head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 21 Ekim 2019
Zeki DEMİR

Zeki DEMİR

DOKUNDURMALAR

E-posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Alanya da yaşayan eski bir gazeteci, yazar, tiyatro oyuncusu olarak, çek sevdiğim bir arkadaşımla birlikte yıllardan beridir şenliklerde düğünlerde , okullarda, zaman zaman Köy Seyirlik Oyunları oynarız.Alkışı bol, geliri yok bir gösteri. Olsun, kırsalda halk gülüyor, mutlu oluyor, sesi oluyoruz, bu da bize yetiyor. Köyde Sanat Yapıyoruz Gardaşım...
Manazan Güzeli ve Altın'ın üzerinde yaşamak.. Ne zaman Anadolu'ya özellikle Toroslar'ın arkasına bir gezi düzenlense içim kıpır kıpır eder. Yalçın kayaların, sonra da Akdeniz'e bakan yüzündeki sıra sıra makiler, çam ağaçları, yükseldikçe mis kokularıyla saran katran, ardıç, ladin ağaçlarından mıdır; vadileri yara yara akıp giden turkuaz rengi ırmaklarından, yamaçlara saçılmış, kimi çalı çırpıdan, kimi tuğla biriketten, taş yığınıyla yapılmış ; ufak elma,armut, kayısı, üzüm dolu meyve sebze bahçelerinin süslediği yayla evlerinden midir; yoksa Toroslar'ın zirvelerinde gezinip duran akça pakça, bazende güneşe çarpıp kızıla gönden , kimi vakit, özellikle güzün, kışın kararıp duran kara bulularından , virajları döndükça , eşini, çocuklarını , yada anasını babsını ardına takmış , burma bıyıklı jaea motoru süren yörük yiğitlerinden midir...
Salı, 20 Ağustos 2019 16:24

Alara Çayı Özgür Aksın

Geçtiğimiz Pazar günü Gündoğmuş, Uçansu'daydım. Sabah erken saatlerde Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçe Örgütü önünden bir dolmuş, beş altı özel binek aracı ile Gündoğmuş yoluna düştük.
Cumartesi, 06 Nisan 2019 15:25

TÜRKLÜĞÜMÜZ BU KADAR MI?

TÜRKLÜĞÜMÜZ BU KADAR MI?28 Mart 2018 Çarşamba günü Alanya’da bir ilk yaşandı …Alanya’nın fethinin 797. yılı kutlamaları yapıldı.
Cumartesi, 06 Nisan 2019 15:25

“DERELER ÖZGÜR AKSIN”

Geçtiğimiz hafta Toroslar’ın arasında sıkışıp kalmış, 81 yıl yıl önce ilçe merkezi olmuş ve yanılmıyorsam 24 köyü bulunan Gündoğmuş topraklarındaydım..Komşu ilçemiz ” saklı cennet” denilen ilçe topraklarında.
Page 1 of 2

Gazeteler

Designed by: Masoud