head
2183026 810x458 75f08
Cumartesi, 29 Şubat 2020

Siyaset

MHP ALANYA İLÇE BAŞKANI MUSTAFA TÜRKDOĞAN : "KANLARI YERDE KALMAYACAK"...

MUSTAFA TÜRKDOĞAN 27 ŞUBAT 2020 mhp 696x454 9b531
MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan da yaptığı açıklamada, şehitlerin kanlarının yerde kalmayacağını vurguladı.

 

BAŞKAN MUSTAFA TÜRKDOĞAN: "Regaip kandilini idrak ettiğimiz mübarek bir akşamda İdlib kırsalında katil Esad unsurlarıyla zalim işbirlikçileri tarafından alenen ve alçak bir hava saldırısına silahlı kuvvetlerimiz maruz kalmıştır. Bu saldırıda 33 kahraman askerimiz şehit olmuş, 32 kahramanımız da yaralanmıştır. Öncelikle şehitlerimize cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralanan gazi askerlerimize de acil şifalar diliyorum. MHP Türkiye Cumhuriyeti’nin her türlü askeri müdahale hakkını ve mücadele kararını haklı ve meşru görmektedir. MHP hükümetin alacağı siyasi ve askeri her karar her uygulama her tasarrufun bedeli ne olursa olsun yanında duracak, destekçisi olacaktır. Bugün oldukça hassas ve nazik dönemde siyasi polemiklerle oyalanmak ahlaken sorumlu tartışmalarla meşgul olmak vatanseverlikle Türkiye sevgisiyle asla takbih ve tevil edilemeyecektir. Gün bir olma beraber olma birlikte aynı cephede aynı şuur ve ruhta buluşma günüdür. Kimin hangi siyaset anlayışının hangi fikri ve ideolojik akımın mensubu olduğunun bir önemi elbette kalmamıştır. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben ilkesinde cesaretle kucaklaşmak mühim ve müessir bir zorunluluktur. Ayrıca Türkiye bir NATO müttefikidir. Yapılan saldırı aynı zamanda bütün NATO üyelerine yapılmıştır. İçinden geçtiğimiz süreç herkes ve NATO üyesi her ülke için samimiyet ve iyi niyet testidir. Türkiye şehitlerine sahip çıkarak dökülen kanları yerde bırakmayacaktır. Muzaffer Türk milleti Allah’ın izniyle melaneti devirecek, hainleri yerle yeksan edecektir. MHP Türkiye’nin egemenlik haklarının muhafazasıyla birlikte güvenlik ihtiyaçlarının fedakarlıkla karşılanacağına inanmakta, hükümete ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sonuna kadar güvenmektedir" dedi.

 

mustafa toklu ak partinin yeni bin dee47c243a66f34b7403 89f6b

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, şehitlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi.

Devletin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerekli toplantı ve girişimleri yaptığını söyleyen Ak Parti Alanya ilçe başkanı Mustafa Toklu, vatandaşlara bu süreçte sağduyulu olmaları konusunda çağrıda bulundu.

Başkan Mustafa Toklu: “Dün gece İdlib’ten aldığımız acı haberle bizim de ciğerlerimiz yandı. Şehit düşen tüm askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Devlet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerekli toplantı ve girişimleri yapmış, bununla ilgili çalışmaları sürdürmüştür. İnşallah bundan sonraki süreçte birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalar devam edecek. Bu süreçte tüm halkımızın birlik beraberlik içerisinde davranması ve sağduyulu olmasını temenni ediyorum. Siyasi partilerin yapmış olduğu açıklamalar da bu sürece siyasi olarak değil ülke meselesi olarak bakıldığının bir göstergesidir. Tekrardan yaşananların bir daha yaşanmaması dileğiyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

 

COŞKUN KARADAĞ 19 ŞUBAT 2020 86746730 1032840587089656 5923751677852123136 n 1cb06

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, şehitlerimizin ardından yaşadıkları üzüntüyü dile getirdi.

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ: “Türk halkının başı sağ olsun. Resmi rakamlara göre 33 şehidimiz var. Bütün şehitlere Allah rahmet eylesin diliyoruz. Her gün acı haberlerle irkiliyoruz. Ama bu seferki haber çok daha kötü. Buradan bir kere daha savaşa hayır diyorum. Bundan sonraki yaptığımız birçok mütalaada bir vatan savunmasını mutlaka yapmalıyız. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ciğerimiz yandı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk halkına da baş sağlığı diliyorum. Bu haberle birlikte ülkemizde birden bire sosyal medya anında çöktü. İletişim kaynakları tamamen durdu. Bu tür haberlerin engellemesinde herkesin olduğu gibi bizlerin de aklına birçok soru geliyor. İnşallah bu şehit ve yaralı sayımız çoğalmaz. Finike’deki şehidimizin cenazesine katılmayı düşünüyoruz. Cumartesi yapmayı düşündüğümüz milletvekili toplantılarımızı tamamen iptal ettik" dedi.

 

YÜCEL APAYDIN 25 ŞUBAT 2020iyi parti de kongre nisan da h43560 b4d9c 83cfe

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın "Yüreğimiz dayanmıyor"


İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın da yaptığı açıklamada sözlerine "Artık yüreğimiz dayanmıyor" diyerek başladı.
Başkan Yücel Apaydın: "Hiç bir siyasi parti, ideoloji gözetmeksizin Türk Milletinin, Alanya'da yaşayan bütün vatandaşlarımızın birlik beraberlik içerisinde şehitlerimize sahip çıkma, dua etme, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve hükümetimizin yanında kayıtsız şartsız durma zamanıdır. Bu tür önemli dönemlerde bazı provokatörler özellikle sosyal medya mecralarında ortaya çıkarak vatandaşlarımızı, halkımızı tahriklere ve galeyanlara getirmeye uğraşmaktalar. Bu noktada da vatansever, duyarlı bütün vatandaşlarımızı, gönüldeşlerimizi tahriklere kapılmamaya, duyarlı olmaya, yapılacak olan resmi açıklamaları takip etmeye, bu doğrultuda paylaşım yapmaya davet ediyorum. Bir kez daha şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla ve dualarla anarken, yaralarımıza cenabı Allah’tan acil şifalar diliyorum. Büyük Türk milletinin başı sağ olsun. Bugün itibari ile gerçekten ciğerimiz yanıyor. Ülkemizin içinde bulunduğu durum bizler açısından üzüntü verici. Halkımız, milletimiz geleceği anlamında endişeli. Yıllardır uygulanan politikaların ve özellikle dış siyasetin bizi getirdiği durum ortada. İç siyasette muhalefeti bastırmak, muhalefeti susturma ve doğruyu söyleyenleri korkutmak için yapılan siyaset dışarıda fayda etmiyor. Bunu hep beraber gördük" ifadelerini kullandı.

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Muratpaşa örgütleri ve meclis üyeleriyle birlikte partisi CHP İl Başkanı Nusret Bayar ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu...

Başkan Uysal, İlçe Başkanı Hasan Şahin, Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Gülen Ercan, İlçe Gençlik Kolları Hakan Genbeş ve meclis üyeleriyle birlikte 9 Şubat’ta yapılan kongrede il başkanlığına seçilen Bayar ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret dolayısıyla il başkanlığının toplantı salonunda partililere seslenen İl Başkanı Bayar, “Hedefimiz Antalya’da CHP’yi birinci parti yapmak. Bunun için hep birlikte, belediyelerimiz, kadın kolları ve gençlik kollarımızla birlik ve beraberlik içinde çalışıp bu söylediğimiz sözü yerine getirmek boynumuz borcu” diye konuştu.

Başkan Uysal ise, CHP’nin demokrasi geleneği ve geçmişi olmayan bir ülkede Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlanma önderleriyle ortaya çıkan demokrasinin mimarı parti olduğunu söyledi. Başkan Uysal, bununla birlikte CHP’nin, aynı zamanda, demokratik yapı içinde sosyal demokrat kimlikle rekabet eden siyasi kurum olarak CHP’nin dünya siyasi tarihinde eşsiz ve nadide bir yeri olduğuna dikkat çekti. Böylesine önemli bir tarihsel birikim ve deneyime sahip bir partinin il başkanlığına seçilmenin son derece sorumluluk isteyen bir görev olduğunu belirten Başkan Uysal, Bayar ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini iletti.

İlçe Başkanı Şahin ise gelecek dönemde partinin tüm kurumlarıyla CHP’nin başarısı için çalışacaklarını, hep birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti.

UYSALDAN ZİYARERT 2 thumbnail CHP İL ZİYARET 2 8c5c1

Ziyaretin sonunda Başkan Uysal, Muratpaşa ilçe örgütleri adına İl Başkanı Bayar’a Kaleiçi ve tarihi saat kulesini buluşturan bir fotoğraf çalışması hediye etti.

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

İYİ Parti Alanya ilçe teşkilatı Haftalık Olağan Toplantısı gerçekleştirildi...

Sorulan bir soruya cevaben,İlçe kongresinin Nisan ayında yapılacağını söyleyen ilçe başkanı Yücel Apaydın yaptığı basın açıklamasında:“Girizgâhımızı verimli geçen panelimizle yaptık ama bundan sonrasında keşke konumuzu yine güzel şeyler ile devam ettirebilseydik. Gönlümüz yanıyor, ciğerimiz yanıyor. Efendiler, siz kimsiniz? Siz kimsiniz tekrar soruyoruz. Bu vatan için canını feda edenlere “birkaç şehidimiz var” diyenlere sesleniyoruz! Elalemin canı senin kardeşin, amcan, teyzen oluyor. Kendi canının, kendi evladının hiç mi kıymeti yok? Bu kadar mı önemsiz şehitlerimiz! Bizim olmayan savaşlarda kaç canımız gitti, bizim olmayan vatanların derdine kaç tane evladımız koştu. Birkaç şehidimiz var ama 100 tane lejyoner etkisiz hale geldi diyorsunuz. Efendi, yaşadığın gerçek hayat. Bilgisayar oyunu değil. Ne kadar acı bir şey. Canlar üzerinden siyaset yapıp, canlar üzerinden yarışa giriyorsunuz. Yazıklar olsun size. O 100 tane lejyoner mi artık ne ise. Benim şehidimin saçının teli olamaz. Benim askerimin, benim evladımın kahramanlığı değersizleştirilip birkaç diye anılamaz. Birkaç tane değil onlar! Anne babalarının bir tanesi.Abi, kardeş, eş, dayı, amca… Onlar birkaç tane değil. Onlar İnsan. Onlar kahraman. Gerçi milli duyguları içinizde taşımanızdan da şüphe etmek gerek! Mustafa Erol’un katili Ozan Ceyhun’u Viyana Büyükelçisi olarak atayarak vicdana, izana, şahsiyete, şehide, vefaya ve hatıralara kıydınız. Bu yaptıklarınızı asla ama asla unutmayacağız” sözleri ile Ak Parti genel başkanına ve hükümete tepki gösterdi.

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

Alanya CHP İlçe Teşkilatı Kadın Kolları, başkan ve yeni yönetimini seçmek üzere bugün sandık başındaydı. Kadın Kolları Başkanlığı’na, tek adın çıktığı kongrede Didem Karagöz seçildi...

CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI BAŞKANchp de karagoz donemi h43483 7b401 3f537

YENİ BAŞKAN KONUŞMASINI GÖZYAŞLARI İLE YAPTI...


CHP Alanya Kadın Kolları Başkanlığına 8 yıl arada sonra tekrar aday olup başkan seçilen Didem Karagöz, “Amacım geliştireceğimiz projeleri sadece parti içindeki sınırla  tutmak değil ,Alanya’yı dahil etmek” dedi. Karagöz, geçen hafta vefat eden babası Raif Karagöz’den bahsederken gözyaşlarına ise hakim olamadı.

AlanyaTicaret ve Sanayi Odası'nda (ALTSO) gerçekleşen kongre açılış konuşmalarıyla başladı. Kürsüde ilk olarak CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ yer aldı. Ardından ise Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci sözü alan isim oldu.

CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI KALABALIK60a0c2cf 5aa5 4eae 8d1c deadf68bbf29 5a4ab

CHP'nin efsane ismi halkın avukatı Raif Karagöz'ün acı kaybının ardından 1 haftalık bir gecikme ile gerçekleşen kongre duygu yüklü geçerken ;Başkan Adayı Didem Karagöz'ü hem partililer hem de sevenleri yalnız bırakmadı.

Yapılan oylama sonucu Cumhuriyet Halk Partisi'nin 14. Olağan Kadın Kolları Başkanlığı’na Alanya 'da eski kadın kolları başkanlarından Didem Karagöz seçildi.

Tek adayın çıktığı kongrede oylama tüzüğün verdiği izin dâhilinde açık oylama şeklinde yapıldı.

Babası Raif Karagöz' ün vefatının ardından duygusal bir dönemden geçen Karagöz, "ustam dediğim babamın verdiği öğütlerle ve sizlerine desteği ile görevimi layıkıyla yerine getireceğimden kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Kadın kolları başkanlığını şimdiye kadar yürüten ve son seçimde aday olmayan İlknur Akpınar’a ise şimdiye kadar yürüttüğü çalışmalar nedeniyle teşekkür edilerek il kadın kolları başkanı Nilüfer Deveci tarafından plaket verildi.

CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI SONalanya chp de kadin kollari baskani belli oldu h401032 1b166 92e74

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,bu akşam üzeri Manavgat dan sonra Alanya ya geldi...

 

BÖCEK ALANYA DA 19 ŞUBAT 2020 BÖCEK TEK 87282736 571092747084340 8473265718119366656 n 6e0df

 

Alanya CHP ilçe Teşkilatını ve ardından Millet İttifakı ortağı olan İYİ Parti yi ziyaret eden başkan Muhittin Böcek; CHP den İyi parti ye yürüyerek geçti ve yol boyunca esnaf ve vatandaşlarla kısa sohbetler etti....

BÖCEK ALANYA DA 19 ŞUBAT 2020 SOKAKTA c8620

Ziyaretine ilişkin açıklama yapan  Başkan Muhittin Böcek, "2 gün boyunca buradayım. Alanya ile ilgili  ve Alanyamıza yapabilecek neler varsa onları da birlikte konuşacağız bu ziyaretimde" dedi

BÖCEK ALANYA DA 19 ŞUBAT 2020 chpli partililer87185202 2505728946410399 6933075726920843264 n 354aa

Alanya CHP ilçe başkanlığında partililerin ve vatandaşların sorularına cevap veren başkan Muhittin Böcek,Daha sonra Alanya İyi Parti ilçe başkanlığına geçti.

 

BÖCEK ALANYA DA 19 ŞUBAT 2020 3 başkan86936789 172741667483915 5612763476884717568 n d0765

BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK,ALANYA İYİ PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDA YOĞUN BİR KATILIM İLE KARŞILANDI...

İyi parti Alanya İlçe başkanı Yücel Apaydın,Parti yönetim üyereleri,İyi Parti Gençlik kolları ve İyi Parti Alanya Belediye meclis üyeleri tarafından parti binası girişinde karşılanan Başkan Muhittin böcek,CHP Alanya da olduğu gibi,Alanya İyi partililer tarafından da sevgi ve coşkuyla karşılandı.

BÖCEK ALANYA DA 19 ŞUBAT 2020 iyi parti toplantıda87050007 216271679508903 7968622892088819712 n 91c77

MUHİTTİN BÖCEK'İN MİLLET İTTİFAKI TEŞKİLATLARINDA Kİ ORTAK SÖYLEMİ...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bugün Alanya'ya geldi. İlçede bir dizi temaslarda bulunacak olan  Başkan Muhittin Böcek, önce CHP Alanya  İlçe Teşkilatı'nı , ardından da ittifak ortağı olan İYİ Parti İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti. Akşam saatlerinde ise turizmcilerle bir araya gelerek, sorunları ve önerileri dinledi.

'ALANYA'YI DİNLEYECEĞİZ'...

CHP İlçe Teşkilatı  ve İyi parti ilçe teşkilatı ziyaretinde konuşan Başkan Muhittin  Böcek, "31 Mart seçimlerinin ardından Alanyamıza bir teşekkür borcumuz vardı. Bundan sonra daha çok görüşeceğiz. Alanya'nın dertlerini, sorunlarını zaten biliyoruz. Yapmamız gerekenler ne varsa onları yapacağız. 2 gün boyunca buradayım. Alanya ile ilgili Alanyamıza yapabilecek neler varsa onları da birlikte konuşacağız bu ziyaretimde" dedi.

BÖCEK ALANYA DA 19 ŞUBAT 2020 iyi partililer86776637 1225570904305906 3982866273301168128 n 881de

 

'BEN HERKESİN BELEDİYE BAŞKANIYIM'...

'Benim işim parti ziyareti değil' diyen  Başkan Muhittin Böcek, "Bundan sonraki işimiz parti binaları ziyareti değil, bizim işimiz hizmet. Beş yıl canla başla çalışacağız. Talepleri konuşacağız. Ben herkesin belediye başkanıyım" diye konuştu.

 

'NE SÖZ VERDİYSEK YAPACAĞIZ'...

Halk su ve Halk süt ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Muhittin  Böcek, "26 yıllık başkanlığım sürecinde bugüne kadar bizi seven, seçen, bizi aday gösteren büyüklerimize, oy veren hemşehrilerimizi mahçup etmeden, çalmadan, çaldırmadan bugünlere gelmiş biriyiz. Biz seçim sürecinde ne söz verdiysek onu yapacağız. Bütün vatandaşlarımızın dertlerine derman olacağız. Vatandaşlarımızın hakkını gasp edenlere de hesabını sormaya devam edeceğiz. Aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

 

 

 

HABER:İbrahim AKDAĞ

 

 

 

 

 

Gazeteler

Designed by: Masoud