head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 02 Ağustos 2021

Turizm


ANTALYA VALİLİGİ TARAFINDAN ANTALYA SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ ORMANLIK ALANA GİRİŞLER VE ORMAN KENARINDA MOLA VERMEK,

--PİKNİK YAPMAK,

--MANGAL,

--SEMAVER VE ATES YAKMAK 31.08.2021 TARIHINE KADAR YASAKLANMISTIR.

TUM HALKIMIZA DUYURULUR.

antalya valiliği 2 cef03

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bazı ulusal kanallarda ve sosyal mecralarda Alanya ile ilgili olumsuz ve gerçek olmayan haberlerin yapıldığını ifade ederek, “Alanya’da çekildiği iddia edilen ve Alanya’ya Suriyeli turist akını” etiketi ile paylaşılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır ve şehrimize ait görüntüler değildir. Alanya, huzur ve güvenli bir turizm kentidir.” dedi...

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’ya Suriyeli Turist Akını” etiketi ile yapılan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Görüntülerde yer alan olayın Alanya’da yaşanmadığını ve kesinlikle Alanya ile ilgisi olmadığını kaydeden Başkan Yücel, “Sosyal medyada gerçekliği araştırılmadan yapılan haberler şehrimizin imajına zarar vermektedir. Alanya ile ilgili son günlerde olumsuz haberler yapılarak kentimizle ilgili karalama kampanyası yapılmaktadır. Bazı insanlar gerçeği bilmeden buna alet olurken, bazı kesimler de bilinçli olarak bu kampanyayı yürütmektedir. Alanya adının böyle yalan haberlerle gündeme gelmesi bizleri, turizmcilerimizi, turizmden ekmek yiyen esnaflarımızı ve Alanya halkımızı üzmüştür.  Bu tür yalan ve gerçek dışı haberler hem ülke hem de bölge turizmine zarar vermektedir. Alanya, her zaman huzurlu, güvenli ve kaliteli turizmin adresi olmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu. 

 

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in batı bölgesi için projelendirdiği ve 18 milyon TL'ye inşa edilen dev hizmeti Konaklı Kültür Merkezi ve Düğün Salonu, 24 Temmuz Cumartesi günü kapılarını halka açıyor...

 

konaklı kültür merkezi 2 d8ee7
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, batı bölgesine seçim vaatlerinden olan Kültür Merkezi ve Düğün Salonu projesi sözünü yerine getirdi. 18 milyon TL'ye inşa edilen, 1200 kişilik iç, 1000 kişilik dış mekanı ile görenleri kendisine hayran bırakan, 150 araçlık kapalı otoparka sahip Konaklı Kültür Merkezi ve Düğün Salonu faaliyete geçerek halka kapılarını açıyor. Konaklı Kültür Merkezi’nde ilk düğün 24 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

konaklı kültür merkezi 3 d3a80


SALONUN İLK MİSAFİRLERİ ÇOCUKLAR OLDU...

Ekibiyle birlikte Konaklı Kültür Merkezi ve Düğün Salonu’nda incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, salonun iç dizaynının eksiklerinin tamamlandığını 24 Temmuz’da merkezin tam kapasiteyle hizmet vereceğini belirtti. Bölge sakinleri ile de sohbet eden Başkan Yücel, çocuklara salonu gezdirirken ‘Biz yaptık, sizler koruyacaksınız.’ dedi.

konaklı kültür merkezi 4 bede8

ALANYA’NIN İKİNCİ EŞGİLİK DÜĞÜN SALONU...

Konaklı Kültür Merkezi’ni diğerlerinden ayıran önemli bir özelliğini de hayata geçiren Alanya Belediyesi ekipleri, batının en kalabalık mahallesine hizmet verecek Konaklı Kültür Merkezi’nde büyük bir dış mekan da tasarladı. Alanya'nın geleneksel Eşgilik Düğün konseptini içeren bu bahçede, düğün ve her türlü toplantı yapılabilecek, kermesler ve yemekli organizasyonlar düzenlenebilecek.

2200 KİŞİLİK KAPASİTE...

Konaklı Mahallesi, Ketir mevkiine 8 bin m² alana projelendirilen Konaklı Kültür Merkezi ve Düğün Salonu, her türlü kültürel aktivitenin düzenlenebileceği, gelenek ve göreneklerin yaşatılabileceği çok amaçlı bir konsepte sahip olacak. 1200 kişilik ana salonun yanı sıra yemekli düğün, nişan, toplantı, konser, eğitim çalışmaları gibi tüm aktivitelerin de düzenlenebileceği 1000 kişilik dış mekanı ile toplam 2200 kişiye aynı anda hizmet verebilecek. Küçük çaplı etkinlikler için daha küçük bir toplantı salonu yer alıyor.

konaklı kültür merkezi 5 f7abf

BÖLGENİN İLK KÜTÜPHANESİ KONAKLI KÜLTÜR MERKEZİNDE HAYATA GEÇİYOR...

Alanya Belediyesi Konaklı Kültür Merkezi ve Düğün Salonu, birçok aktivitenin yanısıra eğitim yuvası olarak da hizmet verecek. Konaklı Kültür Merkezi içerisinde zengin bir kütüphane batı bölgesinin ilk kütüphanesi olarak açılıyor. Konaklı Kültür Merkezi Kütüphanesi diğital kütüphane olarak da hizmet verecek. Bölge halkı boş zamanlarını kütüphanede geçirebilecek, öğrenciler ise ödevleri için araştırma yapabilecek.

YÜCEL: “GELENEK VE GÖRENEKLERİMİZE UYGUN TASARLANDI”...

Ekibiyle birlikte Konaklı Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı açıklamada; “Yaklaşık 2 yıllık çalışmalarımızın sonucunda hem Konaklı’mıza hem de bölge halkına hizmet edebilecek Konaklı Kültür Merkezi’mizi tamamladık. İnşallah bu ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak. Kültür Merkezi’mizin içerisinde 1 adet 1200 kişilik kapalı, gelenek ve göreneklerimize uygun olarak hizmet verecek 1 adet de eşkilik tarzı bin kişilik açık düğün alanımız bulunuyor.” dedi.

konaklı kültür merkezi 6 a6560

“BÖLGEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”...

Aynı zamanda dev projenin bir kültür merkezi olarak da kullanılacağını vurgulayan Başkan Yücel; “Merkezimiz içerisinde nikah salonları, dijital kütüphaneleri, 150 kişilik kapalı otoparkıyla birlikte bölge halkına hizmet vermeye başlıyor. Bizler de bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Merkezimiz 18 Milyon TL’ye mal oldu. Batı bölgemiz ilk kez bir de dijital kütüphaneye sahip olacak. Gelecek nesillere duyduğumuz saygı adına eğitim için de bu binamız kullanılabilecek. Ben şimdiden bölge halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

DÜGÜN VE ETKİNLİKLER İÇİN REZERVASYON YAPILABİLECEK...

24 Temmuz Cumartesi gününden itibaren kapılarını vatandaşlara açacak Konaklı Kültür Merkezi ve Düğün Salonu’ndan faydalanmak isteyen vatandaşların Alanya Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Nikah Dairesi’ne müracaat edebileceği açıklandı. 

 

 

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

CHP Alanya Örgütü Köprülü'den haykırdı...

hese diren köprülü 2 3c0c2
CHP Alara Çayında yapılması istenen HES'e tepki olarak yapılan etkinliğe katıldı.

hese diren köprülü 3 1595b
Köprülu'de Alara Çayına yapılması istenen HES'e tepki olarak yöre halkı tarafından bir basın açıklaması düzenlendi. Yöre halkina destek vermek için CHP Alanya İlce Örgütü ve partililer oradaydılar.

hese diren köprülü 4 4bdfb
Doğa ve çevre korumak için her platformda etkin ve destek olacaklarını belirten CHP Alanya  ilçe başkanı Coşkun Karadağ; merkezi hükümetin beşli çete olarak adı geçen firmalarla işbirliği yaparak rant uğruna doğa ve çevreye zarar veren uygulamalarda bulunduğunu dile getirdi. 

hese diren köprülü 5 e2eb3

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

Polonya Devleti'nin Türkiye'den dönenler için uyguladığı karantinayı bugün itibari ile kaldırıldığı haberini AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu verdi...

TOKLU'DAN ÇAVUŞOĞLU'NA TEŞEKKÜR...

Başkan Toklu yaptığı açıklamada;

"Turizmin yeniden canlanması adına Hükümetimizin girişimleri aralıksız sürecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve süreci başından beri takip eden Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy'a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Turizm ve turizm camiasının sorunlarının ve isteklerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Tüm turizm camiasına hayırlı uğurlu olsun." ifadelerine yer verdi. 

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud