head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 27 Haziran 2022

Spor

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayıları 550 bini bulan yoklama kaçağı, bakaya gençlerimize bedelli askerlikten faydalanabilme yolunu açıyoruz." dedi...

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "31 Mayıs'ta sona eren açık cezaevlerindeki hükümlülerin COVID-19 izinlerini, 31 Temmuz 2023'e kadar uzatıyoruz. Sayıları 550 bini bulan yoklama kaçağı, bakaya gençlerimize bedelli askerlikten faydalanabilme yolunu açıyoruz" dedi.

erdoğan 23 mayıs açıklamaları alt üç 24a7f

Yunanistan Başbakanı Miçotakis için "Artık benim için Miçotakis diye birisi yok" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Milli Uzay Programı çerçevesinde bir vatandaşımızı uzaya gönderiyoruz" açıklamasını yaptı.

erdoğan 23 mayıs açıklamaları alt iki f7880

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı yaklaşık 3 saat sürdü.

Yurt içi ve yurt dışındaki gelişmelerin ele alındığı toplantı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

* “Son kabine toplantımızın ardından ülkemiz ve milletimiz için hayırlı hizmetlere vesile olan programlara katıldım. Yabancı misafirlerimizi ağırladık. Uluslararası gündemle ilgili kritik görüşmeler yaptık.

* Adalet teşkilatımızın güzide mensuplarıyla bir araya geldik. Aynı gün Kazakistan Cumhurbaşkanı sayın Tokayev’i külliyemizde misafir ettik, hemfikir olduğumuzu görmekten memnuniyet duyduk.

* Engelli gençlerimizle buluştuk. 13 Mayıs’ta 39. vefat yıl dönümünde üstat Necip Fazıl Kısakürek’i rahmet ve hasretle yad ettik.

* Ülkemizin gurur verici eserlerinden Rize Artvin Havalimanını kardeşim sayın Aliyev ve MHP Genel Başkanı sayın Bahçeli, BBP Genel Başkanı sayın Destici ile 14 Mayıs’ta hizmete açtık.

* Rize Artvin Havalimanı 3 kilometre pisti, yıllık 3 milyon yolcu kapasitesi yörenin ticaret ve turizminin gelişmesine inşallah önemli katkılar sağlayacaktır.

  • Geçtiğimiz Pazartesi günü Cezayir Başbakanı sayın Tebbun’u ağırladık. Salı günü BAE eski Devlet Başkanı Şeyh Halife’nin vefatı sebebiyle bu ülkeye taziye ziyaretinde bulunmak üzere gittik. Kardeşi ve Abu Dabi Emiri’ne başsağlığı ziyaretini gerçekleştirdik.

erdoğan 23 mayıs açıklamaları 2 dbad8

 

HAYATINI KAYBEDEN GENÇLER İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI...

* 19 Mayıs’ta gençlerimizle ve başarılarıyla bizleri gururlandıran milli sporcularımızla Ankara’da coşkulu bir programla kucaklaştık. Darülacezemizin temel atma törenine katıldık, ardından Kolombiya Cumhurbaşkanı ve ailesiyle bir araya geldik. Adana’da stadın dışında ayrı onbinlerle, içinde onbinlerle muhteşem bir gençlik şölenine iştirak ettik.

* Bu vesile ile gençlik şölenimizin ardından yaşanan elim trafik kazasından, can kayıplarından duyduğum samimi üzüntüyü sizlerle paylaşmak istiyorum. 3 tane kardeşimizi Hakka uğurladık. Kendilerine rahmet ve ailesi ve millete başsağlığı diliyorum.

* 41 yaralı evladımıza da Rabbimden acil şifalar niyaz ediyorum. Kaza sonrasında acımızı paylaşan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu vesile ile geçtiğimiz hafta Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 5 altın, 2 bronz madalya ile tarih yazarak dünya şampiyonu olan boksörlerimize şahsım ve milletim adına tebriklerimi özellikle iletmek istiyorum.

* Toplamda Tekvando’da 19 madalya ile takım halinde şampiyon olan sporcularımızı da tebrik ediyorum. Basketbolda şampiyon olan Anadolu Efes takımımızı, 5. defa Avrupa şampiyonu olan Vakıfbank Kadın Voleybol takımımızı şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum.

* Ülkemize 20 yıldır kazandırdığımız altyapı tesisleri ve sporcu yetiştirme sisteminin meyveleri olarak bu başarıların artarak devam edeceğine inanıyorum.

erdoğan 23 mayıs açıklamaları 3 9fea3

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ VE BEDELLİ ASKERLİKLE İLGİLİ YENİ KARAR...

* 31 Mayıs’ta sona erecek açık cezaevlerindeki hükümlülerin COVID-19 izinlerini, 31 Temmuz 2023’e kadar uzatıyoruz. Meclisimizin yasal düzenlemeyi en kısa sürede hayata geçireceğine inanıyorum.

*Ayrıca bugün sayıları 550 bini bulan yoklama kaçağı, bakaya gençlerimize bedelli askerlikten faydalanabilme yolunu açıyoruz. Kaçak yılına göre değişen oranlarda rakam ilavesiyle askerliğini bedelli yapmak isteyen gençlerimiz askerlik şubelerine başvurabilir. Bakaya sıkıntısına çözüm getiren bu uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum.

“MUHALEFET HERHANGİ BİR HEDEF VE VİZYONA SAHİP DEĞİL”...

* Selçuklu’dan Osmanlı’ya oradan Cumhuriyete miras kalan Anadolu’da miras kaldığımızı sürdürmek için değişen şartları iyi okumalıyız. Aradan geçen bunca asra, yaşanan onca hadiseye rağmen bu toprakların hakimiyetimizde olmasını hala hazmedemeyenler olduğu gerçeğini biz değil karşımızdakiler sürekli hatırlatıyor.

* Bilhassa 18. yüzyıldan itibaren verdiği mücadelelerin yol açtığı yorgunluğa, yıpranmışlığa, ödediği bedele rağmen insanımızın milli mücadeleye dört elle sarılmasının gerisinde aynı bilinç vardır. Cumhuriyet dönemi boyunca hem geçmişten gelen yüklerin ağırlığı, hem yeni devletimizin kuruluş sancıları sebebiyle demokratik ve ekonomik adımlarımızı epeyce yavaş atabildik.

* Önce çok partili siyasi hayata geçerek ardından darbeler, siyasi istikrarsızlıklarla kesintiye uğratılsa da kendimize yeni bir yol çizdik. Tüm bu arka plandan hareketle Cumhuriyetimizin 100. yılı Türkiye 100 Yılı atılımı haline getirmek istiyoruz. Bu anlayışla Cumhurbaşkanlığı olarak İletişim Başkanlığı koordinasyonunda kapsamlı bir 100 kutlama programı oluşturduk. Ülkemize son 20 yılda nasıl çağ atlattığımızı gösterecek “Yüzyılın işini 20 yıla sığdırdık” şiarıyla hayata geçireceğiz.

* Cumhuriyetimizin 100. yılına atfettiğimiz 2023 hedefleri bizim için kısa vadeli atılımlarımızın ilk istasyonudur. Ardından Fethin 600. yüzyılı ve 2053 vizyonumuz geliyor. Gençlerimize emanet edeceğiz 2053 vizyonundan sonraki hayallerimiz ise 2071 vizyonumuzla taçlandıracağız. 2071 vizyonunu bizden sonraki nesiller ete kemiğe büründürecek, hedeflerini oluşturacaktır.

* Muhalefet ise maalesef 1908’in bir adım ötesine geçememiş bir ruh haliyle istemezükçülük dışında herhangi bir hedef ve vizyona sahip değildir. Bizim büyük demokrasi ve kalkınma devriminin eksiklikleri, hatta hataları olabilir. Eksiklikleri tamamlayacak bir muhalefetle her şeyi konuşmaya hazırız. Hayırda yarışan, eser ve hizmet siyasetini merkeze alan bir yönetim anlayışının gereklerini yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz.

“BOŞ HAYAL OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ”...

* Yapılan her yatırıma bir kulp takan, getirilen her hizmete, gerçekleştirilen her projeye karşı çıkan, ortaya kayda değer program, hazırlık, teklif, niyet dahi koyamayan sığ bir muhalefetle karşı karşıyız. Bizim referansımız 20 yılda ülkemize kazandırdığımız hizmet ve eserlerdir. Muhalefet ise yüzyılımızın başındaki felakete, koskoca imparatorluğu felakete sürükleyen yaklaşımdır, zihniyettir.

* Bugünkü dünyayı, aktörleri ve ilişkileriyle kavramasını, ona göre politikalar geliştirmesini beklemenin biraz boş hayal olduğunun farkındayız. Azıcık da olsa feraset, onurlu duruş beklemenin bir vatandaş sıfatıyla hakkımız olduğunu düşünüyorum.

  • Düşün arkama deyip, milleti uçuruma sürükleyen siyaset tarzının devri kapanalı çok oldu. Muhalefete bu cesareti dünya ve bölgemizde yaşanan krizlerin, sıkıntıların, çatışmaların verdiği anlaşılıyor. Türkiye’nin küresel ekonomik çalkantılardan, güvenlik kaygılarından, yıpratıcı siyasi çekişmelerden en az hasarlı çıkması için her türlü çabayı gösteriyoruz.

erdoğan 23 mayıs açıklamaları 4 304a3

HAYAT PAHALILIĞI MESAJI...

* Hayat pahalılığı başta olmak üzere çeşitli sıkıntılara maruz kaldığımız bir gerçektir. Türkiye bu sıkıntıları hak etmiyor. Fakat bu millet böyle bir gerici muhalefeti de hak etmiyor. Nasıl milletin her meselesini biz çözdüysek Allah’ın izniyle mevcut sıkıntıların üstesinden de yine biz geleceğiz.

* Önceliğimiz insanımızın refah seviyesini artıracak politikalar olacak. Önümüzdeki aylarda bu doğrultuda yeni adımlar atarak hayat pahalılığını insanlarımız üzerindeki yükünü azaltmayı sürdüreceğiz.

“EN SAMİMİ ÇABALARI YİNE BİZ SERGİLEDİK”...

* Küresel güvenlik ve ekonomik krizine bu gözle baktığımız için geçici sorunlar karşısında paniğe kapılmıyoruz. Pek çok ülke yalpalarken içimize kapanmak ve kazanımlarımızdan taviz vermek yerine daha hızlı yol almayı tercih ediyoruz.

* Bilhassa ücretli, dar gelirli, desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımızı koruyacak mekanizmaları kuruyor ve işletiyoruz.. Asgari ücret artışı, memur ve emekli maaşlarına yapılan zamlar, destek ve sübvansiyon paketleri bu yaklaşımlarımızın ifadesidir. Sağlık, eğitim, ulaşım, enerjide altyapı yatırımlarından ülkemizin ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşıladığımız için bundan sonraki hedefimiz insanımızın refahını arttıracak önlemlerdir.

* Bu gelişmelerin uluslararası serencamı var. Küresel ekonominin temellerinde sarsıldığı bir dönemden geçiyoruz. Geçmişten beri Türkiye’nin önünü kesmeyi temel politika haline getirenlerin aynı politikaya devam etmesi şaşırtıcı değilse de üzüntü vericidir.

* Kendi güvenlikleri ve refahları dışında hiçbir şeyi önemsemeyenler Türkiye’nin bağımsız duruşuna tahammül edemiyorlar. Sergilenen tavırlar ve edilen sözler karşımızdakilerin hak, özgürlük, ekonomiden hassasiyetlerinden değil çıkarlarını korumak endişelerinden kaynaklanıyor.

* Her türlü ihtiyaçlarını karşıladığımız milyonlarca insanın sıkıntısını umursamayanların bize verecek ne müttefiklik ne de insan hakları dersleri olabilir. Ukrayna’ya en ciddi, somut ve işe yarar desteği biz verdik. Rusya ile ilişki kurduğumuz her seviyede bu tutumumuzu kendilerine de mertçe söyledik. Krizin çözümüne katkısı olmayacak şovlara katılmak yerine Rusya ile ilişkilerimizi sürdürerek ateşkes ve kalıcı barış için en samimi çabaları yine biz sergiledik.

* NATO’ya üyelik başvurusunda bulunan ülkeler tarihlerine bakarlarsa doğudan gelen tehditlere karşı kendilerine de katkı sağladığımızı görecekler. Geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günleri oldukça yoğun telefon diplomasisi yürüttük. Hollanda Başkanı, NATO Genel Sekreteri, İngiltere Başbakanı, İsveç Başbakanı, Finlandiya Başbakanı ile bu konuları enine boyuna konuştuk.

“ARTIK BENİM İÇİN MİÇOTAKİS DİYE BİRİSİ YOK”...

* Muhataplarımızın tamamına Türkiye’nin NATO’nun genişlemesi, terörle mücadele ve müttefiklik vurgusuyla paylaştık. Türkiye Yunanistan ve Fransa’nın NATO’dan çıkışı döneminde Türkiye o zaman onlara desteği vermişti. Ne oldu? Şu anda bu Yunanistan bizimle nasıl bir uyum içinde.

* FETÖ terör örgütünün Avrupa’ya gidiş güzergahı şu anda Yunanistan değil mi? Terör örgütlerini besleyen o değil mi? Şu anda 10’a yakın üs var Yunanistan’da ve bu üslerle acaba Yunanistan kimi tehdit ediyor? Bu üsler Yunanistan’da niye kuruluyor? Şu anda AB ülkelerine 400 milyar Avro borcu olan bir Yunanistan var. Kendisiyle görüştük.

* Görüşmede aramızda ‘üçüncü ülkeleri sokmayalım’ diye mutabık kaldık. Buna rağmen geçen hafta bir Amerika seyahati oldu. Senatoda Türkiye’nin aleyhine ne gerekiyorsa yaptığı gibi F-16’ları Türkiye’ye vermeyin demek suretiyle Amerika’ya adeta telkinlerde bulundu.

* Artık benim için Miçotakis diye birisi yok. Kendisiyle böyle bir görüşmeyi yapmayı da kabul etmiyorum. Çünkü biz şahsiyetli onurlu siyasetçilerle yola gideriz. Bundan sonrasını Miçotakis kendisi düşünsün. Kimlere nerede nasıl üsler kurduracaksa buyursun kurdursun.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ADAYLIĞI SÜRECİ...

* İsveç ve Finlandiya’da halen devam eden Türkiye karşıtı yaklaşımları kabul edemeyeceğimizi söyledik. Stokholm sokaklarında PKK, YPG, DHKP-C terör örgütleri yürüyüş yaptı. Sayın Andersonn bana neler söyledin, bak buyur teröristler bağırarak, çağırarak yürüyor. Senin polisin orada koruma altına alıyorlar onları. Almanya’nın caddelerinde bu tür yürüyüşler yapmıyorlar mı? Polis korumasında yapıyor. Bizim vatandaşlarımızdan herhangi birisi yanlış yaptığı zaman adeta yere bastırıyor Alman polisi dayanılmaz acılar çektiriyor.

* Hatta 15-16 yaşında Türk çocuğuna bunu yapıyor. Olmaz böyle dostluk. Olmaz böyle barış. Siz ancak terör örgütleriyle kol kola yürümeyi başarıyorsunuz. Biz işimizi biliyoruz. Atılması gereken adımları nasıl atacağımızı biliyoruz. Buradan altını çiziyorum, Türkiye için tehdit oluşturan terör örgütlerine her türlü desteği vererek, teröristleri koruyup kollayanlar bize karşı sergiledikleri hukuksuz, ciddiyetsiz, kibirli tavırlarından vazgeçmelidirler. Somut uygulamalarla neticelerini gördüğümüzde bize düşeni yapmaktan kimsenin şüphesi olmasın.

* Ülkemize ve güvenli bölgelerimize sık sık yapılan saldırı, taciz, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktır. TSK; istihbarat, emniyet güçlerimiz hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz inşallah bu operasyonlar başlayacaktır. Perşembe günkü MGK toplantımızda gereken kararları alacağız.

* Uzay alanında iddiasını ortaya koyan bir Türkiye için 1 yıl önce yine bu kürsüden milli uzay programımızı açıklamıştık. Ülkemizin uzay alanındaki hak ve menfaatlarini korumak üzerine belirlediğimiz Türkiye ve medeniyetimize yaraşır tam 10 hedefi sizlerle paylaşmıştım.

* Aya ulaşmaktan uzay ekosistemi oluşturmaya, insan kaynağı geliştirmeye varan geniş yelpazedeki hedef başlıklarımızda adım adım ilerliyoruz. Artık dünyada siyasi bağımsızlığın teknolojik bağımsızlıktan geçtiğini çok iyi biliyoruz.

* Dünya düzeninin belirleyicisi konumundaki teknolojilerin, savunmadan imalat sanayine, araştırma, geliştirme bilişime kadar her alanda proaktif bir Türkiye inşa ediyoruz. Türkiye için uzay yarışında yer almak lüks değil mecburiyettir.

* Milli Uzay Programı kapsamında gerçekleştireceğimiz her hedef Türkiye’nin yeni yüzyılındaki başarılar için birer mihenk taşı olacaktır. Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu ile Türk gençleri uzay yarışların aktörleri olsunlar istiyoruz. Bugün ülkemiz adına yepyeni bir eşiğe hep birlikte adım atacağız.

erdoğan 23 mayıs açıklamaları 5 0440c

“MİLLİ UZAY PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE BİR VATANDAŞIMIZI UZAYA GÖNDERİYORUZ”...

* Bu salondaki basın mensupları aracılığı ile tüm bakan arkadaşlarımın aracılığı ile birçok insan uzaya gitme hayali kurmuştur. Artık o vakit geldi. Milli Uzay Programımız çerçevesinde 1 Türk vatandaşımızın uluslararası uzay istasyonuna gönderilmesi sürecini resmen başlatıyoruz.

* Bu milli bir görev olacak. Uzaya göndereceğimiz vatandaşımız kendisinin ya da Türkiye’deki diğer bilim insanlarının yer çekimsiz uzay ortamında yapmak istedikleri bilimsel test ve deneyleri gerçekleştirme imkanına sahip olsun. Bu milli göreve başvurmak için uzaya.gov.tr adresini oluşturduk. 45 yaşından genç tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu görev için başvurabilirler.

* Başvurular arasından çekilecek ve seçilecek iki aday bilim elçimiz olarak uzaya çıkış süreci için gerekli tüm eğitimleri alacaklar. Eğitimlerin sonunda iki adaydan biri üstlendikleri tarihi görev için 2023 yılında uluslararası uzay istasyonuna gönderilecek. Şüphesiz göklere en çok yakışan bayrak ay yıldızlı al bayrağımızdır.

* İnşallah Türkiye’nin tecrübe ettiği diğer birçok ilk gibi bu tarihi adımın onurunu milletimize yaşatmak da yine hükümetimize nasip olacaktır. Gelecekteki milli kahramanımıza şimdiden başarılar temenni ediyorum. Biz hala Neil Armstrong’u unutmadık. Şimdi de içimizden biri gidecek. İnşallah onu da bizden sonraki gelecek nesiller unutmayacaklar.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK: Ajanslar

 

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanyaspor ve amatör spor kulüplerine destek sağlamak amacıyla merkez dışındaki ve otel bölgelerinde yer almayan sahil büfelerinin işletme hakkını Alanyaspor’a devretti. Başkan Yücel; “Alanyaspor, her zaman olduğu gibi bizim ortak bir değerimizdir. Sahil büfelerindeki gelirlerden Alanyaspor’umuza ve şehrimizde faaliyet gösteren bütün spor kulüplerimize destek sağlayacağız.” dedi...


Alanya merkezinin dışındaki otel bölgelerinde yer almayan sahil büfelerinin işletme hakkının Aytemiz Alanyaspor’a devri için ‘sponsorluk ve iş birliği anlaşması imza töreni’ düzenlendi. Alanyaspor Kulüp Binası’nda gerçekleştirilen imza törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili katıldı.

SİLİ: “ALANYA’NIN KANAYAN YARASIYDI”...

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili imza töreninde yaptığı açıklamada; “Sahil büfeleri konusu Alanya’nın kanayan bir yarasıydı. Başta Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere konuya el atıldı ve sahillerin rant kapısı olmaktan çıkarılması amacıyla ciddi bir çalışma yapıldı. Büfeler, Demirtaş’tan Alara çayına kadar belirli bir düzen ve disiplin içerisinde işlemesinin sağlanması amacıyla Alanya Belediyesi’ne alındı. Bu gerçekleştikten sonra bir süreç yaşandı. Öncelikle otellerimiz olmak üzere tüm tesislerimize sahillerde hizmet verebilecekleri noktaları anlaşarak başlattırdık. Arkada otel olmayan alanlarda kalan büfelerimizin işletmesini de bugün itibariyle Alanyaspor’umuza devrettik.” dedi.

ALANYASPORA SAHİL BÜFE DESTEĞİ 2 eb9f5

“SAHİLE DÜZEN GETİRİYORUZ”...

Sahil büfelerinin sorumluluğunun tamamen Alanya Belediyesi ve ALTİD’de olduğunu belirten Başkan Sili; “Büfelerde ne satılacak, hangi saatte açılacak ve kapanacak büfenin genel dizaynının ne olacağı tamamen belirlendi. Kurallarımızı belirledik ve ilgililere deklare ettik. Bundan sonra inanıyorum ki Alanya’nın en azından bu sorunu bir daha gündeme gelmeyecek. Buraya gelen misafirlerimiz ve burada yaşayan vatandaşlarımız sahillerimizden rahat ve düzgün bir şekilde, belirli standartlar çerçevesinde yararlanabilecek. Alanya turizmine artı bir katı sağlayacağına inanıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

ÇAVUŞOĞLU: “ADEM BAŞKANIMIZ ELİNDEN GELEN DESTEĞİ VERİYOR”...

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel gerek Alanyaspor ile gerekse diğer spor kulüpleri ve branşlarıyla alakalı her zaman elinden gelen desteği vermektedir. Alanyaspor’umuza sabit gelirler konusunda da beraber hareket ediyoruz. Alanya’mızın her türlü hizmetinde birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu zaten herkes biliyor. Bundan sonraki süreçte de bu böyle olacak. Ben Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. İnşallah Alanyaspor’umuz ve bölgemiz için hayırlı olur.”

ALANYASPORA SAHİL BÜFE DESTEĞİ 3 bd5d8

YÜCEL: “SAHİLLER BİZİM HER ŞEYİMİZ”...

Sahil büfelerinden sorumlu kurum olan ALTİD’in kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu belirten Başkan Yücel; “Bizim yıllardan beri arzu ettiğimiz şey doğu-batı sahil düzenlemesinde büfelerimizi tek tipe dönüştürmekti. Pandemi araya girince bu çalışmalarımızı bir süre askıya almıştık. Bu senenin başında tahsislerimizden sonra ALTİD ile iş birliği yaparak bütün ekiplerimizle eski tip sahil büfelerini ortadan kaldırdık. Sahiller her şeyimiz!” dedi.

“SADECE ALANYASPOR’A DEĞİL BÜTÜN KULÜPLERİMİZE DESTEK SAĞLAYACAK”...

Sahil büfelerinin dağıtımında eşit ve adaletli bir dağıtım sağladıklarını vurgulayan Başkan Yücel; “Tabii bunu düzenlerken de eşit ve adaletli dağıtımını sağlamak için uğraş verdik. Herkes de bu konuda yardımcı oldu. Alanyaspor, her zaman olduğu gibi bizim ortak bir değerimizdir. Kimsenin herhangi bir şüphesi olmadan Alanyaspor’umuza belirli büfeleri verdik. Burada sadece Alanyaspor’umuza değil kentimizde faaliyet gösteren bütün spor kulüplerimize ve spor branşlarımıza destek sağlamak amacıyla böyle bir yol izledik.” dedi.

YÜCEL: “ALANYASPORUMUZA VE DİĞER SPOR KLÜPLERİNE HAYIRLI OLSUN”...

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı; “Her şeyin ne kadar çok güzelleştiğini, sahillerin bakımlarından güvenliğine, herkesin kullanımına açık olarak kullanılacağını zamanla göreceksiniz. Ben yaptığımız bu işin doğru olduğuna inanıyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hem Alanyaspor Başkanımıza hem de ALTİD Başkanımıza bu iş birliği için teşekkür ediyor, protokolümüzün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 

 

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

 

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde takım olarak birinci olan Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü güreşçileri Başkan Muhittin Böcek’i ziyaret etti...

 

Kırkpınar’da derece alarak boy atlayan güreşçileri kutlayan Başkan Böcek, Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerinde de sporculara başarılar diledi.

Ata sporuna verdiği destekle bilinen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başarılarıyla göz dolduran Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü güreşçilerini misafir etti. Ziyarette başarılı sporculara ASAT Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cansel Tuncer de eşlik etti. ASAT güreşçilerini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Böcek, “Kırkpınar’da Antalya’mızı ve belediyemizi başarıyla temsil eden güreşçilerimi ve teknik heyeti kutlarım” dedi.

ELMALI’DA BULUŞACAĞIZ...

Kırkpınar’da dereceye girerek boy atlayan ve yine dereceye girerek başpehlivanlığa yükselen 3 sporcu ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tarihte bir ilke imza attığını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, güreşçileri kutladı. Başkan Böcek, “Tarihi Kırkpınar’da bize bu güzelliği, bu mutluluğu yaşatan güreşçi kardeşlerime teşekkür ediyorum. Aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya, spora ve sporcuya destek olmaya devam edeceğiz. Bundan sonra da bütün güreşçi arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. İnşallah Elmalı’da buluşacağız. Her zaman sizlerin yanındayız” dedi.

Başkan Böcek ziyaret anısına ASAT Sor Kulübü güreşçilerine çeşitli hediyeler verirken, Kırkpınar’da Baş Cazgır Yardımcılığına yükselen cazgır Emin Ger de Başkan Böcek’e porte resmini hediye etti.

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalyaspor Yüzme Takımı’nın başarılı sporcularını ağırladı...

10 -13 Şubat tarihleri arasında Gebze Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleşen Türkiye Bireysel Açık Su Yüzme Kış Şampiyonası’na katılan ve kazandığı madalyalarla yarışlara damga vuran Antalyaspor Yüzme Takımı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Ziyarete Antalyaspor Yüzme Takımı Baş Antrenörü Turgay Demircioğlu, Antrenör Tuğba Kızıl, Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selin Antalya, başarılı sporcular Türkiye rekortmeni milli yüzücü Emir Batur Albayrak, Türkiye rekortmeni Emre Sarp Zeytinoğlu, Türkiye rekortmeni milli yüzücü Sevim Eylül Süpürgeci, Türkiye şampiyonu milli yüzücü Talha Erdoğan ve Türkiye şampiyonu Boran Atasoy katıldı.

SPORCULARIMIZLA GURUR DUYUYORUM...

Genç yüzücülerin kazandıkları başarılarla gurur duyduğunu ifade eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Antalya’mıza ve ülkemize başarılar kazandıran genç milli sporcularımızı alkışlıyoruz. Türkiye Yüzme Milli Takımı kadrosuna girmeye hak kazanan sporcularımıza başarılar diliyorum. Çocuklarımız geleceğimizin teminatı, gururumuzdur. En başta kıymetli eğitmenleri ve ailelerine teşekkür ediyorum. Hem eğitim hayatlarına devam eden hem de spor hayatlarına devam ederek başarılara imza atan gençlerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

HABER: Mertcan YILMAZ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Türkiye Güreş Federasyonu işbirliğinde Antalya’da düzenlenen 2022 Yağlı Güreş Forumu’na katıldı... 

gökbel güresine dair 2 56c1b

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Türkiye Güreş Federasyonu tarafından 2022 Yağlı Güreş Forumu Antalya’da gerçekleştirildi.

Foruma; Yağlı Güreş Birliği Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Üyesi Belediye Başkanları, meclis üyeleri, güreşçiler ve güreş ağaları katıldı. Forumda Alanya’yı, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile Alanya Belediye Meclis Üyeleri Fevzi Alaattinoğlu, Mehmet Babaoğlu ve Hacı Mevlüt Zavlak temsil etti.

gökbel güresine dair 3 d5cc8

GÖKBEL GÜREŞLERİ SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRAS LİSTESİ’NDE...

Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri, 2016 yılında Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün desteği ile hazırlanan “Alanya-Gökbel Yağlı Güreş Festivali” dosyasının Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünce incelenip onaylanmasının ardından UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne kabul edildiğini hatırlatan Belediye Başkanı Yücel, atasporu güreşleri yaşatmak için Gökbel Yaylası Yağlı Güreşlerini devam ettireceklerini söyledi.

gökbel güresine dair 4 48271

16. GÖKBEL YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 16-17 TEMMUZ’DA YAPILACAK...

Ata sporu güreşlerin daha iyi şekilde yapılması için görüş alışverişinde bulunulan forum sonrası açıklamalarda bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin bir üyesi olarak foruma katıldık. Oldukça verimli bir forum oldu. Alanya’mızda geleneksel hale getirdiğimiz ve ülkemizin en önemli güreşlerinden birisi olan Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni 16-17 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 16’ncısında tüm Alanya halkımız ile yeniden bir araya geleceğiz” dedi. 

gökbel güresine dair 5 3c3ae

 

 

 

 

HABER: Sariye KAYATURAN

Gazeteler

Designed by: Masoud