head
2183026 810x458 75f08
Cuma, 05 Mart 2021

Teknoloji

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kente yeni prestij caddeleri kazandırmak için kolları sıvadı. Alanya Belediyesi ekipleri, yeni prestij caddeleri için Kadıpaşa ve Saray Mahalleleri arasında alt ve üst yapı çalışmalarına başladı...

yücel ile prestij 2 f1785

Göreve geldiği günden bu yana üretken belediyecilik anlayışıyla Alanya’nın prestijini arttıran Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibi, yeni prestij caddeleri için çalışmalara başladı. Kadıpaşa ve Saray Mahalleleri arasında oluşturulacak ilk etap prestij caddesi için kazma vuruldu. Başkan Yücel, caddeye gelerek çalışmaları yerinde incelerken esnaflarla da yapılacak yeni cadde için istişare etti. Başkan Yücel’e incelemelerinde İcracı Müdürlüklerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Özgür Karamut, Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar ve ekipleri eşlik etti.

yücel ile prestij 3 89224

ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINIYOR...

Alanya Belediyesi’nin yeni prestij caddesi için başlattığı çalışmayla birlikte bölgedeki elektrik hatları yer altına alınacak. Buna bağlı olarak Stad ve Sugözü Caddeleri arasında başlatılan çalışmayla bir yandan elektrik direkleri sökülürken bir yandan da yeni hatlar toprak altına çekiliyor.

yücel ile prestij 4 07a16

SUGÖZÜ CADDESİ ÇİFT YÖNLÜ OLACAK...

Alanya Belediyesi yeni oluşturulacak caddeyle Alanya’nın adeta çehresini değiştirecek. Yıllarca tek şerit olarak hizmet veren Kadıpaşa Mahallesi, Sugözü Caddesi, Vergi Dairesi önündeki yol, caddenin tamamlanmasıyla birlikte çift yönlü olarak hizmete açılacak. Bu uygulamayla birlikte bölgedeki trafik yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor.

yücel ile prestij 5 33d3f

BİSİKLET YOLU CADDENİN PRESTİJİNİ ARTTIRACAK...

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Kent geneli oluşturmak istediği bisiklet yolu ağı bu caddelerden de geçecek. Bütün Alanya’yı bisiklet ile ulaşılabilir kılmak adına oluşturulan bisiklet yolları hem yayaların hem güvenli ulaşımın hem de bölgedeki trafik yoğunluğunun azalmasını sağlayacak.

yücel ile prestij 6 391a9

YÜCEL: “ALANYA’MIZA CAZİBE KAZANDIRIYORUZ”...

Çalışma sahasında incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Gerek ulaşımı gerekse bisiklet ve yaya yollarının daha sağlıklı ve huzurlu şekilde kullanılmasını sağlamak adına, bölgedeki prestij caddelerinin sayılarını arttırmaya devam ediyoruz. Bu sayede Alanya’mızın kronikleşmiş ulaşım sıkıntılarını çözmeye çalışıyoruz. Anadolu Hastanesi kavşağından başlayarak Vergi Dairesi önüne kadar çalışmalarımızı götüreceğiz. Ayrıca Vergi Dairesi önündeki yolu da çift yöne dönüştürerek 25 metrelik yol üzerindeki trafik yoğunluğunu bu projemizle birlikte azaltacağız. Caddedeki çalışmalarımız içerisinde elektrik hatlarını da yer altına alacağız. Yaptığımız bu uygulamalarla, Şehrimizi yeniliyor, yaşam standartlarını yükseltiyor, Alanya’mıza cazibe kazandırıyoruz. Şimdiden Mahalle sakinlerimize ve Alanya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

yücel ile prestij 7 a2e0a

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

Tüm Yerel-Sen ile Toplu İş Sözleşmesi imzalandı...

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan memur ve sözleşmeli personeli kapsayan toplu iş sözleşmesinde sosyal denge tazminatının kanunun belirlediği yasal tavan tutarı üzerinden verilmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Sözleşmenin hayırlı olmasını dileyen Başkan Muhittin Böcek, “Çalışanlarımızın hakkını her zamana gözetiyor ve teri soğumadan hakkını vermeye gayret ediyoruz” dedi.

TÜM YEREL SEN MANŞET 82c2a

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 1193 memur ve 441 sözleşmeli personeli kapsayan toplu iş sözleşmesi imza törenine Başkan Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir, Tüm Yerel- Sen Genel Başkanı Tamer Yiğitgüler, Tüm Yerel-Sen Antalya Şube Başkanı Demet Kırkpınar ve yönetim kurulu üyeleri ile Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık katıldı.

TÜM YEREL SEN 1 6facf

ÇALIŞANIMIZIN HAKKINI GÖZETİYORUZ...

22 yıllık belediye başkanlığı süresince çalışanların haklarını her zaman gözettiğini vurgulayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak da çalışanlarımızın teri soğumadan hakkını vermeye büyük önem veriyoruz. Karşılıklı anlaşma ile vardığımız Toplu İş Sözleşmesi’nin hem belediyemize hem de sendika üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TÜM YEREL SEN 22 f4d9a

YİĞİT GÜLER’DEN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR...

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile her zaman olumlu bir iletişim içerisinde olduklarını söyleyen Tüm Yerel- Sen Genel Başkanı Tamer Yiğitgüler de “Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan arkadaşlarımız sizin gibi bir başkana sahip olduğu için çok şanslı. Antalya’da üç günlük ziyaretlerim sonunda açık ve net bir şekilde söyleyebilirim ki Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çok iyi bir tablo var. Bu toplu iş sözleşmesi ile üye arkadaşlarımızın elde edeceği hakların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TÜM YEREL SEN 2 01ae4

YASAL TAVANDAN ÖDEME YAPILACAK...

Konuşmaların ardından 1 Ocak 2021-31 Aralık 2021 arasında bir yıllık süreyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 1193 memur ve 441 sözleşmeli personele sosyal denge tazminatı kanunun belirlediği yasal tavan tutarı üzerinden verilecek. Yine toplu iş sözleşmesi kapsamında; engelli kamu görevlilerine 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde bir (1) gün idari izin verilmesi, sendika üyelerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketlere ait sosyal tesislerden yüzde 20 indirimli yararlanması da imza altına alındı. 

TÜM YEREL SEN 3 ceab9

 

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, Tek adam sistemi ile Türkiye'nin çok kötü yönetildiğini ; Recep Tayyip Erdoğan  ile kurduğu hükümetin Ülkeyi yokluğa ve yolsuzluğa teslim ettiğini açıkladı.

 

Gelinen vahim durumu tek tek sıralayan Genel başkan Serdaroğlu şunları söyledi...  

serdaroğlu 08a87

--Serdaroğlu:”Tüm ihracat tutarımız 170 Milyar Dolar iken, 126 ülkeden 113 Milyar Dolarlık tarım ürünü ithal edip, hem Türk Çiftçisini hem de dövizlerimizi bitirdiniz. Cehalet ve ihanetle Merkez Bankası döviz rezervlerini bir yılda 130 Milyar Dolarımızı erittiniz.”

--Serdaroğlu:”AKP’nin 19 yıllık iktidarı sonundaki ülke gerçeklerinden birkaç örnek sunduk. Bunlar AKP’nin yargılanmasını gerektirecek eylemleridir. Peki, AKP’nin suçları sadece bu kadar mı? Elbette ki hayır! ”

--Serdaroğlu:”AKP’nin öyle ağır suçları var ki, herhangi bir hukuk devletinde bu suçları işleyen parti anında kapatılır! O halde; AKP KAPATILMALIDIR.”

--Serdaroğlu:”AKP, Anayasa Mahkemesi tarafından 31 Temmuz 2008 yılında Başbakan ve AKP Genel Başkanı Erdoğan yönetiminde iken, “Laiklik karşıtı eylemlerin odağı” olduğu gerekçesiyle 11 üyenin 10’unun oyu ile, Hazine yardımının kesilmesi cezasına çarptırılmıştı.”

--Serdaroğlu:”AKP 19 yıllık iktidarı boyunca, defalarca “Anayasa İhlal” suçu işlemiştir. Cumhuriyetin tüm değerlerini ortadan kaldırarak, T.C Devletini şeriat hükümlerinin geçerli olacağı bir din devletine dönüştürme çabaları gözle görülür bir halde sürdürülmektedir.”

--Serdaroğlu:”AKP; FETÖ diye adlandırılan Fethullah’çı Silahlı Terör Örgütü ile işbirliği yaparak, 11 yıl boyunca FETÖ militanlarının devletimizin en hassas birimlerine yerleştirilmesine göz yummuş, özellikle Yüksek Yargı’yı büyük ölçüde FETÖ’ya teslim etmiştir.” 

--Serdaroğlu:”AKP’nin FETÖ ile işbirliği yaptığı, örgüte yardım ve yataklık ettiği, bizzat AKP Genel Başkanının, Bakanlarının, parti yöneticilerinin, milletvekillerinin beyanlarıyla sabittir.”

--Serdaroğlu:”FETÖ ile beraberce yaptıkları her eylemi, ortaklığı, kendince bir tarih koyup “Bundan öncesi araştırılmaz, milat 17/25 Aralık 2013’tür. Rabbim ve milletim beni affetsin” diyerek kendisini ayırmak, hiçbir hukuk sisteminde kabul edilemez.”

--Serdaroğlu:”CIA maşası FETÖ ile beraber, Türk Ordusuna karşı yapılan kumpas, tek başına AKP’nin kapatılma gerekçesidir.”

--Serdaroğlu:”Eğer Türkiye’de Anayasa yürürlükte ise, eğer demokratik Cumhuriyet hala geçerli ise, eğer makamı mevkii ne olursa olsun kimse Anayasa’da verilen yetkilerinin dışına çıkamazsa, eğer Türk Milletinin verdiği yetkiyi ve parayı kullanıyorsa hesap vermek zorundadır.”

serdaroğlu 2 1eb69

--Serdaroğlu:”AKP Cumhuriyet’in tüm eserlerini iki-üç yıllık gelirleri karşılığı sattı mı? Sattı. Kalanları “Varlık Fonu” denen torbaya attı mı? Attı. Erdoğan, bir CB Kararnamesiyle Varlık Fonunun başına CB Erdoğan’ı getirdi. CB Erdoğan da damadını yardımcısı yaptı.” 

--Serdaroğlu:”Varlık Fonunun denetimini TBMM’den kaçırılmak için meclise gönderilen tüm evraklara “GİZLİ” damgası vuruldu.”

--Serdaroğlu:”BOTAŞ- Ziraat Bankası-Türk Telekom- TPAO- ÇAYKUR- TÜRKSAT-THY gibi Varlık Fonuna devredilen kurumlarımızın ne planlanmasında ne faaliyet geçirilmesinde, AKP’nin hiçbir katkısı yoktur. AKP sadece satmak, yıkmak, yok etmek üzerine programlanmış doymayan bir yapıdır.”

--Serdaroğlu:”AKP’nin Varlık Fonunda yaptığı tüm işler CB Kararnamesine göre yasaldır ama hiç biri mantıklı ve ahlaklı değildir.”

--Serdaroğlu:”AKP’nin unuttuğu gerçek şudur;
Bir kararname ile sağlanan koruma kalkanı, bir diğer kararname ile derhal kaldırılır. İşte o an hesap verme dönemidir. Tek Adam tek başına mı yargılanacak? Hiç öyle olur mu?”

--Serdaroğlu:”Her 10 kişiden 7’sini borçla yaşar hale getirdiniz. Yoksulluk oranını %21,3’e çıkarttınız. Türkiye’nin en kıymetli asetlerini Varlık Fonunda topladınız. Fon 1 Milyar Avro zarar etti.”

--Serdaroğlu:”Uluslararası Mahkeme kararlarını kendi yargı kararlarımızdan daha üst tutacağımızı TBMM’de kabul edip Anayasamıza işlediğimiz halde, bu taahhüdümüze uymadığınız için, Türkiye’nin artık Hukuk Devleti olmadığını tüm dünyaya ilan ettiniz.”

--Serdaroğlu:”O zaman biz de şu iki soruyu sorarız;
-Ne karşılığında Türk Çiftçisinin alın terini çalıp, satıyorsunuz?
-Çiftçi kardeşim, sen hala AKP’ye oy vermeyi düşünüyor musun?”

--Serdaroğlu:”Türk Milletine gram saygısı, sevgisi olan bir yönetim bunu yapar mı? Bu işlem, göz göre göre Türk Çiftçisinden çalıp, uluslararası tarım tröstlerine vermek demek değil midir?”

--Serdaroğlu:”TMO Toprak Mahsulleri Ofisi 22 Ocak’ta 400 bin tonluk “ekmeklik buğday” ihalesi açtı. Tonu 303 dolardan (yaklaşık 2450 TL’den) 100 bin ton buğday derhal ithal edildi."”Peki, aynı TMO, aynı buğday için Türk Çiftçisine ne kadar fiyat vermişti? Tonu 1650 TL! TMO, üstelik alımlarda geç davranıp sıkıntı çıkarınca, gariban çiftçi buğdayını 1500 TL’den satmak zorunda kaldı!”

--Serdaroğlu:”AKP; #YERLİ TOHUMU YASAKLADI! Binlerce yılın birikimi olan endemik tohumlarımızı yok edecek bir karara utanmadan imza attı. Türk Çiftçisini İsrail menşeli, fiyatı dolara bağlı hibrit tohuma mecbur bıraktı.“

--Serdaroğlu:”AKP, Türk Tarımını ve Türk Çiftçisini bitirdi. Uluslararası Tarım tröstlerinin yanında çalışan birini Tarım Bakanı yaptı! AKP, şeker fabrikalarını sattı, işçiler-üreticiler- hayvancılık darbe yediler.“

--Serdaroğlu:”Köprüden önceki son çıkış gibi, Ümmet olmadan önceki son çıkıştayız! Herkesin son derece uyanık ve dikkatli olması gereken günleri yaşıyoruz.“ 

doğru parti logo 1f7a8

 

 

 

 

 

 

HABER: İbrahim AKDAĞ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alanya Belediyesi ve Türk Standartları Enstitüsü’nün 2015 yılında yaptığı protokol ile başlayan ve o dönem %12.33 oranı olan asansör güvenliği, 2021 yılıyla birlikte %94’e çıktı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, TSE Alanya Temsilciliği’ni ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı...


Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türk Standartları Enstitüsü Akdeniz Bölge Koordinatörlüğü Alanya Temsilciliği’ni ziyaret etti. Başkan Yücel’e ziyaretinde Alanya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Uysal eşlik etti. Büyükhasbahçe Mahallesi 501 Sokak’ta faaliyetlerini sürdüren Alanya Temsilciliği’ni ziyaret eden Başkan Yücel’i, Akdeniz Koordinatörü Hasan Demirtaş ve ekibi karşıladı.

ALANYA’NIN BAŞARISI TÜRKİYE ORTALAMASINI GERİDE BIRAKTI...

1 planlamacı, 5 Makine Mühendisi, 6 Elektrik-Elektronik Mühendisi olmak üzere toplam 12 personelle hizmet veren TSE Alanya Temsilciliği, geride kalan 5 yılda Alanya Belediyesi ile ortak yürüttüğü çalışmalarla başarılarına başarı kattı. Kurulduğunda %12 seviyelerinde olan asansör güvenliği, bugün itibariyle %94 seviyesine ulaştı ve Türkiye ortalamasının çok üzerine çıktı.

HİZMET YELPAZESİNİ GENİŞLETTİ...

2015 yılında Alanya’da faaliyete geçen ve hızla gelişen Alanya Temsilciliği, asansör denetiminin yanı sıra, Araç Kontrol Merkezi’nde verilen hizmetle birlikte vatandaşlar, Antalya AKM’ye gitmeden kontrollerini yaparak zamandan ve paradan tasarruf sağlıyor. Bunun yanısıra TSE Alanya Temsilciliği’nde Hizmet Yeri Belgelendirme, Ölçü Aletleri Muayeneleri, İş Ekipmanları Periyodik Muayene, Elektriksel Ölçüm ve Radar Muayene hizmetleri veriliyor.

 

TESE 1 99cfb

BAŞKAN YÜCEL TEBRİK ETTİ...

Alanya Belediyesi ve TSE iş birliğinde, Alanya sınırları içerisinde gerçekleştirilen çalışmaları dikkatle dinleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, hem Belediye ekiplerini hem Akdeniz Koordinatörü Hasan Demirtaş ve ekibini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. 

 

 

 

 

 

HABER: Halime Yağmur  AKDAĞ

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Sağlık Bakanlığının bütçesi Mecliste görüşülürken yaptığı konuşma ile ,Antalya halkının sesi olduğu gibi; Ak Parti'nin şehir hastanelerindeki israfını da bir kez daha gözler önüne serdi... 

Vekil ARI yaptığı konuşmada; şehir hastanelerinin kamu kaynakları ile yapılmasının en doğru olanı olduğunu dile getirdi ve "Artık kamu özel işbirliği ile şehir hastanesi yapmaktan vaz geçin"dedi.

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ CAVİT ARI : " Antalya da kamu kaynakları ile yapılacak olan Antalya şehir hastanesinin  ihalesinin iptal edildiğini öğrendik. Neden acaba? Bu işin takipçisi olacağız. Şehir hastanesinin ihalesi yapılmalı ve kamu kaynakları kullanılarak  bu hastane Antalya'mıza kazandırılmalı ve hizmete sunulmalıdır. Ayrıca en çok ihtiyaç olan Antalya'nın Manavgat ilçesi Devlet hastanesi de yapılıncaya kadar bu süreci gündemde tutacağız. Özel sektöre yaptırılan şehir hastaneleri için sadece bu yıl 5 Milyar ödendi. Bu para  5 tane Kamu tarafından yapılacak şehir hastanesi demektir." sözleri ile Mecliste ve kamuoyunda büyük takdir topladı.

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud