head
2183026 810x458 75f08
Salı, 24 Kasım 2020

Sağlıklı bir şekilde çalışmalarına devam ederken, sosyal medya sayfasından Coronavirüs'e yakalandığını ve tedavi amaçlı kendini hastane de izole ettiğini belirten  CHP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 17 Ağustos 2020 tarihinden beri bir muammanın içinde adeta.

 

GAZETECİ AKDAĞ İSYAN EDEREK SORUYOR?..

1--Sağlıklı bir şekilde çalışmalarına devam ederken sadece Kovıd-19 tedavisi için hasteneye yatan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e ne oldu?

2--Sağlık Bakanlığının bile her gün vaka durumunu açıklarken binlerce insanımızın iyileştiğini belirtmesine rağmen,Başkan Böcek neden hala iyileşmedi?

3--Aylardır süren bu gizemli açıklamalar biz gazetecileri ve halkı tatmin etmiyor...

4--Açık açık söylemeliyim ki;hergün gazetemizi yüzlerce insan arıyor veya bizimle karşılaştıklarında soruyor ve diyorlar ki; " Biz bu işte kasıt arıyoruz,başkanı bilerek ölüme terk ediyorlar... Bu kadar zamandır bir insan hastene de ve bir aya yakın zamandır yoğun bakımda tutulur mu?.."

5-- Her gün komedi gibi açıklamalar bizleri ve kamuoyunu hem kızdırıyor ve hem de endişelendiriyor!

6--CHP Genelbaşkanı Kılıçdaroğlu  başta olmak üzere,Tüm CHP Camiasına sesleniyorum! Sayın Muhittin Böcek uyutulmuşken; AKP  Antalya İl başkanının çirkin eleştirisinin yanında; "Böcek ölürse kim başkan olacak konuşmaları Antalya ve 19 ilçesinde konuşuluyor ve sizlere OY veren halkı kızdırıyor.Göstermelik gelip buralarda demeç verip gitmeyin kardeşim.Türk Doktorlarımıza elbette güvenip inanıyoruz ama gerekirse ABD veya Avrupa ülkelerine başkanı tedaviye götürün ve başında durun ve iyileştirin.

7--Değişik haberler  ve açıklamalar ile herkesin aklına sorularla dolu bir muamma yarattınız ve buna son verin...

8-- Bir diğer soru; Coronavirüs tedavisi sırasında Başkan Muhittin Böcek'e fazla oksijen verilip akciğerine zarar verilmiş olabilir mi?

9--Bitmeyen sorular...Sorular...

 

 

 

BUYURUN İŞTE, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜN KARAMSAR DEMECİ... 

Yakalandığı Corona virüs nedeniyle tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumuna dair açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, "Akciğeri toparlamaya çalışıyoruz" dedi. 

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos'ta Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine özel hastanede tedaviye alındı. Coronavirüs tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle 7 Eylül günü, yoğun bakımda uyutuldu.

Durumunun kötüye gitmesi üzerine de 24 Eylül günü, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Sevk işleminden kısa süre önce entübe işlemi sonlandırılan Başkan Böcek'e, solunum kaslarındaki rahatsızlık nedeniyle trakeostomi (nefes borusunda açılan delik) uygulandı. 

 

REKTÖR: " DURUMU ÇOK İYİ YA DA ÇOK KÖTÜ DEMEK DOĞRU DEĞİL"...

AKDENİZ REKTÖRÜ 1 121059120 446375626338942 6254686445812296528 n b6cb8

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan

 

 

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, halen AÜ Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavisi süren Başkan Muhittin Böcek'in durumuyla ilgili bilgi verdi. Rektör Özkan, "Başkanımız şu anda hala yoğun bakımda ve makineye bağlı şekilde" dedi. Başkan Böcek’in sağlık durumunda zaman zaman iyi ya da kötü yönde dalgalanmalar olabildiğini belirten Rektör Özkan, yoğun bakımdaki her hasta için çok net şeyler söylemenin kolay olmadığını söyledi. Yoğun bakım hastasında her an tablonun değişebileceğini ifade eden Rektör Özkan, “Mesela genç bir hasta bile olsa, yoğun bakımdaki bir hasta, yatan hasta olduğu için pıhtı atabilir ve hasta kaybedilir" diye konuştu. Bu nedenle Başkan Böcek ile ilgili çok net konuşmanın ve insanlara ümit vermenin doğru olmadığını ifade eden Rektör Özkan, “Hiçbir doktor bunu yapmaz" dedi.

BÖCEK MASKELİ HASTANEDE426823 32662

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek

 

 

" AKCİĞERİNİ TOPARLAMAYA ÇALIŞIYORUZ"..."

Başkan Muhittin Böcek’in makineye bağlı ancak AÜ Hastanesi’ne ilk geldiği güne göre daha iyi olduğunu vurgulayan Rektör Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Başkan Böcek’in akciğerinde ciddi sıkıntılar var. Akciğeri toparlamaya çalışıyoruz. Covid negatif olduğu için şu anda yapılan tedaviler daha çok akciğeri destekleme tedavileri. Başka enfeksiyonları var. O enfeksiyonları da tedavi ediliyor. Başkan Böcek’in astım ve şeker gibi ek hastalıkları da var. Bunlarla savaşmak çok da kolay değil. Yoğun bakımda makineye bağlı bir hastanın enfeksiyon riski de olduğu zaman işler biraz daha sarpa sarıyor. Hastaya antibiyotik veriliyor ama antibiyotiğin de başka organlara etkisi oluyor. Tüm bunları öngörmek çok kolay olmadığı için çok iyi ya da çok kötü demek doğru değil. Ancak şunu söyleyebilirim ilk geldiği güne nazaran daha iyi ama hala kritik süreç devam ediyor. Çoklu organ yetmezliği, akciğer nakli söz konusu değil."

AKDENİZ REKTÖRÜ 2 121058435 806961506717728 6114872208415432070 n 93ab9

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan

 

 

" 7/24 DESTEĞİMİZ OLDUĞUNU SÖYLEDİK"...

7/24 desteklerinin olduğunu en başından bu yana dile getirdiklerini ve Başkan Böcek için bir yatak hazırladıklarını belirten Rektör Özkan, “Başkan üniversite hastanesine hasta yakınlarının kararıyla alındı" dedi. Başkan Böcek’in sağlık durumuyla ilgili kısa ve net bilgi verdiklerini, uzun bilgi paylaşımında konunun başka yönlere çekildiğini kaydeden Rektör Özkan, sosyal medyada yapılan paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Rektör Özkan, AÜ olarak yanıltıcı açıklama yapmalarının da mümkün olmadığına dikkati çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Alanya Güneşi Haber Merkezi

Gazeteler

Designed by: Masoud