headd a77e8
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 22 Nisan 2019

Manşetler

Ankara'nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğrayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sonrasında yaptığı açıklamada kimsenin kendilerini şehit cenazelerine gitmekten alıkoyamacağını söyledi.

 

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Kılıçdaroğlu şu sözleri kullandı:

"[Saldırıyı yapanları] oraya taşıyanların kim olduğunu gayet iyi biliyorum. Bunun hesabını soracağım. Şehitler bizim şehitlerimizdir. O şehitlere sahip çıkmak her vatanseverin görevidir. Kimse bizi şehit cenazelerine gitmekten alıkoyamayacak. Ankara büyükşehirden militanları toplayıp buraya taşımak her şeyden önce şehitlere ve ailelerine saygısızlıktır. Bizim onlara boyun eğeceğimizi sanıyorlar. Kim olurlarsa olsunlar, onlar ülkelerini sevmiyor. Biz seviyoruz ülkemizi. Sonuna kadar ülkemizin, şehitlerimizin ve ailelerinin haklarını savunacağız.

 

Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi önünde halka seslendi
Kılıçdaroğlu, Çubuk'taki şehit cenazesinde uğradığı saldırının ardından partisinin genel merkezine geldi.

Kılıçdaroğlu, Çubuk'ta bindiği zırhlı araçtan Saray mevkisindeki Kuzey Ankara Kapısı mevkisinde indi. Kendisini bekleyen partililerle bir süre sohbet eden Kılıçdaroğlu, makam aracına binerek CHP Genel Merkezi'ne hareket etti.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu araç, Türk bayraklarıyla bekleyen partililerin sevgi gösterileri arasında genel merkeze giriş yaptı.

Kılıçdaroğlu burada halka seslendi. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Onlar sanıyorlar ki Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Bir milim geri adım atmayacağım. Biz bu ülkenin bütünlüğünü ve birliğini savunuyoruz. Beni asıl üzen; siz nasıl bir şehit cenazesini kıldırmıyorsunuz? Saldırıya uğradım diye üzülmedim. Bir canım var, bu ülkenin bekası, huzuru, bu ülkenin kalkınması için bir can gerekiyorsa o canı vermeye de hazırım”

“Bana yapılan saldırı Türkiye'nin birliğine ve bütünlüğüne yapılmış bir saldırıdır. Bu ülkede görüşü, kimliği, inancı ne olursa olsun 82 milyonu kucaklayan bir genel başkanım. Ben kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan CHP'nin genel başkanıyım. Hiç kimse unutmasın. Kuvay-i Milliyecilerin partisi CHP'nin genel başkanıyım. Hiç kimse unutmasın 82 milyonu kucaklayan bir partinin genel başkanıyım."

"Şavşat'tan Ardavuç'a giderken PKK terör örgütünün saldırısına uğramıştım. Aynı saldırıya bugün de uğradım. Canımı vermeye hazırım, bir milim geri adım atmayacağım. Şehit cenazesine gitmemi niçin istemiyorlar? Sanıyorlar ki saldıracağız, Kemal Kılıçdaroğlu şehit cenazesine katılmasın. Katılacağım, o şehitler 82 milyonun şehidi."

"Şehitimizin cenazesine katıldık. Namaz kıldırmadılar namaz. Siz şehitten, namazdan ne istiyorlar? Ben bir Mehmetçik babasıyım, saldırganlara söylemek isterim. Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Biz şehitlerin arasında ayrımcılık yapmadık. Ben saldırıya uğradığım için üzülmedim. Hak, hukuk diyenler saldırıya uğramıştır tarih boyunca. Feriştahı gelse hukuk diyeceğiz. Şehitimize yapılan saygısızlık için üzüldüm."

"Hakkı, hukuku savunanlar tarihin her döneminde saldırıya uğramıştır. Feriştahı da gelse hakkı hukuku ve adaleti sonuna kadar savunacağız. Beni üzen şehide yapılan saygısızlıktır. Şehidin cenaze namazı bile doğru dürüst kılınmadı. O köyde oturan hiç kimsenin suçu yok. Dışardan gelenlerin tezgahıdır bu. Bu tezgahlar bizi yıldıramaz."

"İlk kez farklı siyasi görüşü olanlar bir araya geldi. Bundan korkuyorlar. Ne yaparsanız yapın asla vazgeçmeyeceğiz."

Genel başkanımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu saldırının mihrakları halkımız tarafından yakınen bilinmektedir. Bunun hesabını halkımız sandıkta vermiştir. Bunun hesabı halkımız ve partimiz tarafından verilecektir. Kimse bizi yıldıramaz. YAŞASIN CHP.

WhatsApp Image 2019 04 21 at 17.50.58 5bc74
Coşkun Karadağ
CHP Alanya İlçe Başkanı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze namazının ardından bir grup tarafından protesto edilerek saldırıya uğradı. Güvenlik güçleri Kılıçdaroğlu'nu çevredeki bir eve götürdü. Kılıçdaroğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ankara Valiliği’nden yapılan son dakika açıklamaya göre Kılıçdaroğlu'na saldırı ile ilgili “Olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır" denildi. Kılıçdaroğlu zırhlı araçla bulunduğu evden çıkarıldı. Öte yandan Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya siyasilerden peş peşe tepki mesajları geldi.

573f086ac03c0e19a06113ed 5adb7

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze namazının ardından bir grup tarafından protesto edilerek saldırıya uğradı.

 

Kılıçdaroğlu, Türkiye-Irak sınır hattında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerden piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze törenine katılmak üzere Çubuk'a gitti.

 

Akkuzulu Camisi'ndeki cenaze namazının ardından top arabasına alınan şehidin naaşı, köy mezarlığına götürüldü.

Bu sırada "Şehitler ölmez vatan bölünmez, kahrolsun PKK" sloganları atan bir grup Kılıçdaroğlu'na yumruk ve tekmelerle saldırdı.

 

Yakın korumlarının yanı sıra özel harekat, polis ve jandarma ekiplerinin müdahalesiyle korunan Kılıçdaroğlu, alandan alınarak, çevredeki bir eve götürüldü. Evin çevresinde güvenlik çemberi oluşturuldu.

 

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve köyün ileri gelenleri de ellerindeki megafonlarla gruptakileri sakinleştirmeye çalıştı.

 

Kılıçdaroğlu'nun aracı, bulunduğu evin önüne getirildi. Burada toplanan bazı vatandaşlar taşlarla saldırdıkları aracın camlarını kırdı.

 

Kılıçdaroğlu evden çıkarıldı

Ankara'nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesi sonrası bir grubun saldırısına uğrayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sığındığı evden polis zırhlı aracı ile çıkarıldı. Çok sayıda özel hareket polisi, Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu zırhlı aracı eşlik etti. Kılıçdaroğlu'nun parti genel merkezine gideceği öğrenildi.

 

 

Bakan Akar'dan sağduyu çağrısı

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu eve geldi. Akar, çevrede toplanan vatandaşlara sakin olmaları çağrısında bulundu.

 

Kılıçdaroğlu'na saldırıya tepkiler

 

Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı sonrasında siyaset dünyasından art arda tepkiler geldi.

 

TBMM Başkanı Şentop'tan açıklama

 

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Ankara'daki şehit cenazesine katılım sırasında yaşanan fiziki saldırıyı kınayarak saldırının bir provokasyon amacı taşıyabileceğini belirtti.

 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül:

 

Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik menfur saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şiddetin hiçbir türünün demokratik siyasete gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz.

 

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş:

 

Sayın Kılıçdaroğlu'na karşı gerçekleştirilen müessif saldırı son derece üzüntü verici ve asla kabul edilemez.

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik:

 

Her türlü şiddet eylemini kınıyoruz. Hukuk dışına çıkmaya kimsenin hakkı yoktur.

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın:

 

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şiddet, demokratik bir hak arama ve tepki verme yöntemi olamaz. Kimsenin hukukun dışına çıkmasına müsaade edilmeyecektir. Gerekli hukuki süreç başlatılmıştır.

 

Levent Gök: Kemal Bey iyi

 

CHP'li Levent Gök, Çubuk'ta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıya ilişkin, ''Yaşanan arbedede hepimiz bir yere savrulduk. Kemal bey iyi, güvenli bir yere alındı. Soğuk kanlı olmalıyız. Genel başkanımız bir açıklama yapacaktır'' dedi.

 

Mustafa Yeneroğlu: Şiddetle kınıyorum

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Sayın @kilicdarogluk 'na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Üzgünüm ve kızgınım. Geçmiş olsun. Şiddet dilinin sokakta fiili şiddet üretmesine şaşıracak değilim. Başta biz siyasiler olmak üzere herkesin sorumluluğu büyük.Hep birlikte Türkiye olmanın gereklerine odaklanmalıyız."

MHP lideri Bahçeli "Demir soğutalım ama tedbirleri ağırdan almayalım" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine cevap verdi. Yine Erdoğan'ın 'Türkiye İttifakı' çıkışı için de Bahçeli "Türkiye ittifakından söz etmek soru işaretleri yarattı. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye ittifakıyla neyi kastettiğini bilemeyiz. Bizim bildiğimiz Cumhur İttifakı'dır" yorumunu yaptı. İstanbul'daki seçimlerin bir beka meselesi olduğunu da iddia eden Bahçeli "İstanbul'da seçimin tekrarı beka meselesidir" dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı'nın kapanış oturumuna katıldı. Bahçeli oturumda bir konuşma gerçekleştirdi. İstanbul'daki seçimlerin bir beka meselesi olduğunu iddia eden Bahçeli "İstanbul'daki seçimlere şaibe karıştırılması pis bir senaryonun ilk etabıdır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın sürekli mazbata vurgusu yapması üzerine çalışılmış sinsi bir hazırlıktır. YSK üyeleri, zillete göz yumamaz. Bizim merakımız YSK'nın bu ağır yükün altından nasıl kalkacağıdır. YSK bir şekilde hukuki destek alacak mıdır? İstanbul'da seçim tekrarı beka meselesidir" diye konuştu.

Bahçeli'nin açıklamaları kısaca şöyle:

"Cumhur İttifakı 31 Mart'tan büyük başarıyla çıktı. Cumhur İttifakı kök tutmuştur. Milletimizin verdiği karara saygı duyarız. CHP'nin ulaştığı seçim sonuçları abartılmamalıdır. Ne yapalım, seçildi diyerek komünist şarlatanlığa göz mü yumalım? Tunceli, Dersim olsunu kabul mü edelim?

31 Mart'ta PKK CHP lehine çalışmadı mı? İBB'ye onca usulsüzlükle seçilen şahsın Saraçhane'deki konuşması yetmedi mi? Artık normalleşme zamanıdır diyerek gizemli mesajlar veren siyasi eskiler içinde çıktıkları partiyle hesaplaşmak için CHP'yi siper olarak kullanmadılar mı?


"KIZGIN DEMİRİ SOĞUTALIM AMA..."

Bu sayede siyasetin kara deliklerini görmekle kalmıyoruz, maksatlarını da deşifre ediyoruz. Ekonomik teröristler Türk lirasının değerine saldırıyor. Kızgın demiri soğutalım ama tertipleri ağırdan almayalım.

7 Haziran sonrası yüzde 60 bloğunu etkisiz hale getirdik. Bu gidişle FETÖ kaybettiği mevzieri yeniden kazanacak. Dağlarda kovaladıklarımız belediyelere konuşlanacaktır. Antalya'da hainler daha fazla cirit atacaktır.

"İSTANBUL'DA SEÇİMİN TEKRARI BEKA MESELESİDİR"

İBB'de veri kopyalanmasının durdurulması kararı isabetlidir. 82 milyon Türk vatandaşının inancı birdir, adı birdir. Bizim ittifakımız cumhurladır.

'TÜRKİYE İTTİFAKI' ÇIKIŞI

Türkiye ittifakından söz etmek soru işaretleri yarattı. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye ittifakıyla neyi kastettiğini bilemeyiz. Bizim bildiğimiz Cumhur İttifakı'dır. Gündemimiz Cumhur İttifakı'na yönelik sabotajlara izin vermemektedir. Cumhur İttifakı siyasi gerekçelerle kurulmadı.

Terörle mücadele tavizsiz sürdürülmelidir. Cumhur İttifakı varsa umutlar bitmemiştir. MHP olarak alnımız açık, sözümüz senettir. Çok konuşarak üstünü örteceğimiz yalanlarımız yoktur. Nasıl görünüyorsak öyle oluruz. "

 

Alanya Güneşi Gazetesi ve www.alanyagunesi.com haber portalı imtiyaz sahibi ; Alanya Belediye Başkanlığı seçimlerinde bağımsız belediye başkan adayı olan İbrahim AKDAĞ,Bugün Ankara-Çubuk ilçesinde Şehit cenazesinde Ana Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı nefretle kınadı.
AKDAĞ: "Ülkemiz de barış-sevgi ve kardeşlik rüzgarları eserken,yapılan hain terör saldırısı Yurdumuzda ki her vatandaşın üzerine kara bulut gibi çökmüşken,CHP Genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan çirkin saldırı asla kabul edilemez.Demokrasi ve özgürlüğe inana gazeteci ve siyasi kimliğimle bu terbiyesizliği ve saldırıyı Nefretle kınıyorum.Bu ülke hepimizin,bu şehitler hepimizin ve Ülke yönetimine aday olan,Ülkeyi her kademe de yöneten ve milyonları ardında sürükleyen siyasi parti liderlerine ve devlet adamlarımıza da saygı ve sahiplik hepimizin görevidir. Türkiye'mizde ki her birey bu vatanın bir değeridir ama tekrar söylüyorum;Ülkenin ,Devletin ve milletin bekası için hizmet eden her yetkiliye saygıda hepimizin görevidir.Başta CHP Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu'na,ve Tüm CHP Teşkilatlarına ve ülkemizde ki, her vatansever -demokrasi aşığı insanlarımıza geçmiş olsun diyorum.Bu kişiler en ağır şekilde cezalandırılmalıdır."dedi. AKDAĞ devamla,"Alanya halkımıza şunu da söylemek istiyorum,çıktığım yoldan asla dönmeyerek siyasi çalışmalarıma devam edeceğim ve halkıma hizmet için çalışmaya devam edeceğim "diyerek siyasete devam edeceğini de kamuoyu ile paylaşmış oldu.

Türkiye Haberleri

Kaş'ta çam ormanlarında yetişen kuzugöbeği ...

“ASIL HEDEF, KARDEŞ KAVGASIDIR. AMAN DİKKAT!...”

...

Bayramınız kutlu olsun çocuklar

Antalya ...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem ...

Böcek: ‘Birlikte yapacağız’

Cumhuriyet Halk ...

Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Audrius Bruzga, ...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'deki ...

 Başkan Böcek, “Kadınlarımız çalışmalarıyla ...

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, "kimileri" ...

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek Cumhurbaşkanı Tayyip ...

Gazeteler

Designed by: Masoud