head
2183026 810x458 75f08
Cuma, 12 Temmuz 2024

Yaşam-Magazin

 

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalyalıların keyifli biz yaz geçirmelerini sağlamak amacıyla başlattığı yaz konserleri devam ediyor. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Gazipaşa’nın ardından bu kez Korkutelili vatandaşlarla buluştu...

Her konseri yoğun ilgiyle karşılanan Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı yaz aylarında da seyircisinden uzak kalmıyor. Konserlerini salon dışına taşıyan konservatuvar, ilçe ilçe gezerek Antalyalıları müzikle buluşturmaya devam ediyor. Şef Yiğit Aktı yönetiminde Aslıhan Günay, Egemen Balhan, Kürşat Pınarbaşı ve Merve Kalay’ın Korkuteli’de verdiği konser yoğun ilgi gördü.

Vatandaşlar Coştu...

İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı’nın kendi bünyesinde kurduğu farklı tarz müzik yapabilen 4 solist ve 12 sazdan oluşan orkestra, Kiremitli Mahallesi Şehitler Anıtı Meydanı’nı dolduran vatandaşları coşturdu. Konseri izlemeye gelenler alkışları ve oyunlarıyla şarkılara eşlik etti. Etkinlik için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden vatandaşlar, doyasıya eğlenip keyifli vakit geçirdiklerini söyledi.

 

 

 

HABER: Emine YILMAZ

 

Düzcespor’un şampiyonluk kutlamaları sırasında sahnede bayılan, kısa süren tedavisinin ardından sahneye çıkan Gülben Ergen, yeniden fenalaşınca hastaneye kaldırıldı... 

Düzcespor’un şampiyonluk kutlaması etkinlikleri kapsamında, ünlü sanatçı Gülben Ergen sahne aldı.

ülben fenalaştı.jpg 2 7255e

Yüzlerce kişinin doldurduğu alanda sahneye çıkan Gülben Ergen, ikinci şarkısını söylediği sırada, elbisesine basıp düşünce baygınlık geçirdi. Sanatçıya ilk müdahaleyi sahnede bulunan ekibi ve alandaki sağlık ekipleri yaptı. Tansiyonu düştüğü öğrenilen Gülben Ergen, baygın vaziyette ambulansa taşındı. Sahnenin ışıkları ise hemen söndürüldü. Sağlık ekipleri sanatçının müdahalesini konser alanında, ambulans içinde yaptı. Tansiyonu düştüğü öğrenilen sanatçıya serum takıldı. Yaklaşık 20 dakika süren müdahalenin ardından sanatçı seyircilere, "Anlayışınız için teşekkür ediyorum, kaldığımız yerden devam ediyorum" dedi.

ülben fenalaştı.jpg 3 2778b

İkinci kez fenalaştı...
Yaklaşık iki şarkı daha söyleyen Gülben Ergen, ikinci kez fenalaşınca hemen ambulansa alındı. Ünlü sanatçı, ikinci müdahalesinin ardından Düzce Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Sanatçının ekibi de hastaneye geldi. Gülben Ergen’in testlerinin yapıldığı öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK: Ajanslar

 

Alanya Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli Muammer Temel ile Buse Kahveci düzenlenen nikah töreni ile dünyaevine girdiler...

muammer ve buse evlendi 2 293e1
Alanya Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nde görevli Muammer Temel ve Buse Kahveci bugün Nikah Müdürlüğü'nde düzenlenen nikah merasimi ile hayatlarını birleştirdiler.

muammer ve buse evlendi 4 66085

Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp'in kıydığı törende Nikah şahitliklerini ;

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve AK Parti İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu yaptı.

muammer ve buse evlendi 3 70f80

Gelin Buse Kahveci'ye evlilik cüzdanını veren Başkan Yücel, "Bu güzel günlerine şahitlik ettiğimiz genç çiftimize bir ömür boyu mutluluklar dilerim" dedi.

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı büyük ozan Aşık Veysel’in ölüm yıldönümü nedeniyle 21 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de AKM Aspendos Salonunda anma konseri düzenleyecek...


Büyük ozan Aşık Veysel, ölümünün 49. Yıldönümünde düzenlenecek konser ile anılacak.


Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı, usta sanatçı Erdal Erzincan'dan sonra sanatçı Müslüm ve Mustafa Eke kardeşleri ağırlayacak. 21 Mart Pazartesi günü Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonunda saat 20:00’de, şef Yiğit Aktı yönetimindeki Türk Halk Müziği İcra Heyeti ile Müslüm Eke-Mustafa Eke kardeşler "Âşık Veysel'in İzinde" isimli konserde sahne alacak. Konser halka açık ve ücretsiz olacak düzenlenecek.

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

Heykel sanatçısı Mustafa Oktay’ın “Akdeniz’e Merhaba” isimli üçüncü kişisel sergisi bugün Alanya’da sanatseverler ile buluştu... 

sergi 2 492b0

Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen sergi, bugün saat 16.30’daki tören ve kokteylin ardından kapılarını sanatseverlere açtı.

sergi 3 43883

Türkler Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak da görev yapan Oktay’ın sergisinde birbirinden özel eserleri yer aldı.

sergi 4 07c70

Alanya ya geldiği günden itibaren yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Oktay, Basına yaptığı açıklamada, “Türkler Güzel Sanatlar Lisesi’ne ağustos ayında tayin oldum. Alanya’ya yeni geldiğim için sergiye ‘Akdeniz’e Merhaba’ ismini koydum. 47 çalışmadan oluşan eserleri farklı tekniklerle yaptım. Heykellerin yapımında yakılmaya ayrılmış odunlar, hurda araçların metal parçaları gibi atık maddeler kullandım. Sergimiz 27 Şubat Pazar gününe kadar açık olacak. Tüm Alanya halkını sergimize bekliyoruz” dedi.

sergi 5 690e8

sergi 6 55297

sergi 7 74b01

 

 

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Gazeteler