head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 20 Ocak 2020

Işık Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü öğrencileri, Şile’nin Teke Köyü’ndeki ilk ve ortaokul öğrencilerine sürpriz yaptı. Kulüp üyesi üniversiteliler, Şehit Serkan Angay İlk ve Ortaokulu’nun duvarlarını öğrencilerin hayal güçlerini harekete geçirecek renkli tasarımlarla süsledi.

Işık Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü (MİTAK) üyesi öğrenciler, kendi geliştirdikleri ‘Köy Okulum Projesi’ kapsamında Şile – Ağva yolu üzerindeki Teke Köyü Şehit Serkan Angay İlk ve Ortaokulu’nun duvarlarını rengârenk tasarımlarla donattı.

Işık Üniversitesi’nin diğer fakültelerinde okuyan öğrencilerin de destek verdiği projede okul duvarlarını tasarım fikirleriyle renklendirmek, öğrencilerin ufkunu açmak ve hayal güçlerini harekete geçirmek amaçlandı.

Bu amaçla yola çıkılan projede önceden üzerinde çalışılan tasarımlar, Şehit Serkan Angay İlk ve Orta Okulu’nun 11 duvarına aktarıldı. Işıklı 33 öğrencinin 3 günlük çalışmasıyla ve “Okulun duvarlarına, çocukların hayal güçlerine dokunalım” sloganı ile hayata geçirilen projenin tamamlanmasının ardından, 14 farklı köyden okullarına gelen toplam 200 öğrenci, büyük mutluluk yaşadı.

Şehit Serkan Angay İlk ve Ortaokulu, geçmiş yıllarda da Işık Üniversitesi İnşaat Kulübü üyesi öğrenciler tarafından tadilattan geçirilmişti.

 

FMV IŞIK ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA:
Eğitim-öğretim hayatına 1996 yılında başlayan Işık Üniversitesi bugün 5 Fakültede 41 programıyla lisans, 2 Yüksekokulda 22 programıyla ön lisans, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinde 34 yüksek lisans ve 6 doktora programıyla lisansüstü, Yabancı Diller Okulu ve Sürekli Eğitim Merkezi ile ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere eğitim olanağı sağlamaktadır. Feyziye Mektepleri Vakfı’nın 133 yıllık kültürüyle hayat bulan Işık Üniversitesi, günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilen modern altyapısı, derslikleri, yurtları, kütüphaneleri, sosyal ve spor tesisleri, sanat galerisi ile 490 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Şile Kampüsü ve İstanbul iş dünyasının merkezinde Maslak Kampüsü ile hizmet vermektedir.

Gazeteler

Designed by: Masoud