head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 16 Şubat 2020

Yaşam-Magazin

Antalya-Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye’nin en büyük dönme dolabı Heart of Antalya’nın bulunduğu alanda açılan ‘Yeni Yıl Marketi’ni ziyaret etti, Antalyalılara mutlu bir yıl diledi...

ÜMİT UYSAL YENİ YIL MARKETİ 2 thumbnail YENİ YIL MARKETİ 4 216d2

Başkan Uysal, Avrupa’nın 2’nci en büyük dönme dolabı Heart Of Antalya’nın bulunduğu alanda kurulan Yeni Yıl Marketi’ni ziyaret etti. Başkan Uysal, 21 Aralık’ta açılan ve yılbaşı gecesine dek hizmet verecek markette kar küreleri, el işçiliği hediyeler, cam ve ahşap hediyelikler, oyuncakların satıldığı stantlarla birlikte Rusya’dan Meksika’ya dünya mutfaklarından tatların ve yeni yıl pasta ve kurabiyelerin bulunduğu stantları gezdi.

ÜMİT UYSAL YENİ YIL MARKETİ 3 thumbnail YENİ YIL MARKETİ 3 025e9

Etkinlik hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Uysal, ziyaretinde Antalyalıların yeni yılının kutlarken, 2020’nin barış, sevgi, dostluk ve kardeşlik içinde geçmesini diledi.

Başkan Uysal, ayrıca 90 metre yüksekliğindeki dönme dolabın kabinlerini de inceledi.

ÜMİT UYSAL YENİ YIL MARKETİ 4 thumbnail YENİ YIL MARKETİ 1 17024

 

HABER: Mertcan YILMAZ

Muratpaşa Belediyesi, 4 mahallede yeni yaptığı ve 11 bin 30 metrekare genişliğe sahip parkların açılışı ile Yenigün Mahallesi’nde yenileme çalışması gerçekleştirilen 6 bin metrekarelik parka Antalya Ticaret Sanayi Odası’nın (ATSO) eski başkanı ve eski Antalya Milletvekili merhum Osman Berberoğlu isim verme törenini 18 Aralık Çarşamba gerçekleştiriyor. Tören, 11.00’de Yenigün Mahallesi 1068-1078 sokakları kesişiminde bulunan Osman Berberoğlu Parkı’ndan yapılacak...

Türkiye’nin yerel yönetim seçimlerini yaşadığı 2019’u Muratpaşa Belediyesi, 18 Aralık Çarşamba günü gerçekleştireceği toplu açılış ve isim verme töreniyle uğurluyor. 2014 seçimlerindeki oy oranını yüzde 18.35 arttırarak yüzde 65’lik oyla Ümit Uysal’ın yeniden belediye başkanlığına seçildiği 2019’da, Muratpaşa’nın çalışmaları kesintisiz devam etti. Cadde ve sokak yenileme, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmaları seçim yılında da hız kesmeden sürdü.

ümit uysal park açılışı 2 PARKthumbnail OSMAN BERBEROĞLU PARKI 34255

Başkan Uysal, Muratpaşa’da belediye hizmetlerinin beşer yıllık seçim dönemleriyle sınırlı olmadığını sürekliliğin ve sürdürülebilir olmanın önemli olduğunu söyledi. Muratpaşa’da kadın, engelli, çocuk, genç, yaşlı herkese eğitimden sağlığa, sosyal hayattan istihdama her alanda eşit şekilde sunulan hizmetlerle bir yaşam standardı oluşturmaya çalıştıklarına dikkat çeken Başkan Uysal, 2019’da da bu hedef ve iddiayı sürdürdüklerini söyledi.

Başkan Uysal, bu çerçevede cadde ve sokak yenilemeden park çalışmalarına, eğitim projelerine, festivaller, sempozyumlar, konserler ve panellerle kardeşleşme ve komşulaşma başlığında topladıkları hizmetlere aralıksız devam ettiklerini belirtti. 18 Aralık Çarşamba günü yapılacak açılış ve isim verme töreninde aynı zamanda Muratpaşa Belediyesi’nin bir yıllık çalışmalarını komşularıyla paylaşmasının vesilesi olacağını kaydeden Başkan Uysal, tüm ilçe sakinlerini saat 11.00’de Yenigün Mahallesi 1068-1078 sokakları kesişiminde bulunan Osman Berberoğlu Parkı’ndan yapılacak törene davet etti.

Muratpaşa Belediyesi, Çarşamba günü düzenlenecek törende Kızıltoprak Mahallesi’nde 3 bin, Güvenlik Mahallesi’nde 3 bin 500, Güvenlik Mahallesi’nde 1980 ve Konuksever Mahallesi’nde 2 bin 550 metrekarelik Şehit Bebek Mustafa Bedirhan parklarının açılışının gerçekleştirecek. Bununla birlikte Yenigün Mahallesi’nde kapsamlı bir yenileme çalışması gerçekleştirilen 6 bin metrekarelik parka Antalya Ticaret Sanayi Odası’nın (ATSO) eski başkanı ve eski Antalya Milletvekili merhum Osman Berberoğlu isim verme töreni de yapılacak.

 

 

 

HABER:Halime Yağmur AKDAĞ

İBB’nin düzenlediği “Roman Çalıştayı”nda konuşan İmamoğlu, “Biz, elimizden geleni yapalım. Her şeyi yapalım; ama siz sürece ortaklık etmiyorsanız, hiçbir anlamı yok yaptıklarımızın, başarıya ulaşmaz. Siz, sürece ortaklık edeceksiniz. Yani burada oturup, sadece sosyal yardımları konuşursak, günü kurtarırız. Hiçbir anlamı yok. Ben ne isterim biliyor musunuz? İstanbul’da, sosyal yardım yapmak zorunda kaldığımız tek bir vatandaşımız olmasın isterim” dedi...

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), çalıştaylar serisine, “Roman Çalıştayı” ile devam etti. Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Markezi’nde gerçekleştirilen çalıştay’da ilk konuşmayı İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat yaptı. Polat’ın ardından söz alan araştırmacı Ceren Gökçe, slaytlar eşliğinde Roman vatandaşlarla ilgili rakamsal bilgiler paylaştı. Kamuoyunda Roman kimliğiyle tanınan CHP İzmir milletvekili Özcan Purçu da çalıştayda bir konuşma yaptı. Çalıştay, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı.

“BİRBİRİMİZİ DİNLEMEK İÇİN BURADAYIZ”
“Burada bulunmamızın amacı, birbirimizi dinlemek, bu şehrin çok değerli insanları olarak sorunlarınızı çözmek” diyen İmamoğlu, “Sorunlara bir bütün olarak bakıyoruz. Bütünün parçası olan sizlerin, her sorunun çözümüne katkı sunacak bireyler olduğunuzu da biliyoruz. Dolayısıyla katkı vermenizi istiyoruz. Biz, insana, insan olduğu için değer veriyoruz. Bu şehirde hiç kimsenin bir başkasından farklılığı ya da üstünlüğü yoktur. Bu süreci böyle yöneteceğiz. Çok basit aslında, hiç zor veya anlaşılmaz kılmanın anlamı yok. Siz, bu sürecin bir sahibi, bir bireyi olarak kendinizi bu duyguya kaptırdığınızda, birçok sorunun çözüme kavuştuğunu birebir yaşayacaksınız. Bu topraklara, gönül bağıyla, üst seviyede bağlı olduğunu hisseden herkesin eşit bireyler olduğunu da sizlere göstereceğiz. Aslında bu atılan adımlar, bu şehirden doğan güzel hareketlerle ülkemizin kaderi değiştirmiş olacak. Olumsuz olan bütün süreçleri, olumluya çevirmiş olacağız” diye konuştu.

“HEP BİRLİKTE SORUMLULUKLARIMIZ VAR”
Eşit yurttaş, eşit vatandaş anlayışına inandıklarını ifade eden İmamoğlu, “Bir bütçe yayınladık dün. Eşitlik ilkesini mesela bütçeye yansıttığınızda, sizlerin de bu şehrin bireyleri olarak, bu şehirden eşit pay almanızı sağlamaktır gerçek eşitlik. Bunu yaptığımızda aslında çok büyük sorun olarak gördüğünüz birçok şeye gülüp geçmeye başlayacaksınız ve kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz. Bu süreçler öyle bir hale gelecek ki; herkesin sokakta yürürken, işine giderken, eğitimine giderken o eşitlik ilkesini yaşadığı an, işte tam da o zaman her şey çok güzel olacak. Başka türlü olma şansı yok. Bu ülkenin ve şehrin, hep birlikte sahibiyiz. Hep birlikte sorumluluklarımız var. Özgürlüklerimiz var; bunları yaşamalıyız. Ama bazen ön yargılar, bütün bu güzel cümlelerin önüne geçebiliyor. Ayrımcılıktan doğan bazı muameleler, açıkçası hayatımıza negatif yansıyabiliyor. Bir bakıyoruz ki, belli kesimler, yaşamdan dışlanabiliyor. Bu dışlanmalar, en büyük moralsizliğimiz. Ne yazık ki, Roman vatandaşlarımız da bu mağduriyeti, en fazla yaşayan hemşehri gruplarımızdan birisi ya da vatandaşlarımızdan bir bölümü” dedi.

İMAMOĞLU ROMAN ÇALIŞTAYI 2 1576321998 14122019 rmn 2 652f0

“İSTANBUL, ROMANLAR’DAN AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ”
“İstanbul’un tarihini Romanlar’ın tarihinden ayrı düşünemeyiz” diyen İmamoğlu, kentte resmi olmayan verilere göre yaklaşık 500 bin Roman vatandaşımızın yaşadığını belirtti. İmamoğlu, “Avrupa Konseyi’nin 2010 yılında yapılan araştırmasına göre, Türkiye’de ise nüfusunun yüzde 3.83’ü Roman.

Romanlar, ne yazık ki hem Avrupa’da hem de Türkiye’de düşük eğitim, yüksek işsizlik seviyesine sahip en yoksul topluluk. Biz, Roman vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları yakından takip ediyoruz, iyi biliyoruz. Avcılar’daki bitpazarının sorunlarını da biliyoruz, Esenyurt’ta sebze satanların sorunlarını da. Kumburgaz’da barakada yaşayan çocukları, Nişantepe Çekmeköy’de çocuğuna beslenme koyamadığı için okula gönderemeyen Yeliz anneyi de. Ataşehir’de trafikte su satan ve daha ömrünün baharında,15 yaşında araba çarpması sonucu kaybettiğimiz yavrumuz Emir’i de. Ümraniye’de, çocuklarıyla çadırda yaşayan Zehra anneyi; İstanbul’un karında kışında çiçek satan Kuştepe’li kadınları ve onların zabıtayla ilgili sorunlarını da. Bununla beraber bin yıllık Sulukulelilerin evlerini yıkan, yerlerinden yurtlarından eden zihniyeti de çok iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.

“ŞEHİR MUTLU OLSUN İSTİYORUZ”
“Bu sorunlar, bu şehirde var. Derdini, kendi derdimiz gibi görmek ve çözüm bulmak zorundayız” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:
“Bu, sadece Roman vatandaşlarımızı mutlu etmek için bir çözüm arayışımız değil. Bu şehrin mutlu olması için çözüm arayışımız. Özellikle eşitsizliği yaşayan hangi grup varsa; bu inanç grubu olabilir, bir hemşehri grubumuz olabilir ya da bir başka konu olabilir. Her konuyu bazen dar, bazen daha geniş masalarda çözüm üretmek için, öyle buluştuk, tartıştık, yemek yedik, çay içtik yok… Sonucunda, çözüm bulacağız. Biz, çözüm bulmak için göreve geldik. Bir süre sonra tekrar buluştuğumuzda, sizlerin yüzünden bana gelen soru işareti ya da ‘Ne olacak’ kaygısı değil, yüzünüzde bazı konuların çözüldüğünü görmek, umudu, gülümsemeyi görmek ve bu mutluluğu yaşamak istiyorum. Dünyayı ters yüz etsek, ‘Sizin yaşam koşullarınızı bir gecede, bir yılda düzeltiriz’ demek, hayalcilik olur. Ama çocuklarınıza yatırım yaparsak, hayat değişiyor demektir.”

İMAMOĞLU ROMAN ÇALIŞTAYI 3 1576321999 14122019 rmn 5 31730

“KİMSEYE SIRTIMIZI DÖNMEYİZ”
“Bu sorunu çözme konusunda kamuyuz biz” diyen İmamoğlu, “Diğer kamu kurumlarıyla da el ele vererek, sizin sorununuzu çözeceğiz. Bakın, kamu hizmeti yaparken; ister belediye olsun, ister valilik olsun, ister başka bir nokta olsun, bu hizmetleri koordine eden ve sizin daha iyi yaşam elde etmenizi ortaya koyma çalışması içerisinde olurken, siyaset yapmayacağız. Bunu sokmayın süreçlerin içerisine. Kimsenin de bunu yapmasına müsaade etmeyin. Amaç, hayatı güzelleştirmek. Hangi kamu kurumu olursa olsun, biz iş birliğine hazırız. Kimseye sırtımızı dönmeyiz” şeklinde konuştu. İmamoğlu, “Ülkemizin son Cumhuriyet dönemindeki, eşitlikçi tavır aşma ve herkesi sürecin içine katma çabası için herkes bir mücadele verdi. Bu mücadele içerisinde belki de en fazla ihmal edilmiş ve hala bu konuda bu ihmalin sorunlarını yaşayan Roman vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz. Biz, elimizden geleni yapalım. Her şeyi yapalım ama siz sürece ortaklık etmiyorsanız, hiçbir anlamı yok yaptıklarımızın; başarıya ulaşmaz. Siz, sürece ortaklık edeceksiniz. Yani burada oturup, sadece sosyal yardımları konuşursak, günü kurtarırız. Hiçbir anlamı yok. Ben ne isterim biliyor musunuz? İstanbul’da, sosyal yardım yapmak zorunda kaldığımız tek bir vatandaşımız olmasın isterim” dedi.

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Alanya'da sürpriz buluşma...


Alanya'yı 1989 yılından bu yana yöneten belediye başkanları Cengiz Aydoğan, Mustafa Bekar, Hasan Sipahioğlu ve Adem Murat Yücel yemekte bir araya geldiler...

İLGİNÇ buluşmada yer alan Letonya Cumhuriyeti Alanya Fahri Konsolosu Nurkan Şaşmaz, sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan bir mesaj yayınladı. Alanya Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinden emekli olan Şaşmaz, mesajında 'Yılın Fotoğrafı! Benim Başkanlarım!' başlığını kullandı.

Şaşmaz'ın mesajı şöyle:

"Alanya'yı 1989'dan beri yöneten ve benim de çalıştığım Belediye Başkanlarımız, sırasıyla Cengiz Aydoğan, Mustafa Bekar, Hasan Sipahioğlu ve Adem Murat Yücel bu akşam beraber yemekte buluştular. Çok güzel birlik, beraberlik, dostluk mesajı verdiler. Birbirlerinin ve herkesin yeni yılını kutladılar. Tecrübelerini paylaştılar. Çok güzel bir tabloydu. Bana da eski bir gazeteci olarak başlığı atmak kaldı: Yılın fotoğrafı"

 

 

Zavlak Dim TV'de rüzgar gibi esti...
İyi Parti’li Zavlak Dim TV (dimtv.tv) ekranlarından açıkladı: Alanya Belediyesi son derece yüksek bedellerle adam akıllı hizmet vermeyen elektrik firması CK’ya kamu alanlarını ücretsiz veriyor...

DİM TV (dimtv.tv) ekranlarında izleyicisiyle buluşan Politika Kulisi’nin canlı yayın konuğu Alanya Belediyesi’nin İyi Parti’li Meclis Üyesi Hacı Mevlüt Zavlak oldu. Zavlak, Dim TV (dimtv.tv) Genel Yayın Yönetmeni Alper Kutay’ın sorularını yanıtladı. İzlenme rekorları kıran programda Alanya ve Antalya siyaseti konuşuldu. Zavlak sürece ve gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Programın öne çıkan satır başları ise şu şekilde oldu:


‘İTTİFAK OLMASA AK PARTİ’NİN DE KONUŞACAĞI ÇOK ŞEY OLURDU’

 

İttifakların Türkiye genelinde bizlere dayattığı iki kutuplu siyaset yüzünden karşılıklı atışmaların yaşanmadığı bir dönemden geçiyoruz. Ülke genelinde çok sesliliğin giderek azaldığı bir süreç yaşanıyor. İttifaklar bu anlamda ülkeye yaramadı diyebiliriz. Örneğin Ak Parti Alanya’da ittifakın öncesinde mevcut yönetimin karşısındaydı. Fakat ittifakla birlikte şu an yan yana yürüyorlar. İttifak olmasa bugün de daha önce söyledikleri gibi çok şey söyleyebileceklerini düşünüyorum. Aynı şey bizim için de geçerli. Bizler de büyükşehre ilişkin canımızı sıkan bir şey olsa bu konuda ittifak gereği kısık sesli konuşmayı seçeriz.


‘KARDEŞİM GİBİ SÖYLEMLER KULLANIRSAK MECLİS KAHVEYE DÖNER’

 

Alanya’da belediye başkanını çalıştırmamaya yönelik bir muhalefet çizgisi yok. 20 tane de önerge verebilirim. Bu hem halkın hakkı, hem de biz meclis üyelerinin en doğal hakkı. Komisyonlar sunulan önerilerin karara bağlandığı yerlerdir. Bizler de bu önerileri ilgili komisyonlara verilmesi için meclise sunuyoruz. Temsil ettiğimiz insanlar var. Üzerimizde insanların oyları var. Mecliste sunmuş olduğumuz önergelere karşılık olarak Adem beyin ‘Yarım saat bunları mı konuşacağız’ diye sorması açıkçası bizleri kırdı. Zira bu öneriler benim babamla ilgili değil halkın ve kentin sorunlarıyla alakalı. Üslupla da alakalı sorunlar yaşandı bu mecliste. Mesela Adem bey defalarca meclis üyemiz Alper beye ‘Kardeşim’ diye hitap etti. Biz kardeşim, biraderim gibi söylemler kullanmaya başlarsak birkaç hafta sonra meclis kahvehaneye döner.

 

‘HALKIN SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ MECLİSE SUNUYORUZ’


Teleferiğin fiyat tarifelerinin belirlenmesi noktasında meclisten geçirilen karar ihale kanunlarına aykırıdır. Yanı sıra fiyatının işletmenin karına yönelik belirlenmesi de anlamsızdır. Dolayısıyla bu ve bunun gibi pek çok sebepten bizler teleferiğin belediye encümeni tarafından belirlenen fiyat tarifeleri ile alakalı bir önerge sunduk. Teleferik önerimiz reddedildi. Takipçisi olacağız. Yerel esnafı korumak istiyoruz. Esnafımızın AVM’lerin karşısında ezilmesini istemiyoruz. Esnafın işini bitiren AVM’lerin arasında en az 300 metre olmasını talep ettik. Bu önerimiz de mecliste sonuç buldu. Kent Estetiği Komisyonu’nun kurulması gerektiğini söyledik. Zira kentin estetik açıdan giderek kötüleştiği açık. Devecilere şehir merkezinden gelen tepkiler var. Bu gerçekliği nasıl değerlendirebiliriz diye düşündüğümüzde Yörük kültürümüzü yaşatacak turistlerin de ziyaret edebileceği bir parkın Alanya’ya kazandırılması noktasında ortaklaştık. Yani devecilere ‘Alın develerinizi gidin’ demek yerine, ekmekleriyle oynamak yerine kentin bütününü mutlu edecek ve turizme katkı sağlayacak bu öneriye de bütün partiler sıcak baktı.

 

‘TÜRKİYE’NİN EN BORÇLU 5’İNCİ BELEDİYESİ OLARAK DEVRALINDI’


Antalya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en borçlu 5’inci belediyesi olarak devralındı. Biz burada ne diyoruz? Bu belediye sarayı halkın önceliği değilken neden bu parayı buraya harcıyorsun diye eleştiriyoruz. Muhittin bey de bir öncelik sıralaması mutlaka yapıyordur ve yapacaktır. Antalya BŞB AKP’deyken bakanlıktan istediklerini daha kolay alıyordu. Muhittin bey döneminde böyle değil. Elbette ki projeler bitirilecek. Fakat bunun için bir öncelik sıralaması yapılmalı.


DEVREDİLEN CADDELEDEKİ BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARI NE OLACAK?


Hiç kimse yerlerinden olmayacak. Mağduriyet yaşanmaması için bir çalışma yürütülüyor. Çalışma tamamlandıktan sonra zaten açıklanacaktır. Muhittin başkan kibirli bir insan değil. Eğer olsaydı Ak Parti’nin İlyas Şirin gibi pek çok bürokratı şu an çalışıyor olmazdı. Ki bu anlamda memlekette liyakat en zor bulunan şeyken, örneğin İlyas beyin liyakat sahibi olması Muhittin başkanımız tarafından dikkate alınıyorsa ‘Muhittin başkana helal olsun’ demek gerekir diye düşünüyorum.

 

‘PAZAR YERİ VE DÜĞÜN SALONU ZAMLARINDA DEDİĞİMİZE GELDİ’


Düğün salonlarına yüzde 50 zam yapmak istediler. Ret oyu kullandık. Ha keza Pazar yerleriyle alakalı ciddi oranda zam yapmak istediler. Biz yine ret verdik. Seçimlerden önce göstermelik zamlar yaparken, şimdi bu kararı aldırmaya çalışarak faturasını ortaklaştırmaya çalışıyorlar. Hiçbir şey iyiye gitmezken, aksine kötüleşirken vatandaşa bu zam yapılamaz. Bizler karşısındayız. İndirim yapılacağı ile alakalı bazı haberler çıktı. Kamuoyu yanıltılmasınlar. Bu tarifeyle alakalı önümüzdeki yılı beklemek zorundayız. Devlete verilen vergiyi toplamama yoluna nasıl gidecek, bu nasıl bir cesaret bizler de merakla izliyoruz. Biz söylemiştik. Daha 1 ay geçti. Döndü dolaştı bizim dediğimiz yere geldi.
GES ve asfalt için 25 milyonluk kredi talebinde bulundular. Bizler bunu komisyonda görüştük. Bizler güneş enerjisine evet demek, asfalt hizmetlerine ilişkin kredi talebine hayır oyu kullanmak istedik. Alanya Belediyesi zaten borçlu bir belediye. Gerekçelerimizi de sunduk. Lakin inatla ayırmak istemediler. Bizler de hayır oyu kullandık.

 

‘BELEDİYE TRAFO ALANLARINI CK’YA ÜCRETSİZ VERMESİ HALKA HAKSIZLIK’


Bizler meclise gelmezden evvel CK’ya trafo alanlarını ücretsiz veriyorlarmış. Yüksek bedellerle adam akıllı hizmet alamadığımız bu firmaya üstelik bir de kamu alanlarını ücretsiz veriyorlar. Biz ‘Hayır’ dedir. Ama kendileri bu duruma devam ediyorlar. Vatandaşlar ciddi oranlarda dağıtım bedelleri öderken, elektrik faturalarıyla mücadele ederken, üstelik karşılığında da adam akıllı hizmet alamazken, her yağmurda karanlıklar içerisinde kalırken, kentimiz hala yer altına alınmayan elektrik telleriyle doluyken, kamuya ait bu alanların özelleştirilerek devredilen bu firmaya verilmesine sonuna kadar karşıyız.


MECLİS ÜYESİ HACI MEVLÜT ZAVLAK’IN PARTİLERE DAİR GÖRÜŞLERİ


Son olarak partilerin ilçe teşkilatları hakkında görüşleri sorulan Zavlak şu şekilde özetledi:
Ak Parti: “Başarılı bir ilçe başkanı olduğunu düşünüyorum. Gençliğin enerjisini teşkilatına yansıtıyor. Arkasında Bakan Çavuşoğlu gibi bir faktör var. Bunun rahatlığını da yaşıyor. Belediye meclisinde de az evvel bahsettiğim gibi ittifaktan kaynaklı ılımlı bir tavırları var ve alınan kararlara saygı gösteriyorlar.
MHP: Kendim de içerisinden geldiğim için iyi biliyorum. MHP lider odaklı bir partidir. Onların da tutumu ittifak kapsamında ilerliyor.

 

CHP: Demokratik bir sürecin içerisindeler. Parti içi demokrasiye uygun olarak delege seçimlerini yaptılar. Bir genel kurula yani seçime yürüyorlar. Kendi iç meseleleriyle meşguller. Antalya ile koordinasyonları güzel. Gerek meclis üyelerinin gerekse de ilçe yönetiminin iletişim halinde olduklarını biliyoruz.
İYİ PARTİ: İyi Parti Türkiye için +90’da kazanılan bir penaltıdır. Büyükşehirlerin kazanılmasında aktif rol oynamıştır. Canla başla çalışmakta olup büyüyerek yoluna da devam edecektir.

 DİM TV POLİTİKA PROGRAMIpolitika d2773

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

KAYNAK: Yeni Alanya Gazetesi ve Dim Web Tv.

Gazeteler

Designed by: Masoud