head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 24 Haziran 2019

Teknoloji

Sosyal medya platformu Facebook, 2019'un ilk üç ayında yaklaşık 2,2 milyar sahte hesabı silerek rekorunu kırdı...


Facebook'tan yapılan yazılı açıklamada, 2019 yılının ilk çeyreğinde platformdaki yaklaşık 2,2 milyar sahte hesabın silindiği bildirildi.

Son 6 ayda platform üzerinde rahatsız edici sahte hesaplarda ciddi artış yaşandığı ve bunun nedeninin otomatik saldırılar olduğu belirtilen açıklamada, 2018'in ilk çeyreğinde 1,2 milyar hesabın silindiği ve bu yılki rakamın geçen yılı neredeyse ikiye katladığına işaret edildi.

Amerikan basını, söz konusu rakamın, Facebook'un tek çeyrekte en fazla hesap silme rekoru olduğunu yazdı.

Alanya’da ilk kez ALTSO öncülüğünde düzenlenen ‘Dijital Turizm Zirvesi’, 29 Nisan 2019 Pazartesi günü gerçekleştirildi. Turizm sektörünü yakından ilgilendiren toplantıya, sektörün her kesiminden çok sayıda kişi katıldı.
Turizm sektörünün dijital geleceğinin konuşulduğu ‘Dijital Turizm Zirvesi’, ALTSO Konferans Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleştirildi.

WhatsApp Image 2019 04 29 at 17.20.36 25024

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Dijital Turizm Zirvesi’ni teknoloji devriminin merkezinde yer alan kurumsal yazılımın lideri ‘SAP’ işbirliğinde, Netizen, Art-in System, Digital Partners, Hotel Runner, Global Dönüşüm firmalarının katılımlarıyla gerçekleştirdiklerini vurguladı.

WhatsApp Image 2019 04 29 at 17.20.41 b9c8e
ŞAHİN: “ALANYA’MIZ ÜLKEMİZİN ÖNDE GELEN TURİZM MERKEZLERİNDENDİR”
1948 yılında şans eseri bulunan Damlataş Mağarası’nın Alanya turizmi için bir dönüm noktası olduğunu belirten Başkan Şahin, “Özellikle 1980’li yıllarda turizm sektörüne sağlanmaya başlayan ve günümüzde de artarak devam eden teşvik tedbirlerinin de etkisi ile Alanya’mızda dünyanın en modern otelleri ve turizme bağlı kültür ve sanat yatırımları, yollar, mesire yerleri ve spor tesisleri yapılmıştır. Bu yatırımlar ve ulaşım imkânları ve diğer sektörlerde gerçekleştirilen yatırımlar ile Alanya’mız bugün ülkemizin en önemli turizm ve ticaret merkezlerinden birisi durumuna gelmiştir” dedi.

WhatsApp Image 2019 04 29 at 17.20.35 11f52

ŞAHİN: “12 AY TURİZM İÇİN BÜYÜK AŞAMA KAYDETTİK”

Alanya turizminin 12 aya çıkması için AKDAĞ Kayak Merkezi’nin çok önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Şahin, AKDAĞ Kayak Merkezi’nin Alanya turizmine kazandırılması hususunda büyük aşama kaydettiklerini söyledi. Şahin, “ Sürdürülebilir bir turizm için kalitenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Kalitenin arttırılması için de kalifiye personele olan gereksinimin de farkındayız. Bu açıdan sektöre kulak vererek kalifiye personel ihtiyacına çözüm bulmak amacıyla yok paramızla ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nu Alanya’mıza kazandırdık” diye konuştu.
Alanya’nın ana sektörleri olan Turizmin yanı sıra tarım, emlak ve inşaat sektörlerine de konuşmasında kısaca yer veren Başkan Şahin’den sonra kısa bir konuşma yapan Global Dönüşümden Başar Ceylan, son yılların dijitalleşme verileri başta olmak üzere, global firmaların değişiminden bahsetti.

WhatsApp Image 2019 04 29 at 17.20.361 fe4cd

ÖNCEL, “TEKNOLOJİ FIRSATLAR AÇIYOR”

Netizen’den Ümit Öncel, ‘Nedir Bu Dijitalleşme?’ sunumuyla katılımcılara, yapay zeka, dijital veriler gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdi. Teknolojinin açtığı fırsatlara değinen Öncel, “Seyahat eden herkes dijitalleşmeden faydalanıp, yapay zekayı kullanmak istiyor. Bu da hem müşteriye hem de sektörde yer alan firmalara büyük faydalar sağlıyor” dedi.
SAP Türkiye Çözüm Yöneticisi Barhan Çelik, SAP ile Geleceğin Seyahat Deneyimi konusunda katılımcılara bilgiler aktardı. Sektörde kullanılan uygulamaları misafir-firma ölçeğinde açıklayan Çelik, “Sektör için müşterinin deneyimi çok önemlidir. Müşterinin deneyiminin iyi olması için bütün imkanlar kullanılır. Ama müşterinin deneyimi kötüyse onu da düzeltecek önlemler almalıyız” diyerek, müşteri deneyiminin önemine değindi.

WhatsApp Image 2019 04 29 at 17.20.39 41ad0
Turizmde Yapay Zeka ile Karlılığı Arttırmak sunumuyla da Art-in Systems’den Ümit Aydın, katılımcıları bilgilendirdi. Yapay zekanın özellikle son iki yıldır konuşulmaya başlandığına vurgu yapan Aydın, “Yapay zeka son iki yıldır önem kazandı. Uygulanması için çok fazla değil. Tüm dünyada ise daha yeni yeni kullanılmaya başlanıyor” dedi.
Türkiye-İspanya turizm rekabetinden de çarpıcı örnekler veren Aydın, İspanya’nın her şey dahil sisteminden vazgeçişini de anlattı. Turizmde para kazanmak için farklı olmak gerektiğine dikkat çeken Aydın, “Farklılık olursa rekabete girmeden para kazanabiliriz” dedi. Aydın ayrıca, misafir başı harcama tutarı, yapay zekanın basitleştirilmiş adımları konusunda da katılımcılar bilgilendirdi.

WhatsApp Image 2019 04 29 at 17.20.40 e6a22

Dijital Turizm Zirvesi’nin son kısmında ise Digital Partners’ten Tunç Günbey ‘Yurt Dışında Dijital Kanalları Nasıl Etkin Kullanmalıyız?’, Hotel Runner’den Kemal Gökdeniz ise ‘Online Gelirlerde Türkiye’nin Durumu ve Dijitalleşmenin Yol Haritası’ sunumlarıyla katılımcıları bilgilendirdiler.

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, Anneler Günü’nde annesinin yüzünü gülümsetecek, yaşam alanlarına renk katacak şık ve kullanışlı hediye alternatifleri sunuyor. Tekzen’in dekoratif fenerleri, çiçekli mini ahşap saksıları, ananas konseptli tabakları ve daha birçok alternatif ürün seçeneği ile oluşturulabilecek yaz köşesi annelerin kalbine de yazın sıcaklığını getirecek.

1556527587 TEKZEN Montebello Comfort Rattan Sofa Set 9bb4e
Annelerimize olan sevgimizi anlatmak için tabii ki sadece bir gün yetmiyor. Her zaman her şeyin en iyisini düşünen anneleri mutlu etmenin yolu ise Tekzen’den geçiyor. Anneler Günü’ne özel birbirinden şık, kullanışlı ve dekoratif yaz konseptli ürünler annesinin yüzünü güldürmek isteyenler için yüzlerce farklı ürün alternatifleriyle Tekzen mağazalarında ve www.tekzen.com.tr’de alıcılarının beğenisine sunuyor.

1556527569 TEKZEN 22 Parca Cay Seti 62f73
Annenize yazın en şık yaz trendlerini hediye edin
Yaklaşan yaz sezonunun öne çıkan trendleriyle anneleri mutlu etmek mümkün. Yaz sezonunun en keyifli bölümleri olan bahçe veya balkonunuza Tekzen ’den temin edebileceğiniz rattan sofa set, fener, dekoratif çiçekli mini saksılar ve ananas konseptli tabaklar ile annenizin hayatına renk katabilir ona samimi bir keyif köşesi hazırlayabilrisiniz.

1556527573 TEKZEN Trio Luxury Sadece stanbul 1 3e782
Uzun zamandır bahçe/balkon mobilyalarını değiştirmek isteyen anneler için Tekzen’in bahçe mobilyaları sürpriz bir hediye olarak annenizi şaşırtabilir.
Tekzen, 59 ilde 138 mağazasında kaliteli ürünleri uygun fiyatlara sunarken ürün çeşitliliği ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Hayatımızın en değerli varlıkları olan annelerimizin kalbine dokunacak birçok hediye alternatifi Tekzen’de ve tekzenin online alışveriş kanalı www.tekzen.com.tr’de alıcılarını bekliyor.

1556527574 TEKZEN The Mia Dekoratif Fener 2li Set 087ea

Bilgi için: İletişim Ofisi / Diğdem Oğuz 0212 324 80 17- This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Editör Notu: Perakende sektöründe 24 yıldır aralıksız hizmet veren yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, bugün 59 ilde 138 mağazası ile faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’deki toplam +245 bin m2’lik satış alanı ile müşterileri için ferah alışveriş ortamı sunan, Romanya’da mağaza açan ilk yerli marka Tekzen, Avrupa DIY Perakende Birliği EDRA’nın Türkiye’den tek üyesidir. www.tekzen.com.tr

1556527576 TEKZEN Vitale Duke Seramik Ekoseli Sari Dekoratif Tabak 1 76980

ESET, Gaziantep’te iş ortaklarıyla buluştu ve güncel siber tehditlere dikkat çekti

Ya siber tehdit içerden gelirse…?

ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal, şirketlerin en büyük sıkıntılarından birinin, içeriden dışarıya yönelik veri sızıntıları olduğunu söyledi. “Bu sızıntı, endüstriyel casusluk ve kötü niyetle olabileceği gibi ihmalkârlık veya personel hatası ile de meydana gelebilir” diyen Akbal, “şirketler veri sızıntılarına karşı artık savunmasız değil” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital güvenlik yazılımlarını sunan ESET, iş ortakları ve müşterilerini Gaziantep Divan Oteli’nde yapılan “Geleceğe Hazır Siber Güvenlik” toplantısında buluşturdu. Toplantı, ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal, ESET Türkiye Dağıtıcı ve Saha Grup Müdürü Hakan Ünlü ve ESET Bölge Saha Sorumlusu Ertan Gücek’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Etkinlikte ESET’in 2019 dijital güvenlik ürünleri tanıtıldı ve öne çıkan siber tehditler konuşuldu.

1556520803 Gorsel 2 Gaziantep 3d266

Büyük sorunlara ve mali kayba neden olabilir
“Siber tehditlerin genel olarak dışarıdan geleceği varsayılır. Ancak pek çok kez tehdit içeriden de oluşabilir” tespitini yapan ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal, çalışanların bilerek ya da bilmeyerek, hassas şirket verilerini dışarıya sızdırabileğini söyledi. Akbal, “Yaşadığımız dijital çağda bu durum, şirketlerin en önemli sıkıntılarından biri. Endüstriyel casusluk, kötü niyet, ihmalkârlık veya personel hatası, sebep ne olursa olsun, sızan kritik şirket verisi, dışarıdan gelebilecek siber saldırıdan daha büyük sorunlara ve mali kayıplara yol açabilir” diye konuştu.

Hassas veriler nasıl içerde kalır?
Asım Akbal’ın paylaştığı bilgiye göre, veri sızıntısı önleme yazılımları olarak tanımlanan DLP (Data Loss Prevention) çözümleri, tam da bu amaca hizmet ediyor. Akbal, şunları söyledi: “ESET’in DLP çözümü olan Safetica, ağ denetim özellikleriyle hassas verilerin ağ dışına çıkmasını engelliyor. Yazılım, hassas verilerin ne şekilde kullanılması gerektiği konusunda kullanıcıları bilgilendiriyor. Yetkisiz cihazların işyerinde kullanılmasını da önleyerek olası riskleri minimize eden Safetica, dosyaları ve hatta tüm bilgisayarı şifreleme imkanı da sunarak, yetkisiz kişilerin hassas bilgilere erişmesine engel oluyor.

1556520804 Gorsel 1 Gaziantep 63cd1

Hızlı veri akışı kontrolü zorlaştırıyor
Artan hızlı veri akışının hem dışarıdan hem de içeriden kaynaklı siber tehditleri denetlemeyi zorlaştırdığına dikkat çeken Asım Akbal, DLP çözümlerinin iç tehditlere karşı denetim sağladığını, antivirüs yazılımlarının ise ağırlıklı olarak dış etkenlere karşı savunma oluşturduğunu belirtti.

Qnap ve Berqnet de katıldı
“Geleceğe Hazır Siber Güvenlik” toplantısına, veri depolama çözümleri sunan Qnap Türkiye Ülke Müdürü İsmail Doğan, Firewall çözümleri sağlayıcısı Berqnet Genel Müdürü Yardımcısı Artuğ Tikiç ve bağımsız siber güvenlik uzmanı Alper Başaran da katılarak dinleyicilerle görüşlerini paylaştılar.

ESET Hakkında
ESET, 30 yıldır tüm dünyadaki kuruluşlar ve tüketiciler için güvenlik yazılımları ve hizmetleri geliştiriyor. Aralarında uç nokta ve mobil cihaz güvenliğinden, şifreleme ve iki etkenli yetkilendirmeye kadar uzanan çözümlerin yer aldığı ESET'in yüksek performanslı ve kullanımı kolay ürünleri, tüketicilere ve kuruluşlara teknolojiden tam anlamıyla yararlanmalarına imkan veriyor. ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security, ESET Smart Security Premium, ESET Multi-Device Security ve Mac için ESET Cyber Security dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından güvenilir bulunarak tavsiye ediliyor. Genel Merkezi Bratislava/Slovakya’da bulunan ESET’in; San Diego/ABD, Buenos Aires/Arjantin, Prag/Çek Cumhuriyeti, Jena/Almanya ve Singapur’da bölge ofisleri bulunuyor. Ayrıca Bratislava, San Diego, Prag, Krakow/Polonya, Montreal/Kanada, Moskova/Rusya ve İaşi/Romanya’da zararlı yazılım araştırma merkezleri var. ESET’in 200’den fazla ülkede iş ortakları mevcut. ESET ve ürünleri hakkında daha fazla bilgi için www.eset.com.tr veya www.nod32.com.tr sayfaları ziyaret edilebilir.

www.facebook.com/ESETTurkiye / https://twitter.com/ESETTurkiye / www.youtube.com/user/ESETTurkiye1

 

Bilgi için:
Denove Halkla İlişkiler ve Danışmanlık / 0216 550 88 74
Serhat Özkütükçü 0532 215 72 91 / This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Coşkun Keskingözler 0 533 242 14 39 / This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

MediaMarkt Türkiye ödüllere doymuyor

MediaMarkt Türkiye, pazarlama için faydalanılan teknolojilerin ve bu teknolojilerin yaratıcı ve etkili kullanımının ödüllendirildiği Martech Awards’ta “En İyi Veri Kullanımı” kategorisinde 1’inci oldu.

Çok çeşitli alanlarda aldığı ödüllerle adından çokça söz ettiren MediaMarkt Türkiye, dijital Ajansı SEM ile birlikte hazırladığı dijital odaklı kampanyası ile yeni bir ödül daha kazandı. Pazarlama için faydalanılan teknolojilerin ve bu teknolojilerin yaratıcı ve etkili kullanımının ödüllendirildiği Martech Awards’ta “En İyi Veri Kullanımı” kategorisinin kazananı Şahane Cuma (Black Friday) için yaptığı proje ile MediaMarkt Türkiye oldu.

Uniq İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde MediaMarkt Türkiye ekibine ödülünü etkinliğin jüri başkanlığını üstlenen, UiPath Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen takdim etti.

 

Ayrıntılı bilgi: Medyaevi İletişim I Barış Durukan – Cem Cicioğlu I 212 351 91 81

Gazeteler

Designed by: Masoud