head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 24 Haziran 2019

Fatih Terim derbi planını belirledi. Terim, Kadıköy’deki 19 yıllık galibiyet hasretini hücum futboluyla bitirmek istiyor. Aslan sahaya yine iki 10 numarayla birden çıkacak, takım topu Fenerbahçe’ye bırakmayacak, pres rakip kaleden başlayacak.
Haftayı lider Başakşehir’in 6 puan gerisinde kapatan Galatasaray’da, gözler Kadıköy’deki Fenerbahçe derbisine çevrildi. Teknik direktör Fatih Terim, zorlu maça sezonun en kritik virajı gözüyle bakıyor.

Fanatik'in haberine göre yardımcılarıyla birlikte derbinin planını şimdiden belirleyen tecrübeli çalıştırıcı, deplasmanda olmalarına rağmen maçı hücum futboluyla kazanmayı hedefliyor. Kadıköy’deki 19 yıllık galibiyet hasretini bitirmeyi isteyen Terim, tıpkı Yeni Malatya karşısında olduğu gibi, sahaya iki 10 numarasını birden sürecek. Emre Akbaba ile Belhanda, orta sahada hücuma yönelik olarak görev yapacak.

TEKNİĞİ DAHA YÜKSEK TAKIM

Ndiaye ise takımın ön liberosu olarak, orta sahayı sürekli öne taşımaya çalışacak. Diagne, Onyekuru ve Feghouli de presi rakip kaleden başlatarak, Fenerbahçe’ye nefes aldırmamaya uğraşacak.

 


Savunmanın göbeğinde de büyük ihtimalle Fernando ve Donk ikilisi şans bulacak. Beklerde ise Mariano ile Linnes sürekli olarak hücuma destek sağlayacak.

Gazeteler

Designed by: Masoud