head
2183026 810x458 75f08
Cumartesi, 11 Temmuz 2020

ilk5-Manşetler

Küresel çaptaki COVID-19 salgını nedeniyle 3 aydır toplanmayan Alanya Belediye Meclisi, bugün yeniden bir araya geldi. Sosyal mesafe kurallarının gözetildiği oturum, Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 3 ay sonra gerçekleşen oturuma tüm üyeler eksiksiz katıldı... 

BELEDİYE 4 AY ARADAN SONRA 2 107085637 404156600541662 4820930276137342814 n 7bf05


Alanya Belediyesi aylık olağan meclis oturumları, küresel çapta etki gösteren COVID-19 (Yeni Tip Koronavirüs) salgını nedeniyle verdiği 3 aylık aranın ardından bugün yeniden toplandı. Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen oturuma Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlık etti. 3 ay aranın ardından gerçekleşen oturuma tüm partilerin üyeleri eksiksiz katılırken, oturma düzeninde sosyal mesafe kuralları uygulandı. 

BELEDİYE 4 AY ARADAN SONRA 3 638138816913262336 4a740

“YENİDEN BİR ARAYA GELDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUM”...

Parti grup sözcülerinin ardından meclisin açılış konuşmasını gerçekleştiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, salgın nedeniyle verilen aranın ardından yeniden bir araya geldikleri için mutlu olduğunu söyledi. Türk milletinin ve devletinin salgın boyunca gösterdiği iradenin tüm dünyaya örnek teşkil ettiğini belirten Başkan Yücel, “Devletimizin ve milletimizin kararlılığı ve iradesiyle kısa sürede başarı ile çıktığımız bu süreç bir kez daha bizlere gösterdi ki, Türk milleti olarak zor günlerde birlik ve beraberliği sağladığımız sürece aşamayacağımız sorun yok” dedi.  

 

BELEDİYE 4 AY ARADAN SONRA 4 90043776090110656 121ea

“BAYRAMLARDA BULUŞABİLDİĞİMİZ GÜNLER DİLİYORUM”...

COVID-19 salgını nedeniyle pek çok önemli konuda millet olarak tavizler vermek zorunda kaldıklarını belirten Başkan Yücel, “Bu süreç içerisinde çeşitli tavizler vererek geride bıraktığımız tüm resmî ve dini bayramlarımızı bir kez daha kutluyor, yüce Allah’tan yeniden coşku içerisinde kutlayabildiğimiz bayramlar diliyorum. Yine bu dönemde geride kalan Anne ve Babalar Günü’nü kutluyor elleri öpülesi büyüklerimize uzun ömürler, ebediyete intikal etmiş olanlara ise Allah’tan rahmet diliyorum. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda LYS ve YKS’de ter döken tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. 

BELEDİYE 4 AY ARADAN SONRA 5 458787136793953536 8a828

“ALANYASPOR KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”...

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutlayan Başkan Yücel, “Öte yandan bu milletin iradesine müdahale etmeyi hedefleyen ve halkın çelik pençesi altında ezilen 15 Temmuz hain darbe girişimini kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Ayrıca 22 Haziran tarihinde oynanan Alanyaspor-Trabzonspor müsabakasında takımımıza ve Kulüp Başkanımız Hasan Çavuşoğlu'na yapılan çirkin saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyor, Alanyaspor'un bu şehrin kırmızı çizgisi olduğunu ısrarla vurguluyorum. Turuncu yeşil sevdamıza, hem kupa hem de ligdeki başarılı, onurlu ve herkesçe takdir gören yürüyüşünde başarılar diliyorum. Geçtiğimiz günlerde 2. Lig, 3. Lig ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına ve liglerin kaldığı noktada tescillenmesine karar verildi. Buna göre Kestelspor'umuz, lider olarak sürdürdüğü BAL Ligi'nde şampiyonluğunu ilan ederek 3. Lig’e yükseldi. Bu gururu şehrimize yaşatan Kestelspor’un yönetim, teknik heyet, futbolcularımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, takımımıza 3. Lig’de başarılar diliyorum” diye konuştu. 

BELEDİYE 4 AY ARADAN SONRA 6 332167552445617088 0d79e

“VERDİĞİMİZ TÜM VAATLERİ YERİNE GETİRİYORUZ”...

“Bugüne kadar verdiğimiz tüm sözlerin arkasında durduk ve hepsini gerçekleştiriyoruz” diyen Başkan Yücel, COVID-19 salgını süresince yaptıkları icraatlara değindi. Başkan Yücel, “Atatürk Caddesi’ndeki trafiği rahatlatmak adına bir çalışma başlattık. Çalışmalarımız doğrultusunda trafiği yüzde 25 rahatlatmayı hedeflemiştik ama bakıyoruz ki yüzde 50’yi bulan bir rahatlama söz konusu” ifadelerini kullandı. 

BELEDİYE 4 AY ARADAN SONRA 7 484416672426964864 5965d

COVID-19 SÜRECİ MECLİS ÜYELERİNE AKTARILDI...

Başkan Yücel’in konuşmasının ardından Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, COVID-19 salgını süresince, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Temizlik İşler Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce yürütülen faaliyetlere ilişkin sunum yaptı. Süreç içerisinde Alanya Belediyesi bünyesine kazandırılan mikronsis aracı, dezenfeksiyon tüneli ve maske atölyesi gibi çalışmalardan bahseden Erdoğmuş taksi durakları, eczaneler, kuaförler, güzellik salonları, kamu binaları, kütüphaneler, parklar, mesire alanları ve spor tesisleri başta olmak üzere vatandaşların yoğun olarak bulduğu tüm alanları dezenfekte ettiklerini belirtti. Erdoğmuş, süreç boyunca yürütülen tüm çalışmaları katılımcılara aktardı. 

BELEDİYE 4 AY ARADAN SONRA 8 21587550938728000 c6865

BAŞKAN YÜCEL’İN GERİDE KALAN 1 YILI MECLİSTEN GEÇTİ...

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş’un sunumunun ardından Başkan Yücel, geride kalan bir yıllık görev sürecini kapsayan faaliyet raporunun okunup onaylanması için yerini Meclis Başkan Vekili Kerim Aydoğan’a bıraktı. Aydoğan, meclis üyelerine geride kalan süreci anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Grup sözcülerinin değerlendirmelerinin ardından Başkan Yücel’in geride kalan bir yıllık faaliyet dönemi oylamaya sunuldu. Faaliyet raporu İyi Parti’nin çekimser oylarına karşılık, Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin kabul oyları ile oy çokluğu alarak geçti. 

BELEDİYE 4 AY ARADAN SONRA 9 120717344515926592 7d152

“ANTALYA’NIN EN GÜÇLÜ EKONOMİSİNE SAHİP BELEDİYESİ OLDUK”...

Oylamanın ardından konuşan Başkan Yücel, “Göreve geldiğimiz günden bu yana söz verdiğimiz tüm projeleri hayata geçirmek için durmadan çalıştık. Eleştiri bu işin doğasında var. Ben de hayatım boyunca önerilere, eleştirilere ve tenkitlere hep açık oldum. Göreve geldiğimizden bu yana belediyemizin borcunu kat be kat arttırdık. Borçlu belediyeyi bütçeli bir belediyeye çevirdik. Antalya bölgesindeki en yüksek yatırım bütçesine sahip belediyelerden birisi haline geldik. Bunu da öz kaynaklarımızla başardık. Alanya halkına en konforlu en güzel hizmeti yapmaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

BELEDİYE 4 AY ARADAN SONRA 10 347480224169942736 cf95a

ENCÜMEN ÜYELERİ YENİDEN BELİRLENDİ...

Daha sonrasında görev süresi dolan Alanya Belediyesi Encümen üyeleri için gizli oylama usulü seçim yapıldı. Seçim sonucuna göre encümen üyeliğine Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kerim Ertekin ile Nuri Tokuş, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ise Arif Tok seçildi. 

BELEDİYE 4 AY ARADAN SONRA 11 677675520756489984 6beaa

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, en başarılı başkanlar listesinde ilk 20'de...


SONAR Araştırma Firması’nın gerçekleştirdiği en başarılı ilçe belediye başkanları listesinde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel 13. sırada yer aldı. 

SONAR Araştırma Firması Türkiye’deki yüksek nüfuslu 20 büyükşehrin ilçeleri arasındaki en başarılı belediye başkanlarını belirleyen bir anket düzenledi. 147 ilçe belediyesini kapsayan ankette katılımcılara, “Genel olarak düşündüğünüzde ilçe belediye başkanınız sizce başarılı mıdır? Başarısız mıdır?” diye soruldu.

İLK ÜÇ DE Kİ İSİMLER...

Araştırma sonucunda yüzde 76.5 oran yakalayan Adana Çukurova’nın CHP’li Belediye Başkanı Soenr Çetin birinci, yüzde 73.6 oran ile Konya Karatay’ın AK Partili Belediye Başkanı Hasan Kılca ikinci ve yüzde 71.2 oy olan İzmir Çiğli’nin CHP’li Belediye Başkanı Utku Gümrükçü üçüncü oldu.

İKİ ANTALYA İLÇESİ VAR...

Listeye Antalya’dan Döşemelatı Belediye Başkanı Turgay Genç 6. sıradan ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel 13. sıradan dahil oldu. Turgay Genç vatandaşlar tarafından yüzde 68.2 başarılı bulunurken, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’de yüzde 59.5’lik oranı ile listeye girmeye hak kazandı.

CHP ÜSTÜNLÜK SAĞLADI...

İlk 20’si yayımlanan listede CHP’den 9 isim AK Parti’den 7 isim var. MHP’den 2 İYİ Parti’den ise 1 belediye başkanı 20 kişilik listede kendilerine yer buldular.

 

İŞTE BAŞARILI BAŞKANLAR LİSTESİ...

sonar slaytSlayt5 1 eee44

 

 

 

 

 

HABER: Halime YAĞMUR AKDAĞ

KAYNAK: Sonar araştırma merkezi

 

 

YORUM--HABER...

 

Alanya Güneşi Gazetesi olarak 16 Milyon İstanbullu'nun takdirine bırakıyor ve soruyoruz?

--Eeeeeyyyy Ak Parti'liler!

--Bu mudur sizin gönül belediyeciliğiniz?

--800 binden fazla bir Oy farkı alarak İBB Belediye başkanlığına İstanbul halkının Oyları ile seçilen Başkan Ekram İmamoğlu'nun hizmet imkanlarını neden engelliyorsunuz?

--Bu mudur sizin İstanbul sevdanız?

--Bu mudur sizin İstanbul halkına Hizmet aşkınız?

Eeeeyyyy Ak partililer!

--Yoksa siz İstanbul halkını cezalandırmak mı istiyorsunuz?

--Unutmayın!

Millet iradesi her şeyin üstündedir.

-- AK PARTİ İstanbul da seçimi kaybedince,Merkezi Hükümetin( Ankara) İBB Başkanlığına 1milyar tl ( 1 katirilyon) eksik hizmet parası göndermesi yetmiyor gibi;Meclis üyelerinin de sürekli İmamoğluna engeller çıkarması İstanbul halkına ve Türk halkına yaptığı yanlıştır ve bunu halkımız görmektedir ve gelecek bir seçimle halk sizi cezalandıracaktır Eeeeeeeeyyyyyy AK PARTİ.

İBB MECLİSİ 2 ibb meclisi nde ekrem imamoglu ile tevfik goksu 12235464 8088 amp 3c8fb

BAŞKANIN HİZMET İÇİN İSTEDİĞİ BÜTÇEYİ TIRPANLADILAR...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun nakit akışı için kredi alıp, eski borçların kapatılması için İBB Meclisi’nden istediği 2 milyar 225 milyon liralık borçlanma talebi kesintiye uğradı. İBB Meclisi, İmamoğlu’na 1 milyar 525 milyon liralık borç alma yetkisi verdi. İmamoğlu “İBB’nin ihtiyacı olan rakam aslında bizim talep ettiğimizin de çok üstünde. Meclisin yetkisi maksimum 2 milyar 225 milyon lira olduğu için bu talepte bulunduk. 2019’da tüm kurumlarda olduğu gibi İBB’nin de gelirleri düştü. Merkezi hükümetten gelen gelir de ilk 6 ayda düştü. Takdir meclisin” dedi.

ACİL ÖDEMELER İÇİN İSTENEN 2 MİLYAR 225 MİLYONLUK BORÇ, 1 MİLYAR 525 MİLYONA DÜŞÜRÜLDÜ...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimlerinden sonra ilk kez 8 Temmuz günü toplanan İBB Meclisi'nde belediyenin mali tablosunu ortaya koymuş ve borçlanma talebinde bulunmuştu.

Nakit akışın düzeltilmesi için acilen kredi bulunması gerektiğini belirten İmamoğlu gelirlerde ortaya çıkan düşüş neticesinde bütçe açığının 4 milyar TL daha arttığını, bu nedenle ortaya çıkan toplam net borçlanma ihtiyacının 7,2 milyar TL'ye yükseldiğini, bu rakama kredi geri ödemeleri de eklenince gerçek borçlanma ihtiyacının 9,8 milyar TL'ye ulaştığını vurgulamıştı.

Hedeflerinin 9,8 milyar TL yerine 6, 5 Milyar TL'lik bir borçlanma ile bütçe hedeflerini tutturmak olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Bu borçlanma ihtiyacının minimum 2,2 milyar TL'si için bu meclisten onay almayı planlıyoruz. Şimdiki talebimiz, bu ihtiyacın münhasıran oylanması ve kabulüdür. Gerçekte, talep ettiğimiz şey tam olarak bir borçlanma bile değildir. Nakit akışı için kredi alıp, eski borçların kapatılmasıdır. Böylece vade uzatılacak ve piyasanın rahatlatılması sağlanacaktır. Aksi taktirde, bu şehre ve bu belediyeye gerçekten iş yapan yüzlerce yüklenici şirket batırılmış olacaktır” demişti. AKP grubu da borçlanma yetkisine onay vereceklerini açıklamıştı.

İBB MECLİSİ 3resimid 88753811 8875381 16075

 

TALEP MECLİS’E SUNULDU...

Borçlanma talebi 11 Temmuz tarihli meclis oturumunda gündeme geldi. Talebe ilişkin hazırlanan komisyon raporunda İBB'nin nakit ihtiyacının karşılanması ve projelerin finansmanında kullanılmak üzere yurt içi bankalardan kaynak teminine gidilmek üzere 2 milyar 225 milyon lira borç alma yetkisi istendiği belirtildi.

Taleple ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu ile ilgili hazırlanan raporda, 2019 yılı bütçesinde toplam 3 milyar 200 milyon lira iç ve dış borçlanma öngörüldüğü bu tutarın 1 milyar 525 milyon TL'sinin iç borçlanma olduğu belirtildi.

Bu çerçevede İBB Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Finansman Müdürlüğü'nün 2 milyar 225 milyon liralık borçlanma talebinin kamu kaynaklarının hesap verilebilirliği, mali saydamlığı ve mali bütçe disiplininin sağlanması ile harcamaların ve finansman ihtiyacının program dahilinde gerçekleştirilmesi için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 1 milyar 525 milyon TL borçlanma yetkisini verilmesi uygun bulundu.

TARTIŞMA ÇIKTI...

Karar oybirliği ile kabul edildi ancak oylamadan önce tartışma yaşandı.

Ekrem İmamoğlu, geçen yıl bütçede bu şekilde belirlendiği için rakamın düşürülmesine tepki göstererek “Sadece merkezi hükümetten gelen rakamda bile ilk 6 ayda 1 milyar liraya yakın azalma var. Bu ekonomi ortamında borçlanma değeri çok daha yukarı çıkmıştır. Türkiye'nin her kurumunda olduğu gibi 2019'da İBB de geri düşmüştür. Talep ettiğimiz rakamın meclis tarafından idareye verilmesini dilerim. Takibi takdir meclisindir” dedi.

CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı da geçtiğimiz yıllarda bütçede öngörülenin üstünde geçen borçlanma kararlarına örnekler vererek “Belediyenin bütçesindeki rakam buydu demek doğru değil. AKP şunu demek istiyor: ‘Biz bunu uygun gördük.' İBB'nin bugün 30 milyara yakın borcu var. 10 milyar cari açığı bulunuyor. Bu belediyeyi bu noktaya biz getirmedik. Her şeyi borçlanma ile yapmaya kalkmasaydınız borç limitimiz bu noktaya gelmezdi. Şimdi sizin bıraktığınız tabloda İstanbul'u ayağa kaldırmak için bir hamle yapıyoruz. CHP olarak bugüne kadar ilkesel olarak karşı olduğumuz ama bugün mecbur olduğumuz bir konuya hizmetlerin devam etmesi için ‘evet' diyoruz. Şimdi siz diyorsunuz ki ‘İstanbul'a hizmet etmeyin, yatırım yapmayın. Size verdiğimiz 1 milyar 525 milyon lira ile sizin yarattığınız borçların faizlerini ödeyin.' Biz yönetime gelirken mali tabloyu biliyorduk. İstanbul'da tek kuruş bu saatten sonra israf edilmeyecek. İsraftan kesilen paralarla oluşan kaynaklarla İstanbul'a yeni hizmetler yapılacak. Sizin tüm engellemelerinize rağmen. Bu kadar sıkıntınız varsa 1 milyar 525 milyon lirayı da vermeyin daha etik bir şey yapmış olurdunuz” diye tepki gösterdi.

AKP Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş da ilkesel olarak söz verdikleri belediyenin ihtiyacı olan borçlanma yetkisini verdiklerini belirterek bu borçlanmanın neden istendiğinin kendilerine açıklanmadığını savundu.

CHP'li Meclis Üyesi Abdul Fettah Dindar, komisyona Finans Müdürü'nün bilgi verdiğini söyledi. İstenen borcun 883 milyon lirasının dış borç kredi ödemesi, 500 milyon lirasının iç borç kredi ödemesi için kullanılacağını açıkladı.


“O PARAYI BİZ YÖNETMELİYDİK”...

Ekrem İmamoğlu da 1.3 milyara yakın faiz borç ödemesi yapılacağını belirterek “Yaratılan en büyük handikap şu dur. Haziran ayında 1.7 milyara yakın paranın seçimi kazandığımız gün itibariyle tamamının harcanmış olması. Nerelere harcandı bakılıyor. Biz 1.7 milyar da dahil seçildiğimiz an itibari ile finansman dengesi oluşturmak adına biz yönetmeliydik. Doğalı buydu. Ama onu da biz yönetemedik ne yazık ki. Talep ettiğimiz borçlanma talebi ihtiyacımızın çok çok altında. Meclisin maksimum yetkisi bu olduğu için bu rakamı istedik” diye konuştu.

 

AKP'li İBB Meclis Üyesi Ömer Lütfi Arı ise meclis başkanının tartışmalara cevap vermesini doğru bulmadığını söyledi.

İmamoğlu ise “Yüzde 100 haklısınız. Çünkü uzun yıllardır belediye başkanlarının yönetmediği bir meclis yaşadınız. İdareyi temsil ediyorum, idarenin nereye borçlanacağına imza atacak kişiyim. Bu konularda grubu değil idariye temsil edecek cümleler kurmaya dikkat ettiğimin altını çizmek isterim” yanıtını verdi.

Daha sonra borçlanma talebine ilişkin dosya oy birliği ile kabul edildi.

FAKİR BABASI BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK...

Alanya da 102 ve Antalya ve ilçelerinde 900 muhtara aileleri ile birlikte tatil yaptıran Eski başkan Menderes Türel'in uygulamasına son veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek; "Milletin parası ile kimseye tatil yaptırmam.Buradan Tüm ilçelerde ki CHP yönetimimize talimat verdim,Ne kadar yoksulumuz ve yardıma muhtaç aillelerimiz var ise tespit edin,Bu bütçeyi o ailelerimize aktaralım ve mutlu aillerimiz ile birlikte bizde mutlu olalım.."diyerek büyük takdir topladı...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Milletin parasıyla muhtarlara tatil yaptırmam. Kimse kusura bakmasın” dedi.

Finike’de bir dizi ziyaretler de bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, önemli açıklamalarda bulundu. Ak Partili Menderes Türel döneminde muhtarların tatil yaptırıldığına ilişkin sorular üzerine açıklamalarda bulunan Başkan Böcek, “Benim öyle tatil vaadim yok. Milletin parasıyla kimseye tatil yaptırmam. Kimse kusura bakmasın. Ben vatandaşlarımızın dertlerine derman olmaya geldim. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaya, kollamaya geldim. Bugüne kadar başkasının cebinden ağalık yapmadım. Biz işimizi yapmaya çalışacağız canla başla, sizlerle beraber” dedi.

turel muhtarlarla bu cd8c074ea3838e7aab7c 2e53d

Bilindiği gibi 2014-2019 döneminde Alanya’daki 102 mahalle muhtarının yanı sıra Antalya ve 19 ilçesindeki yaklaşık 900 muhtar, Menderes Türel tarafından Belek’teki lüks otellerde aileleriyle tatile davet ediliyor ve burada istişare toplantıları yapılıyordu.

 

Öte yandan Başkan Muhittin Böcek’in Alanya’daki CHP İlçe Teşkilatı’na talimat verip, yardıma muhtaç ne kadar aile ve çocuk varsa belirlemelerini, muhtarları tatile götürmeyip bu bütçeyi yardıma muhtaç aile ve çocuklara vereceği öğrenildi.

--YAŞASIN CUMHURİYET...

--YAŞASIN DEMOKRASİ...

--SENİ ÇOK SEVİYORUM İSTANBUL...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,İkinci kez aldığı mazbatanın ardından onbinlerce İstanbul'luya bu sözlerle hitap etti.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. İmamoğlu, mazbata töreninin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesine giderek görevi İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan devraldı.


Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve CHP yetkilileri ile birlikte İl Seçim Kurulunun bulunduğu İstanbul Adliyesi’ne geldi. Mesai bitiminin ardından adliyeye gelen İmamoğlu, protokol kapısından binaya giriş yaptı. Ekrem İmamoğlu, düzenlenen törenle mazbatasını İstanbul İl Seçim Kurul Başkanı Ziya Bülent Öner’den aldı. Kısa bir teşekkür konuşması yapan İmamoğlu, "Şehrimize, milletimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Hem Türkiye’nin hem Avrupa’nın en büyük kenti İstanbul.

 E.İ.MAZBATAD E5Vm3XkAEFYvU 909ec

Türkiyemizin lokomotif şehri. Seçim sürecinde görev yapan 39 ilçe seçim kurulu heyetlerine, dünden bu güne bütün ilçelerde görev yapan sandık kurulu üyelerine, siyasi parti temsilcilerine, demokrasinin ana teminatı olan sandıklardan çıkan neticeyi tutanaklara dönüştürüp milletimizin iradesinin neticeye kavuşmasında katkı sunan her demokrasi neferine teşekkür ediyorum. Bugünkü mazbatamızı çoğunluğu kadın olan bir heyetin imzasıyla görevimi teslim alacağım. Bu aynı zamanda bize kamu yönetiminde cinsiyet eşitliği adına, kadınların toplumdaki yeri adına değerli bir mesajdır" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, mazbata töreninin ardından görevi devralmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesine gitti.

ALİ YERLİKAYA'DAN GÖREVİ DEVRALDI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, görevi İstanbul Valisi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Ali Yerlikaya’dan devraldı. Kısa bir konuşma yapan İmamoğlu, “Türkiye’nin Avrupa’nın en büyük kentine hep beraber hizmet etme karakteriyle hareket edeceğimi herkesin huzurunda elbette ki söz veriyorum” dedi.

ekrem imamoğlu mazbata 3 ekrem12 8d8d0

'KENDİSİNİ TEBRİK EDİYOR BAŞARILAR DİLİYORUM'

Görev teslimi sırasında konuşan Ali Yerlikaya, "7 Mayıstan bu yana vekaleten ifa ettiğim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini bugün Sayın Ekrem İmamoğlu’na devrediyorum. Kendisini tebrik ediyor başarılar diliyorum. Bu süre içerisinde birlikte çalıştığımız Büyükşehir ailesine ve bütün İstanbullulara teşekkür ediyorum” diyerek kısa bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Mührü Ekrem İmamoğlu’na teslim etti.

'İSTANBULLU İÇİN ÇALIŞMAYI ŞİAR EDİNMİŞ BİR ANLAYIŞLA YÜRÜYECEĞİM'

Görevi devraldıktan sonra düşüncelerini aktaran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin mührünü devraldım. Biraz önce de mazbatayı almıştık. Böyle bir kadim kente belediye başkanlığı yapmanın kutsallığını herkes biliyordur, ama şuanda en fazla hisseden benim diye düşünüyorum Allah mahcup etmesin. Umuyorum bu şehre maneviyatına, tarihine bütün geçmişten bugüne hizmet görmüş bütün alanlarına sahip çıkacak, doğrular yapmaya çalışacak, yanlışlardan sakınacak bir yönetim anlayışını ortaya koymayı istiyorum. Türkiye’nin Avrupa’nın en büyük kentine hep beraber hizmet etme karakteriyle hareket edeceğimi herkesin huzurunda elbette ki söz veriyorum. Başta Sayın Valimiz olmak üzere ülkemizin her kademesiyle uyumlu ve İstanbullu için çalışmayı şiar edinmiş bir anlayışla yürüyeceğim, herkes uyum içerisinde çalışmayı temenni ediyorum. İstanbul’umuzun çok şeye ihtiyacı var hepimize başarılar diliyorum dediğim gibi Allah mahcup etmesin” dedi.

Gazeteler

Designed by: Masoud