head
2183026 810x458 75f08
Perşembe, 28 Mayıs 2020

 

YÜCEL APAYDIN İDDİA ETTİ...

İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı’na oy veren belediye personeline ve ticaret erbaplarına mobing uyguladığını iddia etti.

 

İYİ Parti İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrası basın açıklaması yapan İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, sözlerine Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli’nin acı haberi üzerine başsağlığı mesajıyla başladı. Apaydın “Öncelikle Hakkari’de şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ayrıca gazeteci Yavuz Selim Demirağ’a yapılan saldırıyı nefretle kınıyorum. Biz İYİ Parti olarak, ülkemizin doğru ve iyi yönetilmediğine inanıyoruz. Özellikle basına yapılan saldırıların devlet ciddiyeti içerisinde sorgulanıp, cezalandırılmasını ve devletin bu konuda caydırıcı olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.


‘BAŞKAN YÜCEL KENDİSİNE OY VERMEYENLERE MOBBİNG UYGULUYOR’
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, kendisine oy vermeyen belediye personeli başta olmak üzere ticaret erbaplarını ötekileştirdiğini ve kendisinden olmayanlara mobbing uyguladığını iddia ederek “Belediye başkanımıza, belediye çalışanlarının, iş adamlarının ya da Alanya’da yaşayan diğer insanların hangi partiye oy verdiğini inceleyip, onları cezalandırmak yerine, yavaş yavaş şehir kimliğini kaybeden Alanya’ya yeniden kimlik kazandırmasını ve şehri disipline etmesini tavsiye ediyoruz” dedi.


‘VERİLEN VAATLER VE SÖYLENEN YALANLAR BİR BİR YUTULUYOR’
Apaydın Alanya’da kent disiplinin kaybedildiğini ifade ederek “Ülkemizin olduğu gibi, şehrimizin de yönetiminden İyi Parti olarak memnun değiliz. Çünkü Alanya Anadolu’da herhangi bir kasaba değil. Alanya’nın geçmiş yıllarını bilen birisi olarak, bu sokaklarda yaşamış ve büyümüş birisi olarak, şu anda gördüğümüz manzara şehrimizin iyi yönetilmediğini, Anadolu’da herhangi bir kasaba hüviyetine büründüğünü, hep beraber görüyoruz ve şahitlik ediyoruz. Belediye başkanımızdan bir Alanyalı olarak özellikle talebimiz belediye çalışanlarının ve iş adamlarının ya da Alanya’da yaşayan diğer insanların hangi partiye oy verdiğini inceleyip, onları cezalandırmak yerine yavaş yavaş şehir kimliğini kaybeden Alanya’ya yeniden kimlik kazandırmasını ve şehri disipline etmesini tavsiye ediyoruz. Çünkü her sezonun başında verilen boş vaatler ve söylenen yalanlar sezon içerisinde bir bir yutuluyor ve esnaf yine zararla sezonu kapatıyor. Bir sonraki sezonda yeni umutlarla sezonu açıyor. Artık bu kısır döngü son bulsun. Şehri yönetenler ciddiyetle şehri yönetsin. Görevlerinin bilinciyle bu işlerini yapsınlar” ifadelerini kullandı.


‘HALKIN VERGİLERİYLE BU İŞLERİ YAPIYORLAR’
Apaydın, Başkan Yücel’e eleştirilerde bulunarak seçmenine sahip çıktığı açıklamasında “Alanya Belediyesi çalışanlarının, özellikle mevcut başkana oy vermeyen arkadaşların çeşitli yöntemlerle cezalandırılma yoluna gidildiğini biliyoruz. Kendini ifşa eden, bu konuda inisiyatif alan, sosyal medyada ya da sahada çalışırken tarafını belli eden insanlar bunlar. Nasıl ki sizin tarafınızdan olanlar, hem de belediyenin kadrolu çalışanları belediyenin araçlarıyla, belediyenin ekipmanlarıyla sizin adınıza çalışma yapıyor, broşür dağıtıyor, bayrak asıyor, sağda solda seçim çalışması yapıyor ve bu sizin tarafınızdan takdir görüyorsa, tercihen diğer adaylardan taraf olan insanların da ötelenmemesi, hakir görülmemesi ve cezalandırılmaması gerekir. Bu doğru bir yöntem değil. Doğru zihniyetlerin yapacağı bir iş de değil. Önemli olan onları kazanmak. Halkın vergileriyle bu işleri yapıyorlar, bunun bilinciyle işlerini yapsınlar diyoruz” şeklinde konuştu.


‘KİŞİYE ÖZEL UYGULAMALAR ŞEHRİN DÜZENİNİ BOZDU’
Alanya’da bir adım ileri atılamadığı gibi geriye doğru bir dönüş olduğunu ifade eden Başkan Apaydın “Alanya hassasiyeti olan, gerçekten Alanya’yı seven ve Alanya’nın geleceğini düşünen herkesin görüşü bilgileri ölçeğinde üç aşağı beş yukarı aynıdır. Herkesçe malum ki, Alanya’da şehir disiplini kaybolmuş, bunu taraflı-tarafsız herkes kabul eder. Alanya’da şehircilik anlamında bir adım ileri gidilmemiş hatta geriye gidilmiştir. Ne dükkanların düzeni, ne esnafın davranışı, ne de sokakların görünümü ve kalitesi Alanya’nın hak ettiği şekilde değil. Bundan on beş sene önce bundan çok daha güzeldi. Özellikle İstanbul ya da Ankara’ya gittiğiniz zaman Alanya’ya dönünce gerçekten tertemiz bir şehre girdiğinizi, düzgün bir memlekete geldiğinizi hissederdiniz, görürdünüz ve mutlu olurdunuz. Alanya bunu kaybetti. Kişiye özel, keyfe keder yapılan uygulamalar şehrin bütün düzenini bozdu. Bugün turizm sezonuna girildi ama takır takır inşaat yapılıyor. İnşaat yasağı başlıyor, ne yapacaklar, sezon başlayıncaya kadar bekleyecekler mi? Bu işlerin baştan ayarlanması gerekiyordu. Biz ısrarcıyız, şehir düzgün yönetilmiyor ve disiplin elden gitmiş durumda, tıpkı ülkede olduğu gibi” dedi.

Gazeteler

Designed by: Masoud