head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 27 Haziran 2022

Turizm

 

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Av.Mevlüt Çakan Alanya Belediyesi Meclis Üyelerine hitaben bir açık mektup yayımladı... 

Yayımlanan Mektupta Belediye Meclis Üyelerinin Belediye Kanunun kendilerine vermiş olduğu yetki ile yaklaşan bayram tatili için alınacak önlemlerin meclis gündemine taşımalarını istedi

BAŞKAN Çakan, mektupta şu ifadeleri kullandı:

"Malumunuz olduğu üzere 09-12 Temmuz tarihleri arasında mübarek Kurban Bayramını idrak edeceğiz. Turizm sezonunun yoğun dönemi olması ve bayram tatili sebebiyle Alanya’da kısa bir dönem nüfus yoğunluğu yaşanması beklenmektedir. Bayram tatilinin uzaması halinde bu yoğunluk daha da artacaktır. Bu sebeple Belediye Zabıta, Emniyet ve Jandarma ekipleri yoğun bir mesai geçireceklerdir. Geçen yıl Kurban Bayram tatilinde Alanya hoş olmayan ve turizmi olumsuz yönde etkileyecek görüntülere sahne olmuştur. Park, refüj, sahil ve yeşil alanlarda yatan uyuyan konaklayan kişiler için bir önlem alınmadığından çaresizce izlemekten başka bir şey yapılmamıştır.

 gelecekten açık mektup 2 b1396


Marka bir şehir olmak için mücadele eden Alanya’nın tekrar bu manzaralara sahne olmaması, şehir imajı ve marka değerine zarar gelmemesi için bir takım önlemlerin alınması gerektiği aşikardır. Bu önlemler yaptırımı olan kurallar olduğu gibi, gelen misafirleri bilgilendirici ve yönlendirici tedbirler olmalıdır. Bu sebeple aşağıdaki tedbir önerilerinin belediye meclisinde görüşülmesi gerekmektedir.

1-Şehrimize gelen misafirlerimizi rezervasyon ve şehir kuralları konusunda bilgilendirici, uyarıcı ve yönlendirici duyuruların sosyal medya ve diğer iletişim araçları ile yapılması gerekmektedir.

2- Konaklama sektörünü etkilemeyecek şekilde alternatif konaklama (kamp,karavan vb.) alanlarının arttırılması ve gerekli düzenlemelerin acilen yapılması gerekmektedir.

3-Belediye Emir ve Yasakları Yönetmeliğinin 57.maddesine yeni bir fıkra eklenmelidir.

Birçok turizm şehrinde mesire/kamp alanları dışında bulunan yerlerde yatmak, konaklamak, uyumak yasaktır. Ve bu konuda alınmış bir meclis kararı ve yaptırımları/cezaları vardır. Örneğin Antalya Büyükşehir Belediyesi Belediye Zabıtası Emir Ve Yasakları Tembihnamesi 8.maddesinde bu yasak ve yasağa uymayanlara verilecek para cezası belirlenmiştir. Yine aynı şekilde turizmin yoğun olduğu büyükşehir ve ilçe belediyelerinde aynı yasak ve yaptırımları düzenlenmiştir.

Ancak Alanya Belediye Meclisi tarafından kabul edilmiş Belediye Emir ve Yasakları Yönetmeliğinde böyle bir yasak ya da yaptırım bulunmamaktadır. Alanya Belediye Meclisi tarafından kabul edilen karar ile parklarda “ içki içmek, yüksek sesle şarkı söylemek , müzik çalmak, çamaşır yıkamak ve duş almak yasak” ancak “konaklama amacıyla yatmak yada uyumanın yasak olduğunda dair bir düzenleme bulunmamaktadır. Zabıta ekipleri de parklarda yatıp uyuyanlara değil, kamu düzenini bozanlara Kabahatlar Kanununa göre ceza yazabilmektedir.

Bu eksiklik konusunda 25.07.2021 tarihinde “İttifak Temsilcilerine ve Belediye Meclis Üyelerine” hitaben İlçe Başkanlığımız tarafından bir açıklama yapılmıştır. Ancak hem tarafımızdan yapılan açıklamaya hem de Alanya’da yaşayan hemşehrilerimizin isyanına rağmen Belediye Emir ve Yasakları Yönetmeliği 04.01.2022 tarihinde güncellenmiş ancak bu eksiklik giderilmemiştir.

Temmuz ayında yapılacak olan meclis toplantısında Belediye Kanunu 21.maddesinde tarafınıza vermiş olduğu yetki ile Belediye Emir ve Yasakları Yönetmeliğinin 57.maddesine yeni bir fıkra eklenerek “ Halka açık ve halkın istifadesine mahsus yerlerde, parklarda , çocuk oyun alanlarında, cami ve diğer mabetlerin avlularında, otogarlarda ,refüjlerde, yeşil alanlarda, plajlarda uyumak, yatmak, fazla yer işgal etmek yasaktır” şeklindeki düzenlemenin meclis gündemine alınmasını Alanya’da yaşayan hemşehrilerimiz adına talep ediyorum.

Alanya’nın tanıtımı konusunda bir çok kurum ve kuruluşun emeği ve harcanan kamu parası var. Bir çok kişi turizmden ekmek kazanıyor. Bu emeklerin ziyan olmaması, başarılı olması için bir takım kurallara uyulması ve önlemlerin alınması gerekmektedir. Herkes üzerine düşeni yaparsa mutlu, huzurlu bir Alanya’da yaşamak elimizde."

 

 

 

 

HABER: Mertcan YILMAZ

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Encümen toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Yücel, Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde gerçekleştirdiği İş Birliği Niyet Mektubu Antlaşması’nın ve bu ülkeden Alanya’ya başlayan uçak seferleriyle ilgili bilgiler verdi...


Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, haftalık Encümen toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Sırbistan ziyaretinin detaylarını anlatan Başkan Yücel; “Yaklaşık bir yıldır Sırbistan’ın Novi Sad şehriyle iyi niyet iş birliği sözleşmesi ve kardeş şehir protokol sözleşmesi üzerinde çalışmalarımızı neticelendirdik.” dedi.

YÜCEL: “NOVİ SAD’IN ÜLKEMİZDE İLK İŞ BİRLİĞİ ALANYA’MIZLA OLDU”...

İmzaların atılmasında pandemiden dolayı beklediklerini belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Biliyorsunuz ki Sırbistan’ın başkenti Belgrat’tan sonraki en büyük şehri Novi Sad. Buralar birçok kültürel varlıkları ve yaşam tarzları bize uygun olan bir şehir. Novi Sad’ın en büyük özelliklerinden birisi de 2022 Avrupa Kültür Başkenti seçilmesi. Ülkemizden birçok şehrin talep etmesine rağmen en başta Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Sayın Sırbistan Büyükelçimiz Hami Aksoy, Sayın Ankara Sırbistan Büyükelçisi Zoran Markovic’in bizlere destek vermesiyle Alanya tercih edildi ve bir iş birliği içerisine girdik. Bu şehre hem Alanya hem de Novi Sad’a büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Emek ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“SIRBİSTAN’DAN ALANYA’YA DİREK UÇUŞLAR BAŞLADI”...

Sırbistan’dan Alanya’ya direk uçuşların başladığını belirten Başkan Yücel; “Ülkemiz ve Sırbistan arasındaki tarih boyunca olduğu gibi iyi ikili ilişkilerimiz sürüyor. Biz de yerel yöneticiler olarak bu ilişkilere bir nebze katkıda bulunmak istedik. Şu anda neredeyse yerleşik yabancı sayısı 51 binleri geçti. Bunun 250’ye yakını da Sırp vatandaşları. Biliyorsunuz son 2 yıldır pandemiden dolayı turizm en fazla kan kaybeden meslek gurubundandı. Hem turizm sektörüne destek çıkmak hem de yerel esnafa katkı sağlayabilmek adına Belgrad ve Niş şehrinden bu ay itibariyle Ekime kadar o bölgeden haftalık 3 tane uçuşlarımız başladı. Aynı zamanda tarifeli seferler İstanbul’a vardı. Şimdi de Ankara’ya da başladı. İnşallah bu ikili ilişkiler sayesinde de Antalya’ya da direk tarifeli seferlerin en kısa zamanda başlayacağını ümit ediyorum.” dedi.

imzalamış 2 886cc

“2 ÜLKE ARASINDA PASAPORT KALKIYOR”...

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yakın zamanda imzaların atılmasıyla birlikte 2 ülke arasında pasaportların kalkacağını müjdeledi. Başkan Yücel; “Biliyorsunuz 16 Haziran’da Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu Sırbistan’daydı. Ay sonunda Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu da Belgrad’a giderek bir anlaşma olacak. Ülkemizle diğer ülkeler arasında sadece kimlikle giriş-çıkış sağlayabileceği 6. Ülke Sırbistan olacak. Bu da bu ay sonuna kadar imzalanıp en kısa zamanda faaliyete geçecektir.” dedi.

“KARDEŞ ŞEHİR ANTLAŞMASI YAKINDA İMZALANACAK”...

Alanya ile diğer şehirler arasında bugüne kadar atılan en iyi kardeş şehir antlaşmasından birisi olduğunu vurgulayan Başkan Yücel; “Birçok şehirle kardeşlik antlaşmasına imza attık ama bu antlaşmanın yerinde ve zamanında olan bir antlaşma olduğunu düşünüyorum. Hem devletimizin katkı ve gayretleri hem de bizim yerel yönetim olarak desteklerimizle Sırbistan’dan buraya kısa bir dilim içerisinde neredeyse Alanya’mıza katkı sağlayacak 200 binleri aşacak girişlerin olacağını düşünüyorum. Bize bu zemini hazırlayan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah bu iş birliğinin iyi niyet sözleşmesinin ardından Eylül-Ekim aylarında da resmi prosedürlerin ardından kardeş şehir imzalarımız da atılacaktır. Biz bir öncülük yaptık. Bu öncülüğümüzün meyvesini de toplum olarak hepimize de nasip olacağını düşünüyorum. Ben şimdiden Alanya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

 

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı’nda Balbey Kentsel Yenileme Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi ile taşınmaz malikleri arasında inşaat sözleşmesi imzalanmasına yönelik hususlar kabul edildi...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Başkan Vekili Metin Altunbaş başkalığında Haziran ayı toplantısını gerçekleştirdi. 175 gündem maddesinin karara bağlandığı meclis toplantısının 9 ve 12’nci maddelerinde Balbey Kentsel Yenileme Projesi de görüşüldü. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Barış Soykam, revize edilen 1. Etap proje alanına ilişkin meclis üyelerine bilgi verdi.

Meclise Bilgi Verildi...

Balbey Kentsel yenileme Projesi’nin geçmişi ile ilgili kısa bir bilgi sunan Soykam, yetkinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda olduğu alanın 2015 yılında Kentsel Yenileme Alanı ilan edildiğini, 2019 yılı öncesinde de bir takım işlemlere başlanarak bugünlere geldiğini söyledi. Soykam, Andızlı Mezarlığı ile İnönü Parkı arasında Kentsel Sit Alanı ilan edilmiş olan proje alanında, 1. Etap olarak adlandırılan bölümün belli aşamaları geçtiğini anlattı.

engel kalmadı 2 72a99

Mimari Projede Değişiklik...

Geçmiş dönemde 1. Etap Proje Alanına ilişkin bir takım uzlaşı sürecinin başlatıldığını hatırlatan Soykam, “Günümüze kadar gelen aşamalarda bir takım hukuki süreçler yaşanmış, uzlaşılamayan kişiler tarafından yargıya gidilmiş ve yargının da durdurma sebepleri ile birlikte mimari projelerde bir takım değişiklik yapılması gereği oluşmuştur. İmar yönetmeliklerinin günümüzde getirmiş olduğu uygulamalar kapsamında mimari projelerde yapmamız gereken hususular da dahil olmak üzere ANTEPE firmamıza devredilmiş olan bu alan üzerinde gerekli çalışmalar yapılmıştır” dedi.

Değişiklikler Bakanlığa Onaylatıldı...

Turizm Bakanlığı tarafından onaylanmış ve Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından uygun bulunan olan avam projelerin usulen belediye meclis gündemine alınmak zorunda olduğuna dikkat çeken Soykam, meclis gündemine gelen Balbey 1. Etap Projesi’nin daha önce nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca onaylandığını kaydetti. Soykam, 2021 yılında bir takım gereksinimlerden dolayı Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan değişiklikleri içeren planın ve avam projelerinin de Bakanlığa tekrar onaylatıldığını söyledi.

Yüzde 95 Oranında Uzlaşı...

Balbey 1. Etap Proje alanında 9 adet tescilli ve geleneksel mimari olarak adlandırılan, korunması gereken yapı bulunduğunu belirterek şu bilgileri verdi: “Bununla birlikte 20 adet parselimiz var ve 209 adet hak sahibimiz var. Bu hak sahipleriyle birlikte de uzlaşımızı sürdürüyoruz. Birinci etapta doğuda ve batıda olmak üzere 2 tane imar adamız bulunuyor. Mülkiyet ve parselasyon problemleri çözülmek üzere. Doğudaki adada yüzde 95 oranında bir uzlaşması sağlanmış durumda.”

İnşaat Sözleşmesi İmzalanacak...

Bilgilendirmenin ardından Balbey 1. Etap Proje Alanı’nda Büyükşehir Belediyesi ile taşınmaz malikleri arasında inşaat sözleşmesi imzalanmasına yönelik karar kabul edildi. 

 

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

 

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in özel davetiyle Alanya’ya gelen İngiliz Parlamenterler Yasmin Qureshi, Dr Afzal Khan ülkelerine dönmeden önce Alanya hakkında görüşlerini dile getirdiler...

Alanya’mıza hayran olduklarını, Manchester ile Alanya arasında turizm, ticaret ve eğitim alanlarında işbirliğine gidecek olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden konuk milletvekilleri misafirperverliği nedeniyle Başkan Şahin’e de teşekkür ettiler. Konuk vekiller açıklamalarında ayrıca Başkan Şahin’e teşekkür ederken, işbirliği çalışmalarına biran önce başlamak için sabırsızlandıklarını dile getirdiler.

Aynı zamanda İngiltere’de Gölge Adalet bakanı olan Milletvekili Dr Afzal Khan, “İyi Dostum Mehmet Şahin’e söyleyebilirim ki Alanya Dünya’nın en güzel yeri... Biz şu an neredeyse bulutlara dokunabileceğiz bir yerde olan onun kendi evindeyiz. Burası ve havası gerçekten muhteşem. Öyle bir yer düşünün ki yılın 360 günü güneş görüyor. Manchester’den gelen biri olarak bizim için ne anlam ifade ettiğini söyleyeyim; Biz yağmurumuzla meşhuruz. Bu kadar çok güneş ve tüm bu gördüğüm doğal güzellikler buradaki insanların yüreğinin de bu kadar sıcak olmasını sağlıyor, aynı şekilde bu sıcak hava ve doğal güzellikler sizin kalbinizi ısıttığı gibi. Aynı şekilde buranın mutfağı muhteşem. Tadına baktığımız her tür sebze, meyve ve yiyecekler çok lezzetli. Dediğim gibi mutfağınız, güneşiniz, doğanız, insanlarınız her şey burada müthiş bir potansiyel var. Evet burası Rus, Alman turistler için önemli bir destinasyon ama bundan sonra bir sonraki pazarınız mutlaka Britanya olacaktır. Bunun için biz elimizden gelen ne varsa sizinle birlikte çalışmaya devam edeceğiz, bundan emin olabilirsiniz. Tabi bu çalışmalarımız sadece Turizm anlamında olmayacak. Bu sahip olduğunuz muhteşem lezzetli sebzelerinizi, meyvelerinizi bizler satın almayı çok isteriz. Umarım bu ticari ilişkileri de geliştirebiliriz. Bunun yanında burada gördüğüm bir diğer önemli alan da eğitim. Bizim Manchester’da çok önemli ve güçlü eğitim kurumlarımız ve üniversitelerimiz var. Buradaki üniversitenizle bu işbirliğini kurup geliştirmek ve öğrenci değişimi için gerekli çabayı göstereceğiz. Son olarak beni davet ettiğin, bu bölgeyi tanımama vesile olduğun ve gösterdiğin yakın ilgiye çok teşekkür ediyor, ilişkilerimizi güçlendirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

İngiltere’de ilk kadın ve Müslüman milletvekili olan Yasmin Qureshi, açıklamasında, “Bolton halkını temsilen 12 yıldır parlamentoda Milettvekiliyim. Alanya’da olmaktan ne kadar büyük bir memnuniyet duyduğumu belirtmeme müsaade edin lütfen, İnsanlar Alanya’nın Türkiye’de turizmin başladığı ilk yer olduğunu hatırlamalıdır. Burası Türkiye’de devam eden modern turizmin anası-babası yani doğduğu yer. Muhteşem sahiller, muhteşem coğrafya ve doğal güzellikler, olağanüstü lezzetli meyve ve sebzeler. Öyle taze ve lezzetli ki aradaki farkı anlayabiliyorsun. Biz artık şundan eminiz ki Alanya ile Bolton, Londra , Manchester ve tüm İngiltere arasında mutlaka daha iyi ilişkiler kurmalı ve geliştirmeliyiz. Buradaki bir çok ülkeden insanların geldiğini biliyoruz ama biz bizim ülkemizden daha çok insanın buraya gelmesini istiyoruz. Burada paranızın karşılığını başka herhangi bir yerden alacağınızdan daha fazlasını alacaksınız. Çünkü buradan mutlaka muhteşem deneyimler edineceksiniz. Burada insanlar inanılmaz dostça ve cana yakın. Çok sıcakkanlı ve misafirperver. Size gelince burada genel olsun ticari olsun çok güzel işler yapıyorsunuz. Ama doğal olarak sadece turizm alanında değil, ticari olarak İngiltere ile ilişkiler geliştirebiliriz. Sizin ürünleriniz çok hızlı ve rahat İngiltere’ye gidebilir ve tüm Britanya’da insanlar doğal, taze ve lezzetli yiyecek ve meyveye erişebilir ve tadının keyfini çıkarabilir. Ayrıca bizde Bolton Üniversitesi, Manchester Üniversitesi, Southern Üniversitesi, Dil üniversiteleri vb. gibi bir çok üniversite var. Ticaretin yanında eğitim alanında işbirliği geliştirmek isteriz. Bizi davet edip misafir ettiğiniz size çok teşekkür ederim. Alanya’nın muhteşem güzelliklerini bizlere gösterdiğiniz çok teşekkür ederim. Tüm bunları, döndüğümüzde İngiltere’nin güzel insanları ile paylaşacağız ve onlara burayı mutlaka tavsiye edeceğiz.

 

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

 

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 9. yılında 'Gezi'yi hedef alarak, "Bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle caminin içini pislemişti. Bunlar böyle. Bunlar çürük, bunlar sürtük" dedi...

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu

 

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Ülkemizin önünü açan, ufkunu aydınlatan yasama çalışmalarına verdiğiniz katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Samimi çalışmalarınızı takdirle takip ediyorum. TBMM ne kadar verimli ve etkin çalışırsa ülkemiz hedeflerine o derece hızlı yaklaşır.

 

TUSAŞ tesisini hizmete açtık, Konya-Karaman YHT'yi hizmete sunduk, organize sanayi bölgeleri eğitim merkezlerini hizmete açtık, Söke'de en büyük kağıt fabrikasını açtık, Giresun'da afet konutlarını teslim ettik, 1915 Çanakkale Köprüsü'nü hizmete sunduk, Tokat Havaalanı'nı açtık, Faselis Tüneli'ni açtık, İdlib'de ve diğer bölgelerde 100 bin briket evden tamamlananlarını açtık, Rize-Artvin Havalimanı'nın açılış töreninin gururunu paylaştık.

İstanbul'un Fethi'nin 569. yıldönümü coşkusunu Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi müjdesiyle ve 560 bin kişinin, resmi rakam veriyorum, katılımıyla paylaştık

İstanbul'a sahip çıkılacak bir emanet yerine talan edilecek bir nimet olarak bakanlar sadece fethin sırrını değil, sadece Osmanlı'yı değil, Cumhuriyet'i de anlayamaz bugün bizim yaptıklarımızı da anlayamaz.

AYASOFYA'NIN AÇILMASI...


Tarih fethettiğimiz her yerde güveni, huzuru hakim kılmak için verdiğimiz mücadelenin şahididir. Bugün de bayrağımızı dalgalandırdığımız her yeri esenlik yurdu haline getirmenin mücadelesini veriyoruz. Ayasofya'yı 84 yıl sonra asli hüviyetine yeniden kavuşturarak fethin bağrında açılan yarayı Allah'a hamdolsun kapattık. Ayasofya, İstanbul'un kalbinde yükselen sancak olarak medeniyetimizdeki yerini tekrar almıştır.

 

Fatih'ten itibaren uzunca bir vakittir harap vaziyetteki İstanbul'un kısa zamanda büyüleyici bir güzelliğe büründürülmesi Avrupalılar'ın da ufkunu genişletmiştir. Rönesans'ın izini takip ettiğinizde kendinizi bu topraklarda bulursunuz

ATATÜRK HAVALİMANI'NIN MİLLET BAHÇESİ YAPILMASI...
Ana muhalefet 'Bunlar kaçkın, bunları buraya alamayız' diyor. 'Geldiğimizde bunları geldikleri yere göndereceğiz' diyor. Aramızdaki fark bu, bunlar gayri medeni. İstanbul'a ne yapsak, hangi hizmeti getirsek borcumuzu ödeyemeyiz.

Adını Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi oalrak tescillediğimiz eser şehrin bir vahası olarak insanımıza hizmet verecek. İstanbul Havalimanı ülkemizin yüz akı olarak faaliyetlerine devam ediyor. Atatürk Havalimanı ise kısmen bu vasfını sürdürüyor, sürdürecek. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerimizde Atatürk Havalimanı'nı kullanıyoruz. Havalimanı içindeki Acil Durum Hastanesi'ne yapılan uçuşlar da buradaki pistten gerçekleşiyor.

Biz Atatürk Havalimanı'na 1006 odalı Şehir Hastanesi yaptık. 3 ayda yaptık. Ana muhalefetin hal binasını hastane diye takdim etmek suretiyle milleti aldatma yarışı içinde değiliz. Onlara o yakışır, bize de 3 ayda 1006 odalı hastane yapmak yakışır. Bu hastane içindeki MR'ı ile her şeyi ile eksiksiz sayılabilecek bir hastaneyi yaptık. Yurtdışında ölüme terkedilen vatandaşlarımız vardı ya ambulans uçakla aldık, getirdik, tedavileri devam ediyor. Almanya'da yaşlı ama bunun için ölüm baki dedikleri bir hastamız var, Bakanımız takip ediyordur, televizyonda gördüm, duydum. Biz elimizden geleni yapacağız. Biz Batılı'nın yaptığı gibi ölümü gözleyenlerden değiliz. Kalkıp bir hasta için entübedir, her an gidebilir diye ağıtlar yakmayız.

YAP-İŞLET-DEVRET...
İstanbul Atatürk Havalimanı'nı eski fonksiyonuyla devam ettirmeye çalışmak İstanbullulara haksızlık olacaktı. Türkiye'nin ve İstanbul'un daha uygun bir yerde yeni bir havalimanına ihtiyacı vardı. Yap-işlet-devret yöntemiyle Hazine'ye yük getirmeden ülkemize kazandırdık. Bu havalimanımız dünyada ilklerden, modern, lüks. Bu havalimanımızı daha da geliştiriyoruz. Yolcuların otel ihtiyacı için de gerekli desteği vereceğiz. Pistlerdeki eksiği de giderecekler. İGA belki de dünyada bir numara olacak. Kargo kısmı Atatürk Havalimanı olan yeni havalimanımızı büyütmeye devam ediyoruz.

Atatürk Havalimanı bölgesine 345 bin fidan dikiyoruz. 350 yaşında bir zeytin ağacının dikimini yaptık. Oraya farklı bir onur kazandırıyoruz. 560 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu program Bay Kemal dikkat et, 'Zulüm 1453'te başladı' dediniz. Senin avanen duvarlara bunları yazdı. Dünyanın hiçbir yerinde bir şehre böyle bir yeşil alan kazandırılması projesine karşı çıkacak aklı başında tek bir kişi bulamazsınız. Ülkemizde birileri böyle bir hizmeti dahi siyasi husumet aracı haline getirecek kadar akıllarını kaybetmişlerdir. İşi çevrenin korunmasını savunmak olan pek çok kuruluş var. Bunlar çevrecilik adına bizim yaptığımız her projede karşımıza dikilmişlerdir. Beklerdik ki aynı çevreler Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi projesinde yanımızda olsun. Millet bahçesi tartışmalarında bırakın eylemi en küçük ses çıktığını duydunuz mu? Duyamazsınız. Bunların derdi çevre, ağaç değil. Bu ülkede bizden daha samimi çevreci de yoktur. Önümüzdeki yıl fethin 570. yıldönümü törenlerini Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin tamamlanan kısımları üzerinde yaparak bu kifayetsiz muhterislere hakettikleri cevabı bir kez daha vereceğiz.

 

İşi çevrenin korunmasını savunmak olan pek çok kuruluş var. Bunlar çevrecilik adına bizim yaptığımız her projede karşımıza dikilmişlerdir. Beklerdik ki aynı çevreler Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi projesinde yanımızda olsun. Millet bahçesi tartışmalarında bırakın eylemi en küçük ses çıktığını duydunuz mu? Duyamazsınız. Bunların derdi çevre, ağaç değil. Bunların derdi kendi yaşam biçimi dayatmalarına çevreyi maske yapanların maskesi düşmüştür. Bu ülkede bizden daha samimi çevreci de yoktur. Önümüzdeki yıl fethin 570. yıldönümü törenlerini Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin tamamlanan kısımları üzerinde yaparak bu kifayetsiz muhterislere hakettikleri cevabı bir kez daha vereceğiz.

KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALDI...
Kılıçdaroğlu Van'da aklınca Kandil'e selam çakıyor. Terör örgütünün ağzıyla konuşuyor. Van'ı depremden sonra yeniden inşa ettiğimizden haberi yok. Sen oraya kaç kere gittin? Bugüne kadar biz Van'a takribi olarak en az 35 milyar harcama yaptık. Kağıthane'ye Kağıttepe dediği gibi buraya da başka bir şey söyler. Haritadaki yerini bile gösteremez. Anlamaz bu işlerden. Kendi belediye başkanlarının güya hizmetlerini anlatırken öyle rakamlar veriyor ki toplamı bizim bir ilçe belediyemizin toplamına yaptıklarına denk gelmiyor. Kimseyi ayrım yapmadan veriyoruz dediği sosyal desteklerin toplamı bizim bir ilçe seviyesine çıkamıyor.

"İSTANBUL'A SUYU BİZ GÖTÜRDÜK"...
PKK örgütünün uzantısı olanlar Van'da görevde olsaydı o şehirde bir su bile bulamazdınız. Van'a suyu biz götürdük biz. İstanbul'u aldığımız zaman İstanbul'da su var mıydı? Yoktu. İstanbul'u suya kavuşturduk. Bay Kemal bunları bilmez. Bay Kemal siyaset fukarası.

Milletin parasını çalan hırsızdır. Hırsıza sahip çıkan ise daha büyük bir hırsızdır.

5'Lİ ÇETE VE 'KAÇIŞ PLANI' ÇIKIŞI...
Ne diyorlar; biz gelirsek bu işleri alan müteahhitlere ödeme yapmayacağız. Siz ne cinssiniz? Devlette devamlılık esastır. Söke söke bu ülkede hukuk var. Şakır şakır ödemeye mecbursun. Bu CHP'li diye ödemeyin demedik, şakır şakır ödedik. Bizde böyle bir kin yok.

Demirtaş'ından Kavalasına ülke ve millet düşmanı teröristleri savunmaktan, Ankara'dan İstanbul'a yürümekten başka çabası var mı? ABD'deki yurt binasını diline dolan kişinin FETÖ'nün, PKK'nın faaliyetlerinden şikayetçi olduğunu görmedik. Kılıçdaroğlu kime hizmet ediyor? Muhammed Ali'nin çiftçiliğine de öğrencilerimizin hizmetine sunarak bu zatı daha da çatlatacağız.

Bu zatın yaptığı her iftirayı burnundan getrmek de öteki dünyada yakasına yapışmak da boynumuzun borcu. Bizim ailemizle uğraşanların cemazi evvelini ortaya dökmesini biliriz, bize yakışmaz. 'Kaçacak' iddiasından, yurt binasına kadar pek çok meselenin etrafında dönüp durması bir proje olmasındadır.

Bu tipler omurgasız oldukları için önce senaryoya, sonra kitlenin rengine göre her şeyi söylerler sonra inkar ederler. Sefil halini, 'Korkudan içeri kaçtılar' diyecek kadar bu karikatür tip için harcadığımız her nefese acıyoruz. Biz doğruları yüzlerine çarpmayınca daha büyük yalanlara, daha iftiralara sarılan bu hadsizlere ağızlarının payını vermeye katlanıyoruz.

 

ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA 10 SORU...
2023 yılı haziran ayında yapılacak seçimde rakip gördüğü herkesi ya kendine tabi kıldı ya da saf dışı bırakmaya başladı. Konu kendi siyasi ikbali olunca ya benimle olun ya da yolumdan çekilin diyerek nasıl şahinleştiğini ibretle takip ediyoruz.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını burnundan fitil fitil getireceğiz. Cezaevinden biri kendisine ayar verdi ama hiçbirinin sesi çıkmadı. Herhalde soluk boruların tutan el ses çıkarmalarına izin vermedi.

Buradan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Birkaç soru sormak istiyorum. Kesin, net cevap vermesini istiyorum. Kendisini muhatap almaya başlayabiliriz.

PKK'dan YPG'ye, tüm terör örgütlerini, en şiddetli şekilde lanetliyor mu, lanetlemiyor mu?
Türkiye'nin PKK ve YPG'ye karşı yürüttüğü sınırötesi harekatlarını destekliyor mu desteklemiyor mu?
İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelği konsunda kendi devletinin izlediği politikaların yanında mı değl mi?
Türkiye'nin Akdeniz ve Ege'de verdiği milli mücadelede ülkesinin safında mı, karşımızdakilerin safında mı?
Dünyanın salgın ve savaş sebebiyle yaşadığı krizin ülkemize etkileri karşısında mücadelemize en azından ilkesel olarak destek veriyor mu, vermiyor mu?
Siyaseti ülkenin ve milletin ali çıkarları üzerinde yürütmeye var mı yok mu?
Siyasi stratejilerni yabancı ülke temsilcilerine onaylatmak yerine ülke kamuoyuyla belilrmeye yönelecek mi?
1000 yıldır kanlarımızla sulayarak ebedi vatanımızda tüm değerleri, sembolleriyle asil bir devletin evladı gibi hareket etmeyi kabul ediyor mu?
Partisi içinde her türlü terör örgütü destekçisini, hırsızı, tacizciyi tasviye etmeyi düşünüyor mu?
2023'te yüreği yetip cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?
Bu soruları uzatmak mümkün. Bunlara vereceği cevaplara razıyız.

 

ERDOĞAN SÜRTÜK DEDİ. 2 93de4

GEZİ'Yİ HEDEF ALDI...
Tarihimize 'Gezi Olayları' adıyla bir ihanet, bir utanç, bir vandallık vesikası olarak geçen hadiselerin 9. yılındayız. Olaylar, Gezi Parkı'ndaki bir kaç ağacın kesildiği iddiasıyla alevlendirilmişti.

Düşünün, Dolmabahçe Cami'nin içinde bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle caminin içini pislemişti. Bunlar böyle. Bunlar çürük, bunlar sürtük. Kamu binalarının, polis araçlarının, işyerlerinin, otobüslerin, sokakların yıkıldığı Gezi olaylarının arkasında hangi güçlerin olduğunu tarih de yazıyor. Bunlardan bu millete hayır gelmez. Bunlar ancak terör sevicilerle beraber.

ERKAN BAŞ'IN PANKART ASMASINA ENGEL...
Dün 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü'ne çıkıp hakaret edip pankart asmaya çalışan tipler bunların somut örnekleridir. Bu siyasetçi kılıklı provokatörler terbiyesizliklerinin hesabını verecektir. Bu ne densizlik, edepsizliktir. Sen milletvekili olsan ne yazar. Polise rağmen asamazsın, asamayacaksınız. Hukuk önünde hesabını vereceksiniz.

Kültür sanat etkinlikleri üzerinden milletimizi birbirine düşürmeye çalışanları kendi silahlarıyla boğmaya mecburuz. Beyoğlu Kültür Festivali en güzel cevabımızdır.

Gezi olaylarının planlı ve alçak kalkışma olduğunu boşuna söylemiyoruz. Yatırımcıların çıkışan, dövizin yükselmesine kadar halen boğuştuğumuz sorunun başlangıç noktası Gezi hadisesidir. Maddi tahribatın bedeli 1,5 milyar dolar. Bu hadise arkasından gelen tüm oyunların, tuzakların işaret fişeğidir.

Gezi olaylarıyla yapamadıklarını FETÖ'nün emniyet-yargı darbe girişimiyle ülkenin meşru hükümeti devirmeye kalkarak tekrar denediler. PKK'yı ve siyasi uzantılarını harekete geçirip çukurlar açarak o bölgenin güzelliklerini rezil ettiler. Sinsi senaryolar paramparça olunca, 15 Temmuz'da askeri darbe yapma cüretinde bulundular.

Sınırlarımız boyunca terör koridoru oluşturma gayretlerini sınırötesi harekatlarımızla akamete uğrattık. Ekonomimizi kur-faiz-enflasyon şer üçgeni üzerinden hedef alan saldırılara karşı kararlılıkla mücadele ettik, ediyoruz.

EKONOMİ AÇIKLAMASI...
Ekonomide büyük bedeller ödedik, ödüyoruz. Kendimize yeni yollar, araçlar bularak yatırım-istihdam-üretim-cari fazla yoluyla büyümeyi sürdürecek TEM'i hayata geçirmeyi başardık. Geçtiğimiz yılı yüzde 11 büyüme ile kapatmıştık. İlk çeyrek yüzde 7,3 olarak açıklandı. İstihdamda tarihimizin rekorunu kırdık.

Vatandaşlarımızın sıkıntılarını biliyoruz ancak küresel dalgalanmaların etkisiyle benzer sıkıntıların tüm dünyada yaşandığını unutmamalıyız. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sarılarak çalışmaya devam edersek bu süreci de en hasarla atlayacağız. Hiçbir insanımızı yokluğun, yoksulluğun pençesine terk etmeyeceğiz.

Tarım Kredi Kooperatifimizin açtığı mağaza sayısı 1300'e ulaştı. Bunu da 3 bine çıkarmak. Tedbirleri adım adım hayata geçireceğiz. İşçisiyle, işvereniyle, esnafıyla, emeklisiyle her kesimin sıkıntılarına çare olacak paketler hazırlıyoruz. Gençlerimize, kadınlarımıza, esnafımıza devlet bankaları başta olmak üzere her türlü desteği vereceğiz.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO'YA BAŞVURUSU...
Güvenlik sorunlara kayıtsız kalan batı dünyası Karadeniz'in kuzeyinde çıkan çatışmada kendini benzer durumda buldu. İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurusu böyle bir süren ürünüdür. Biz terör örgütüne verdikleri destek nedeniyle üyeliklerine karşı olduğumuzu ilan ettik. NATO terör örgütlerine destek kuruluşu değildir.

ABD - YUNANİSTAN...
AİHM'in önünde çadırlar kurmak suretiyle para topluyorlar. Bunlar göz önündeyken biz bunlara gelin diyebilir miyiz? Bunu bizden önceki yönetimler Yunanistan'a yaptı. Yunanistan 5+4, ABD'nin 9 üstünün Yunanistan'da kurulmasına imkan hazırladı. Bizim Yunanistan ile Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey anlaşmamız vardı, bozduk. Biz şahsiyetli dış politikadan yanayız. İkide bir uçaklarınla bize gösteri yap. Kendine gel, tarihten hiç ders almıyor musun? Türkiye ile dans etmeye kalkma. Şu anda bunlarla ikili görüşmeleri de yapmıyoruz. Bu Yunanistan yola gelmeyecek. Ne zaman bu yanlışlarından döner... Biz bunlardan bıktık, dürüst olacaksan karşımızda koltuğun hazır"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK: Ajanslar

Gazeteler

Designed by: Masoud