head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 06 Temmuz 2020

Ekonomi

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki esnafla bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, pandemi döneminde faaliyetleri durdurulan otogar esnafından Nisan ve Mayıs ayı kiralarının alınmayacağını müjdeledi. Başkan Böcek, konuyla ilgili teklifi Cuma günü gerçekleştirilecek Büyükşehir Meclisi’ne sunacaklarını kaydetti...

baskan bocekten otogar esnafina kira mujdesi 06072004 m2 3 2246e

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni ziyaret ederek, otogar esnafıyla buluştu. Esnafla bir toplantı gerçekleştiren Başkan Böcek, sorun, talep ve önerileri dinledi. Antalya Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Filiz, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir’in de hazır bulunduğu toplantıda, esnafın sorunları masaya yatırıldı. Başkan Böcek toplantıda otogar esnafına kira müjdesi verdi.

baskan bocek ten otogar esnafina kira mujdesi2 22692


MECLİSE SUNACAĞIZ...
Pandemi nedeniyle zorlu bir süreç yaşandığına dikkati çeken Başkan Muhittin Böcek, “Zorlukları birlik beraberlik içinde birlikte aşacağız. Salgın kamu, özel sektör, işadamı, esnaf tanımadı. Herkes mağduriyet yaşadı. Gelirlerimiz yarı yarıya düştü. Uzun süre ulaşımda görev yapmış bir arkadaşınız olarak esnafın derdinden biz anlarız. Tedbirler çerçevesinde 28 Mart-1 Haziran arasında faaliyetleri durdurulan otogar esnafımızın bu dönemdeki kiralarının alınmaması yönünde talepleri vardı. Biz de Antalya merkezi ve ilçelerde otogar esnafımızdan Nisan ve Mayıs kiraları almama kararı aldık. Bu yöndeki yönündeki teklifimizi 10 Temmuz Cuma günü yapılacak Büyükşehir Meclisi’mize sunacağız. Takdir meclisin” diye konuştu. 

baskan bocek ten otogar esnafina kira mujdesi 01 7a103b4f1a72bdc8d556 4 e5c62

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

AESOB- Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Alanyalı  esnaf odaları  başkanları ile Başkan Yücel’i ziyaret ederek, esnafın kira borçlarının ertelenmesi konusunda destek istedi...

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve Alanya'daki esnaf odalarının başkanları Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret etti. 

ODA BAŞKANLARI BELEDİYE ÖNÜNDE 3 106792010 4273516932723535 5324742079817087299 o 8ad03

Ziyaretçileri encümen toplantı salonunda kabul eden Başkan Yücel, onlara çikolata ikram etti. 

 

Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Dere, “Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel'i, Alanyaspor Başkanımız Hasan Çavuşoğlu, birlik yönetim, denetim, disiplin kurulu üyelerimiz ve Alanya’daki oda başkanlarımızla birlikte makamında ziyaret ettik. Pandemi sürecinde Alanya’da esnaf ve sanatkarlarımıza maske ve el dezenfektanı dağıtılması, Alanya Belediyesi web sitesine dezenfekte hizmet talep formu konularak esnaf ve sanatkarlar odalarımızdan gelen taleplerin gerçekleştirilmesi, iş yerleri kapalı olan Alanya Belediyesi’nin kiracısı esnafımızın talep etmesi durumunda kira borçlarının ertelenmesi, berber, güzellik salonu ve kuaförlerin dezenfekte edilmesi, taksiler ve taksi duraklarının dezenfekte edilmesi, kafe, restoran, lokanta, fırın, dondurma imalathaneleri, pastane, butik, hediyelik eşya dükkanlarının dezenfekte edilmesi, pazar yerleri ve sanayi bölgesinin dezenfekte edilmesi ile ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri dağıtılması dolayısıyla teşekkürlerimizi ilettik” dedi. 

 

ODALAR BİRLİĞİ106734076 4273516566056905 3641885628757404329 o 17981

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Alanya’da esnaf temsilcilerinin, çek ve senet ödemelerinin ötelenmesi için geçen hafta MHP Alanya İlçe Başkanlığını ziyaret etmesinin ardından; konu meclis gündemine taşındı...

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, “Esnaf ile telefonda görüşerek bizzat talepleri dinleyen MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan sorunları aktarıp çözüm beklentilerini dile getirdi” dedi. 

 

1 VE 2 82193775 3100391653314239 8012968845361378716 n 99f48

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Alanya esnafının sorunlarını TBMM’ye taşıdı.

Geçtiğimiz günlerde MHP Alanya  İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden esnaf, sıkıntılarını İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan’a iletmişti.

Başkan Mustafa Türkdoğan da esnafı Milletvekili Abdurrahman Başkan ile telefonda görüştürmüştü. Esnafın sorunlarını TBMM’de dile getiren  Milletvekili Abdurrahman Başkan, “Antalya merkez, Alanya, Manavgat, Kemer ve Kaş başta olmak üzere tüm ilçelerdeki esnaf turizm sezonuna göre dükkanlarını yeniledi ve satacakları malların siparişlerini verdi. Bu ürünlerle ilgili çeklerin de temmuz, ağustos, eylül, ekim aylarına kestiler. Maalesef mallarını satamadıkları için çeklerini ödeme zorluğuna düştüler. Buna bir de kira ve personel giderleri ekleyince hepsi kara kara düşünmeye başladı. Bu sebeple kira desteği ve uzun vadeli kredi ile çeklerini ödeme imkanına kavuşmaları sağlanmalı” dedi. 

 

 

Manavgat-Alanya-Gazipaşa-Anamur ilçeleri Doğalgaz boru hattı Etüt ve Detay Mühendislik işi danışmanlık hizmet alım ihalesi 01 Temmuz’da açık ihale şeklinde yapılacak... 

BAŞKAN TOKLU'DAN MÜJDELİ AÇIKLAMA... 

280 km uzunluğunda ve 40 inch çapında doğalgaz boru hattı ,arazi etüt harita kamulaştırma ve detay mühendislik işleri planlanacak ve işe başlama tarihinden itibaren 450 Gün sürecek.

Süreçte emeği geçen herkese teşekkür eden Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu “Dışişleri bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun destekleri ve bölge milletvekililerimizin takibi sonucunda artık Alanya da doğalgaz İle ilgili süreç ilerlemeye başladı. Bu sürece destek veren ve Sürecin bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim. Artık Alanya da doğal gaza  kavuşacak ve bu hizmetten yararlanmaya başlayacak. Temmuz ayında proje ihalesi yapılacak olan projenin diğer aşamaları da hızlı şekilde ilerleyecek.” Dedi. 

 

 

HABER:Mertcan YILMAZ

Alanya’da yapılacak olan Yeniköy Barajı 8 Haziran’da ihaleye çıkıyor...

 
2015 yılında yapımına başlanan Alanya Yeniköy Barajı 8 Haziran Pazartesi günü ihaleye çıkacak. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ihalenin internet ortamında yapılacağı açıklandı...

 
Projeyi en başından beri yakından takip eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Toklu, açıklama yaparak müjdeli haberi Alanya’ya duyurdu. Başkan Toklu, açıklamasında, “2015 yılında yapımına başlanan ancak yüklenici firmalar tarafından yapılan sıkıntılar tarafından bitirilemeyen Yeniköy Barajı 8 Haziran’da ihaleye çıkıyor. Başından beri takipçisi olduğumuz bu sürecin ihale aşamasına kadar gelmesinin sevincini yaşıyoruz. Alanya için oldukça önemli olan bu projenin hızla ilerlemesi için bundan sonraki süreçte de ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.


Başkan Toklu, bu süreçte büyük emeği geçen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve bölge milletvekillerine de teşekkür etti. 

 

 

 

HABER: Mertcan YILMAZ

Gazeteler

Designed by: Masoud