head
2183026 810x458 75f08
Cuma, 02 Haziran 2023

Manşetler

 

Şanlıurfa’da Suriyeliler tarafından işletilen bir lokantada çamaşır suyu ile temizlenerek satılmak istenen yaklaşık 500 kilo tavuk eti ile kırmızı et ele geçirildi...

Veterinerler eşliğinde denetimlerini sürdüren Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bahçelievler Mahallesi’ndeki bir lokantada denetim yaparken mutfaktaki suyun içerisinde bekletilen tavuk etlerini fark etti.

350733670 260504183313672 5953980641552728869 n b4a47

ÇAMAŞIR SUYU KULLANMIŞLAR...

Yapılan inceleme sonucu etlerin çamaşır suyuna yatırıldığı ve bozuk olduğu anlaşıldı. Yaklaşık 500 kilo olduğu belirtilen tavuk etine el koyuldu. Ayrıca, denetim sırasında patates cipsleri arasında saklanmış bozuk kırmızı et de ele geçirdi.

İMHA EDİLDİ...

Bozuk tavuk ve kırmızı et zabıta ekipleri tarafından çöplüğe götürülerek imha edildi. Suriyeli olduğu belirtilen işyeri sahibine para cezası uygulandığı ve hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette de bulunulduğu açıklandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK: Ajanslar

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye’nin 5 büyük Hayvanat Bahçeleri yetkililerinin katılımı ile 2 Haziran Cuma günü ‘Hayvanat Bahçeleri ve Doğal Yaşam Parkları Çalışma Toplantısı’ düzenlenecek...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Hayvanat Bahçeleri ve Doğal Yaşam Parkları Çalışma Toplantısına ev sahipliği yapacak. Çalışma toplantısı, 2 Haziran Cuma günü saat 10.00’da Antalya Doğal Yaşam Parkı içerisinde İzmir, Eskişehir, Bursa, Gaziantep ve Darıca, Hayvanat Bahçeleri ve Doğal Yaşam Parklarının idari ve teknik personellerinin katılımıyla gerçekleşecek. Hayvanat bahçelerinin yaban hayatına katkıları, proje ve çalışmalarının anlatılacağı toplantıda ayrıca sorunlar ve çözüm önerileri de tartışılacak.

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

 

THY'nin Ankara-İstanbul uçağında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile yolcular arasında 'bekletilme' tartışması yaşandı. Uçağın Nebati yüzünden bekletildiğini düşünen kimi yolcular buna tepki gösterdi. Nebati ise yolculara "Hazmedin kardeşim! Seçimi AK Parti kazandı, Cumhurbaşkanı Erdoğan kazandı" karşılığını verdi...

Ankara'dan İstanbul'a uçuş yapacak olan Türk hava Yolları'na ait uçağın hava muhalefeti nedeniyle rötar yaptığı duyuruldu.

“BU OTOBÜS MÜ YOLCU BEKLİYOR?”

Bazı yolcular, uçağın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yüzünden bekletildiğini düşünerek, ön koltukta oturan Nebati’ye tepki gösterdi.

Bir yolcu, “Bu otobüs mü ya yolcu bekliyor? Öyle bir şey var mı? Türk Hava Yolları'nın uçağı burası ya!” sözleriyle Nebati'ye tepki gösterdi.

“BU KADAR BASİT”...

Nebati, yolculara, “Hazmedin kardeşim! Seçimi AK Parti  kazandı, Cumhurbaşkanımız kazandı, bu kadar basit” cevabını verdi.

 

“BÖYLESİ BİR PİŞKİNLİK…”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da sosyal medya hesabından görüntülere tepki göstererek, “Bakın, böylesi bir pişkinliği, böylesi bir utanmazlığı dünyanın başka hiçbir yerinde göremezsiniz!” dedi.

“SİYASET DIŞI BİR HAL ALDI”...

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Metin Ergun, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin vatandaşlarla yaşadığı polemiği SÖZCÜ'ye değerlendirdi.

Ergun, “Bu artık siyaset dışı bir hal aldı. İnanılmaz bir şımarıklıkla karşı karşıyayız. Bu artık gerçekten siyaset dışı bir hal aldı. Seçimler ayrı. Adam ‘seçimi biz kazandık' diyor, daha ne desin. Tamam bunlar ayrı. Ama uçak bekletiliyor. Hiç birimiz bir şey diyemiyoruz. Çok çok çoook hayati bir mesele olabilir, buna bir şey diyemiyoruz. Bu durumda bile özür dilemesi gerekirken, ‘Seçimi AKP kazandı hazmedin” diyor. Tamam seçimi kazandınız ama 85 milyonun kalbini kazanamadınız kardeşim. ‘Seçimi kazandık uçağı bekletebiliriz, her şey mübah her şeyi yapabiliriz' durumuna geldi. ‘Artık bir hukuk devleti olmaktan çıktık, demokratik devletten çıktık' anlamında bir davranış” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK: Ajanslar

 

Metrobüste yabancı uyruklu olduğu düşünülen bir kadın aniden ayağı kalkarak "Recep Tayyip Erdoğan" diye bağırmaya başladı...

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kazananı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Türkiye ve dünyanın birçok noktasında seçim kutlamaları yaşandı.

Türkiye’ye göç eden, sığınan ya da yasa dışı yollarla giren yabancı uyruklular bu sonucu ülkenin birçok noktasında sokaklara çıkarak kutlamıştı.

Sosyal medyada yayılan bir video ise gündeme oturdu. Metrobüste yabancı uyruklu olduğu düşünülen bir kadın aniden ayağı kalkarak "Erdoğan" diye bağırmaya başladı.

NE OLMUŞTU?

Suriye’den, Pakistan’dan Afganistan’dan, Arabistan’dan ve dünyanın birçok yerinden Türkiye’ye göç edenlerin/yasa dışı şekilde girenlerin ülkenin pek çok yerinde gerçekleştirdikleri seçim kutlamalarının görüntüleri medyada geniş yer bularak tepkilere de sebep oldu.

 

 

Tarım ve Orman Müdürlükleri havaların ısınmasıyla birlikte kene popülasyonunun arttığını, kene yolu ile bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığından korunma için çiftçiler ile piknik sever vatandaşları uyardı...

Havaların ısınmasıyla kenelerin yoğun bir biçimde tarım ve orman alanları içinde yayıldığını belirten çeşitli il ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlükleri, art arda uyarılar yayınladı.

Çiftçiler ve vatandaşları kene ile geçen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı konusunda uyaran müdürlükler, “Havaların ısınmasıyla birlikte toprak işleme alanlarında ve piknik alanlarında kene popülasyonunda artış olacağı tahmin edilmektedir. Keneler hayvanlarda çeşitli hastalıklara ve verim kayıplarına sebep olurken, son yıllarda kene ısırması sonucu meydana gelen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı  ülkemizde insan sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedir” denildi.

 

“AÇIK RENKLİ KIYAFETLER GİYİN”...

Özellikle meraya çıkan hayvanlar ve hayvan barınaklarının kontrol edilmesi, gerekli ilaçlama yapılması istenerek şu uyarılarda bulunuldu;

“Tarla, bağ ve bahçede çalışanlar ile piknik alanlarına giden vatandaşlarımız gerekli koruyucu tedbirleri almalı, vücudu örten giysiler giyilmeli, pantolon paçaları çorabın içine sokulmalı ve eve dönüşlerde mutlaka vücutlarında kene kontrolü yapmalı. Kenelerin elbise üzerinde rahat görülebilmesi için açık renkli kıyafetler tercih edilmeli, oturulacak yere açık renkli örtü serilmeli.”

 

 

 

 

 

Gazeteler