head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 13 Haziran 2021

 

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan; "Hükümet turizm bölgelerinde de sınıfta kaldı."dedi... 

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan, turizm sezonunda esnafın erkenden dükkan kapatmak zorunda kalmasını eleştirdi. Arıkan, "İl Hıfzıssıhha kurulları bakanlık genelgelerini aynen onaylamak yerine şehrin gerekliliklerine göre çalışma yapmalı" dedi.

AK Parti hükümetinin  turizm bölgelerinde de sınıfta kaldığını belirten  Başkan Alper Arıkan, turistler Alanya'nın boş sokaklarında gezerken, esnafın hafta içi akşam 20.00'da dükkanını kapatmak zorunda kaldığını söyledi.

iyi partiden duyuru 2 alper başkan 57bcd


İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan, "Vatandaşların tam olarak anlayamadığı şekilde turizm bölgelerinde ilginç bir yasak sistemi mevcut. Şehrimizde Türk misafirperverliği gereği başımızın tacı olan misafirlerimiz (turistler) için sokağa çıkma yasağı uygulanmazken geçimini turizmden sağlayan esnafımıza yasak uygulanıyor! Turistler Alanya'mızın boş sokaklarında gezerken esnafımız haftaiçi akşam 20.00'da dükkan kapatmak, hafta sonları da kepenk indirmek zorunda kalıyor. Ya hu efendiler! Hatırlatmak isteriz ki burası turizm şehri Alanya! Ülke ve şehirler yönetilirken bölgelerin dinamikleri ve şatlarına göre önlemler alınmalı, serbestlik veya yasaklar bu şekilde uygulanmalı. İl Hıfzıssıhha kurulları bakanlık genelgelerini aynen onaylamak yerine şehrin gerekliliklerine göre çalışma yapmalı ve ilgili kurumlara ivedilikle bildirmelidir. Alanya'mızda binlerce otel işçisi yasaktan muaf iken onların misafirleri ile geçimini sağlayan binlerce esnafımız göz ardı edilmemeli ve acilen anlamsız kısıtlamalardan vazgeçilmelidir. İlgili makamlara ve kamuoyuna saygıyla sunarız" dedi.

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud