head
2183026 810x458 75f08
Salı, 15 Ekim 2019

Yaşam-Magazin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve yönetimi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle dün Alanya Huzurevi’ni ziyaret etti...

Alanya Huzur evi sakinlerini ekibi ile ziyaret eden ve kendisini  tanıtan ve yaşlıların elini öpen  CHP Alanya ilçe başkanı Coşkun Karadağ, yaşlılarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Karadağ, “Bu imkanları sizlere bizlere sağlayan devletimizden ve milletimizden Allah razı olsun” dedi. 

Hürriyet Gazetesi’nde uzun yıllar yazarlık yapan ve Alanya Huzurevi’nde kalan Mehmet Fuat Sezer’le de sohbet eden Karadağ, yaşlılara çikolata ikram etti.

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun KARADAĞ;

--Alanya da pazar yerleri zamlarını kınıyoruz...

--Alanya da Düğün salonlarına yapılan zamları kınıyoruz...

--Ülkemiz de Elektriğe yapılan zamları kınıyoruz...

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Alanya Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda Millet İttifakı meclis üyelerini yapıcı eleştirilerinden dolayı tebrik etti.

Karadağ, Alanya Belediye Meclisi'nde alınan zam kararlarını doğru bulmadığını söyledi.

KARADAĞ, "Salı günü yapılan Alanya Belediye Meclisi toplantısında çok iyi performans gösteren CHP ve İyi Parti mensubu belediye meclis üyesi arkadaşlarımı kutluyorum. Alanya'nın birçok sorununa değindiler. Bir çok konuda yapıcı eleştirileri oldu. Hepsine teşekkür ediyorum. Belediyenin bu toplantısında göze batan en önemli husus, Alanya Belediyesi'nin düğün salonlarına yapmış olduğu zamlardı. Özellikle kırsaldaki düğün salonları dar gelirli vatandaşlarımızın çocuklarını evlendirmeleri için yapılan güzel bir hizmet. Ancak bunun ücretlerinin çok oluşu bu aileleri zorlayacaktır” dedi.

DÜĞÜN SALONUmahkemeden flas dugun salonu karari pBj 1af99


‘DAR GELİRLİ GENÇLER ÜZÜLECEK’
Türk geleneklerinde düğün yapana yardım edildiğini, ancak yüzde 100 oranındaki bir zammın yeni evlenecek olan gençlerin belki bir buzdolabı veya fırın alamamasına neden olacağını söyleyen Karadağ, “Bu hizmetin bir kamu hizmeti kabul edilip, hiç olmazsa eski halinde kalması çok daha iyi olacaktı. Ancak maalesef bu artık geçti. Millet İttifakı'ndaki arkadaşlarımız bu konuya ret oyu verdi. İkinci en önemli husus ise pazaryerindeki küçük esnafımızın pazaryerlerindeki kira oranının yüksek oluşu. Yüzde 100'e yakın oranında bir zam oldu. Bu zam çok fazla. Zaten esnaf sıkıntı içerisinde, kıt kanaat geçiniyor. Ayrıca yüzde 100 gibi bir zam çok büyük bir yük. Küçük esnafımızın belini bükecektirKaradağ, Örneğin, Avsallar'da tekstil ve gıda için bir pazarcıdan yıllık 3 bin 500 TL artı KDV alınacak. Bu da çok büyük bir rakam" ifadelerini kullandı.

 

elektriğe zamimages 9 c9b41


‘ELEKTRİK ZAMMINI KINIYORUZ’
 Yüzde 14.9 oranındaki elektrik zammına da değinen Karadağ, "Nasıl bir hesap yapıldıysa elektriğe büyük bir zam oldu. Elektriğe zam yapılınca hayat birdenbire zorlaşır. Çünkü her konuyu etkiliyor, her konuda elektrik tüketiyoruz. Özellikle kış döneminin yaklaştığı bu sürede ısınmadan ocağa kadar birçok noktada her şeye elektrik kullanıyoruz. Elektriğe zam gelince bütün zamlar ardı ardına devam edecektir. Bu zamları da kınıyorum, çok aşırı oldu. İki yıl içerisinde yüzde 40 ila 50 oranında elektrik zammı oldu. Bu zamlar, halkın gelirini elektrik üreten veya dağıtımını yapan bir takım firmalara peşkeş çekilmesidir" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu, yüksek lisans programını başarıyla tamamlayarak diploma almaya hak kazandı...

Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programını başarıyla tamamlayan Toklu, diplomasını ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın elinden aldı.

Diploma töreninde ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş ve ALKÜ Genel Sekreteri Fatih Özdemir de hazır bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kurban Bayramı öncesinde belediye personeliyle bayramlaştı...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen törene, Başkan Muhittin Böcek'in yanı sıra Başdanışman Cansel Tuncer, Genel Sekreter Vekili Mustafa Gürbüz, genel sekreter yardımcıları ve danışmanlar katıldı. Belediye çalışanları, daire başkanları ve birim müdürleri önderliğinde bayramlaşma törenine katılarak Başkan Böcek ile tokalaştı. Belediye personeliyle tek tek el sıkışan Başkan Böcek, tüm çalışanlarının Kurban Bayramı'nı kutladı.

BÖCEK BAYRAMLAŞTI 2 18f2f5cc8913d4ca5fd0065f5f777534 730e7

Kurban Bayramı süresince vatandaşların ve tatilcilerin hiçbir sıkıntıyla karşılaşmaması için Büyükşehir Belediyesi'nin tüm birimlerinin bayram süresince görevde olacağını ifade eden Başkan Böcek, "Yerli yabancı vatandaşlarımızın sağlık, mutluluk, huzur ve güven içerisinde bayram geçirebilmeleri için başta biz Antalya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediye başkanı arkadaşlarımız, tüm kurum ve kuruluşlar hepimiz vatandaşlarımızın memnuniyeti ve mutluluğu için 24 saat ayakta olacağız. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak 3 yerde ücretsiz kurban kesim hizmeti vereceğiz. Vatandaşlarımız dini vecibelerini yerine getirecekler" dedi.

BÖCEK BAYRAMLAŞTI 3 55916d061d12d435c4dc88ab9f7563c5 0f1aa

TRAMVAY HİZMETE GİRİYOR

Kurban Bayramı süresince Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği resmi plakalı otobüsler, Antray ile nostalji tramvayın ücretsiz yolcu taşıyacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Aynı zamanda pazar günü tramvay çalışmaya başlıyor. Bayram boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak. Ben bu vesile ile sevgili hemşerilerimizin, Antalya'ya gelen bütün konuklarımızın Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum" diye konuştu.

PERSONELİN MAAŞLARI YATTI

Kurban Bayramı öncesinde personelin maaşlarının ve ikramiyelerinin yattığını belirten Başkan Böcek, “Belediyemizde 12 bin 553 çalışanımız var. Bu çalışanlarımızla ilgili dinimizde bile teri soğumadan işçinin hakkını vermek boynumuzun borcudur. Biz böyle bir görüş ve düşünce içerisinde bu göreve talip olduk. Yanımızda çalışanlarımızın maaşları yattı ve ikramiye hak edenler ikramiyeleri de dahil olmak üzere yatırmış olduk. Biz bütün vatandaşlarımızın emrinde ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Kurban Bayramı'nın tüm İslam alemine, ülkemize, ailelerine herkese sağlık mutluluk huzur ve barış dolu güzel günler getirmesini diliyorum" dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; dünyada yaşanan sıkıntılara, ülkemizdeki sosyo-ekonomik sorunlara rağmen Kurban Bayramı’na, omuz omuza, dayanışma içerisinde ulaşabilmenin çok değerli olduğunu söyledi...

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Uysal, mesajında şu ifadeler yer verdi: “Sevgili komşularım bir Kurban Bayramı’na daha birlikte ulaştık. Dünyadaki sıkıntılara ve ülkemizi saran sosyo-ekonomik dertlere rağmen bir Kurban Bayramı’nı daha beraber idrak edebilmek güzel. Sosyal barışımızı teyit edeceğiz, tasada ve kıvançta beraberliğimizin altını çizeceğiz, büyüklerimizi ziyaret edeceğiz, dostlarımız ile buluşacağız ve bayramın bütün güzelliklerini birlikte yaşayacağız. Kurban Bayramı’mız kutlu olsun. Nice bayramlara hep birlikte ulaşalım.”

Gazeteler

Designed by: Masoud