head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 21 Ekim 2019

Teknoloji

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN ENGELSİZ PLAJA ÖRNEK PROJE...

Alanya Belediyesi’nin “Engelsiz Kent Alanya” sloganıyla hayata geçirdiği, Gökkuşağı Engelsiz Halk Plajı’nda yeni bir düzenleme yapıldı. Engelli bireylerin hiç kimseden destek almak zorunda kalmadan denize girmelerini sağlayacak engelsiz plaj asansörü Türkiye’de ilk kez hayata geçirildi.

ADEM VE ENGELSİZ 3 289985120112447616 f624a
Alanya Belediyesi’nin “Sosyal Belediyecilik” anlayışı doğrultusunda Engelsiz Kent Alanya sloganıyla Kleopatra Plajı’nda hayata geçirdiği Gökkuşağı Engelsiz Halk Plajı’nda Türkiye’ye örnek olacak bir proje engelli bireylerin hizmetine sunuldu. Engelli bireylerin hiç kimseden destek almadan bireysel olarak denize girmelerini sağlayacak engelsiz plaj asansörü engelli bireylerin kullanımına açıldı. Plajın doğal yapısına hiçbir müdahale edilmemesi için demonte olarak tasarlanan ve hayata geçirilen proje, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Hazırlanan platform, yaz sezonu öncesi kurulup kış dönemlerinde kaldırılabilecek.

ADEM VE ENGELSİZ 1953164992383009312 ca78e

BAŞKAN YÜCEL: “TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR ÇALIŞMA”

Uygulamaya koyulan sistem hakkında bilgiler veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya Belediyesi olarak tüm sosyal projelerde öncülük yaptığımız gibi Engelsiz Kent Yönetmeliği’ne uygun olarak bir projeye daha imza attık. Şehrimizde hem yerleşik yaşayan hem de tatil amaçlı gelen engelli misafirlerimizin dünyanın en güzel plajı Kleopatra Plajı’ndan daha da fazla faydalanabilmeleri için bu bölgede geçmişte olduğu gibi bir sistem oluşturduk. Yeni yaptığımız sistem ile hiç kimseye ihtiyaç duymadan denizin ortasına kadar gidebilecek. Teknolojiden yararlanarak raylı sistemle kendileri gidip, geri gelebilecekler. Her ihtimale karşı cankurtaranlarımız çalışmalarına devam edecek. Ülkemizde öncü olacak bir projeyi hayata geçirdik” diye konuştu.

ADEM VE ENGELSİZ 2 407960000683083520 48ce6

 

HABER:Ayten YILMAZ

Turizmcilerle buluşan Antalya  Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2020 sezonunda Antalya’nın tarihi, turistik, estetik merkezlerinden geçen otobüslerle ring seferleri başlatacaklarını müjdeledi...

Dijital platformda destinasyon tanıtımını tek elden yöneteceklerini belirten Başkan  Muhittin Böcek, kent estetiğine büyük önem verdiklerini söyledi. Böcek, “Yılbaşında da ışıl ışıl, pırıl pırıl bir Antalya’da yeni yıla hep birlikte umutla gireceğiz” dedi.

ANT.48daad4d 9e68 40c2 8b9a 6351a244c527 e8532

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, katılımcı yönetim anlayışı kapsamında sivil toplum örgütleri ile buluşmaya devam ediyor. Başkan Böcek, turizmcilerle bir araya gelerek, sorun, talep ve önerilerini dinledi.

--Turizm İl Müdürü İbrahim Acar,

--AKTOB Başkanı Erkan Yağcı,

--TÜROFED Başkanı Osman Ayık,

--KETOB Başkanı Şener Gürler,

--Turizmciler ve belediye bürokratlarının katıldığı toplantıda Başkan Muhittin Böcek, turizme yönelik projelerini açıkladı, müjdeler verdi. Antalya’yı ortak akılla yöneteceklerini ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Ben sen yok biz varız. Biz birlikte yönetiriz” dedi. Başkan Böcek, şu ana kadar muhtarlar, STK’lar, esnaf odaları, iş insanları, turizmcilerle birlikte gerçekleştirdikleri ortak akıl toplantılarının son derece başarılı geçtiğini, meyvelerinin alınmaya başladığını söyledi.

Çevre odaklı çalışmalar...

KEMER YAT TURU YOYO TRANSFER 51cf2
Çevre odaklı turizm anlayışı çerçevesinde çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Muhittin Böcek, “Temiz deniz için denetim teknesi sayısını arttırdık. Şimdi drone ile deniz çevre kirliliği denetimlerimiz başladı. Ayrıca 3 adet sabit, bir adet mobil hava kirliliği ölçüm istasyonu devreye aldık. Demre’de deniz araçları atık alım istasyonunu hizmete aldık. Vektörel mücadelemize arttırarak devam ediyoruz” dedi.

Arıtmalar 2 yılda tamamlanacak...

Antalya Büyükşehir Belediyesi öz kaynakları ile Alanya-- Konaklı Arıtma Tesisi’ni 12 milyonluk bir yatırımla 2020 yılında tamamlayacaklarını kaydeden Başkan Muhittin Böcek, şunları aktardı: “Okurcalar Arıtma Tesisi yenilenmesi ve kapasite artışı 10 milyonluk yatırım ile 2021 yılı içinde hayata geçecek. 15 milyonluk yatırım ile Lara Arıtma Tesisi kapasite artışı 2020 yılında bitecek. Sayın Turizm Bakanımızla toplantılar yaptık. Antalya’mız için Antalya Büyükşehir Belediyesi için destekleri devam etmektedir. Turizm Bakanlığı protokolü çerçevesinde 250 milyon TL’lik Belek Arıtma Tesisi ile 345 milyon TL’lik Kemer Arıtma Tesisi Projeleri tamamlanmış olacak. Alanya Arıtma Tesisi yenileme ve kapasite artırımını da protokol çerçevesinde değerlendiriyoruz. 225 milyon TL’lik yatırımla 300 km kanalizasyon hattı 2022’de tamamlanacak.”

Arıtma çamurundan enerji üretilecek...


Arıtma çamurlarının yakılarak çevreye zararsız hale getirileceğini ifade eden Başkan Muhittin Böcek, bu kapsamda Konyaaltı Hurma Arıtma Tesisi’nde 4 megavatlık enerji üretim tesisinin hayata geçirileceğini kaydetti.

Kent merkezinin cezibesi artırılacak...

KALEİÇİ5bbb2ae8eb10bb43d069c346 a2428
Turistleri kent merkezine çekebilmek için Kaleiçi, Haşim İşcan ve Balbey mahallelerindeki çalışmaların sonuna geldiklerini belirten Başkan Muhittin Böcek, merkezde eğlence ve hafif konaklamanın olduğu bir cazibe merkezi oluşturmak istediklerini anlattı.

Başkan Muhittin Böcek, Elmalı ve Demre’de inanç turizmine yönelik BAKA ile ortak projeler başlatacaklarını dile getirdi.

Otobüs ring seferleri...


Antalya’nın tarihi, turistik, estetik merkezlerinden geçen otobüslerle ring seferlerini hayata geçireceklerini müjdeleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “2020 sezonunda inşallah onu da başlatıyoruz. Ayrıca dijital platformda destinasyon tanıtımını tek elden yöneteceğiz. Antalya’mızın bir takvimi olacak. Antalya’da merkezde ve ilçelerimizde hangi etkinliklerimiz var bunları 2020 yılında şehrimizi ziyaret eden bütün yerli yabancı ziyaretçilerimiz görebilecekler” dedi.

Fuar ve festival şehri...

İç turizmi canlandırmak adına Antalya’nın festival, fuar ve kongre şehri olacağını kaydeden Başkan Muhittin Böcek, “Birlikte Okuyoruz sloganıyla düzenlediğimiz 10. Antalya Kitap Fuarı’nın sadece Pazar günü 67 bin ziyaretçisi oldu. Özüne döndürdüğümüz Antalya 56. Altın Portakal Film Festivali 26 Ekim’de başlıyor. Yine Uluslararası Piyano Festivali için çalışmalarımızı tamamladık, takvimini açıklayacağız” diye konuştu.

IŞIK20171228 2 27796191 29300108 High 2e1c2

Yılbaşında Antalya ışıl ışıl olacak...

Kent estetiğine büyük önem verdiklerini belirten Başkan Muhittin  Böcek, özel günlerde meydanların, caddelerin ve falezlerin aydınlatılması, şehrin baştan sona çiçeklerle donatılması gibi çalışmalar yapacaklarını söyledi. Başkan Muhittin Böcek, “Yılbaşında da ışıl ışıl, pırıl pırıl bir Antalya’da yeni yıla hep birlikte umutla gireceğiz” dedi.

Kundu Belek yoluna iyileştirme...

Başkan Muhittin Böcek, Kundu-Belek arasındaki turizm yolu ile ilgili çevre düzenlemesi ve iyileştirme projesi hazırladıklarını söyledi. 5 yıl boyunca Antalya ve kent turizmi için canla başla çalışacağını ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Hem yatırım yapacağız, hem mali dengeyi sağlayacağız. Kimsenin hakkını yemeden, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak çalışmalarımızı yapacağız. Her şey Antalya için” ifadelerini kullandı.

HABER:İbrahim AKDAĞ

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 17 Ekim 2019 Perşembe günü “Emlak Sektöründe Dijital Fırsatlar” Semineri düzenlenecek...

ALTSO Konferans Salonu’nda saat 14:00 da gerçekleştirilecek seminere Google, Google Partners ve Digital Exchange gibi bu alanda ünlü kurumların temsilcileri konuşmacı olarak katılacak.

Daha önce “Dijital Turizm Zirvesi” ne de ev sahipliği yapan ALTSO’nun bu seminerde İnşaat ve Emlak Sektörü’ndeki imkan, fırsatları ve pazarlama alanındaki yenilikleri iş dünyası ile paylaşacağı öğrenildi... 

Her alanda olduğu gibi İnşaat ve Emlak sektöründe de yeniliklerin tüm dünyada hızla hayata geçtiğini dile getiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, "Üye Odaklı” hizmet anlayışımız gereği sektörlerde yaşanan gelişmeleri iş dünyamızla paylaşmaya devam ediyoruz. Bu programda dünyada inşaat ve emlak alanında başarıya ulaşmış sektör temsilcilerinin hikayelerini de dinleme şansı bulacağız. Yurt dışına daha etkin ve hızlı satış yapmayı hedefleyen emlak sektörüne önemli katkılar yapacağına inandığımız bu seminere tüm sektör temsilcisi işadamlarımızı bekliyoruz” dedi.

Öte yandan seminere konuşmacı olarak,

--Google’den İş Geliştirme Yöneticisi Sinem Uslu Sücüllü,

--Google Partners’den Dijitial Pazarlama ve Strateji Danışmanı Özgün Deniz Aydın,

--Digital Exchange’den Emrah Pamuk,

-- Erguvan İnşaat Yöneticisi Emre Maraşlı’nın katılacağı açıklandı.

Panelin moderatörlüğünü de imarpanosu.com Kurucusu Gazeteci Emre Kulcanay yapacak.

ALANYA VİTRİNDE...

"Öyle zor, öyle zor ki seni içimden atmak.."
Ne güzel sözleri var bu şarkının değil mi?

İşte bizim Alanya aşkımız tamda böyle birşey..

 

Sonsuz sevgimiz karşısında bazı olumsuz durumları görmek insanı üzüyor. Bizler kentimizi hep en üst seviyede ve kusursuz görmek ve bununla övünmek istiyoruz.Hoşa gitmeyen ve ilkel görüntülerle kenti ucuzlatan manzaralar bizler açısından kabul edilmesi imkansız vaziyetlerdir.

 VİTRİNLER 1 thumbnail ccc101019 043 2 41386

Bir ana cadde de yada turizmin yoğun yaşandığı bölgelerde yapılan tadilatlar veya kiracısı çıkmış boş işyerleri,dükkanlar bir çok kez görüntü olarak kenti ucuzlatıyor , görüntüleriyle insanları etkiliyorlar.şöyle bir tehayyül edin , bir caddede yürüyorsunuz ve kuyumcu vitrinlerine bakıyorsunuz. Harcama gücünüz yüksek ve potansiyel alıcısınz. Bir dükkan vitrininde milyonluk emtialar hemen yanında boş ve içi pislik yuvası bir dükkan, bu durum sizin alışveriş iştahınızı kaçırmaz mı ?

VİTRİNLER 6 thumbnail ccc101019 047 fff33
Muhtemel müşteri, vitrinde gördüğünü almayı yada en azından hakkında bilgi edinmeyi düşünürken hemen yan kısımdaki boş ve içi pislik dolu görüntüsüyle rahatsızlık veren işyeri gözüne takılınca tüm alışveriş arzusu yok oluyor , oradan uzaklaşıp gidiyor.

Aynı yere bir daha gelirmi bilinmez?

İşte böylece bir müşteri kaçtı ve parası memlekete nasip olmadı.. Daha niceleri bu durumdan etkilenir, takdirlerinize bırakıyorum..

VİTRİNLERthumbnail ccc101019 043 a6c11

 

Pekala bu olumsuz görüntüyü nasıl bertaraf edebiliriz.?

Bir perde olabilir içeriden veya cama bir yapıştırma yapılır ve orada da belediyemizin hizmetlerini anlatan resimler olur.Böylece bu görsel kirlilik de ;Belediyemizin organizesinde ve standart görsellikler le kaplı kamuflaj sayesinde o boş işyerinin komşularıda etkilenmemiş olur.

Belki daha da yaratıcı fikirler çıkar zamanla ve o itici ucuz görüntüler önlenmiş olur.

 

Bu nereden çıktı şimdi demeyelim?

Sezonun bitiyor olmasıyla birlikte bazı boşalan işyerleri bu ve benzeri görüntüler sergiliyor, buda çevresini etkiliyor.

VİTRİNLER 4 thumbnail ccc101019 049 e1dff
Neyse bu sezonda kazasız belasız denecek bir biçimde sona yaklaşıyor.Kuyumcular, dericiler, ev ürünleri satanlar, halıcılar, restaurant işletmecileri , barcılar, otel işletmecileri,tekneciler, safari turu düzenleyenler,hülasa turizme deyen tüm sektörler, midyeciler, mısırcılar, Portakal sucular, dondurmacılar, pazarcılar, el işi ürün satanlar derken bir hayli çeşitli gerek seyyar gerekse yarı seyyar konumdaki arkadaşlarımızda sezonu tamamlıyorlar hayırlısıyla.

 

Sayın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy beyin göreve getirildiği günlerde vaad ettiği o kazançlı günlerin beklentisiyle iyi yeni sezonlara kavuşuruz tekrar inşaallah.

Üniversiteler Fair Play Kervanı bu kez de Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde (ALKÜ) program düzenledi...

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi(TMOK) Fair Play Kervanı Üyeleri’ni ağırlayan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde Fair Play kavramını anlatmak amacıyla bir dizi etkinlikler düzenlendi. Fair Play konusunda ülke genelinde farkındalık oluşturulması adına “Fair Play Üniversiteler Kervanı Projesi” kapsamında 2014 yılından beri 50’yi aşkın üniversitede etkinlikler düzenleyen TMOK Fair Play Kervanı Üyeleri’nin ALKÜ’de gerçekleştirdikleri program, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’ı ziyaretleri ile başladı. Rektörlük makamında TMOK Üyesi, Fair Play Komisyonu Başkanı, Avrupa Fair Play Birliği Başkan Yardımcısı, Dünya Fair Play Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Spor Ajansı Sahibi ve Spor Yazarı Erdoğan Arıpınar, TMOK Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı, İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğr. Görevlisi Semra Demirer, TMOK ve Fair Play Komisyonu Raportörü Üyesi, Spor Yazarı Remzi Yılmaz, TMOK ve Fair Play Komisyonu Üyesi, Spor Yazarı Avni Erboy, TMO Üyesi, Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Planlama Koordinatörü, Spor Yazarı Teoman Güray tarafından gerçekleştirilen ziyarete ALKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Işık Bayraktar da eşlik etti. Rektör Kalan’a Fair Play Şilt ve Fair Play Hizmet Madalyası’nın takdim edildiği ziyaretin ardından Dünya Karikatür Sergisi’nin açılış töreni ve akabinde düzenlenen panel ile program devam etti. Törene ev sahibi Rektör Kalan’ın yanı sıra Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Aydın, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Erdal Tamrak, Türkiye Bisiklet Federasyonu Eski Başkanı Emin Müftüoğlu, Fair Play Üniversiteler Kervanı Komisyon Üyeleri, Spor Bilimleri Fakültesi akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

FAİR PLAY ALKÜ 1 thumbnail 4 017dd

FAIR PLAY RUHU ÖĞRENCİLERE ANLATILDI

ALKÜ Spor Bilimleri Fakültesi işbirliğinde Fair Play Üniversiteler Kervanı “İyiye, Doğruya ve Güzele” sloganıyla ALKÜ Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Kalan selamlamaların ardından “Fair Play, sporda adil rekabet, eşitlik, saygı ve hoşgörüyü ifade etmektedir” sözleriyle konuşmasına başladı. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan konuşmasının devamında ; “Fair Play konusunda ülke genelinde farkındalık oluşturulması adına; Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından 2014 yılından beri, 50’yi aşkın üniversitede, Fair Play Üniversiteler Kervanı projesi kapsamında, Fair Play kavramını anlatan etkinlikler düzenlenmiştir. Değerli komisyon üyelerinin bizleri de bu etkinliğe dâhil etmiş olmalarından ve böyle önemli bir projenin parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. “İyiye, Doğruya, Güzele” sloganıyla geleceğin antrenörleri, spor yöneticileri ve beden eğitimi öğretmenlerine Fair Play ruhunu aşılamak amacıyla yola çıkan bu kervan, bu güne kadar 100 bini aşkın üniversite öğrencisine ulaşmıştır. Üniversitemizde düzenlenen bu panelin, spor kültürü ve ahlakı konusunda öğrencilerimize büyük katkı sağlayacağı kanaatindeyim” dedi.

FAİR PLAY ALKÜ 2 thumbnail 3 344ec

Konuşmanın ardından Fair Play’e hizmet eden Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Işık Bayraktar’a, Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Karademir’e, Dr. Öğr. Üyesi Sibel Nalbant’a, Dr. Öğr. Üyesi Özgür Nalbant’a, Türkiye Bisiklet Federasyonu Eski Başkanı Emin Müftüoğlu’na ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Erdal Tamrak’a TMOK Fair Play Kervanı üyeleri tarafından madalya ve hizmet sertifikası takdim edildi. Ardından Doç. Dr. Işık Bayraktar’ın moderatörlüğünde Erdoğan Arıpınar, Teoman Güray, Remzi Yılmaz, Avni Erboy, Semra Demirer ve Emin Müftüoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen panel düzenlendi.

FAİR PLAY ALKÜ 3 thumbnail 1 2913d

Gazeteler

Designed by: Masoud