head
2183026 810x458 75f08
Salı, 21 Ocak 2020

Spor

Ekrem İmamoğlu'ndan ''makam aracı'' açıklaması:
Parça parça uğraşamam. Bir arada görmem lazım!

 Gazi koşusu 1 1561912602 PHOTO 2019 06 30 18 10 09 1 a12ff

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 93'ncü kez düzenlenen Gazi Koşusu'na katıldı. Koşu öncesi ve sonrasında Veliefendi Hipodromu'nda tam bir ''İmamoğlu izdihamı'' yaşandı. Vatandaşlar, birinci olan ''The Last Romance'' isimli kısrağın jokeyi Ahmet Çelik'e plaketini verirken de büyük alkış aldı. Çıkışta gazetecilere konuşan İmamoğlu, ''Makam araçlarını bir araya toplayıp sergileyecek misiniz'' sorusuna şu ilginç yanıtı verdi: ''Ben, bir arada görmeyi severim. Parça parça uğraşamıyorum. Bir araya toplayıp bakacağız. Çaya şeker atmayı öyle bırakmıştım. Yıllar önce günde 20 çay içiyordum. Biri, '20 tane şeker biriktiriyorsun bir tabağa. Bir tabakta görünce ne kadar kötü' demişti. O gün şekeri bırakmıştım. Araçları bir araya toplayacağız. Belki de bizim canımızı sıkacak, moralimizi bozacak. Kullananlar bile, 'Yok ben kullanmadım, evime otobüsle gidiyorum' diyecek. Dolayısıyla o görüntüyü görmem lazım''

 gazi koşusu 2 1561912602 PHOTO 2019 06 30 18 10 06 1 131ed

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk adına 93 yıldır düzenlenen Gazi Koşusu'nu izledi. İmamoğlu, 1927 yılından bu yana koşulan yarışı, 19 yıl sonra izleyen ilk İBB Başkanı oldu. İmamoğlu'ndan önce koşuyu izleyen son İBB Başkanı, Ali Müfit Gürtuna olmuştu. 2000'de düzenlenen koşuyu izleyen Gürtuna, yarışı kazanan ''Talaria'' isimli safkanın sahibi merhum Özdemir Atman'a kupasını vermişti. Sonraki dönemlerde İBB başkanlığı yapan Kadir Topbaş ve Mevlüt Uysal, Gazi Koşusu'nu izlemeye gelmemişti.

 gazi koşusu 11 1561912592 PHOTO 2019 06 30 18 10 05 cd7ed

BEBEĞİ SEVDİ

 gazi koşusu 4 1561912599 PHOTO 2019 06 30 18 10 04 1 e5430

Gazi Koşusu'nu yaklaşık 25 bin kişi izledi. Tarihi koşu spor, sanat, siyaset ve iş dünyasından birçok tanınmış ismi bir araya getirdi. İmamoğlu, hipodroma eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte geldi. İmamoğlu çiftini, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı karşıladı. Dilek İmamoğlu'nun yarışa, tarihi koşunun geleneklerine uygun olarak şapkayla katılması dikkat çekti. Yarış severler ve tarihi koşuya tanıklık etmek isteyen vatandaşlar, İmamoğlu'nu çiftine yoğun ilgi gösterip, sevgi gösterilerinde bulundu. Yaşanan izdiham nedeniyle İmamoğlu çiftinin, yarışı izleyecekleri şeref tribününe ulaşmaları zaman aldı. İmamoğlu'nun tribüne geldiğini gören tribünler hareketlendi. Seyirciler, hep bir ağızdan, ''Ekrem Başkan'' ve ''Her şey çok güzel olacak'' tezahüratlarında bulundu. Tribünlerdeki coşku, İmamoğlu'nun yarış severleri selamlamasıyla doruğa ulaştı. İmamoğlu'nun, kucağına verilen bir bebeği sevmesi, renkli görüntüler oluşturdu.

 gazi koşusu 5 1561912598 PHOTO 2019 06 30 18 10 08 5ccf7

FORMAYI KORUMASININ SIRTINDA İMZALADI

 gazi koşusu 10 1561912593 PHOTO 2019 06 30 18 10 07 2 ed4c3

İmamoğlu coşkusuyla birleşen Gazi Koşusu'nu, Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı, Melis Kurtel Emin'in sahibi olduğu ''The Last Romance'' isimli kısrak kazandı. Yarış sonunda İmamoğlu, şeref tribününden ödül vereceği alana inene kadar da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bu sırada İmamoğlu'na tribünlerden ilginç seslenişlerde bulunuldu. Bir vatandaş, ''Ekrem Abi, adamsın, adam, çok çalıştın'' derken, bir başkası, ''Kralsın başkanım, süper oldu, süper'' dedi. Bir vatandaş da elindeki formayı göstererek İmamoğlu'ndan imzalamasını istedi. Formayı aldırtan İmamoğlu, korumasının sırtında imzaladığı formaya, ''Her şey çok güzel olacak'' yazdı. Bu sırada vatandaşlar, ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'' tezahüratlarıyla İmamoğlu'na sevgi gösterilerinde bulundu. Gazi Koşusu'nu üst üste 5'nci kez kazanan jokey Ahmet Kılıç, ödülünü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nıun elinden aldı. Tribünlerin yoğun ilgisi altında hipodromdan çıkmaya çalışan İmamoğlu'nu, şeref tribünü girişinde de çok sayıda vatandaş bekledi.

 gazi koşusu 6 1561912597 PHOTO 2019 06 30 18 10 06 3 572a1

''HALKIMIZLA COŞKUYU PAYLAŞMAK ÖNEMLİ''

 

İmamoğlu, gazetecilerin sorularını tribün çıkışına yakın noktada yanıtladı. İmamoğlu, ''Nasıl bir koşu oldu'' sorusuna, ''Tarihi bir koşu. TJK Başkanımız çok güzel bir organizasyon yaptı. Muazzam da bir katılım. Atamızla başlayan, belki de Türkiye'nin en kıymetli koşusu. Burada bulunmaktan büyük onur duydum. İstanbul'un tarihi anlarının yaşatıldığı bir yer Veliefendi. Biz, kulübümüzün birçok koşusuna eşlik edeceğiz. İstanbul'un hangi noktasında hangi coşku varsa, onu bütünleştirip bir arada olmak da bizim vazifemiz'' yanıtını verdi. İmamoğlu, ''19 yıl sonra İBB Başkanı olarak buradasınız. Ödül yerine plaket verdiniz ama bundan sonra da görecek miyiz sizi Gazi Koşusu'nda'' sorusunu da ''Plaket, ödül vermek işin detayı. Önemli kısmı burada halkımızla olmak, coşkuyu paylaşmak, kol kola olmak hem İstanbullu kimliğini güçlendiriyor hem de vatandaşlarımızın birbirleriyle olan bağlarını güçlendiriyor'' şeklinde yanıtladı.

 gazi koşusu 7 1561912597 PHOTO 2019 06 30 18 10 05 2 4c9d3

''İHTİYAÇ KONUSU GÖZDEN GEÇİRİLECEK''

İmamoğlu'na sorulan son soru ise, ''Seçim döneminde kullandığınız araçla buraya geldiniz. Onu kullanmaya devam ediyorsunuz. Makam araçlarıyla ilgili israf konusuna dikkat çekmiştiniz. Makam araçlarıyla ilgili nasıl bir süreç işleyecek'' oldu. İmamoğlu, bu soruya da şöyle yanıtladı: ''Arkadaşlarım bir araştırma yapıyor. Tümüyle gözden geçirilecek. İhtiyaç konusu gözden geçirilecek. Bu anlamda belediyenin lojistiği, belediyenin ulaşım stratejisi oluştuktan sonra elbette birtakım tasarruflara gideceğiz. Yaklaşık 7 yıldır bu arabama biniyorum. Gayet de memnunum. Elbette belediyenin aracı varsa da ona da bineriz ama böyle devam edeceğiz. Bir de benim alışılmış uğurum gibi. Ama müthiş bir tasarrufa ihtiyaç var. İstanbul'un, tümüyle ekonomik olarak tasarrufa ihtiyacı var. Bu, Türkiye'nin her kurumuna bence örnek olmalı. Milletimizin bu sıkıntılı günlerinde her yönüyle tasarruf yaparak ekonomiye katkı sunmalıyız. Bu da seferberliğin parçası olacak. Sizi de bilgilendireceğiz. (Araçları bir araya toplayacak mısınız?) Tabii. Ben, bir arada görmeyi severim. Parça parça uğraşamıyorum. Bir araya toplayıp bakacağız. Çaya şeker atmayı öyle bırakmıştım. Yıllar önce günde 20 çay içiyordum. Biri, '20 tane şeker biriktiriyorsun bir tabağa. Bir tabakta görünce ne kadar kötü' demişti. O gün şekeri bırakmıştım. Araçları bir araya toplayacağız. Belki de bizim canımızı sıkacak, moralimizi bozacak. Kullananlar bile, 'Yok ben kullanmadım, evime otobüsle gidiyorum' diyecek. Dolayısıyla o görüntüyü görmem lazım''

 gazi koşusu 8 1561912596 PHOTO 2019 06 30 18 10 07 0f86a

Bu sırada İmamoğlu'nu bekleyen vatandaşlar da ''Alemin kralı geliyor, geliyor'' diyerek İBB Başkanı'na sevgi gösterilerini sürdürdü ve İzmir Marşı'nı okudu. İmamoğlu, geldiği gibi giderken de yoğun ilgi altında hipodromdan ayrıldı.

gazi koşusu 9 1561912594 PHOTO 2019 06 30 18 10 04 2 7a867

Aytemiz Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 174'üncü yıl dönümü dolayısıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal'ı ve Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan'ı dün makamlarında ziyaret etti. Başkan Çavuşoğlu, Polis Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerde kulüp çalışmaları ve lig maçları hakkında sohbet ettiklerini belirterek, "Antalya Cumhuriyet Başsavcısı sayın Halil İnal ve İl Emniyet Müdürü sayın Mehmet Murat Ulucan'a sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür ederim" dedi.

Alanya'nın sevilen simalarından iş adamı Adem Tunç, Alanyaspor-Antalyaspor karşılaşma sonrası çıkan olayların ardından " Ne Yunanistan, ne Bulgaristan tek düşman Alanya" şeklinde paylaşım yapan ve gelen tepkiler üzerine bu paylaşımını kaldıran Başpehlivan Ali Gürbüz'ün antrenörü Hikmet Tuğsuz hakkında suç duyurusunda bulundu...

Alanyaspor-Antalyaspor karşılaşma sonrası çıkan olayların ardından Başpehlivan Ali Gürbüz'ün antrenörü Hikmet Tuğsuz sosyal medya hesabı Facebook üzerinden " Ne Yunanistan, ne Bulgaristan tek düşman Alanya" şeklinde paylaşım yapmış ve bu paylaşım Alanya'da büyük tepkiyle karşılanmıştı. Alanya halkı Tuğsuz'u Gökbel'de dahi görmek istemediklerini belirterek durumu Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başta olmak üzere bir çok siyasi ve önde gelen isimlere bildirmişti. Alanya'nın sevilen simalarından iş adamı Adem Tunç, Alanyaspor-Antalyaspor karşılaşma sonrası çıkan olayların ardından " Ne Yunanistan, ne Bulgaristan tek düşman Alanya" şeklinde paylaşım yapan ve gelen tepkiler üzerine bu paylaşımını kaldıran Başpehlivan Ali Gürbüz'ün antrenörü Hikmet Tuğsuz hakkında suç duyurusunda bulundu.

HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK SUÇUNDAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU...

Alanya Adliyesine suç duyurusunda bulunmasının ardından açıklamada bulunan Adem Tunç,"Biz her zaman söylüyoruz spor kardeşliktir. Geçen hafta Cuma günü oynanan Alanyaspor-Antalyaspor maçından sonra çeşitli olayların üstüne akabinde gelişen istenmeyen tatsız paylaşımlar söylemler ve bize karşı kışkırtılmış bir kitle var. Bunun sonucunda biz gerekli mercilere baş vurduk. Bundan sonrası artık adalette, Devletimiz gerekeni yapacaktır. Bundan hiçbir şüphemiz yok. Türkiye'de fenomen haline gelen bir sporcu antrenörü Hikmet Tuğsuz hakkında suç duyurusunda bulunduk. " Ne Yunanistan, ne Bulgaristan tek düşman Alanya" sözleriyle bir paylaşımda bulunmuştu. Kendi takipçileri ile bunu paylaşarak halkı kin ve nefret duygularıyla harekete geçirmeye çalıştı. Biz Alanyalı olarak bu duruma duyarsız kalmadık ve kendisinden şikayetçi olduk" dedi.

 

 

 

HABER:Uğur AKDAĞ

Lakadamyalı'ya 'hayırlı olsun' ziyareti...

KIPIK 4 thumbnail Lakadamyalıya hayırlı olsun ziyareti 1 7e404

 

Kulüp Başkanımız Hasan Çavuşoğlu, Başkan Yardımcımız Nazmi Yüksel, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mehmet Uslu, Muhammet Çetin, Mehmet Güler, Enver Vural, Hüseyin Girenes ve Genel Koordinatörümüz Mevlüthan Çavuşoğlu, ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği'ne atanan Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’ya 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Prof. Dr. Lakadamyalı, hastanenin son durumu hakkında bilgi verirken, sağlık alanında ileriye dönük projelerine de değindi.

KIPIK 2 thumbnail Lakadamyalıya hayırlı olsun ziyareti 5 fd98b

Alanya'da sağlık alanında yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini belirten Kulüp Başkanımız Hasan Çavuşoğlu ise, "İlçemizde sağlık alanında güzel işlere imza atılmaktadır. Bizler de bu konuda gereken her türlü desteği vermeye hazırız. Başhekimimiz Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’ya görevinde başarılar dileriz" dedi.

Başkan Çavuşoğlu daha sonra ziyaretin anısına Başhekim Prof. Dr. Lakadamyalı’ya üzerinde ismi yazan 07 numaralı formamızı hediye etti.

KIPIK 3 thumbnail Lakadamyalıya hayırlı olsun ziyareti 3 5986d

 

HABER: Emine YILMAZ

BAŞKAN RECEP ÇALIŞTANBİR HİZMET DAHA...

Alanya Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış, seçimlerden önce üyelerine verdiği  Bir sözü daha yerine getirdi....

calis uyelerine verdigi sozu tuttu h44624 50a1f 46da4

Alanya Şoförler Odasında  Üyelere Maç keyfi hizmeti başladı...

 

RECEP ÇALIŞTAN AÇIKLAMA VE DAVET...

"Değerli meslektaşlarım ; Odamızın altındaki lokali Süper lig maç yayınlarına acacağımızın sözünü vermiştik. Evet biz hazırız , ya siz ? Bu akşam 21.45 'te Alanyasporumuzun ilk maçıyla yayına başlıyoruz. Bütün üyelerim ve birinci derece yakınları davetlidir. Sizlere iyi seyirler , Alanyasporumuza da başarılar diliyorum . Akşam lokalde buluşmak ümidiyle. Hayırlı işler. Kazancınız bereketli olsun. Rabbim kazalardan korusun inşallah."

Gazeteler

Designed by: Masoud