head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 29 Mart 2020

Aytemiz Alanyaspor Taraftarlardan Sorumlu Asbaşkanı Bilal Gömeç, "Birkaç kendini bilmezin yaptığı taşlı saldırılar iki kulüp arasındaki dostluğa hiçbir zaman gölge düşürmeyecektir" dedi...

Ayetmiz Alanyaspor Taraftarlardan Sorumlu Asbaşkanı Bilal Gömeç, Ziraat Türkiye Kupası’nda Fraport TAV Antalyaspor ile oynanan maçtan sonra takım otobüsünün ve taraftarların 7 otobüsüne yapılan taşlı saldırılar sonrası camlarının kırılmasının kendilerini üzdüğünü söyledi.

Antalya Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün, Ocak ayında ve bu karşılaşmadan önce iki kez, iki takım yöneticilerini ve taraftar temsilcilerini bir araya getirdiğini ve bir dostluk köprüsü kurulması için yoğun gayret sarf ettiklerini belirten Gömeç, “Her türlü geniş kapsamlı emniyet tedbirleri alınmasına rağmen bir kaç kendini bilmez, sorumsuz tarafından gerçekleştirilen taşlama olaylarını tüm Antalyaspor camiasına mal etmiyoruz. Emniyet güçleri taşlamalarla ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini ve taş atanların yakalanarak, cezalandırması için gerekli işlemlerin yapıldığını tarafımıza ifade ettiler. Kulüp Başkanımız Hasan Çavuşoğlu ve yönetim kurulumuz sahada ve stadyumda taşkınlıkların olmaması için son dönemde sürekli çalışmalar yapmış ve iletişim kurmuştur. Son deplasmanda da Alanyaspor taraftarı gerek gidiş ve dönüş esnasında, gerekse stadyumda centilmence bir tutum sergilemiştir. İki kulüp arasında dostane bir iletişim varken, birkaç kendini bilmezin tahrikleri ve taşlamaları kulüpler arasında dostluğu hiç bir zaman bozamayacaktır. Futboldaki rekabet her zaman saha içinde kalacaktır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da fair play ve dostluğa olan inancımız hep devam edecektir" dedi.

 

 

HABER: Mertcan YILMAZ

Gazeteler

Designed by: Masoud