head
2183026 810x458 75f08
Cuma, 23 Nisan 2021

Yaşam-Magazin

Yüce Türk ulusunun, “Kendi kendini yönetmeye başladığı” bu anlamlı günün yıl dönümünde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. Yılı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın onur, gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözünün tecelli ettiği yer olan TBMM’nin 101. yılı kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bize bu güzel geleceği hazırlayan tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Kıymetli çocuklar,

“Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı 23 Nisan'ı sizlere armağan etti. Geleceğimizin teminatı olan siz değerli çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

Gönül isterdi ki bu özel ve güzel bayramı sizlerle birlikte sokaklarda meydanlarda doyasıya kutlayalım. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl da evlerdeyiz. Ama inanıyorum ki hepiniz Ata'mıza olan sevgi ve minnetinizi kalplerinizde hissedeceksiniz. Büyükşehir Belediyesi olarak dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ın Antalya’da coşkuyla yaşanması için mobil etkinlikler düzenliyoruz. Online olarak evlerinize konuk olduğumuz 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliğimize gösterdiğiniz ilgi de bizleri mutlu ediyor.

Ayrıca sadece araçlardan oluşacak mobil kortej ile Antalya caddelerinde 23 Nisan coşkusunu beraber yaşayacağız. Muhittin Amca’nız olarak sizlerden tek isteğim bu zor günleri aşana kadar maske, temizlik ve mesafe kuralına uymanız ve online etkinliklerimizle bayram coşkusunu yaşamanız. Bu zorlu günleri geride bıraktığımızda bayramımızı güzel Antalya’mızın dört bir yanında hep birlikte coşkuyla kutlamaya söz veriyorum.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, sağlıklı günlerde sizlerle bir arada olmayı diliyorum.

Muhittin BÖCEK
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

Alanya Belediyesi, Mahmutlar Mahallesi’nde başlatılan asfalt çalışmalarına Küves ve Recepli Sokak’ta devam ediyor.

asalt 2 8b4dc

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bayram öncesi bölgede yaşayan vatandaşlarımızı kaliteli yollarla buluşturmayı hedefliyoruz.” dedi...

asalt 3 ac9cc

 

BAŞKAN YÜCEL; “BAYRAMA KADAR ASFALT VE ALTYAPI ÇALIŞMASINI TAMAMLAYACAĞIZ”...

Alanya Belediyesi, Mahmutlar Mahallesi’nde başlattığı asfalt çalışmalarına Küves Caddesi ile Recepli Sokak’ta devam ediyor. Mahmutlar merkez ve kırsalında devam eden asfalt çalışmalarını Ramazan Bayramı öncesi tamamlayacaklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Mahmutlar Küves ve Recepli Sokak’ta toplamda 2,5 km asfalt serimi yaparak bayram öncesi bölge halkını kaliteli ve güvenli caddelerle buluşturacaklarını söyledi.

asalt 4 52bde

 

 

 

HABER: Sariye KAYATURAN

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Dinek Mahallesi’nde 45, Mahmutlar Mahallesi’nde ise 30 yıldır sorun olan imar problemini çözüme kavuşturduklarının müjdesini verdi. Başkan Yücel, “Alanya’nın hayallerini tek tek gerçekleştiriyoruz” dedi...

Encümen toplantısının ardından konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Dinek ve Mahmutlar Mahallelerinin yıllardır devam eden imar sorununun ortadan kalktığının müjdesini verdi.

tapu müjdesi 1 bb3d8

“TESCİL İŞLEMLERİ TAMAMLANDI”...

Başkan Yücel, “Alanya Belediye Encümenimizin 10.09.2020 tarih ve 1460 sayılı kararı ile onaylanan Mahmutlar Mahallesi 31 No’lu düzenlemesi ile bölgenin parselasyon planı onaylanmış olup 13.04.2021 tarihinde Alanya Tapu Müdürlüğünce tescili yapılmıştır. Yine 16.01.2020 tarih ve 106 sayılı kararı ile onaylanan Dinek Mahallesi düzenlemesi ile parselasyon planı onaylanmış olup, 13.04.2021 tarihinde Alanya Tapu Müdürlüğünce tescili yapılmıştır.” diye konuştu.

tapu müjdesi 3 1e6c0

“TAPU ÇIKTILARI HAZIRLANDI”...

Dinek Mahallesi’nde 45, Mahmutlar Mahallesi’nde ise 20 yıllık imar sorunu olduğunu, vatandaşların tapu edinme noktasında sorun yaşadığını belirten Başkan Yücel, “Dinek ve Mahmutlar Mahallelerimizin sakinlerine bu müjdeyi verdiğim için çok mutluyum. Çalıştık, çabaladık ve iki bölgemizin de imar sorununu çözüme kavuşturduk. İki bölgemizde de 18. Madde uygulamalarımızı sonuçlandırdık. Önümüzde bu mahallelerimizle ilgili bir imar sorunu kalmadı. Tapularımız da çıktı, vatandaşlarımız tapularını teslim alabilecekler. Dinek ve Mahmutlar Mahallelerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle belediye başkanlığı koltuğunu 2. sınıf öğrencisi Ada Beren Yankuncu’ya emanet etti...

başkanın koltuğuna oturdu2 aa837

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun şerefine tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da başladı. Kutlamalar çerçevesinde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, her yıl olduğu gibi bu yıl da başkanlık koltuğunu çocuklara emanet etti.

başkanın koltuğuna oturdu3 fdd88

GENÇ BAŞKAN HAYVANAT BAHÇESİ İSTEDİ...

Hacıkadiroğlu İlkokulu 2-B sınıfı öğrencisi Ada Beren Yankuncu, 23 Nisan’da Başkan Yücel’in yerine Alanya Belediye Başkanı oldu. Başkan Adem Murat Yücel’e taleplerini sıralayan genç Başkan Yankuncu, Alanya’ya hayvanat bahçesi ve spor alanları yapılması istediğini belirtti.

başkanın koltuğuna oturdu4 af340

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN MACERA PARKINI HAYATA GEÇİRİYORUZ”...

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise başarılarıyla parlayan bir nesil oluşturmak adına gençler için sürekli çalıştıklarını ve yeni projeler ürettiklerini belirterek, “Tüm çocuklarımız ve gençlerimiz için Kızılalan Mevkii’nde Macera Parkı projemizi hayata geçiriyoruz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Çok kısa sürede hayata geçirip siz çocuklarımızın hoş vakit geçirebileceği alanları oluşturmuş olacağız. Spor alanlarının sayısını da arttırmak için durmadan çalışıyoruz” dedi.

başkanın koltuğuna oturdu5 608e5

YANKUNCU’DAN BAŞKAN YÜCEL’E BAŞARI SÖZÜ...

Alanya Belediyesi anı defterini de imzalayan Yankuncu, Başkan Yücel’e gençlere yönelik çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Başkan Yücel de, Yankuncu’dan derslerine çok çalışması adına söz isteyip, hediyeler takdim etti. 

başkanın koltuğuna oturdu6 c8541

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Alanya Millet İttifakı ortakları CHP ve İYİ Parti ortak bir basın açıklaması düzenleyerek, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya yatırımlarını anlattılar ve kamuoyunda konuşulan haksız iddialara cevap verdiler...

MİLLET İTTİFAKI BÜYÜKŞEHİRİ ANLATTI 4 COŞKUN KARADAĞ bed4a

CHP ALANYA İLÇE BAŞKANI  COŞKUN KARADAĞ 23 NİSAN DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA TEPKİ GÖSTERDİ...

Alanya Güneşi Gazetemizin sorusu üzerine; "Milli Bayramlar varlığımızın teminatının anlatıldığı ve anıldığı tarihsel destanımızdır.Vatanımızın özgürlüğünün sonsuza kadar kalması için yeni nesillere aktarılan ve o savaş ve işgal yıllarının anlatılıp hatırlatıldığı bu özel günlerde uygulanan sokağa çıkma yasaklarını çok manidar buluyor ve AK PARTİ Hükümetini bu konuda kınıyoruz. Lebaleb dolu salonlarda kongre yapan Ak  Parti hükümeti ve Erdoğan ; Milli bayramlarda sürekli engel çıkarıyor. 19 yıldır Milli Bayramları halkımıza kutlatmamak ve yaşatmamak için elinden geleni yaptıkça,Milli hislerimiz daha çok gururla halkımız tarafından kutlanıyor yaşanıyor."diyerek tepkisini gösterdi. 

 

MİLLET İTTİFAKI BÜYÜKŞEHİRİ ANLATTI 2 53bad

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PANDEMİYE RAĞMEN HİZMET VE YATIRIMLARINA DEVAM ETTİĞİ GİBİ YENİ YATIRIMLARA İMZA ATTI...

 

Millet İttifakı ortakları Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti Alanya temsilcileri bugün ortak bir basın açıklaması düzenlediler. Toplantıya CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ile Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Erkan Demirci ve Hasan Can Kamburoğlu katıldı.

Karadağ, Büyükşehir Belediyesi’nin bazı çalışmalarına yapılan eleştirilere yanıt vermek istediğini belirterek ”Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek, biliyorsunuz zorlu bir tedavi süreci atlattı. Ancak kendisi bir Antalya aşığıdır ve 23 yıl Antalya’ya zaten hizmet etmiştir. Muhittin Böcek halkın iradesi ile seçilmiştir. Eleştiri elbet olacaktır ama bu iradeye karşı çıkılamaz. 2014 yılında çıkan Büyükşehir Yasası sonrası Sayın Türel Alanya’mıza ne yapmıştır? Önce bir bunu sormak lazım. Bir doğalgaz gelecekti ama hala başlamadı bile. Bir çevre yolu projesi vardı 2019 yılında bitmesi gerekirken, hala devam ediyor. Bütün bunların üzerinde şu anda Büyükşehir Belediye Başkanımız büyük projeleri bitirme aşamasında. Bütün bu saldırıların altında yatan ise mevcut siyasi iktidarın yönetememesidir.” dedi.

MİLLET İTTİFAKI BÜYÜKŞEHİRİ ANLATTI 5 ERKAN DEMİRCİ e797a

Karadağ’ın ardından konuşan Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Erkan Demirci “önce ne yapmadık” diyerek sözlerine başladı ve “Biz Alanya’nın gelirlerine el koymadık. Caddelerine el koymadık. Mesire yerlerine el koymadık. Alanya Belediyesi ile farklı siyasi görüşe rağmen gerginlik yaratmadık uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Alanya Belediyesi zaten kendi başına her şeyi halledebilecek bir güce sahiptir” dedi.
2 yıldır borç ödemeye çalıştıklarını belirten Erkan Demirci, “Türkiye’nin en borçlu yedinci belediyesi konumundayız. Borcun büyük bir kısmı dövizle. 1 yıldır yaşanan pandemi süreci ve başkanımızın hastalığı bizi biraz engellese de bunarla rağmen iyi bir dönem geçirdik. Hasan Bey tarafından başlayan yapılan bir toptancı hali projesi vardı. Biz devraldığımızda yüzde 30 civarındaydı. Şu anda yüzde 70 civarına geldi proje. Projede büyük yanlışlar ama devletin parası heba olmasın diye devam edelim dedik. İkinci olarak Katı Atık Bertaraf Tesisi yine Hasan Bey’in döneminde başlayan projeydi. Geçen dönemde bu bitirilemedi ama bizim dönemimizde bitirildi. Antalya Valiliği’nin başlattığı Gülevşen Camii var ve bizim için çok önemli bir yer. Bu yapının restorasyonu ile ilgili ciddi çalışmalar yapıldı. Alanyaspor tesisleri ile ilgili bir duraklama yaptık ve bunu sebebi borçlarla ilgili önümüzü görmekti. Şimdi onları gördük ve çalışmalar yeniden başladı. Mezarlıklar Alanya’nın büyükşehir tarihinde belki de en iyi hizmet görüyor. Bunlar küçük belediyecilik işleri gibi ama daha önce hiç yapılmamıştı. Çok eksik yapılıyordu bu işler. Kırsal hizmetlerde özellikle yollarla ilgili bir takım çalışmalar yaptık. Aslında gönlümüzden daha fazlası geçiyor, daha yapılması lazım ama bütçe nedeniyle biraz sarktı umarım bu yıl onları da gerçekleştiririz. Bu konuda yaptıklarımızın bedeli toplam 7 Milyon Lira. Şu anda Sapadere bölgesinde bu yol çalışmaları sürüyor” şeklinde konuştu.

MİLLET İTTİFAKI BÜYÜKŞEHİRİ ANLATTI 3 3635f

ASAT ile ilgili de konuşan Demirci, “Burada da içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu ve depo inşaatı gibi konular rutin olarak yapılıyor. 68 bin 895 km içme suyu hattı döşendi. 9 km’nin üzerinde 30 farklı mahalleye kanalizasyon hattı döşendi. 35 tane içme suyu deposunun bakım, onarımları yapıldı. 12 tane de devam eden yeni depo yapımı var. Konaklı Atık Su Arıtma Tesisi’nde koku ve ciddi anlamda tadilat gerektiren yapı sorunu vardı. Yaklaşık 12.5 milyon bir bedelle tesisin yenilenme çalışmaları devam ediyor. Tesisin kapasitesi de 2 katına çıkacak bu çalışmadan sonra. Yine Hasan Bey döneminden kalan Temiz Su Arıtma Tesisi projesini biz devraldık. DSİ’ye yapılan ödemeleri biz devraldık ve ödemelere başladık. Alanya bu proje sonrası tertemiz, pırıl pırıl bir suya kavuşacak. İnşallah performansımızı arttırarak bundan sonraki süreçte de Alanya’ya hizmet etmeye çalışacağız. Örneğin Eski Gazipaşa Caddesi’ne bisikletçilerin kullanacağı bir bisiklet yolu yapmak istiyoruz. Alanya Belediyesi de Yeşilöz’e kadar yolu getirirse hem profesyonel bisikletçiler hem de amatör bisikletçiler bu yolu kullanabilecek” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud