head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 27 Eylül 2020

Yaşam-Magazin

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti...

 
Geçtiğimiz günlerde kongresini gerçekleştiren ve yeni yönetim kurulu ile çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı, bugün Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer’i ağırladı.

kaymakam akp de 2 120094887 329433674977631 6449799986376354693 n a9c57

Alanya İlçe Teşkilat binasında, İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun ve yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı Kaymakam Ürkmezer, geçtiğimiz gün gerçekleştiriken kongre hayırlı olsun diyerek, Başkan Toklu ve yeni yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi.

kaymakam akp de 3 120149224 700824200817111 9158291030915436894 n 16260
Başkan Mustafa Toklu’da yeni dönemde çalışmalarına hızlı bir şekilde başladıklarını belirterek, Kaymakam Ürkmezer’e ziyaretinden ötürü teşekkür etti. 

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

CHP--Cumhuriyet Halk Partisi Alanya  İlçe Teşkilatı Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısını bugün gerçekleştirdi...

Parti binasında açıklamalarda bulunan CHP  Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, konuşmasında önce hayat pahalılığına değindi.

Hayat pahalılığının çekilmez hale geldiğini vurgulayan Başkan Coşkun  Karadağ, “Akaryakıta müthiş bir zam yapıldı. Dolar ve Euro aldı başını gidiyor. Bugün Türkiye’nin en büyük sorunu işsizlik. Pandemi ile işsizlik pik yapmış vaziyette. İşsizlik sorununu çözecek olan hükümet. Çember çok daraldı. İnsanlar geçim sıkıntısı içerisinde. İşsizliği hükümetin bir an önce çözmesi lazım. Birtakım palyatif çözümlerle bu gitmiyor” dedi.


BAŞKAN KARADAĞ: "TÜRK TABİPLER BİRLİĞİNE SÖYLENEN SÖZLERİ ASLA KABUL ETMİYORUM"...

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden çok sayıda sağlık çalışanının istifa ettiği duyumunu aldıklarını dile getiren  Başkan Coşkun Karadağ, “Sağlık emekçileri çok zor şartlar altında çalışma yürütüyor. Bu zor çalışma şartları altında devletimizin de onlara imkan tanımada olanaklarını kısıtlı tutuyor. Bunun yanı sıra sağlık çalışanlarının özlük haklarını, yaşamlarını kolaylaştıracak davranışlardan ziyade hiç yakışmayacak söylemler içerisindeler. Özellikle Türk Tabipler Birliği’ne (TTB) yöneltilen eleştiriyi kabul etmiyorum. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının hep beraber fedakarca çalıştıklarını görüyoruz. onları dün alkışlayanların bugün eleştirmelerini hayretle izliyorum.Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak sağlık emekçilerimizin yanındayız ve onları yürekten destekliyor ve emeklerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

 

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek için kullandığı ‘’Bir çivi bile çakmadılar’’ sözü için ”Bu söylem bizler için kötülüğün, vicdansızlığın ta kendisi” diye konuştu... 
 
 
 
İYİ Parti Alanya  İlçe Başkanı Alper Arıkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i tek çivi çakmamakla eleştiren AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’a tepki gösterdi.
İYİ Parti’nin 2. Olağan Genel Kurultayı’na katılmalarının ardından parti binasında açıklamalarda bulunan Alper Arıkan, milleti hayallerine ortak edeceklerini ve çalınmadık kapı bırakmayacaklarını söyledi.
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tekrar genel başkan seçilmesi ile iktidar için durmadan çalışacaklarının sözünü veren Başkan Alper Arıkan, “Alanya heyeti olarak kurultayımıza katıldık ve bölgemizi en iyi şekilde temsil ettik. Aslında sadece oy kullanmadık. Genel başkanımızın konuşmasında tüm teşkilatlara verdiği görev ve sorumluluklar vardı. Biz de ciddi sorumluluklar alarak Ankara’dan Alanya’mıza döndük.
Kurultayımızın ana teması doğa ve yeşil, sloganı ise millet bizi çağırıyordu. Evet, gerçekten de millet bizi çağırıyor.
--EYT’linin umudu İYİ Parti,
--İşsiz vatandaşların umudu İYİ Parti,
--Özgürlük bekleyenlerin umudu İYİ Parti,
--İstanbul Sözleşmesi yaşatılsın diyenlerin umudu İYİ Parti,
--Adalet, liyakat bekleyenlerin umudu İYİ Parti,
--Kin ve nefret söylemleri bitsin diyenlerin umudu İYİ Parti,
--Gençlerin umudu İYİ Parti.
 
Biz de milletimizin emri baş göz üstüne deyip milletimiz, Hz. Ömer’in adaletinin sağlanması için, gençlerimize daha İYİ bir gelecek bırakmak için durmadan çalışacağız.
Çünkü biliyoruz ki, ‘Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.’ Millet bizi çağırıyor, millet bize elini uzatıyor. İşte biz de o eli tutmak için buradayız. Akşener’in dediği ve görev verdiği gibi, vakit geldi, millet bizi çağırıyor emir baş göz üstüne. Kısır siyasi tartışmalardan sıyrılacağız, milletimizi hayallerimize ortak edeceğiz. Gerek genelde gerek ise yerelde yöneticilik nasıl yapılırmış herkese göstereceğiz. Şu andan tezi yok hep ayakta olacağız. 3 yıl önce millet bizi kıvılcım olarak gönderdi. Büyüdük ateş olduk. Şimdi millet bizi çağırıyor, mahalle mahalle, sokak sokak dolaşacağız. Çalınmadık kapı, sıkılmadık el, dinlenmedik dert bırakmayacağız. Ateş olarak gideceğiz güneş olarak dönüp geleceğiz. Güneş olarak gelecek Alanya’mızın üstüne doğacağız. Bu kutlu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.
 
"VİJDANSIZ İL BAŞKANI"...
 
AK Parti’nin Alanya’daki 7. Olağan Kongresi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i tek çivi çakmamakla suçlayan AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın sözlerine de değinen Arıkan, ‘’Kötülük dünyada değil insanın yüreğindedir.’’ Kötü bakan, kötü düşünen, vicdansız insanlar hep olmuş ve olmaya devam edecek. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Antalya İl Başkanı’nın, Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in zorlu sağlık mücadelesi verdiği bu günlerde Alanya kongresinde “bir çivi bile çakmadılar’’ sözü aslında sayın İl Başkanı’nın yüreğinde iyiliğe dair bir çivisi bile olmadığının dile yansımış hali.  İster insani ister siyasi açıdan bakalım bu söylem bizler için kötülüğün, vicdansızlığın ta kendisi. Sayın başkanın söylemlerini yersiz buluyor ve İYİ Parti Alanya Teşkilatı olarak kınıyoruz. Bu vesile ile Başkan Muhittin Böcek’e acil şifalar dileyip bir an önce aramızda görmeyi temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 
 
 
 
 
 
 
 
HABER: İbrahim AKDAĞ

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Av. Mevlüt Çakan, İlköğretim haftasına ilişkin sosyal medya aracılığıyla gerçekleştirdiği açıklamada, Antalya’ya atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’in yerine halen atama yapılmamış olmasına tepki gösterdi.

gelecek parti ilçe başkanı mevlüt çakan 1 gelecthumbnail PHOTO 2020 09 18 14 40 40 fe49c

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:


ATAMA YAPILMAMASI ZAFİYET KABİLİYETSİZLİK VE İŞBİLMEZLİKTİR...
Değerli hemşehrilerim bir devleti ayakta tutan üç sacayağı vardır. Bunlar; eğitim, sağlık ve adalettir. Şu anda görmüş olduğunuz gibi devletin temel dinamikleri ciddi sarsıntıya uğramaktadır. Alanya gibi çok önemli bir şehrin İlçe Milli Eğitim Müdürünün atanamamış olması nasıl bir eksiklik nasıl bir zafiyet nasıl bir kabiliyetsizlik ve işbilmezlik olduğunu da sizin takdirinize bırakıyorum.


Kıymetli Alanyalılar; biz , devletimizin, ülkemizin, memleketimizin, hemşehrilerimizin, gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceğini düşünürken, onların sorunları üzerine eğilim gösterip çözümler üretirken, ülkeyi yönetenler daha Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü dahi atayamıyor. Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü terfi edip Antalya İl Milli Eğitim Müdürü oldu, biz bu duruma Alanyalılar olarak çok sevindik lakin boşalan makama, pandemi gibi hassas ve kritik bir süreçte çocuklarımızın sağlıkları hiçe sayılarak henüz hiçbir atama yapılmadı, hiç kimse unutmasın ki "Eğitim boşluk kaldırmaz."

 

gelecek partisi alanya 2 120058741 636502560591833 6415450479481502865 n d5a42


UZAKTAN EĞİTİM İÇİN YETERLİ ALTYAPI YOK...
Öğrenci - Veli psikolojisini düşünmeyen, öğrencilerin temel eğitim - öğretim ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelen bir eğitim nasıl oluyor da yerli ve milli oluyor?
Velinin ekonomisini baz almayan, teknolojik gelişmelere rağmen hala internet ağının alt yapısı olmadığı, evlerinde tablet, bilgisayar gibi uzaktan eğitim alabileceği materyalleri olmayan öğrencilerin olduğu bir ülkenin ekonomisi nasıl oluyor da pik yapıyor biri bunu açıklayabilir mi?


"Evlatlarım aç" deyip kendini diri diri yakan bir babanın olduğu ülkede daha nice babalar evlatlarına kalemtıraş dahi alamazken nasıl oluyor da Almanya bizi kıskanıyor biri bunu izah edebilir mi?


Öğrenciler gelecek neslin inşa ve ihyası için birer politik malzeme birer meta değildir. Onlar; bu toplumun temel değerlerine sahip çıkacak olan, gelenek ve göreneklerini koruyan, anne ve babasına hayırlı evlat, ülkesine, vatanına ve milletine layık sorumlu birer Türk vatandaşıdır. 

 

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

DEVA Partisi Sağlık Politikaları Başkanı Medeni Yılmaz: ‘Rakamlar gerçek değil,insanlar yoğun bakım sırası bekliyor’...

DEVA Partisi Sağlık Politikaları Başkanı Medeni Yılmaz, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı kovid-19 verilerine ve sürecin yönetimindeki yanlışlara ilişkin açıklamalarda bulundu. ”Anadolu’dan birçok yerden aldığımız bilgiler Sağlık Bakanlığı’nın verdiği oranları doğrulamıyor” diyen Yılmaz, birçok kovid-19 hastasının yoğun bakım sırası beklediğini vurguladı. Yılmaz, DEVA Partisi’nin iktidardan ve Sağlık Bakanlığı’ndan cevaplarını beklediği soruları da kamuoyuyla paylaştı.

DEVA Partisi Sağlık Politikaları Başkanı Medeni Yılmaz’ın Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı kovid-19 verilerine ilişkin yaptığı konuşmasından satır başları:

 

“Hastanelerde yatak sayılarında büyük sıkıntılar başladı. Yoğun bakımlar birçok yerde dolu. Birçok hastanede şu anda insanlar yoğun bakım için sıra bekliyor. Bu haberleri her yerden alıyoruz. Maalesef Sağlık Bakanlığı bu konuda hala yatak sayılarımızın çok yeterli olduğunu söyleyip, yoğun bakımlarda boş yatak oranları vermeye devam ediyor. Ancak Anadolu’dan birçok yerden aldığımız bilgiler maalesef bu oranları doğrulamıyor.”

 

‘Sağlık Bakanlığı süreci değil, algıyı yönetmeyi seçti’

 

“Maalesef Sağlık Bakanlığı başlangıçta kamuoyunda sağladığı sempati ve güveni haziran ayından sonra hızlı bir şekilde kaybetmeye başladı. Belli bir noktadan sonra süreci yönetmek yerine algıyı yönetmeyi tercih etti.

 

Uzun bir süredir her akşam Sağlık Bakanı’nın televizyon ekranlarında yaptığı açıklamalardaki rakamları görüyoruz. Herkes bu rakamları merakla izliyor. Bir hafta, bir gün öncesinden çok farklı rakamlar göremiyoruz. Ama sahada bunun böyle olmadığı da biliniyor. Bu, toplumda güven unsurunu büyük ölçüde zedeliyor. Devlet, hükümet şeffaf olmak zorundadır. Vatandaşa güven vermek mecburiyetindedir. Eğer bunları yapmazsa, yaptığı açıklamalar vatandaş nezdinde belli bir süre sonra değerini kaybeder.”

 

‘Sosyal alanların çok büyük kısmının tekrar kapatılması lazım’

 

“Şu anda ülkemizde şehirlerarası seyahatler çok rahatlıkla eskisinden daha fazla yapılıyorsa, sosyal alanlar eskisinden daha etkin kullanılıyorsa, turizm bölgelerinde yoğunluk eskisini aratmıyorsa, şehir içlerinde ve dışlarında hiçbir alanda hiçbir sınırlama yoksa, bu gerçekten bizi ürkütmelidir, korkutmalıdır.

 

Topluca kullanılan sosyal alanların çok büyük bir kısmının mutlaka tekrar kapatılması lazım. Tıpkı mart, nisan, mayıs aylarında olduğu gibi. Şehirler arası seyahatlerin ve ülke dışına giriş çıkışların mutlaka kontrol altına alınarak sınırlandırılması gerekiyor. En azından bu savaşta mücadeleyi yürüten sağlık personellerinin mağduriyetleri ‘meslek hastalığı’ olarak tanımlansın. Meslek hastalığı ile ilgili yasal düzenlemelerin mutlaka yapılması gerekiyor.”

 

DEVA Partisi’nin iktidardan yanıtını beklediği sorular

 

Yılmaz, yaptığı açıklamada DEVA Partisi’nin iktidardan ve Sağlık Bakanlığı’ndan cevaplarını beklediği soruları da kamuoyu ile paylaştı. Açıklamaya göre, DEVA Partisi hükümetten şu soruların yanıtını bekliyor:

 

1.Yoğun bakım için sırada bekleyen hastalar var mı? Varsa ne kadar?

2.Kovid-19’a yakalanan ve karantinada olan hastaların birlikte yaşadığı hane halkı talep etse dahi hastalık belirtisi göstermiyorsa test yapılmadığı doğru mu? Eğer doğruysa bunun tıbbi bir izahı var mı?

3.Kovid-19 tanısı konmuş ve evlerinde tedavileri önerilen pozitif hastaların evlerine toplu taşıma araçları ile gönderildiği doğru mu? Doğru ise hastalığın daha fazla yayılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

4.Karantinada olması gereken hastalar neden evlerinde bulunmuyor? Kontrol sistemi çalışmıyor mu, yetersiz mi?

5.Neden kovid-19 ile ilgili veriler şeffaf ve ayrıntılı bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmıyor?

6.Kovid-19’dan dolayı ölen ve hastalığa yakalananlar ile ilgili olarak sağlık çalışanları, valiler ve il sağlık müdürlerinin açıklamaları ile Sağlık Bakanı’nın açıklamaları neden birbiriyle örtüşmüyor?

7.Neden kovid-19’dan ölenlerin ölüm sebebi farklı yazılıyor? Bu konuda Bakanlık’ın bir talimatı var mıdır?

8.Son üç haftadır kovid-19 verileri neden sisteme yüklenmiyor? Bir açıklaması var mı?

9.Test kitleri hangi firmadan, kaça ve hangi usulle alınıyor?

10.Haziran ayından itibaren adını açıkça koymadığımız sürü bağışıklığına geçtiğimiz açık. Neden bu konuda şeffaf davranılmıyor?

11.Diğer ülkeler ile kıyaslandığında entübe yoğun bakım hasta oranı neden bizde daha yüksek? Şeffaf veri paylaşımı yapılmadığı için oranlar farklı olabilir mi?

12.Neden Bilim Kurulu en baştan itibaren gerektiği şekilde oluşturulmadı? Neden 65 ilde şubesi bulunan, 101 bin doktor üyesi olan Tabip Odası’ndan temsilciler sivil inisiyatif olarak Bilim Kurulu’nda yer almıyor?

13.Bilim Kurulu kararları şeffaflığın kuralı olarak neden kamuoyu ile paylaşılmıyor? 

 

 

 

 

 

Alanya Güneşi Haber Merkezi

Gazeteler

Designed by: Masoud