head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 25 Ağustos 2019

Yaşam-Magazin

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kurban Bayramı öncesinde belediye personeliyle bayramlaştı...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen törene, Başkan Muhittin Böcek'in yanı sıra Başdanışman Cansel Tuncer, Genel Sekreter Vekili Mustafa Gürbüz, genel sekreter yardımcıları ve danışmanlar katıldı. Belediye çalışanları, daire başkanları ve birim müdürleri önderliğinde bayramlaşma törenine katılarak Başkan Böcek ile tokalaştı. Belediye personeliyle tek tek el sıkışan Başkan Böcek, tüm çalışanlarının Kurban Bayramı'nı kutladı.

BÖCEK BAYRAMLAŞTI 2 18f2f5cc8913d4ca5fd0065f5f777534 730e7

Kurban Bayramı süresince vatandaşların ve tatilcilerin hiçbir sıkıntıyla karşılaşmaması için Büyükşehir Belediyesi'nin tüm birimlerinin bayram süresince görevde olacağını ifade eden Başkan Böcek, "Yerli yabancı vatandaşlarımızın sağlık, mutluluk, huzur ve güven içerisinde bayram geçirebilmeleri için başta biz Antalya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediye başkanı arkadaşlarımız, tüm kurum ve kuruluşlar hepimiz vatandaşlarımızın memnuniyeti ve mutluluğu için 24 saat ayakta olacağız. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak 3 yerde ücretsiz kurban kesim hizmeti vereceğiz. Vatandaşlarımız dini vecibelerini yerine getirecekler" dedi.

BÖCEK BAYRAMLAŞTI 3 55916d061d12d435c4dc88ab9f7563c5 0f1aa

TRAMVAY HİZMETE GİRİYOR

Kurban Bayramı süresince Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği resmi plakalı otobüsler, Antray ile nostalji tramvayın ücretsiz yolcu taşıyacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Aynı zamanda pazar günü tramvay çalışmaya başlıyor. Bayram boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak. Ben bu vesile ile sevgili hemşerilerimizin, Antalya'ya gelen bütün konuklarımızın Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum" diye konuştu.

PERSONELİN MAAŞLARI YATTI

Kurban Bayramı öncesinde personelin maaşlarının ve ikramiyelerinin yattığını belirten Başkan Böcek, “Belediyemizde 12 bin 553 çalışanımız var. Bu çalışanlarımızla ilgili dinimizde bile teri soğumadan işçinin hakkını vermek boynumuzun borcudur. Biz böyle bir görüş ve düşünce içerisinde bu göreve talip olduk. Yanımızda çalışanlarımızın maaşları yattı ve ikramiye hak edenler ikramiyeleri de dahil olmak üzere yatırmış olduk. Biz bütün vatandaşlarımızın emrinde ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Kurban Bayramı'nın tüm İslam alemine, ülkemize, ailelerine herkese sağlık mutluluk huzur ve barış dolu güzel günler getirmesini diliyorum" dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; dünyada yaşanan sıkıntılara, ülkemizdeki sosyo-ekonomik sorunlara rağmen Kurban Bayramı’na, omuz omuza, dayanışma içerisinde ulaşabilmenin çok değerli olduğunu söyledi...

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Uysal, mesajında şu ifadeler yer verdi: “Sevgili komşularım bir Kurban Bayramı’na daha birlikte ulaştık. Dünyadaki sıkıntılara ve ülkemizi saran sosyo-ekonomik dertlere rağmen bir Kurban Bayramı’nı daha beraber idrak edebilmek güzel. Sosyal barışımızı teyit edeceğiz, tasada ve kıvançta beraberliğimizin altını çizeceğiz, büyüklerimizi ziyaret edeceğiz, dostlarımız ile buluşacağız ve bayramın bütün güzelliklerini birlikte yaşayacağız. Kurban Bayramı’mız kutlu olsun. Nice bayramlara hep birlikte ulaşalım.”

GENÇLİĞİN HAYKIRIŞI...

Ey Türk gençliğinin yaşam alanlarına istikamet gösterenler,

Birinci vazifeniz , temiz ve yaşanabilir bir çevre inşa etmek ve bunu ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinizin ve istikbalinizin yegâne temeli budur. Bu temel sizlerin en kıymetli hazinenizdir. İstikbalde dahi sizleri bu hedeften saptırmak isteyecek, dahili ve harici rant avcıları olacaktır. Bir gün, tüm imar planlarının düzgün uygulanmasını ve çevreyi müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin!

Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. Memleketin güzelliğine ve değerlerine kastedecek bilinçli ve bilinçsiz düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir yaptırımcılığın mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile bütün sahiller işgal altına alınmış, ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş yaşanamaz hale getirilmiş olabilir.

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin maddi emelleriyle tevhit edebilirler.

Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş ortaya çıkan bu olumsuz durum karşısında adeta çaresiz olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, imar ve çevre kirliliğinden vede işgallerden memleketi kurtarmaktır! Muhtaç olunan kudret Yüce halkımızın oylarıyla icra makamındaki yöneticilere tevdi edilmiş olup ayni zamanda.damarlarınızdaki asil kanda ziyadesiyle mevcuttur.

 

Tramvay İBB Başkanı gördü!

İMAMOĞLU VALİYİ ZİYARET ETTİ 2 1561984680 PHOTO 2019 07 01 15 17 26 d38bd

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, mesaisinin ikinci gününde önce İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı Cağaloğlu'ndaki makamında ziyaret etti. Sonra Gülhane İstasyonu'ndan tramvaya binen İmamoğlu, vatandaşlarla beraber ayakta yolculuk yaptı. İBB Başkanı'nı bir anda vagonda gören vatandaşlar, kısa bir şaşkınlığın ardından İmamoğlu ile sohbete koyuldu. Laleli'de tramvaydan inen İmamoğlu, buradan yürüyerek Saraçhane'deki İBB binasına ulaştı. Vatandaşlar, İmamoğlu'na, yol boyu sevgi gösterilerinde bulundu.

İMAMOĞLU VALİYİ ZİYARET ETTİ 3 1561984680 PHOTO 2019 07 01 15 17 27 1 0fb17

CAĞALOĞLU - GÜLHANE - LALELİ - SARAÇHANE / İSTANBUL

 

İMAMOĞLUNDAN VALİ ZİYARETİ 6 1561984681 PHOTO 2019 07 01 15 17 28 2 043cf

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, güne İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı ziyaret ederek başladı. Basına kapalı gerçekleştirilen İmamoğlu-Yerlikaya görüşmesi, 1 saat 10 dakika sürdü. Toplantı sonunda herhangi açıklama yapılmadı. Cağaloğlu'ndaki valilik binasından aracıyla ayrılan İmamoğlu, Gülhane Tramvay İstasyonu'nda otomobilinden indi. Bir anda karşılarında İmamoğlu'nu gören vatandaşlar, bir anda İBB Başkanı'nın etrafını kuşattı. Kimi vatandaşlar İmamoğlu ile ''selfie'' yaparken, bazı vatandaşlar da yakınlarını cep telefonlarından yaptıkları canlı yayınlarla İBB Başkanı ile buluşturdu.

İMAMOĞLUNDAN VALİ ZİYARETİ 13 1561984682 PHOTO 2019 07 01 15 17 30 3 5b61e

''GÖNÜLLERİMİZDESİN BAŞKAN''

İMAMOĞLUNDAN VALİ ZİYARETİ 4 1561984681 PHOTO 2019 07 01 15 17 28 e7b3a

İmamoğlu, yoğun ilgi altında Gülhane İstasyonu'ndan oldukça kalabalık olan tramvaya bindi. Bir anda İmamoğlu'nu vagonda gören yolcular, kısa bir şaşkınlıktan sonra İmamoğlu ile sohbete koyuldu. İmamoğlu, kalabalık içerisinde ayakta yaptığı yolculuk boyunca vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi ve onlara ulaşımla ilgili projelerinden söz etti. Bu sırada bir vatandaş, ''Öğrenciler için bir şey yapmayacak mısınız'' diye sorunca İmamoğlu, ''Yaptık. Öğrenci kartlarını 40 TL'ye indirdik'' yanıtını verdi. İmamoğlu, gazetecilerin İstanbul'un trafik sorunu ile ilgili sorularını da yine vagon içerisinde kalabalık arasında yanıtladı. Bu sırada bir vatandaş, ''Kızım sizi görmek istiyor Başkanım, arkaya gelin'' deyince İmamoğlu, bulunduğum yerden hareket edemiyorum. Artık peronda görüşürüz'' yanıtını verdi. Bu sırada bir vatandaş, ''Gönüllerimizdesin Başkan'' diyerek İmamoğlu'na sevgisini belli etti. Başka bir vatandaş da ''Allah razı olsun. Halkın içine katıldı'' diyerek İmamoğlu ile birlikte yolculuk yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İMAMOĞLUNDAN VALİ ZİYARETİ 15 1561984682 PHOTO 2019 07 01 15 17 31 1 451fc

''BAŞKANIM LÜTFEN EŞİMLE TELEFONDA KONUŞUR MUSUNUZ?''

İMAMOĞLUNDAN VALİ ZİYARETİ 14 1561984682 PHOTO 2019 07 01 15 17 31 6e64c

İmamoğlu, Laleli İstasyonu'nda tramvaydan indi ve İBB'nin Saraçhane'deki merkez binasına yürümeye başladı. Vatandaşın İmamoğlu'na olan yoğun ilgisi, bu hat üzerinde de artarak devam etti. Yaya vatandaşlar kadar trafikte araç kullanan yurttaşlar da İmamoğlu'na sevgi gösterilerinde bulundu. Bir taksici, ''Her şeyi çok daha güzel yap Başkan'', bir halk otobüsü şoförü de ''Her şey çok güzel olacak'' şeklinde araçlarından bağırarak İmamoğlu'na destek verdi. Birçok esnaf da İmamoğlu'nu iş yerlerine çay içmeye davet etti. Belediyede randevuları olduğunu belirten İmamoğlu, esnafa, bir sonraki sefer dükkanlarına gelme sözü verdi. Bu sırada bir esnaf, İmamoğlu'na sevgisini, ''Adam geliyor, adam'' sözleriyle belli etti. Erkek bir vatandaş da koşarak İmamoğlu'nu yakaladı ve ''Başkanım canlı yayında burada olduğunuzu gördüm ve koşarak yanınıza geldim. Lütfen eşimle telefonda konuşur muzunuz'' şeklinde ricada bulundu. Vatandaşı kırmayan İmamoğlu, yurttaşın eşiyle telefonda kıs bir süre görüştü. Bir başka vatandaş da İmamoğlu'nun insanlarla kurduğu yakın temasa övgüde bulunarak, ''Böyle halkın içine gir sürekli Başkanım. Millet seni görsün'' dedi. Laleli'den Saraçhane'ye, kendisine gösterilen yoğun ilgi nedeniyle zorlukla ulaşan İmamoğlu'nu, İBB önünde de kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı. Yine zorlukla İBB binasına giren İmamoğlu, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı:

İMAMOĞLUNDAN VALİ ZİYARETİ 16 1561984682 PHOTO 2019 07 01 15 17 31 2 eb1f3

VALİYLE GÖRÜŞME

Vali Yerlikaya ile 1 saate yakın bir görüşmeniz oldu. Görüşmenin ayrıntılarını öğrenebilir miyiz? 50 günlük görev süreci içerisinde alınan kararları konuştunuz mu?

İMAMOĞLUNDAN VALİ ZİYARETİ 17 1561984682 PHOTO 2019 07 01 15 17 31 3 07b85Karşılıklı sohbetimizin konusu İstanbul. Önümüzdeki aylarda nasıl bir başlangıç yapmamız gerektiğini, İstanbul'un sorunlarına temel sorunlarına eğileceğimizi, ortak nasıl hamleler yapabileceğimizi konuştuk. Açıkçası 45-50 günlük süreci konuşamadık. Onunla ilgili de ek görüşmelerimiz olacak. Devlet geleneği gereği, nezaket gereği Valimizi ziyaret ederek, önümüzdeki günlerde beklentilerimizi, onların beklentilerini, daha çok İstanbulluların ne istediğini konuştuk. Verimli bir sohbet oldu. Umarım İstanbul'a güzel hizmetlerimiz olacak iş birliği ile. Çünkü her iki kurum da devlet kurumu. Valimiz ve bizler, kurumlarla hizmet seferberliği başlatacağımızı söyledik.

SOSYAL YARDIM KARTLARININ KAPATILMASI

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nden Sosyal Yardım Kartı kullananlara giden bir mesaj var. 30 Haziran tarihi itibariyle bu kartların kapatıldığı söyleniyor. Bu konuda bir bilgi kirliliği var…

İMAMOĞLUNDAN VALİ ZİYARETİ 19 1561984682 PHOTO 2019 07 01 15 17 32 1 cc22bArkadaşlarım bu haberi alır almaz hafta sonu görüştük. Cumartesi sabah hemen bununla ilgili bir toplantı yaptılar ve bu sorun düzeltildi. Kartların kullanıma açıldığına dair mesajlar iletildi. İletilmeye de devam ediyor. Bu konuda bir sıkıntı yaşamayacağız. Sadece teknik bir sıkıntı olduğunu düşünüyoruz. Bu talimat benim bilgim dahilinde değildi. İnceliyor arkadaşlarımız.

ÇAKARLI ARAÇ KULLANIMI

İMAMOĞLUNDAN VALİ ZİYARETİ 21 1561984682 PHOTO 2019 07 01 15 17 33 1 47106

Cumhurbaşkanlığı, çakarlı araç kullanan milletvekili ve belediye başkanlarına bir uyarı gönderdi. Acil durumlar dışında yolların kapatılmaması ile ilgili. Sizin de seçim kampanyası boyunca özellikle bu makam araçlarıyla ilgili söylemleriniz olmuştu. Nasıl değerlendiriyorsunuz bu talimatı?Olumlu değerlendiririm tabii ki. Türkiye'nin normalleşmesi, uygar tavırlara davranışlara erişmesi her hususta bunlar önemli. Sayın Cumhurbaşkanı'nın buna dikkat çekmesi doğru. Ancak devletin her kademesinde fark edilir bir şekilde bunun değişmesi lazım. Hiç kimsenin "mış" gibi yapmaması lazım. Bizim zaten hazırlığımız var. Protokol ya da makam aracı diye tarif ettiğimiz araçların sayılarını tespit ettiriyoruz. Hepsini bir araya toplayacağız. Sistemli bir şekilde bunun kullanılması noktasında vatandaşı rahatsız etmeyecek şekilde bir düzen oluşturacağız. Kaldı ki fazlalıklarla da ilgili olarak tasarruf kalemi anlamında çalışmalarımız olduğunu söylemiştim. Keşke bu ve bunun gibi düzenlemeler devam etsin. Bu da normalleşmenin bir parçası.

KÖPRÜLERE ASILAN AFİŞLER

İMAMOĞLUNDAN VALİ ZİYARETİ 22 1561984682 PHOTO 2019 07 01 15 17 33 2 a2312

Köprülerde ne kadar afiş asıldı? Maliyeti nedir?

- Sanıyorum 300'ün üzerinde köprü ve bunun gibi birtakım mecralarda afiş asılması yapıldı. Tabii bu 5 yıllık bir dönemin başlangıcı. Özellikle 31 Mart sonrası bizim sorguladığımızı birinci boyutu hak olmadan haksız yere bir takım afişlemenin yapılmasıydı. Özellikle sorguladığım, seçim devam ederken son seçimden önce belediyenin yönetiminin her tarafı savunmacı afişlerle donatması ki muhatabımız o dönemin yönetimi değildi. Zira Vali Bey başkanlık yapıyordu. Böyle bir dönem değildi. Sorguladığımız tarafı bu. Şu anda vatandaşla bütünleşmenin duyurusunu çok masum bütçelerle yaptığımızı düşünüyorum. Elbette biz tasarrufu, her noktada düşüneceğiz. Bu israfı tanımlayacak bir durum değildir. Bundan sonra bu tür aşırılıklara ya da az önce anlattığım benzeri gereksiz duyurularla belediyenin bütçesini harcamayacağız. Şunu ifade edeyim belediyenin özellikle bazı kalemlerdeki harcamaları ile kültür sanat başlığı adı altında yapılan harcamaları ile İstanbul'un kültür sanat yaşamının ne kadar büyüyebileceğini görmüş durumdayım. Bunun için her kuruşunu her lirasını bu şehrin, hangi konuda olursa olsun, lehine, çıkarına ve geleceğini güzel şeyler için harcayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Gerçekten bu manada değerli bütçeleri var. O bütçeleri en değerli şekilde kullanacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

İETT'NİN YAZ TARİFESİNE GEÇİŞİ

Buraya tramvayla geldiniz. Çok yoğundu. İETT, 24 Haziran'da yaz tarifesine geçti, sefer sayı ve sıklığı düştü. Çok yoğunluk var, ne gibi önlemler alınacak?Araçlarla ilgili ve FSM Köprüsü'nün tamiratı ile ilgili olarak yoğunlaşan hatlarımız var. Bununla ilgili arkadaşlarım bir tedbir hazırlığı yaptılar. Sanırım gün içinde bilgi aktarılacak. Bir kısım raporunu aldım, bir kısmını daha inceleme fırsatım olacak birazdan. Dolayısıyla bu tür noktaları hafifletecek yaz dönemi değil de kış dönemi gibi ulaşım akslarımızı rahatlatacak tedbirlerimizi aldık. Bunun gibi şikayet oluşturan hatlar varsa da gözleyeceğiz. Bu yaz döneminde turist sayısında yoğunlaşacağını görüyoruz. Geçmiş yıllara dönük rakamlara göre çok daha fazlasını bekliyoruz. Bu yaz ve sonbahara doğru. Yaz döneminin de turistlerin yoğunlaşacağı hatlarda sıkıntı yaşamaması adına tedbirleri arkadaşlarımla alacağız. Bugün ikinci mesai günüm. Yine de bu tür sorumluluk soruları ile karşılaşmak beni mutlu ediyor.

BÜROKRASİDEN İSTİFA EDENLER…

İMAMOĞLUNDAN VALİ ZİYARETİ 23 1561984682 PHOTO 2019 07 01 15 17 34 b523c

Bürokrasiden istifa edenlerle temasınız oldu mu?

- Temasımız oldu. Bugün davet ettim. Bir kısmının izin aldığı ve şehir dışında olması gerektiği konusunda dönüş yapmışlar. Yoksa bu saatlerde kendileriyle toplantım olacaktı. Tahmin ediyorum ki, ya tamamı ya da büyük kısmı burada yok. Biz, davetimizi yaptık. İzin alma hakları vardır. Ona bir şey diyemem. İstifa eden de var. Bundan sonra bizi işimizi bakacağız. Nezaketimizi ve diyalog kurma konusundaki çabamızı göstermiş olduk. Arkadaşlarımız zaten görüşmüşlerdi, görüşmelerini devam edecekler. Kurumun hafızası burada. Biz onu muhafaza edeceğiz. Kurum içi hafızayı en üstü seviyede değerli kılacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. İştiraklerle ilgili yönetim kurulunda olmalarına dönük. Elbette yenilikçi yönetim kadrolarımız var. Mevcut kadronun içinden değerlendireceğimiz insanlar da var. Dolayısıyla iştiraklerle ilgili de hem genel kurul çağrıları hem de oradaki yönetimlerin değiştirilmelerine dönük arkadaşlarım çalışmalarını sürdürüyorlar. Bir kısım, genelgeyle ilgili sorun çıkar çıkmaz yorumları yapılıyor. Buna dair de hukukçu arkadaşlarımız devrede. Bir sorun yaşamayacağımızı düşünmüyorum. Çünkü biz kanuna uygun davranıyoruz ve o noktada yenilikçi, uzman, liyakati olan insanlarla iştiraklerimizde dev bir atılım yapma düşüncesindeyiz. Hem şeffaflığı hem gelirlerini artırıcı hem bazı iştiraklerimizin bugüne kadar hiç kullanmadığı yeteneklerini kullanarak çok ciddi anlamda yeni gelirler yaratıcı fikirler var. Bunların tamamını hayata geçireceğiz. Türkiye'nin en büyük kazançlarını elde edebilecek iştiraklere sahip olduğumuzun farkındayız. Avantajlarımızı vatandaşımızın lehine kullanacak bir kadromuz da buna hazır şekilde var. Hızlıca göreve başlamalarını bekliyorum.

Başkan Uysal, eşiyle stantları gezdi...

B.UYSAL 1 thumbnail 1 12652

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eşi Ümran Uysal’la birlikte 2’nci Kadın Kooperatifleri Festivali için Antalya’da bulunan kooperatiflerin Muratpaşa Kent Meydanı’nda kurduğu stantları ziyaret etti.

 

Muratpaşa Belediyesi’nin Türkiye’nin dört bir yanından kadınlarını kurduğu üretim, işletme ve girişimcilik kooperatiflerini bir araya getirdiği Kadın Kooperatifleri Festivali’nde 4’üncü gün geride kaldı. Muratpaşa Kent Meydanı’nda Çarşamba günün başlayan ve bugün (Pazar) Onur Nugay konseriyle sona erecek festival için Antalya’da buluşan 54 kadın kooperatifinin Muratpaşa Kent Meydanı’nda kurduğu stantlar yoğun ilgi görüyor.

B.UYSAL 4 thumbnail 17 77173

TOKAT BASKISI YAPTI, Çİ BÖREK AÇTI

Başkan Uysal da eşi Ümran Uysal’la birlikte Türkiye’nin her köşesinden geleneksel el sanatları ürünlerinin, tasarım çalışmalarının ve geleneksel lezzetlerin bulunabildiği stantları gezdi. Başkan Uysal, gezisi sırasında Tokatlı kadınların kurduğu Yeşilırmak Havzası Hanımeli İnisiyatifi Çevre ve Kültür İşletme Kooperatifi standında “Tokat baskısı” olarak bilinen ağaç baskısını denedi, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinden gelen Her Ev Bir Atölye ve Kadın Girişi kooperatifleri standında çi börek açtı.

B.UYSAL 10 thumbnail 11 9ea26

Çorum Sungurlu’dan festivale katılan Sungurlu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleriyle birlikte gözleme de pişiren Başkan Uysal, Ardeşen Kadınları El Sanatları Tarımsal Kalkınma İşletme Kooperatifi, Kütahya Emet Kadın Girişimi, İzmir’den gelen Yelki Kadın Girişimi ve Isparta Kadın Girişimi üretim ve İşletme kooperatiflerinin küçük hediyelerini kabul etti.

B.UYSAL 7 thumbnail 24 43e64

Başkan Uysal, bu yıl 2’ncisi düzenlenen festivale ilk kez katılan Gaziantep Sada Kadın Kooperatifi’nin üzerinde “Kitaplar da çeyizden sayılsın” yazılı bez çantaları da oldukça beğendi.

B.UYSAL 3 thumbnail 10 588cf

İNSTA ÇERÇEVEDEN FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Başkan Uysal, festival alanında, Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın “Yaşamı yeniden dönüştürüyoruz” sloganıyla hazırladığı instagram çerçevesinde eşi Ümran Uysal’la birlikte fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği festivalin 4’üncü günü Başkan Uysal ve eşinin, festival katılan kadın kooperatiflerine plaketlerini takdim etmesiyle devam ederken gece Ömür Gedik konseriyle sona erdi.

B.UYSAL 9 thumbnail 32 1ad3d

Konser sırasında aralarından Hakkari Çiçeklerinözü Kadın Girişimi’nin de bulunduğu çeşitli kooperatifler, Gedik’e çeşitli hediyeler takdim etti ve kadınlar Ömür Gedik’le birlikte “Bir başkadır benim memleketim” şarkısını söyledi.

B.UYSAL 8 thumbnail 30 944ad

Gazeteler

Designed by: Masoud