head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 25 Ocak 2021

Manşetler

1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitler ertelenecek...

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti 7. Olağan Denizli, Mersin, Uşak il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Konuşmasında esnaf kredileri ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan erteleme müjdesinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu müjde hakkında açıklamada bulundu;

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklamada "Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelenecektir." ifadelerine yer vermiştir.

Bu vesileyle Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredisini Halkbank’tan kullan esnaf ve sanatkarlar belirtilen tarihler içerisinde 6 aylık taksit erteleme gerçekleştirebilecekler.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Olmak üzere, bölge esnafımızın sıkıntılarıyla sürekli ilgilenen Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na ve bölge Milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz." İfadelerine yer verdi. 

 

 

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

MHP-Milliyetçi Hareket Partisi  Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan geçtiğimiz gün yaptığı ziyaretler sonrası bir açıklama yaparak Alanya otogar esnafının bir takım sorunları dile getirmişti.

Otogar esnafının kira ödemekte zorlandığı belirten Başkan Türkdoğan, yazıhanelerde çay ve kahve yapılmasının da yasaklandığını dile getirmişti.

Bu açıklamalara yanıt Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ve Alanya Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Erkan Demirci’den geldi.

Demirci açıklamasında, “Antalya Büyükşehir Belediyesi otogar esnafının yanında; Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ. tarafından işletilen 8 otogarın hepsinde yapılandırmaya gidilerek, esnafa 6 taksitli ödeme kolaylığı getirilmiş, ödeme periyodu da 2 ayda bir olarak belirlenmiştir. Başka bir deyişle Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ. tarafından işletilen tüm otogarlarda esnafın borcu 12 aya yayılmıştır. Çay-kahve makinesi ve ısıtıcı kullanılması yasağı ise yeni bir uygulama olmayıp, yapılan her sözleşmede belirtilmek suretiyle güvenlik açısından yıllardır uygulanmaktadır.” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

Alanya Güneşi Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla GSS ve Bağkur borçlularına müjdeli haber geldi. AK Parti İlçe Başkanı Toklu yeni alınan kararı değerlendirdi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağkur prim borcu olanlar, yılsonuna kadar sağlık hizmetlerinden faydalanmayı sürdürecek.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu, kararı değerlendirdiği açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Genel Sağlık Sigortası ve Bağkur prim borcu olanlar, 31 Aralık 2021'e kadar devlet hastanelerinin ve devlet üniversitesi hastanelerinin sunduğu sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edebilecek. Vatandaşlarımızın beklediği ve istediği bir karadı. Pandemi döneminde vatandaşa yönelik birçok sevindirici gelişmeye bir yenisi daha eklendi. Şimdi'den hayırlı olsun.“ dedi. 

 

 

 

 

HABER: Sariye KAYATURAN

AKP'de yaşanan istifalara bir yenisi de Karaman'da eklendi. Aralarında AKP Karaman Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç'un da bulunduğu üç kişi partilerinden istifa etti... 

AKP'de, Karaman depremi! AKP Karaman Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç, AKP Karaman İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Koca ve AKP Karaman İl Yönetim Kurulu üyesi M. Fatih Sevim görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

2010’DAN BERİ AKP’DE SİYASET YAPIYORDU...
Geçtiğimiz Eylül ayında tekrar AKP Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç istifa kararına ilişkin yaptığı açıklamada, “ AK Parti Genel Merkezimizin tensipleriyle Ekim 2019 tarihinden bugüne kadar büyük bir onur ve gururla yürüttüğüm Karaman AK Parti Merkez ilçe başkanlığı görevinden bugün itibarıyla ayrılmış bulunmaktayım” dedi.

Sözcü'de yer alan habere göre, 2010 yılından beri AKP'de aktif siyaset yapan AKP Karaman İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Koca ise istifasına ilişkin “2010 yılında, aktif siyaset hayatıma başlamış olduğum, bu kutlu davanın bir eri olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. Bugün itibariyle görevini yürüttüğüm Ak Parti Karaman İl Başkan Yardımcılığı ve İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ediyorum” dedi.

AKP Karaman İl Yönetim Kurulu Üyesi M.Fatih Sevim ise istifasını “Gördüğüm lüzum üzerine yürütmekte olduğum Karaman Ak Parti İl yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyorum. Başta İl Baskanim Abidin Çağlayana ve mesai arkadaşlarıma desteklerinden dolayı sonsuz şükranlarımı sunarım” açıklamasıyla duyurdu.

 

BELEDİYE BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ...

NEVSEHİR BELEDİYE BASKANİ RASİM ARİ AKP DEN İSTİFA ETTİ 2 05828

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, AKP'den istifa etti... 

Nevşehir Belediye Başkanı, AKP'den istifa etti! Son dönemde iktidar partisinde yaşanan istifa ve görevden almalara bir yenisi daha eklendi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın, AKP'den istifa ettiği iddia edildi.

AK PARTİ'DEN İSTİFA ETMİŞ...

İYİ Parti  Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı baskılara karşı direnerek Ak Partiden istifa etmiş ve bağımsız belediye başkanı olarak Nevşehire dönmektedir. Sayın Rasim Arı"yı cesur kararı sebebiyle tebrik ediyorum, önceki dönem hakkında yürütülen yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının sonuçlandırılmasını diliyorum." açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

Alanya Güneşi Haber Merkezi 

KAYNAK:Ajanslar

Alanya'da Mahmutlar İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Uyar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsmet İnönü hakkında rencide edici ifadelere yer verdi... 

Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, “Böyle değerli bir komutanı, Cumhuriyetimizin ilk Başbakanı ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü rencide etmek kimsenin haddine değildir” dedi.

Cavit Arı, Milli Eğitim Bakanı'na yönelttiği soru önergesinde şunları kaydetti:“Bahsi geçen bakanlığınıza bağlı kamu görevlisinin, İsmet İnönü'nün manevi şahsiyetine karşı hakaret içerikli paylaşımı hakkında tarafınızdan açılmış bir soruşturma var mıdır? Yoksa, açmayı düşünüyor musunuz? Var ise bu şekilde kamu görevi ile ilgisi olmayan hakaret içerikli paylaşım yapan bir kişinin halen aynı görevde tutulması ne kadar doğrudur? Bir bürokratın sosyal medya hesabından siyasetin içine bu kadar girmesini gerektirecek paylaşımlarda bulunması ayrıca ne kadar doğrudur?” 

 

 

 

 

Alanya Güneşi Haber Merkezi

Gazeteler

Designed by: Masoud