head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 26 Şubat 2020

Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, bu hafta evinde Yeni Malatyaspor ile oynayacakları maçın tüm gelirlerini Elazığ’daki depremzedelere bağışlayacaklarını söyledi...

Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde bu konu ile ilgili açıklamada bulundu. Çavuşoğlu, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dilerken, yaralılara acil şifalar diledi.

‘ÜZÜNTÜ HEPİMİZİN ÜZÜNTÜSÜ’

Çavuşoğlu, “Üzüntü hepimizin üzüntüsü, hepimiz çok üzüldük. Temennimiz inşallah böyle bir şey in bir daha olmaması. Tabii ki can hepimizin canı, Türkiye'de birilerinin canı yanıyorsa hepimizin canı yanıyordur. Türk milleti olarak hepimiz çok üzüldük. Türk milleti çok duyarlıdır, hayırsever bir milletimizin olması gerçekten bir kez daha Türkiye'mizle gurur duyuyoruz. Türkiye'nin her yerinden gördüğünüz gibi çalışmalar, yardımlar tabii ki oluyor. Bizim de Alanyaspor camiası olarak zaten sosyal projelerim var, bu tür şeylere çok duyarlıyız. Biz de Alanya'da oynanacak olan Yeni Malatyaspor maçımızı depremzedelere bağışlama kararı almıştık. Kasımpaşa maçından sonra zaten bunu açıklamıştık” diye konuştu.

‘ALANYA BİR BAŞKA’

çavuşoğluspğordan davet 2 Photo 7h5a644237f5 e7a1a

Başkan Çavuşoğlu, Alanya’nın bu tarz konularda farklı bir duyarlılığa sahip olduğunu belirterek, “Her yerde var ama bizim Alanya'da özellikle hayırseverlik konusunda ya da yardım konusunda, destek konusunda Alanya'nın ayrı bir özelliği ve farklılığı vardır. Ben bu farklılığı da bu maçta göstereceklerine inanıyorum. Alanya'da herkesi maça gelmeyenleri dahi mutlaka bu maça davet ediyorum. Alanya'nın örnek şehir olduğunu bir kez daha göstermelerini istiyorum. Burada hepimiz de buna destek olacağız. Bu önemli bir konu çünkü inşallah da öyle olacaktır. Maçtan sonra da gerekli kampanyadaki yapmamız gereken bağışı da inşallah hep birlikte yapacağız” şeklinde konuşarak depremzedeler için ellerinden gelen her türlü yardımı yapacaklarının altını çizdi.

‘LİGDE BULUNDUĞUMUZ YER ÖNEMLİ’

Süper Lig’in 20’nci haftasında evinde oynayacakları Yeni Malatyaspor maçının hazırlıkları ile ilgili de konuşan Başkan Çavuşoğlu, “Maç ile alakalı hazırlıklarımız devam ediyor. Geçen hafta biliyorsunuz Kasımpaşa'dan çok önemli bir galibiyetle döndük hem kupa maçında tur atladık hem de ligde de galibiyetle döndük, 3 puanı hanemize yazdırdık. Ben teknik heyetimizi, futbolcularımızı tebrik ettim, bir kez daha sizin huzurunuzda tebrik ediyorum. özellikle de İstanbul'a gelen taraftarlarımıza ve 90 dakika takımımızı, futbolcularımızı canı gönülden destekleyen bütün taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Onların her zaman gücünü hissetmek bizim için de önemli. inşallah önümüzdeki Malatya maçında da aynı duyarlılığı herkesten bekliyoruz, göstereceklerine de inanıyoruz. Bu takım hepimizin, bu şehir hepimizin. Takımımızın geldiği nokta belli. Şu an ilk 5'in içerisindeyiz. Bu da küçümsenecek ya da önemsizleştirilecek bir durum değil. Bulunduğumuz yer de çok önemli. Burada hep beraber sizler de dahil olmak üzere emek sarf ediyoruz” dedi.

 

 

 

HABER: Emine YILMAZ

Gazeteler

Designed by: Masoud