head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 29 Kasım 2023

Manşetler

 

Antalya’da Esnaf Odaları Başkanları ile buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, su tarifesinde yapılan indirimle esnafa yıllık yaklaşık 275 milyon lira destek sağladıklarını söyledi...

Antalya’nın bugünü ve mutlu yarınları için birçok proje ve hizmeti hayata geçirdiklerini belirten Başkan Böcek, “Halkımız ve esnafımız için aynı azim ve kararlılıkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kenti birlikte kalkındıracağız. Çünkü biz esnafımızla güçlüyüz, çünkü biz birlikte güçlüyüz” dedi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, esnafın sorunlarını dinlemek ve birlikte çözüm bulmak için Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne  (AESOB) bağlı odaların başkanları ile buluştu. 75 oda başkanı ve belediye bürokratlarının katıldığı toplantıda talep ve önerileri dinleyen Başkan Böcek, proje ve hizmetlerini anlattı. Başkan Böcek, su indirimi, ulaşım, tarım, turizm, altyapı yatırımları, Sobacılar Çarşısı, Doğu Garajı-Nekropol, Balbey projeleri, Suryapı, Güneş mahalleri kentsel dönüşümü, kültür sanat etkinlikleri ile bilgi verdi. Planlı, kurallı, kimlikli kent vizyonuyla çalışmalarına devam ettiğini belirten Başkan Böcek, “Tüm dünyayı sarsan pandemi, ekonomik kriz, Cumhuriyet tarihimizin en büyük Manavgat orman yangını, Kumluca-Finike sel afetleri, Türkiye’nin en büyük deprem felaketi gibi olumsuzlukları bahane etmeden tüm sıkıntıları dayanışmayla, esnafımızla birlikte aştık. Üreten, istihdam sağlayan, turizm ve tarımın başkenti olmamıza katkı koyan tüm esnafımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

BÖCEK VE BAŞKANLAR 2 6f067

ESNAFIMIZ ÖNCELİĞİMİZ OLDU...

“Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak her yatırımımızda, her projemizde önceliğimiz esnafımız ve sanatkarımız olmuştur” diyen Başkan Böcek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Su tarifesi düzenlemesinde esnafımızı unutmadık. Antalya genelinde 130 bin 855 ticarethane abonemize 10 tona kadar 23.69 TL olan tarifeyi 11 TL’ye düşürdük. Böylece Belediyemizce esnafımıza yıllık yaklaşık 275 milyon TL destek sağlıyoruz. Ulaşımdan gelen bir esnaf kardeşiniz olarak sorunlarımıza her zaman birlikte çözüm aradık. Otobüsçü, taksici, servisçi ve nakliyeci esnafımızla beraber mesai harcadık. Geçmişten günümüze gelen kentimizin ulaşım sorununu birlikte çözmekte kararlıyız.”

ULAŞIMA KATKI SAĞLADIK...

Dünya kenti Antalya’nın Türkiye’nin nüfusuna göre en fazla araç sayısına sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Böcek, “Antalya 2 kişiye 1 aracın düştüğü kent olmuştur. Genişlettiğimiz yollar, yaptığımız köprüler, akıllı kavşaklar, ilave toplu taşım araçları, tamamladığımız 3. Etap raylı sistem ile ulaşıma önemli katkılar sağladık. Şimdi de 18 km’lik 4. Etap Konyaaltı-Varsak raylı sistem hattının yapımına çok yakında başlıyoruz. Hattın 5.5 kilometresi, 30 metre yeraltından geçecek ve trafiğe engel olmayacak. 22 kilometrelik 5. Etap Konyaaltı-Lara-Kundu raylı sistem hattı için de çalışmalarımız hızla devam ediyor” diye konuştu.

 

BÖCEK VE BAŞKANLAR 3 1df47

KENT İÇİ TRAFİK...

Kent içi trafiğinin rahatlatılması için yapılması gerekenleri anlatan Başkan Böcek, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın 20 yıldır hayata geçiremediği Antalya-Alanya otoban projesi ayrıca şehirlerarası hızlı tren projeleri ve çevreyollarının, köprülü kavşakların tamamlaması halinde kent içi trafiğimiz rahatlayacaktır. Bu projelerin de ilgili kurumlar tarafından ivedilikle yapılması gerekmektedir” dedi.

ÜRETİCİ VE ÇİFTÇİMİZİN YANINDA OLDUK...

Yerelden kalkınma projeleri ve sağladıkları desteklerle her daim üretici ve çiftçinin yanında olduklarını anlatan Başkan Böcek, “Antalya Büyükşehir Belediyemize ait 21 halimizde, 998 komisyoncumuz ve 917 tüccarımızla işlem hacmi olarak Türkiye’de 1. sıraya yükseldik. Manavgat halini tamamladık. Kaş-Kınık ve Alanya hallerini de tamamlıyoruz.

Bu kenti Kültür Sanat şehri yapacağımıza söz vermiştik.  İlk kez dönemimizde yaptığımız Gastronomi Festivali, Yörük Türkmen Festivali, Antalya Kitap Fuarı, Yeşilçam ve Yılbaşı Festivallerini Antalya’mıza kazandırdık. Esnafımızın da yüzünü güldürdük” dedi.

DEVLET GARANTİSİZ KREDİLER BULDUK...

17 yıldır tamamlanamayan Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi ve Nekropol Müze alanını bitirdiklerini hatırlatan Başkan Böcek, şunları söyledi: “Bölge esnafımıza değer kattık. Sobacılar Çarşısı’nda esnafımızın talepleri doğrultusunda yenilemeler yaptık. 35 yıldır çözülemeyen Balbey Kentsel Yenileme Projesi’nde inşaata başladık, hızla devam ediyoruz. Suryapı ve Güneş mahalleleri kentsel dönüşüm projelerinde sona yaklaştık. Antalya’mıza daha iyi hizmet sunmak için devlet garantisiz krediler bulduk. Her ne kadar siyasete malzeme yapılsa da mücadelemizden geri adım atmadık.”

 

BÖCEK VE BAŞKANLAR 4 başkan 25eac

ESNAFIMIZLA GÜÇLÜYÜZ...

Kente kazandırılan alt yapı yatırımlarını da anlatan Başkan Böcek, “3 bin 155 km içme suyu hattı, 438 km kanalizasyon hattı, Serik ve Kemer arıtma tesisleri yapımı, 6 arıtma tesisi kapasite artırımı, 6 derin deniz deşarj hattı yenileme, 2 bin 372 km yol yapımı ve bakımı ile Antalya’mızın şimdiye kadar görmediği altyapı yatırımlarını gerçekleştirdik. Bu ve benzeri birçok yatırım ve hizmeti, Antalya’mızın bugünü ve mutlu yarınları için hayata geçirdik. Sonuç olarak halkımız ve esnafımız için aynı azim ve kararlılıkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kenti birlikte kalkındıracağız. Çünkü biz esnafımızla güçlüyüz, çünkü biz birlikte güçlüyüz” diye konuştu.  

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR...

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere de, 75 oda ve 104 bin aktif üyeye sahip bir camianın sorunlarını, taleplerini birinci ağızdan dile getirmek için bir araya geldiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Sorunlara çözüm için Başkanımız Muhittin Böcek ile sürekli temas halindeyiz. Başkanımızın esnafın yararına olacağını düşündüğümüz tüm projelerde bizim de fikirlerimizi alması çok önemli. Birçok konuda birlikte karar alıyor hayata geçiriyoruz ve taleplerimize çözüm buluyoruz. Koordineli çalışma yapıyoruz. Başkanımız göreve geldiği günden buyana düzenlediğimiz her toplantımızda, etkinliğimizde bizi hiç yalnız bırakmadı. Sağ olsun var olsun. Antalya’nın gelişmesi ve güzelleşmesi adına yapılan projelerde bizlere söz sahibi olmamız adına yer verdi. Gazipaşa’dan Kaş’a ticaretin gelişmesine, esnafın kazanç kapılarının açılmasına vesile oldu. Her zaman esnaf ve sanatkarın yanında olan Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum.”

 

 

 

 

HABER: Ayten  YILMAZ

 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi kırsal alan ekipleri hafta sonu şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle bazı ilçe yollarında heyelan meydana geldi...

 

temizledi 1 a39bf

Yollar yarıldı, kaya parçaları ulaşımı kapanmasına neden oldu. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dört koldan müdahalede bulunarak kapanan yolları trafiğe açtı.

Antalya’da hafta sonu etkili olan şiddetli yağış ve fırtına kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de bazı olumsuzlukları beraberinde getirdi. Gazipaşa, Alanya, Kaş ile birlikte bazı ilçe yollarında heyelan meydana geldi. Antalya’nın dört bir tarafında teyakkuza geçen Büyükşehir Belediyesi yaşanan olumsuzluklara dört koldan müdahale etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı yol ekipleri, Gazipaşa ilçesine bağlı Sugözü Grup Yolunun Belbaşı mevkiindeki heyelan sonucu kapanan bölümüne müdahale etti. Sağanak yağışla birlikte grup yoluna yuvarlanan dev kaya parçaları, araç trafiğinin bir süre kapanmasına neden oldu. Gelen ihbarlar üzerine bölgeye sevk edilen Büyükşehir Belediyesinin iş makineleri, kapanan yolu tekrar araç trafiğine açtı

 

temizledi 3 14eac

ALANYA DA ÇALIŞMA YAPILDI...

Sağanak yağış ve fırtına Alanya'da etkili oldu. Alanya kırsalında yağışlar sonrası yollar yarıldı, toprak ve taşla doldu. Alanya Dim Grup Yolu Gümüşkavak, Bucak ve Alacami mahallelerinde dört noktada yollar büyük zarar gördü. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ekipleri bölgeye hemen ekiplerini göndererek çalışma başlattı. Kapanan şarampol ve büzler açılırken, yoldaki taş ve çamur da greyder tarafından temizlendi.

Öte yandan Antalya’nın Kaş ilçesi Kalkan yolunda da çalışma yapıldı. Karayolları ekiplerine yardım edilerek Kaş Kalkan yolu temizlendi.

 

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

 

 

 

Antalya'da şiddetli yağış, dolu ve fırtına etkili oldu. Birçok ev ve iş yerini su basarken, çok sayıda ağaç devrildi...

sele teslim alt iki dd464

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 'sarı' ve 'turuncu' kod uyarısı yaptığı Antalya'da, şiddetli yağmur ile fırtına etkisini gösterdi. Şiddetli yağmur ile kent merkezindeki yollarda su birikintileri oluştu, çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Zemin katlardaki ev ve iş yerleri suyla dolarken, kent trafiği durma noktasına geldi.

sele teslim 3 92fe2

ALT GEÇİTLER SU İLE DOLDU...

Kentte gece saatlerinde şiddetini artıran yağış nedeniyle ana arterlerdeki alt geçitler su ile doldu. Polis ekipleri bu alt geçitleri trafiğe kapattı. Antalya'nın Manavgat ilçesindeki turizm beldesi Side'de de 2 tekne battı.

sele teslim 1 84278

AĞAÇLAR DEVRİLDİ...

Kentte fırtına da etkili oldu. Şehrin birçok noktasında devrilen ağaçlardan bazıları otomobillerin üzerine düştü, bazıları da yolları kapattı. Bu nedenle çok sayıda araçta hasar meydana geldi. İtfaiye ve belediye ekipleri, devrilen ağaçları kaldırmak için Çalışma başlattı. Antalya'da fırtınanın bugün akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. 

sele teslim 2 f7bf1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK: Ajanslar

 

 

Cumhuriyetin 100. Yılında 24 Kasım Öğretmenler Günü Antalya’da coşkuyla kutlandı...

Hafta boyunca öğretmenleri ziyaret edip hediyelerini takdim eden sendika temsilcileri, hafta sonu düzenlediği kahvaltı etkinliğiyle Öğretmenler Günü coşkusunu taçlandırdı.

öğretmenler 2 6f691


Hürriyetçi Eğitim Sen Antalya 2 Nolu şube tarafından Manavgat ve Alanya ilçelerinde tertip edilen kahvaltı etkinliklerine öğretmenler teveccüh gösterip yoğun katılım sağladılar. Etkisiz sendikal düzene karşı çıkıp Hürriyetçi Eğitim Seni tercih eden yüzlerce öğretmenin aileleriyle bir araya geldiği programa Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Aktaş ve Gökhan Öztürk de katıldı.


Programın açılış konuşmasını Şube Temsilcisi Birkan Şam yaptı.

öğretmenler 33 1c076

Birkan Şam yaptığı konuşmada ilkeli, şeffaf ve siyasetten talimat almayan sendika şiarıyla çıktıkları yolda daha iki yıl olmadan rekor sayılarla büyüdüklerini belirterek bu rekora imza atan tüm eğitim çalışanlarına teşekkür etti.

Ardından sözü devralan Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Öztürk salonda hürriyeti sahiplenen bir aile tablosu gördüğünü ifade ederek bu güzel organizasyonu düzenleyen ve katılım gösteren öğretmenlere teşekkür etti.

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Aktaş ise Hürriyetçi Eğitim Sen ailesinin hızlı büyümesini engellemek adına çıkarılan %2 sendika barajı meselesine değinerek eğitim çalışanlarına vurulan, günlük bir ekmek bedeli bile etmeyen, sendika primi zincirini kırarak yollarına devam edeceklerini belirtti.

Şube temsilcisi Birkan Şam’ın Genel Merkez Yöneticilerine katılımlarından dolayı sunduğu plaket takdiminin ardından hatıra fotoğrafları çekilerek program sona erdi...

 

 

 

HABER: Mertcan  YILMAZ

 

Antalya'da yaşanan sağanak, fırtına ve büyük dalgalar teknelere büyük zararlar verdi. Bir teknenin batış anını çeken vatandaş ağlamaklı sözlerde, 'Ellerinden geleni yaptılar, ama kurtaramadılar' diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

ANTALYA KALEİÇİ YAT LİMANINDA GÖZ GÖRE GÖRE BATTI...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 'sarı' ve 'turuncu' kod uyarısı yaptığı  Antalya'da, şiddetli yağmur ile fırtına etkisini gösterdi. Şiddetli yağmur ile kent merkezindeki yollarda su birikintileri oluştu, çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Zemin katlardaki ev ve iş yerleri suyla dolarken, kent trafiği durma noktasına geldi.

TEKNENİN BATIŞI SANİYE SANİYE KAMERALARDA...

Şiddetli rüzgar ile birlikte gelen acımasız dalgaların dövdüğü 24 metrelik tekne sol mendirekteki bağını kopararak su almaya başladı. Teknenin batacağını anlayan sahibi diğer teknelere zarar vermesin diye uzaklaştırmaya çalıştığı tekne fazla uzaklaşamadan olduğu yerde battı. Ölü ya da yaralının olmadığı olayda tekne tamamen sulara batarak kullanılamaz hale geldi.

ANTALYA 'DA  ALT GEÇİTLER SU İLE DOLDU...
Kentte gece saatlerinde şiddetini artıran yağış nedeniyle ana arterlerdeki alt geçitler su ile doldu. Polis ekipleri bu alt geçitleri trafiğe kapattı. Antalya'nın Manavgat ilçesindeki turizm beldesi Side'de de 2 tekne battı.

AĞAÇLAR DEVRİLDİ...
Kentte fırtına da etkili oldu. Şehrin birçok noktasında devrilen ağaçlardan bazıları otomobillerin üzerine düştü, bazıları da yolları kapattı. Bu nedenle çok sayıda araçta hasar meydana geldi. İtfaiye ve belediye ekipleri, devrilen ağaçları kaldırmak için  çalışma başlattı. Antalya'da fırtınanın bugün akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. 

 

 

 

 

HABER: İbrahim  AKDAĞ

Gazeteler