head
2183026 810x458 75f08
Cumartesi, 29 Şubat 2020

ALKÜ-- Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilklere imza atmaya devam ediyor. Göreve geldiği andan itibaren adından sıkça söz ettiren ve başarılı işlere imza atan ALKÜ --Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, projelerini hayata geçirmeye devam ediyor...

İlk olarak Kalp Merkezini hastaneye kazandıran Başhekim Lakadamyalı şimdi de Tüp Bebek Tedavi Merkezi’nin ilk ayağı olan İnfertilite (Aşılama) Ünitesi ve Androloji Laboratuvarını hastaların hizmetine açtı.

LAKADAMYALI 4 84839025 517243695586760 7979876526743093248 n f1961
AŞILAMA ÜNİTESİ HASTALARIN HİZMETİNE AÇILDI...
Konuyla ilgili açıklama yapan Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, sağlık hizmetinin sunumu ve genişletilmesi yönünde çalışmalarının devam edeceğini söyleyerek, ”Sağlık hizmetinin sunumunun genişletilmesi, çeşitlendirilmesi, ilerlemesi ve kalitenin artması yönündeki çalışmalarımız hızla devam ediyor. Hastane olarak Kalp Merkezinden sonra Aşılama Ünitesini de halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Aşılama Ünitemiz ile birlikte Tüp Bebek Merkezi için de ilk adımı atmış bulunmaktayız. Basamak basamak eksiklerimizi tamamlayıp tam teşekküllü bir tüp bebek merkezinin ilçemize kazandırılması hususunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok katmanlı olan bu sağlık merkezinin ilk ayağı olan Aşılama Ünitesi için hastalarımızın şehir dışına gitmelerine gerek kalmadı. Bu hizmetin Alanya’mıza kazandırılmasında büyük emeği geçen başta Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na herkes adına teşekkürü bir borç bilirim. Hastane yönetimi olarak Alanya halkına layık olduğu sağlık hizmetini 7-24 saat kesintisiz, herkesin ulaşabileceği kaliteli bir seviyeye taşımak istiyoruz. İlkleri yaşamaya devam edeceklerdir” diye konuştu.

LAKADAMYALI 2 84616692 178096186866933 1786789288004812800 n 06807


KISIRLIK TEDAVİSİ İÇİN İLK BASAMAK OLAN AŞILAMA TEDAVİSİ ARTIK HASTANEMİZDE... 
Kadın Hastalıkları ve Doğum Ünitesinde yeni dönem. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Barış Mülayim, bebek sahibi olmak için tedavi gören çiftlere müjdeli haberi verdi. Prof. Dr. Barış Mülayim, ”Hastanemiz bünyesinde Androloji Laboratuvarı ve İnfertilite (kısırlık ve aşılama) Polikliniği Kadın Hastaları ve Doğum Kliniğinde hastalarımızın hizmetine açıldı. Bu polikliniğimizde hastanemizin yüksek teknoloji cihazlarıyla beraber deneyimli ekibimle birlikte halkımıza bu sağlık hizmetini vermeye başladık. Burada kısırlık sorunu yaşayan (infertil) çiftlere bilimsel gelişmelerin ışığında hizmet sunmakta, tedavilerine yön vermekteyiz. İnfertil yani kısırlık; çağımızda biyolojik, sosyal, kültürel ve psikolojik boyutları olan çok yönlü bir sağlık sorunudur. Üremedeki başarısızlığın kişinin yetersizlik duygusu yaşamasına ve çeşitli sorunların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Korunmasız bir yıllık ilişkiye rağmen gebeliğin oluşmaması kısırlık olarak değerlendirilir. Bundan sonra çocuk sahibi olamayan çiftler hastanemizin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü İnfertite Polikliniğine başvurarak bizden yardım alabilirler.

LAKADAMYALI 3 84175389 263944471250587 4312798724607705088 n 51e88
PEKİ AŞILAMA TEDAVİSİ NEDİR?
Aşılama tedavisi tüp bebek öncesinde yapılan ve en sık kullanılan yöntemdir. Aşılama tedavisi tüp bebekten önceki aşamadır. Bu tedavi yönteminde kadınlara hap yada iğne tedavisi uygulayarak yumurtalarını geliştirmekteyiz. Daha sonra hastamızın ultrason takiplerini yapmakta uygun zaman geldiği an ise eşinden aldığımız sperm örneğini androloji labaratuarında uygun hale getirerek rahim içine bir kanül eşliğinde enjekte etmekteyiz. Hastanın tanısına göre tedavi olayı değişmektedir. Eşleriyle birlikte gelen çiftimizi hastanemiz bünyesinde değerlendirilerek tedavilerine yön veriyoruz. Başarısız olan uygulamalarda ise hastalarımızı tüp bebek merkezlerine yönlendirerek sevk işlemlerini gerçekleştirebileceğiz. Hedefimiz en kısa sürede hastanemize tüp bebek merkezini kazandırmak kendi hastanemizde bütün işlemleri uygulayabilmektir. Bu doğrultuda da çalışmalarımız devam ediyor. “ dedi

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

Gazeteler

Designed by: Masoud