head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 28 Eylül 2022

Siyaset

 
 
Bugün Alanya'ya gelen Antalya Milletvekili Cavit Arı CHP'li yöneticiler ve üyelerle buluşarak gündeme dair açıklamalar yaptıktan sonra çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi...
 
CAVIT ARI 2 c758f
 
Alanya Programı kapsamında CHP parti binasına gelen Antalya Milletvekili Cavit Arı'yı İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, yöneticiler, Gençlik Kolları Başkanı Birkan Ceylan ve partililer karşıladı.
CAVIT ARI 3 46986
Orada bir basın açıklaması da yapan Arı, Türkiye siyasetine ve gündeme dair açıklamalarda bulunarak soruları cevapladı.
 
Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini, mevcut iktidar tarafından uygulanan yanlış ekonomi politikalarının yaşam şartlarını giderek daha zorlaştırdığını, eğitimden sağlığa kadar her alanda sıkıntılar yaşandığını belirterek vatandaşa hizmet olarak yapılan toplu konut projelerinin de seçim yatırımı olarak ortaya sunulduğunu ancak vatandaşın bu borçların altından kalkmasının çok zor olduğunu ve bu maliyetlere bu konutların yapılmasının mümkün olamayacağını sözlerine ekledi.
 
CAVIT ARI PAZARDA 1 8e97a
 
SALI PAZAR ZİYARETİ ...
Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP ekibiyle birlikte Salı Pazarı esnaf ziyareti yaptı. Esnaflarla sohbet ederek onların sorunlarını dinledi, Aile Destekleri Sigortası ve parti politikalarını anlattı.
CAVIT ARI PAZARDA 2 d7745
 
KENT KONSEYİ ZİYARETİ...
 
Saat 15.00'da Kent Konseyi Binasına giden Arı ve CHP ekibi burada Kent Konseyi başkanı Nurhan Özcan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
CAVIT ARI KENT KONSEYİNDE 3a201
 
Çeşitli oda ve dernek başkanlarının da katıldığı toplantıda Kent Konseyi'nin çalışmaları, oda ve derneklerin faaliyet ve sorunları hakkında bilgi alan Antalya Milletvekili Cavit Arı, katılımcılarla fikir alışverişi yaparak çeşitli önerilerde bulundu.
 
 
 
 
 
 
HABER: Ayten YILMAZ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 17. Alanya Uluslararası Caz Günleri için Alanya’ya gelen Litvanya Klaipeda Belediye Başkanı Vytautas Grubliauskas ve Polonya Wodzislaw Slaski Belediye Başkanı Mieczyslaw Kieca’yı ağırladı...


Alanya Belediyesi’nin düzenlediği Caz Günlerinin 17.’si bu yıl 22-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Birbirinden ünlü sanatçıların sahne alacağı Caz Günleri için Alanya’nın kardeş şehir olan Polonya Wodzislaw Slaski Belediye Başkanı Mieczyslaw Kieca ve caz partneri şehir Litvanya Klaipeda’nın Belediye Başkanı Vytautas Grubliauskas Alanya’ya geldi. Aileleri ile birlikte Alanya’ya gelen belediye başkanlarını Başkan Yücel akşam yemeğinde ağırladı.

KONUK 2 7ae06

Alanya Belediyesi’nin yurt dışı programlarına katılan meclis üyelerinin de katıldığı yemek programında şehirler arasında kültür, sanat ilişkileri ve ticari faaliyetler ele alındı. Başkan Yücel her iki belediye başkanına da teşekkür ederek, “Bizleri kırmayarak Caz Günlerimize renk katan değerli belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bir kültür ve sanat şehri olan Alanya’mızda kendilerini ağırlamaktan büyük onu duyduk.” dedi.

Her iki belediye başkanı ise Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e sanata ve sanatçıya verdiği değer için teşekkür ettiler. Yemek programı belediye başkanlarının hediyeleşmeleri ile son buldu.

 

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

 

Demirtaş ziyaretinin ardından bugün de CHP ekibi Avsallar Mahallesinde esnafları ziyaret etti...

CHP ALT İKİ 053ff

Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, yöneticiler ve partililerle birlikte Avsallar Mahallesindeki esnafları ziyaret ettiler.

CHP 1 6af41


Seçim takviminin yaklaşması ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik buhran nedeniyle ziyaretlerini arttırdıklarını belirten Karadağ şunları söyledi: Halkımız ve esnafımız çok zor günlerden geçiyor. Mevcut iktidar doğru bir ekonomi politikası yürütemiyor ve bunun bedelini en çok da esnaflarımız ödüyor. Esnafa sicil affı getirilmeli, kira stopajı kaldırılmalı, emeklilik için geriye doğru borçlanma hakkı tanınmalı, BAĞKUR’a borcu olsa da ailesinin ve kendisini sağlık hizmetinden faydalanması sağlanmalı. Esnaf destekleri sigortası fonu ile ekonomik krizlerde esnafa destek olacak bir fon kurulmalı. Esnafın ayakta kalmasının sağlanması lazım. CHP iktidarında gerçekleştireceğimiz bu projeleri anlatarak esnafımızı bilgilendirmek bizim görevimiz.
Ayrıca Avsallar Mahallemizde de gözlenen hızlı yapılaşmayla ilgili sorunlar yaşanmaması için halkımız uyanık olmalıdır.

CHP 2 a42cc

 

Ziyaretlerinde Aile Destekleri Sigortasını da anlatan Karadağ, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir sosyal devlet anlayışını benimsediklerini sözlerine ekledi.

CHP 3 b1365

Aile Destekleri Sigortası ile ılgili broşürler de CHP ekibi tarafından esnafa dağıtıldı.

CHP 4 b7b32

 

 

HABER: Emine YILMAZ

 

ALKÜ Tıp Fakültesinde öğrenim gören öğrenciler CHP Parti binasına gelerek üye oldular...

ALKÜ Tıp Fakültesi öğrencisi Elif Duman ve Julide Uysal parti binasına giderek CHP'ye üye oldular. Rozetlerini 22. dönem milletvekili Osman Özcan'ın takdim ettiği gençler umudun CHP'de olduğunu söylediler.


İlçe Başkanı Coşkun Karadağ; CHP'nin gençlerin umudu ve aydınlık geleceği olacağını, iktidara geldiklerinde KYK Öğrenim Kredisi borçlarının sıfır faizle yapılandırılacağını, kültür sanat etkinlikleri için destek olunacağını, gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV'nin sıfırlanacağını söyleyerek, eğitimde fırsat eşitliğinin önemine vurgu yaptı. Gençlerin konaklama, eğitim, istihdam ve liyakat konularında pek çok sıkıntı yaşadığını, bunların ancak ehil kişilerle, ortak akılla çözülebileceğini sözlerine ekleyerek, gençlere teşekkür etti.

 

 

HABER: Emine YILMAZ

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu; Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, Karakocalı Muhtarı Şerafettin Yiğit, Kestel Muhtarı Muhterem Şimşek, Oba Muhtarı Şeref Gürkan, Tosmur Muhtarı Zafer Gürel, Alara Muhtarı Arif Çelik ve Çakallar Muhtarı Memiş Şahin ile Karayolları Mahmutlar Şantiyesinde bir araya gelerek mahallelerde yürütülen ulaşım çalışmalarının ve yatırımların istişaresi gerçekleşti...

 

Karayolları 13. Bölge Müdürü Gülşen, ilgili konularla alakalı her türlü çözüme ve çalışmaya hazır olduklarını belirtti.

Alanya'nın her sorununu ve talebini istişare ve ortak akılla hareket ederek çözümler ürettiklerini belirten Başkan Toklu, "Karakocalı Muhtarımız Şerafettin Yiğit, Kestel Muhtarımız Muhterem Şimşek, Oba Muhtarımız Şeref Gürkan, Tosmur Muhtarımız Zafer Gürel, Alara Muhtarımız Arif Çelik ve Çakallar Muhtarımız Memiş Şahin'in talepleri üzerine Karayolları 13. Bölge Müdürümüz Sayın Ahmet Gülşen ile Karayolları Mahmutlar Şantiyemizde bir araya geldik. Karakocalı, Kestel, Oba, Tosmur, Alara ve Çakallar mahallelerimizde yürütlen ulaşım çalışmalarının istişaresini gerçekleştirip tarafımıza ulaştırılan taleplerin değerlendirmesini yaptık.

Karayolları 13. Bölge Müdürümüz Sayın Ahmet Gülşen, hem bizlere hem de muhtarlarımıza konuyla alakalı bilgilendirme yaparak her türlü çözüm için birlikte çalışacaklarını belirtti. Vatandaşlarımızla devletimiz arasında köprü vazifesi gören değerli muhtarlarımızın her talebi bizler için çok kıymetli. Tarafımıza ulaşan her talebin çözümü için var gücümüzle çalışıyor, çalışmayada devam edeceğiz. Halkımızın ulaşımda konforunu sağlamak için ne gerekiyorsa yapacağız." dedi.

 

 

 

HABER: Sariye KAYATURAN

Gazeteler