head
2183026 810x458 75f08
Cuma, 05 Mart 2021

Sağlık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşının güvenlik testleri tamamlandığını ifade ederek, yarın aşılamaya başlanacağını duyurdu. Bilim Kurulu toplantısının ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne geçen Bakan Koca, canlı yayında koronavirüs aşısı oldu... 

Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Koca, kameralar karşısına geçerek koronavirüs aşısına ilişkin son bilgileri paylaştı. 

Aşının güvenli olduğunu ve aşılamaya yarın başlanacağını duyuran Bakan Koca, açıklamasının ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne geçerek canlı yayında koronavirüs aşısı oldu.

Bakan Koca, şunları söyledi: 

Yarından itibaren tüm Türkiye’de sağlık çalışanlarımızın aşılanması başlanacaktır. Aşılar halk sağlığı depolarına teslim edilmiştir. Vatandaşlar web sayfası üzerinden canlı olarak takip edeceklerdir. 

Aşılama programının şeffaf yürütülmesi en büyük önceliğimizdir. İsmine tahsis edilen kişi dışında aşının kullanılması mümkün değildir. Aşının adaletle dağıtılacağından emin olmanızı isterim.

Tedarik planına uygun bir şekilde aşılanacak kişiler kendilerine sıra geldiğinde haberdar olacak ve aşı olmaya gideceklerdir.

Bu önemli günün hepimizin sağlığı ve öneminin farkındalığı için aşılama programına destek olmanızı rica ediyorum.

Bilim Kurulu üyelerimizle birlikte Ankara Şehir Hastanesi’ne geçerek aşı programımızı başlatacağız. 

BAKAN KOCA AŞI OLDU 2 0fdea

İLK AŞIYI BAKAN KOCA OLDU...

Aşının ardından da açıklama yapan Koca, şu ifadeleri kullandı:

Aşılama programının milletimize hayır getirmesini umuyorum. Bugün aşının dünyada başlamasıyla birlikte bu ışığı görmüştük birlikte.Önümüzdeki günlerin aydınlık olacağına inanıyorum. Milletimize, memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Herkesin de mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. 

Bu hastalıktan korunmanın en büyük yollarından biri aşı. Aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

Koca'nın ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'a ilk doz Kovid-19 aşısı uygulandı. Daha sonra da tüm Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerine aşı yapıldı. 

 

 

 

 

 

Alanya Güneşi Haber Merkezi 

KAYNAK: Ajanslar

CHP  Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve yönetimi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesisi’ni ziyaret etti...

Tesis müdürü Erhan Güven , CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve partilileri  kapıda karşılandı.

hasta tesisi 2 477ed

Müdür Güven’e çiçek takdim edilmesinin ardından konuşan CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, pandemi dönemi içerisinde cansiperane çalışan tüm sağlık emekçilerini kutladı.

Yönetim kuruluyla Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesisi’ni ziyaret ederek Güven’den çalışmalar konusunda bilgi almak istediklerini belirten Karadağ, “Tehlike altında bizlerin sağlığını korumaya çalışan sağlık emekçilerine bu tür tesisler az bile. Sağlık emekçilerine bu dönemde kanunla beraber bir hak verilmesi gerekiyor. Bunun bir meslek hastalığı olduğu çok aşikar” dedi.


“HEP SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YANINDAYIZ”... 
2020 Nisan’ından bu yana Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla tesisi sağlık çalışanlarına açtıklarını aktaran Güven, “Bu süre zarfında 5 bin 388 yatak hizmeti, 10 bin 776 yemek hizmeti sunduk. Bu süre içerisinde Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak hep sağlık çalışanlarının yanındayız. Covid-19’un bitmesiyle salgından sonra hasta ve hasta yakınlarımıza en iyi şekilde hizmet sunmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

hasta tesisi 3 136424871 446767230063706 5746994796166182811 n 8acbb

Başkan Coşkun Karadağ ve partililer binanın içerisini gezerek birimler ve verilen hizmetler konusunda bilgiler aldılar. 

 

 

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez ilçesinde oluşturduğu sağlık merkezindeki çalışmaları tamamlandı. Modern sağlık merkezi açılış için gün sayıyor...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yıllardır Sütçüler'deki binasında 4 ünite ile hizmet veriyordu. Artan nüfus ve ihtiyaç doğrultusunda harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, Kepez ilçesinde yeni bir modern sağlık merkezi kurdu. Çalışmaları tamamlanan merkez, gerekli izinlerin alınmasının ardından hizmete girecek.

KEPEZDİŞ 2 5ff19f88ec10bb0448317be7 20111


MODERN TEKNOLOJİYLE TEDAVİ...
Büyükşehir Belediyesi Sağlık Merkezi Kepez ilçesi Sakarya Bulvarı Otogar Kavşağı yakınındaki yeni yerinde hizmet verecek. Bu kapsamda 5 katlı ve 2000 metrekare kapalı alana sahip bina Büyükşehir Belediyesi tarafından kapsamlı bir sağlık merkezine dönüştürdü. Teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı merkezde, ağız ve diş sağlığı konusunda tanı ve tedavi işlemleri gerçekleştirilecek. Sağlık Merkezi'nde ilk etapta 7-14 yaş çocuklar için ücretsiz diş muayenesi ve koruyucu tedaviler uygulanacak. Merkezde ilerleyen aşamalarda yetişkinlere de ücretsiz diş sağlığı hizmeti verilecek.

 

KEPEZDİŞ 3 unnamed 4cadc


İHTİYAÇLARA CEVAP VERECEK...
Modern şartlarda hizmet verecek sağlık merkezi bünyesinde 10 ünitelik bir diş polikliniği, 5 adet normal poliklinik hekimliği ile engelli hastaların daha kolay ve bir şekilde tedavi olabilmeleri için engelli diş polikliniği oluşturuldu. Merkez içerisinde panoramik röntgen cihazı, bebek bakım ünitesi ve oyun odası da bulunuyor. Daha önce Kuzeyyaka Mahallesi'nde olan Evde Sağlık Birimi de bu binaya taşındı. Merkezde ilerleyen zamanda genel poliklinik, çocuk sağlığı ve hastalıkları polikliniği, diyetisyen ve psikolog hizmetlerinin verilmesi de planlanıyor.  

 

KEPEZDİŞ 4 buyuksehir in modern saglik merkezi gun sayiyor e9d29

 

 

 

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

Geçtiğimiz günlerde Coronavirüs testi pozitif çıkan ve evinde izole olan Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Gülay Güvenç, sürecin tamamlanmasının ardından sahaya yeniden döndü... 

AK PARTİ--Adalet ve Kalkınma Partisi  Alanya İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Gülay Güvenç'in, Coronavirüs tedavisi tamamlandı ve virüsü yenmeyi başardı.

Testi pozitif çıktıktan sonra evinde izole olan Başkan Güvenç, sürecin tamamlanmasının ardından sahaya yeniden döndü ve ziyaretlere başladı.

Sosyal Medya hesabından bir paylaşım yapan Başkan Güvenç, "Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte pandemi kuralları çerçevesinde Tarçın Cafe sahibi Sevim Payalıoğlu' nu işyerinde ziyaret ettik" ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlamasında da çalışmalarına devam ediyor. Merkez ve kırsal mahallelerdeki temizlik çalışmaları aralıksız sürüyor...

MK 1 525585344442725792 b4454
Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, çalışmalarına kesintisiz devam ediyor. Şehrin her noktasında 7 gün 24 saat mesai gözetmeksizin çalışan ekipler, “Daha temiz bir Alanya” vizyonu ile çalışıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonları için alınan sokağa çıkma kısıtlamasında da mesailerine devam eden ekipler, hem sokak temizliklerini hem de dezenfeksiyon görevlerini aksatmadan sürdürüyor.

MK 2 199098880277913344 f9571

ALANYA SOKAKLARI GÜL KOKUYOR...

Ekipler, hafta sonları Alanya merkez otogar bölgesinden başlayarak Sugözü, Oba, Tosmur güzergahlarında ara sokaklar dahil olmak üzere mikronsis aracıyla gül kokulu dezenfekte işlemi yapıyor.

MK 3 511481824393987168 577a1

“TÜM SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLECEK”...

Çalışmalara ilişkin bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Yapmış olduğumuz dezenfekte işlemleri insan sağlığı için önlem niteliğindedir. Sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde sokakları dezenfekte işlemleri bir program dahilinde ve insan sağlığı etkilenmeden yapılmaya devam edecektir. Dezenfeksiyon işlemlerimizin her ne kadar insan sağlığına zararı bulunmasa da vatandaşımıza ve trafik akışına rahatsızlık vermemek adına hafta sonları devam ediyoruz” dedi. 

 

 

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

Gazeteler

Designed by: Masoud