head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 19 Ocak 2020

Turizm

BAŞKAN YÜCEL YENİ ARAÇLARI DUALARLA HİZMETE SUNDU...

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’ya daha hızlı ve daha kaliteli hizmet için araç filosunu geliştirmeye devam ediyor. Yeni alınan 40 araç daha düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

YÜCELİN ARAÇLARI 2 YÜC221584496138724928 0747b
Alanya Belediyesi, vatandaşa hizmet hızını yükseltmek için araç filosunu geliştirmeye devam ediyor. Yeni alınan 40 araç, Park ve Bahçeler Müdürlüğü Oba Serası’nda düzenlenen törenle hizmete sunuldu. Dua törenine Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, MHP Kadın Kolları Başkanı Sevim Bulut, Alanya Belediyesi Meclis Üyeleri, Alanya İlçe Müftüsü İhsan İlhan, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

YÜCELİN ARAÇLARI 3 240927392234291200 89961

YÜCEL: “6 YILDA 200’ÜN ÜZERİNDE ARACI HİZMETE KAZANDIRDIK”

Yeni alınan araçlar için düzenlenen dua töreninde açılış konuşmasını yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ilk günkü heyecanla çalıştıklarını vurgulayarak şunları söyledi; “2014 yılında göreve geldiğimiz ilk günkü hizmet aşkıyla, Alanya sevdamızla gece gündüz demeden, durmadan, yorulmadan, enerjimizi kaybetmeden Alanya için çalışıyor, üretiyoruz.

YÜCELİN ARAÇLARI 4 587073728409536256 efcfb

Alanya’yı yeni hizmetlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün yeni aldığımız 40 araç ve iş makinamızı dualarla halkımızın hizmetine sunacağız. Göreve geldiğimiz günden, 2020 yılına kadar 200’ün üzerinde aracı belediyemize kazandırdık.

YÜCELİN ARAÇLARI 5 426835104701958656 2ab39

“BÖLGENİN EN GÜÇLÜ FİLOSUNA SAHİP BELEDİYELERİNDEN BİRİSİYİZ”

Alanya Belediyesi’nin geniş filosu sayesinde bölgenin dört bir yanına hizmet götürdüklerinin altını çizen Başkan Yücel; “Şimdiye kadar 50 aracı hurdaya dönüştürdük. Ekonomik ömrünü tamamlamış 50 aracı da bu yıl içinde yenileyeceğiz. Şu an; 540’ın üzerinde araç ve iş makinasına sahip araç filomuzla, artık Antalya’nın en güçlü araç filosuna sahip belediyelerinden biriyiz. Güçlü araç filomuzla, kurduğumuz sistem ve hizmet ağıyla Merkezde verdiğimiz tüm hizmetlerin aynısını, beldelerimize, kırsal mahallelerimize, Torosların en uç noktasındaki yaylalarımıza da aynı hızda ve kalitede ulaştırıyoruz.” dedi.

YÜCELİN ARAÇLARI 6 BAŞKAN948173120830678464 c6d03

Başkan Yücel’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Alanya İlçe Müftüsü İhsan İlhan’ın yaptığı duanın ardından, yeni araçlar hizmet için görevlendirildikleri birimlere teslim edilerek tören sona erdi.

YÜCELİN ARAÇLARI 7 600401792713851328 8d1c8

 

 

HABER:Ayten YILMAZ

Zavlak Dim TV'de rüzgar gibi esti...
İyi Parti’li Zavlak Dim TV (dimtv.tv) ekranlarından açıkladı: Alanya Belediyesi son derece yüksek bedellerle adam akıllı hizmet vermeyen elektrik firması CK’ya kamu alanlarını ücretsiz veriyor...

DİM TV (dimtv.tv) ekranlarında izleyicisiyle buluşan Politika Kulisi’nin canlı yayın konuğu Alanya Belediyesi’nin İyi Parti’li Meclis Üyesi Hacı Mevlüt Zavlak oldu. Zavlak, Dim TV (dimtv.tv) Genel Yayın Yönetmeni Alper Kutay’ın sorularını yanıtladı. İzlenme rekorları kıran programda Alanya ve Antalya siyaseti konuşuldu. Zavlak sürece ve gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Programın öne çıkan satır başları ise şu şekilde oldu:


‘İTTİFAK OLMASA AK PARTİ’NİN DE KONUŞACAĞI ÇOK ŞEY OLURDU’

 

İttifakların Türkiye genelinde bizlere dayattığı iki kutuplu siyaset yüzünden karşılıklı atışmaların yaşanmadığı bir dönemden geçiyoruz. Ülke genelinde çok sesliliğin giderek azaldığı bir süreç yaşanıyor. İttifaklar bu anlamda ülkeye yaramadı diyebiliriz. Örneğin Ak Parti Alanya’da ittifakın öncesinde mevcut yönetimin karşısındaydı. Fakat ittifakla birlikte şu an yan yana yürüyorlar. İttifak olmasa bugün de daha önce söyledikleri gibi çok şey söyleyebileceklerini düşünüyorum. Aynı şey bizim için de geçerli. Bizler de büyükşehre ilişkin canımızı sıkan bir şey olsa bu konuda ittifak gereği kısık sesli konuşmayı seçeriz.


‘KARDEŞİM GİBİ SÖYLEMLER KULLANIRSAK MECLİS KAHVEYE DÖNER’

 

Alanya’da belediye başkanını çalıştırmamaya yönelik bir muhalefet çizgisi yok. 20 tane de önerge verebilirim. Bu hem halkın hakkı, hem de biz meclis üyelerinin en doğal hakkı. Komisyonlar sunulan önerilerin karara bağlandığı yerlerdir. Bizler de bu önerileri ilgili komisyonlara verilmesi için meclise sunuyoruz. Temsil ettiğimiz insanlar var. Üzerimizde insanların oyları var. Mecliste sunmuş olduğumuz önergelere karşılık olarak Adem beyin ‘Yarım saat bunları mı konuşacağız’ diye sorması açıkçası bizleri kırdı. Zira bu öneriler benim babamla ilgili değil halkın ve kentin sorunlarıyla alakalı. Üslupla da alakalı sorunlar yaşandı bu mecliste. Mesela Adem bey defalarca meclis üyemiz Alper beye ‘Kardeşim’ diye hitap etti. Biz kardeşim, biraderim gibi söylemler kullanmaya başlarsak birkaç hafta sonra meclis kahvehaneye döner.

 

‘HALKIN SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ MECLİSE SUNUYORUZ’


Teleferiğin fiyat tarifelerinin belirlenmesi noktasında meclisten geçirilen karar ihale kanunlarına aykırıdır. Yanı sıra fiyatının işletmenin karına yönelik belirlenmesi de anlamsızdır. Dolayısıyla bu ve bunun gibi pek çok sebepten bizler teleferiğin belediye encümeni tarafından belirlenen fiyat tarifeleri ile alakalı bir önerge sunduk. Teleferik önerimiz reddedildi. Takipçisi olacağız. Yerel esnafı korumak istiyoruz. Esnafımızın AVM’lerin karşısında ezilmesini istemiyoruz. Esnafın işini bitiren AVM’lerin arasında en az 300 metre olmasını talep ettik. Bu önerimiz de mecliste sonuç buldu. Kent Estetiği Komisyonu’nun kurulması gerektiğini söyledik. Zira kentin estetik açıdan giderek kötüleştiği açık. Devecilere şehir merkezinden gelen tepkiler var. Bu gerçekliği nasıl değerlendirebiliriz diye düşündüğümüzde Yörük kültürümüzü yaşatacak turistlerin de ziyaret edebileceği bir parkın Alanya’ya kazandırılması noktasında ortaklaştık. Yani devecilere ‘Alın develerinizi gidin’ demek yerine, ekmekleriyle oynamak yerine kentin bütününü mutlu edecek ve turizme katkı sağlayacak bu öneriye de bütün partiler sıcak baktı.

 

‘TÜRKİYE’NİN EN BORÇLU 5’İNCİ BELEDİYESİ OLARAK DEVRALINDI’


Antalya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en borçlu 5’inci belediyesi olarak devralındı. Biz burada ne diyoruz? Bu belediye sarayı halkın önceliği değilken neden bu parayı buraya harcıyorsun diye eleştiriyoruz. Muhittin bey de bir öncelik sıralaması mutlaka yapıyordur ve yapacaktır. Antalya BŞB AKP’deyken bakanlıktan istediklerini daha kolay alıyordu. Muhittin bey döneminde böyle değil. Elbette ki projeler bitirilecek. Fakat bunun için bir öncelik sıralaması yapılmalı.


DEVREDİLEN CADDELEDEKİ BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARI NE OLACAK?


Hiç kimse yerlerinden olmayacak. Mağduriyet yaşanmaması için bir çalışma yürütülüyor. Çalışma tamamlandıktan sonra zaten açıklanacaktır. Muhittin başkan kibirli bir insan değil. Eğer olsaydı Ak Parti’nin İlyas Şirin gibi pek çok bürokratı şu an çalışıyor olmazdı. Ki bu anlamda memlekette liyakat en zor bulunan şeyken, örneğin İlyas beyin liyakat sahibi olması Muhittin başkanımız tarafından dikkate alınıyorsa ‘Muhittin başkana helal olsun’ demek gerekir diye düşünüyorum.

 

‘PAZAR YERİ VE DÜĞÜN SALONU ZAMLARINDA DEDİĞİMİZE GELDİ’


Düğün salonlarına yüzde 50 zam yapmak istediler. Ret oyu kullandık. Ha keza Pazar yerleriyle alakalı ciddi oranda zam yapmak istediler. Biz yine ret verdik. Seçimlerden önce göstermelik zamlar yaparken, şimdi bu kararı aldırmaya çalışarak faturasını ortaklaştırmaya çalışıyorlar. Hiçbir şey iyiye gitmezken, aksine kötüleşirken vatandaşa bu zam yapılamaz. Bizler karşısındayız. İndirim yapılacağı ile alakalı bazı haberler çıktı. Kamuoyu yanıltılmasınlar. Bu tarifeyle alakalı önümüzdeki yılı beklemek zorundayız. Devlete verilen vergiyi toplamama yoluna nasıl gidecek, bu nasıl bir cesaret bizler de merakla izliyoruz. Biz söylemiştik. Daha 1 ay geçti. Döndü dolaştı bizim dediğimiz yere geldi.
GES ve asfalt için 25 milyonluk kredi talebinde bulundular. Bizler bunu komisyonda görüştük. Bizler güneş enerjisine evet demek, asfalt hizmetlerine ilişkin kredi talebine hayır oyu kullanmak istedik. Alanya Belediyesi zaten borçlu bir belediye. Gerekçelerimizi de sunduk. Lakin inatla ayırmak istemediler. Bizler de hayır oyu kullandık.

 

‘BELEDİYE TRAFO ALANLARINI CK’YA ÜCRETSİZ VERMESİ HALKA HAKSIZLIK’


Bizler meclise gelmezden evvel CK’ya trafo alanlarını ücretsiz veriyorlarmış. Yüksek bedellerle adam akıllı hizmet alamadığımız bu firmaya üstelik bir de kamu alanlarını ücretsiz veriyorlar. Biz ‘Hayır’ dedir. Ama kendileri bu duruma devam ediyorlar. Vatandaşlar ciddi oranlarda dağıtım bedelleri öderken, elektrik faturalarıyla mücadele ederken, üstelik karşılığında da adam akıllı hizmet alamazken, her yağmurda karanlıklar içerisinde kalırken, kentimiz hala yer altına alınmayan elektrik telleriyle doluyken, kamuya ait bu alanların özelleştirilerek devredilen bu firmaya verilmesine sonuna kadar karşıyız.


MECLİS ÜYESİ HACI MEVLÜT ZAVLAK’IN PARTİLERE DAİR GÖRÜŞLERİ


Son olarak partilerin ilçe teşkilatları hakkında görüşleri sorulan Zavlak şu şekilde özetledi:
Ak Parti: “Başarılı bir ilçe başkanı olduğunu düşünüyorum. Gençliğin enerjisini teşkilatına yansıtıyor. Arkasında Bakan Çavuşoğlu gibi bir faktör var. Bunun rahatlığını da yaşıyor. Belediye meclisinde de az evvel bahsettiğim gibi ittifaktan kaynaklı ılımlı bir tavırları var ve alınan kararlara saygı gösteriyorlar.
MHP: Kendim de içerisinden geldiğim için iyi biliyorum. MHP lider odaklı bir partidir. Onların da tutumu ittifak kapsamında ilerliyor.

 

CHP: Demokratik bir sürecin içerisindeler. Parti içi demokrasiye uygun olarak delege seçimlerini yaptılar. Bir genel kurula yani seçime yürüyorlar. Kendi iç meseleleriyle meşguller. Antalya ile koordinasyonları güzel. Gerek meclis üyelerinin gerekse de ilçe yönetiminin iletişim halinde olduklarını biliyoruz.
İYİ PARTİ: İyi Parti Türkiye için +90’da kazanılan bir penaltıdır. Büyükşehirlerin kazanılmasında aktif rol oynamıştır. Canla başla çalışmakta olup büyüyerek yoluna da devam edecektir.

 DİM TV POLİTİKA PROGRAMIpolitika d2773

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

KAYNAK: Yeni Alanya Gazetesi ve Dim Web Tv.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i eleştiren  İYİ Parti Alanya ilçe başkanı Yücel Apaydın, “Yerel seçimlerin ardından vatandaşa önceki dönemin iki katı vaatlerde bulunarak seçim çalışması yapan Alanya Belediye Başkanı, gündelik işlerin dışında hiçbir işe el atamadı.Kendisi ve yerel yönetim halktan kopuk yaşıyor” dedi.

İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı bugün gerçekleştirildi.

İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak, engelli kişilere karşı saygının insanlığa saygı olduğunu kaydetti. Apaydın, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında belirtmek isterim ki, engelli kişilere karşı saygı, insanlığa saygıdır ve engelli olmak bir kusur değildir. Biz İyi Parti ailesi olarak herhangi bir aralıkta değil, her zaman yanınızdayız. Engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına ve onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmayı diliyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

CUMA PAZARIimages 9 59e6f

Belediye düğün salonu ve iş yerlerinin olduğu bina yıklıdı ve uzun zamandır boş alan olarak şehrin ortasında atıl duruyor

 


‘ALANYA BELEDİYESİ ÇALIŞMIYOR’...
Apaydın, konuşmasının devamında Cuma Pazarı bölgesinde yapılan yıkımı eleştirerek, “Yerel seçimlerin ardından vatandaşa önceki dönemin iki katı vaatlerde bulunarak seçim çalışması yapan belediye başkanı ve ekibi, gündelik işlerin dışında hiçbir işe el atamadı. Kendisinden önceki belediye başkanından kalan sorunlar yumağı hala çözülemediği gibi daha da büyüyor. Şehir düzeni ve trafik başlıca sorunlar olmakla birlikte turizmde gelinen nokta hiç iç açıcı değil. Özellikle Alanya esnafı, her sene yeni umutlarla başladığı turizm sezonunu kan ağlayarak kapatıyor. İmar sorunu şehrimizin kanayan yaralarından biriyken, şimdi de kentsel dönüşüm adı altında altyapı anlamında hiçbir çalışma yapılmadan sadece yenilenen binaların getirdiği sorunlar da şehrimizin yüküne yük katıyor” diye konuştu.


‘MECLİS ÜYELERİMİZLE EL ELEYİZ’...
Halkın takdiri ile seçilen belediye meclis üyeleriyle beraber, vatandaşın refahına yönelik her ne varsa onları desteklemeye devam ettiklerini söyleyen Apaydın, “Vatandaşın isteklerini unutup, kendilerine rant ve menfaat yaratan kararlara hep karşı çıktık ve görevde olduğumuz süre zarfında da karşı çıkmaya devam edeceğiz. Belediye meclis üyelerimizle beraber şehrimizin daha iyi yönetilmesi için var gücümüzle çalışmaktayız. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in de söylediği gibi, meclis üyelerimizle birlikte belediye başkanlarının ve onların yakınlarının haksız kazanç sağlamasını ve zenginleşmesini önlemek için Alanya halkı adına her türlü çalışmayı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

YENİ BELEDİYE BİNASI İNŞAATI78393870 2642919755789574 4629907833792495616 n 73442

İnşaatı durdurulan  ve uzun zamandır çivi dahi çakılmayan yeni Alanya Belediye Binası


‘PROJELER ZAMANINDA BİTİRİLEMİYOR’...
Pazaryerleri ile ilgili zam ve indirim konusuna değinen Apaydın, “Görünen o ki belediyeyi yöneten zihniyet genel iktidar gibi, yaptığı işleri ‘ben yaptım oldu’ zihniyetiyle yapıyor. Yapılacak projelerle ilgili halkın ihtiyaçları ve öncelikleri gözetilmiyor, bu sebeple başlayan projeler tam zamanında bitirilemiyor. Belediyenin elinde başlayıp öylece bıraktığı Oba’daki belediye binası atıl beklerken, Cuma Pazarı’nda dar gelirlilerin düğününü yaptığı, toplantılarını gerçekleştirdiği salon yıkılarak, seçim öncesi göz boyayıcı tanıtımlar yapıldı. Bugün 2019 yılının son meclisi yapıldı. Bugüne kadar İyi Partili meclis üyelerimizin vermiş olduğu birçok önerge savsaklandı, sorularımıza net cevaplar verilmedi” diye konuştu.

 

SAPADERE KANYONUimages 9 f9f22

Sapadere Kanyonu

 

 

‘YENİ YILDA ATILIM BEKLİYORUZ’...

Apaydın, “Yeni yılda umarız belediye başkanı ve ekibi daha şeffaf çalışır. Yılan hikayesine dönen Sapadere Kanyonu ihalesi şeffaf bir şekilde, köy halkına da yararlı olacak şartlarda gerçekleştir. Bekleyen birçok projede halkın görüş ve önerileri alınır. Millet İttifakı'nın meclis üyeleri aracılığı ile vermiş olduğu önergelere kayıtsız kalmadan halkımız adına sorduğumuz sorulara net cevaplar verilir. Umarız Alanya yeni turizm sezonuna girerken, şehir olarak buna hazır olur. Tanıtım ve hizmet anlamında Alanya Belediyesi öncelikle, yapması gereken işleri ve görevleri yerine getirir” diye konuştu.

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

‘Dere’nin çocukları üşümeyecek’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında alınan ayakkabılar kırsaldaki Dere Mahallesi’ne ulaştırılmak üzere yola çıktı...

CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, “Dere Mahallesi’nden gelen talep üzerine bir yardım kampanyası başlattık. Özellikle ayakkabı ihtiyacı üzerinde yoğunlaşıldı. Sağ olsunlar, bazı sivil toplum örgütleri ve partili hayırsever arkadaşlarımızın katkıları sayesinde ayakkabılarımızı aldık. Mahallemize ulaştırıp ayakkabılarımızı sahiplerine ulaştıracağız. Bu noktada mahalle temsilcimiz Özlem Hanım ve yönetim kurulu üyemiz Halime Dim Ceylan’a teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kampanyayı organize eden CHP Yönetim Kurulu Üyesi Halime Dim Ceylan, “Dere Mahallesi’nin çocuklarına katkıda bulunmak istedik. İlkokuldan liseye kadar öğrencilerimizin ayakkabı ihtiyacı olduğunu öğrendik. 79 çift ayakkabıyı CHP, Alanya Halk Gönüllüleri Tiyatro Topluluğu ve duyarlı vatandaşlarımızın katkılarıyla temin ettik. Çocuklarımıza ulaşması adına da teslim ettik” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Kestel-Mahmutlar-Kargıcak bölgesinde yaşanan sorunlarla ilgili bölge muhtarlarını ve Alanya Sulama Birliği heyetiyle bir araya getirdi...

 toklu 2 75625414 772385846560300 7086913127521976320 n 13ea9
Adalet ve Kalkınma Partisi Alanya İlçe Teşkilatı’nda Kestel, Mahmutlar ve Kargıcak bölgesini yakından ilgilendiren çalışmaların yapılacağı bir toplantı gerçekleştirildi. Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun yanı sıra Alanya Sulama Birliği heyeti, Kestel, Mahmutlar ve Kargıcak Mahallelerinin muhtarlarının da katıldığı toplantıyı değerlendiren Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “Alanya Sulama Birliği heyetimiz ve Kestel-Mahmutlar-Kargıcak bölgesinden muhtarlarımız ile birlikte bölgede yapılabilecek iyileştirmeler ve tarımsal alan düzenlemeleri üzerine toplantımızı ilçe teşkilatımızda gerçekleştirdik. Bu bölgelerde yaşanan tarımsal alan ve sulamadan kaynaklı sorunların çözümü yapılması gereken çalışmalarla ilgili muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın bizlere ilettiği talepleri sulama birliği yetkililerine ilettik. Yaşanan sıkıntıların en kısa sürede düzeltilmesi noktasında Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak takibimizi ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

HABER: Ayten YILMAZ

Gazeteler

Designed by: Masoud