ettik. O günden bu güne bu duruşumuzdan ayrılmadan kararlılıla icraatlarımızı yürüttük. Bu tedbirlerle ciddi başarı elde edilmiş, mali bütçelerimize katkı sağlanmıştır.

Bu nedenle 30.06.2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı genelgesini belediyelerimiz yakından takip etmektedir. Bu genelgenin istisnasız tüm kamu kurumlarını kapsaması gerektiği inancındayız.

Söz konusu genelgenin, belediyelerimizin görevlerini yapması yönünde bazı engeller oluşturabileceği kanaatindeyiz. Bu hususta, ilgili kurumlarla irtibat kurarak belli maddelerin açıklığa kavuşturulmasını talep edeceğiz.

Bu belirsizliklerin giderilmesi ve Belediyelerimizin birikmiş tüm diğer sorunlarının değerlendirilmesi adına Sayın Cumhurbaşkanı ile 11 Eylül 2019 tarihinde yaptığımız 30 Büyükşehir Belediyesi toplantısının bir benzerinin en kısa sürede yapılmasının gerekliliğine inanıyor ve bu toplantıyı talep ediyoruz.

Başkanlığını yürüttüğümüz 11 Büyükşehirimiz, Türkiye turizminin odağıdır. Şehirlerimiz, Türkiye turizm ekonomisine büyük katkılar yapmaktadır. Günümüzde Turizm ekonomisi kum deniz güneş turizminden çok daha fazlasını ifade etmektedir. Turistlerin talepleri  kültür ve doğa ekseninde gelişmekte ve ana akım turizmin türleri çeşitlenmektedir. Bu nedenle, Büyükşehirlerimizde sadece kıyı ilçelerinde değil, iç kesimdeki kırsal ilçelerimizde de turizmin gelişmesi için kararlılıkla çalışmaları sürdürüyoruz. 

Türkiye genelinde de benzer bir politika uygulanması gerektiğine inanıyoruz. Ülkemizin turizm gelirini artırmak ve bu gelirin ülkemizin tüm illerinde adil bir şekilde dağılması için Türkiye’nin yeni bir turizm politikası oluşturulması ve uygulanması gerektiğini savunuyoruz.

Turizmin sadece başkanları olduğumuz büyükşehirlerde değil, Anadolu’nun ve Trakya’nın birbirinden değerli  tüm il ve ilçelerinde yaygınlaşması için tüm ilgili bakanlıklar ve kamu kurumlarıyla birlikte çalışmayı ve tecrübelerimizi aktarabilmeyi istiyoruz. 

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından meclise gönderilen Turizm Teşvik Kanunu Taslağı, meclis ihtisas komisyonundan geçmiştir. Taslağa göre belediye sınırları içinde bulunan yeme-içme, eğlence, günübirlik mesire alanları ile konaklama tesisleri ve plajlar dahil turizmle ilgili alanlar, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tasarruf ve denetimine bırakılacaktır. Bu yaklaşımın belediyelerin gelirlerine el koyma anlamını taşıdığı ve işlemeyeceği ortadadır.

CHP Lİ BAŞKANLAR 7 böcek 2 74ba3

Değerli Basın Mensuplarımız,

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik, siyasal krizlere rağmen 11 Büyükşehir Belediye başkanı olarak canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Tüm engellemelere karşın umudu çoğaltarak vatandaşlarımızın derdine derman olacağız.

Bu buluşmamız vesilesiyle, tüm vatandaşlarımızın yaklaşmakta olan mübarek kurban bayramını kutluyoruz.” 

 

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud