head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 13 Haziran 2021

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Kiev-GZP Havalimanları arasında oluşturulması için 5 yıldır uğraş verdiği tarifeli seferlerden ilki, bugün gerçekleşti...

turizm meyvesi 1 2e04d

Pegasus’a ait Ela isimli Airbus A320 tipi yolcu uçağı 168 yolcuyu GZP’ye ulaştırdı. Bu seferler ile Alanya’ya daha fazla Ukraynalı turistin gelmesi hedefleniyor.
Aynı zamanda Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı da olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Kiev-Alanya arasında köprü kurulması için gösterdiği 5 yıllık uğraşlar meyvesini verdi. Bu uğraşlar sonucunda Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan Boryspil Uluslararası Havaalanı’ndan kalkan Pegasus Havayolları’nın bünyesine yeni kattığı Airbus A320 tipi yolcu uçağı “Yeni uçaklar yeni başlangıçlar” misyonuyla 168 yolcuyu sabah saat 05.40’ta Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na (GZP) ulaştırdı.

turizm meyvesi 2 182b6

KIEV-GZP HATTINDA BU YIL KARŞILIKLI 180 SEFER GERÇEKLEŞECEK...

GZP ve Alanya için tarihi bir önem taşıyan uçak, havacılık geleneği olan ‘su takı’ ile karşılandı. Yolcuları ve uçuş ekibini, Başkan Adem Murat Yücel, GZP TAV yetkilileri ile birlikte karşıladı. Kiev-GZP hattında 28 Mayıs-29 Ekim 2021 tarihleri arasında Pazartesi-Çarşamba-Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 4, toplamda ise karşılıklı olarak 180 sefer yapılması planlanıyor.

turizm meyvesi 5 a2873

BAŞKAN YÜCEL: “EMEKLERİMİZİN KARŞILIĞINI ALDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ”

Yolcuları karşılamak üzere GZP Havalimanı’na giden ALTAV ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, uzun süredir verilen mücadelelerin karşılığını aldıkları için mutlu olduğunu belirtti. Başkan Yücel, seferlerin başlamasından duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “Yaklaşık 5 yıldır Ukrayna’dan uçuşların başlaması için ciddi çalışmalar yürütüyorduk. Özellikle fuarlar aracılığıyla Ukrayna devlet büyükleriyle elçiliklerimiz üzerinden temaslarımızı sıklaştırarak adımlar attık.

turizm meyvesi 3 d0c61

BAŞKAN YÜCEL: “ALANYAMIZA DAHA FAZLA UKRAYNALI TURİST GELECEK”

Hava yolu firmalarımızın da yeşil ışık yakmasıyla tarihi önem taşıyan seferler nihayet başladı. Ukrayna halkının kentimize olan ilgisi çok büyük. Daha fazla Ukraynalı turistin daha kolay gelmesini sağlayacak bu adım Alanya’mıza ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Bize bu konuda desteklerini esirgemeyen Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ederim.” 

turizm meyvesi 4 3e09e

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud