head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 12 Ağustos 2020

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde anjiyo ünitesi hizmet vermeye başladı...

Geçtiğimiz günlerde ,hastaneye kalp rahatsızlığı ile getirilen hastaya balon ve stent uygulaması yapılarak ilk başarılı operasyon Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Davran Çiçek ve ekibi tarafından gerçekleştirildi.

Operasyon sonrası açıklama yapan Çiçek, “ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzun süredir beklenen kalp merkezinin bir ayağı olan anjiyo ünitesi hizmete açıldı. İlk vakamızı gerçekleştirdik. Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, bölge milletvekillerimizin ve Başhekimimiz Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’nın desteği ile anjiyo ünitesi hastanemize kazandırıldı. Bölgemizin ihtiyacını karşılayacak olan büyük bir merkez olma yolunda ilk adımımızı attık. Oldukça değerli ve nitelikli ekip arkadaşlarımızla birlikte bir çok işlem bundan sonra hastanemizde yapılacak. Hedefimiz 7 gün 24 saat hizmet verebilmek. Alanya ve bölge halkına hayırlı olsun” dedi.

ANJİYO ÜNİTESİNİ HİZMETE AÇTIK...

Faaliyete geçirilen anjiyo ünitesi ile ilgili konuşan ALKÜ Alanya eğitim ve araştırma hastanesi başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı “Büyüyen ailemizle birlikte hastalarımıza daha iyi hizmet sunabilmek adına çalışmalarımız devam etmektedir. İlerleyen günlerde Kalp merkezimiz daha kapsamlı bir şekilde hizmet vermeye başlayacak. İlk anjiyo operasyonu tecrübeli ekibimiz tarafından gerçekleştirildi. Bundan sonra hastalarımızın diğer merkezlere sevk edilmesine gerek kalmadan bir çok işlem hastane bünyesinde yapılacak. Alanya ve bölge halkına hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

HABER:Halime Yağmur AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud